• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aquamorf LED

Attachments

  • 20160501_220004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    20160501_220004_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    178.7 KB · Megtekintések: 19
Na szóval....
Előre szeretnék leszögezni hogy a lentebb bemutatott aki az életem első akváriuma és az életem első lámpája. Habár ha most kéne döntenem, meg mindig ezt a lámpát választanám :)
És hogy miért is, így 4 hónap elteltével, e mellett a lámpa mellett döntenék? Mindjárt megpróbálom összefüggőén elmondani :D

A következő életem első akvárium mellett döntöttem: 120 hossz x 50 mély x 60 magas, pedig 200 literessel kezdtem gondolkozni :D Hogy miért 360l lett a végen? Mert nem aprózom a dolgokat! :ROFLMAO: És további fórum olvasása bebizonyította hogy igen is jól döntöttem, mert ekkora méretnél, és a méret igen is számít :D , sokkal könnyebb eltalálni az egyensúlyt, fölég ha kezdő az ember, mert igen sok mindenben hibázik így az elején :)
Ehhez az akváriumhoz jó sok lámpát nézegettem - melyik mit tud és mennyit kérnek érte.... a végen a következő lámpa mellett döntöttem: Aquamorf AM-LDX4 akvárium világítás LED vezérlővel és feltöltött programmal. A program a következőkből áll - 4 évszak szimulációval, napfelkeltével, naplementével, valamint holdfénnyel. Maga a lámpa pedig 4 LED sorból áll - 2 fehér, 1 kék és 1 piros.
És itt jön be a lényeg! Teljes mértekben egyet értek Viktorral, miszerint olyan világítást kell választani, hogy évek múlva is csodálni tudjál. Meg lehet ez a lámpa nem tud olyan szépen megmutatni a nővények szép zöld színét, de! Nincs az a lámpa amely megismételne ennek a látványát, a napszakok látványát! Legalábbis a neten nem találtam ehhez hasonlót...
Én nekem külön esti program - bontok jóóó hideg sört, beülök a kanapémba és elkezdem csodálni a naplementét.... ahogy a fehér szín kezd halványodni.... a piros erősödni.... e közben a kék lement a nullara, szépen... lassan.... fokozatosan... aztán a fehér kialszik és csak a piros világit.... ezek után lassan kezd kapcsolni a kék... a piros meg lassan kezd kialudni.... és a végen csak halvány kékes derengés maradt, holdfényt próbálva imitálni (y):cool:
Meglehet az ADA lámpa sokkal jobban tud kiadni a zöld színt, meglehet esztétikailag is sokkal jobban néz ki egy nyitott akinál, de soha nem fogja tudni előadni azt a látványt, amit ez a, magyar gyártmányú, lámpa, legalábbis szerintem. És ha nagyon tévednék, akkor felteszem egyetlen egy kérdést - hányan estenként tudnak megcsodálni egy naplementét az akváriumoknál, egy kedvenc ital mellett? :)
Na pont ezek miatt most is e mellett a lámpa mellett dönteném. :)

Még szeretnék helyesbíteni a lámpával kapcsolatosan rosszul értelmezett leírását, miszerint 10 centivel rövidebben világit. Ineznék a gyártót: "A lámpatest mérete minden esetben, 5cm-el rövidebb a hirdetett névleges méreténél, a lábak kihúzásával, /+2,5 +2,5cm/ éri el a névleges méretet a LED lámpatest." Ugyanakkor külön méretre is tud legyártani, így ha valaki nem az akváriuma üvegére fog ráültetni, simán kérhet hosszabb változatot hogy teljes hosszban bevilágítsa a medencéjét.

Hogy mennyire algásodhat egy aki piros és kék LED sor mellett? Amikor elkezdtem használni tavasz programot, ami kb 11 óra világítást jelent, naggyon, akkora algabumom volt, hogy 2 hét múlva azt hittem alga akváriumom lesz és nem egy társás :D De beszereztem, véleményem szerint, a legjobb takarító brigádot: oto, süncsiga, géb. Aztán átkapcsoltam téli programmra, ami már kb 8 óra világítást eredményezett, véleményem szerint mintha a fehér LED sem 100%-on ég, valamint beszereztem garaijozsef -tól Twinstar Super S -t, az algám szinte alig megfigyelhető...
Tápozást pedig levittem a következőkre - páros napokon 15 ml GA mikro, páratlan napokon 15 ml GA makro, valamint naponta Carbo 19-21 ml, mikor hogy remeg a kezem :ROFLMAO:

És most jöjjenek a képek! :D Még 1x elmondom, hogy az akim az életem az első akija, beismerem hogy nincs se koncepciója, sem pedig sokak által összeállított nővényes akvárium látványa. Viszont társas, ahol minden hal megtalálta magának a helyet és ahol alig van alga :)
Ugyanakkor belátom hogy lenne mit javítani rajta és ha esetleg valaki megosztana velem a véleményét, nagy hálás lennék :)

Ez a kép az 1 nap képe, így kezdtem apr. 18.án:

View attachment 3011

Ez pedig jul. 3.ái:

View attachment 3012

Ez pedig 10 nap múltán:

View attachment 3013

Ez pedig a mái:

View attachment 3014

Az akvárium üvege sima közönséges üveg, 10 ml vastagságú. A víz nincsen túlszűrve, mert van 4 db. legyező garnélám és azért rájuk is kell gondolnom hogy legyen mit kiszűrnijuk a vízből.
Itt pedig jöjjön pár részletkép:

View attachment 3015

View attachment 3016

View attachment 3017

View attachment 3018

Hirtelen ezeket tudtam összeszedni. A képek egy ezer éves Nikon D60-assal készültek az én fényképezni nem tudásommal :D
Ha esetleg valaki nagyon szeretne megnézni saját szemmel - meg lehet beszelni a dolgot ;)

Röviden ennyi lenne.... és remélem semmi olyasmit nem írtam, ami e fórumellenes lenne... :unsure:

Szia, hasonló tető a hasonló beépített világítással keltette fel az érdeklődésemet. Esetleg tudnál felrakni képeket a tető belsejéről is? Nagyon kíváncsi vagyok és nagyon megköszönném :)
 
Szia, hasonló tető a hasonló beépített világítással keltette fel az érdeklődésemet. Esetleg tudnál felrakni képeket a tető belsejéről is? Nagyon kíváncsi vagyok és nagyon megköszönném :)
Szia :)
Hogy érted hogy belsejéről? Mármint hogy néz ki belülről egy ilyen tető? Mert erről nem fogok tudni csinálni képet, legfeljebb oldalról megprobalhatom ugyanis szilikonnal lett rögzítve az üveghez :D
 
Igen, így értettem, kíváncsi vagyok hogy oldották meg a rögzítéseket, hogy néz ki, stb. Természetesen miattam ne tépd fel a tetőt! (remélem időben szóltam :ROFLMAO: ) A szilikonra egyébként miért volt szükség?
 
Igen, így értettem, kíváncsi vagyok hogy oldották meg a rögzítéseket, hogy néz ki, stb. Természetesen miattam ne tépd fel a tetőt! (remélem időben szóltam :ROFLMAO: ) A szilikonra egyébként miért volt szükség?
Na mar meg is eloztek engemet ))))
Ugyan igy nez ki az enyem is, azzal a kulonbseggel hogy kevesbe csili-vili mar igy 1 ev utan :D

A szilikonnal valo rogzitesre azert volt szukseg, hogy az osszegyult para ne csopogjon le az uveg kulso oldalan.
 
Ti hogyan programoztátok a TC 420 vezérlőt ... a PLED programmal hiába csatlakoztatom nem tudom letölteni és módosítani az Aquamorf vezérlőjét.
Hali!

TC 420 vezérlő programozásához nem elég az INPUT oldalra bekötött 12V, ami a led soroknak biztosítja a kakaót, hanem még a dobozka másik oldalán lévő usb aljzat melletti tápcsatlakozóba is kell 12V-ot adni. Itt nem kell teljesítmény, elég egy olcsó kis táp is. Miután csatlakoztatod az usb portot a számítógéphez, nekem még a reset gombot is meg kell nyomnom, hogy ismét életet leheljek a kijelzőbe, és a gépem felismerje a csatlakoztatott usb eszközt. Ezek után el lehet szórakozni a programozással. Több fokozatban gyorsítva is le lehet játszani a napi programokat, ezeket már lehet tárolni, és visszatölteni, cserélgetni is.
Jó szórakozást!
 
Nálam kb fél éve üzemel, T8-as fénycsövek után LCH-20-as. Tapasztalat: Mivel ebben csak fehér led sor van, tényleg elég színtelen, kellene mellé valami +-ba és tervezem is valamivel színezni. Fényerőre túl jó is, vissza kellett vennem az időből, majd kapott az akvárium egy polikarbonát tetőt is, igaz ezt a kiugráló halak miatt. Előbb a frissen vásárolt Algázó géb döntött úgy hogy ő nem akar nálam élni, majd a tető felrakása után egy Galaxy razbóra talált rést a pajzson. :( De ár/érték aranyben sztem jó és nem melegszik jobban mint pl. egy neoncső.
 
Miért tértél át T5-re? Nem volt jó? Vagy nem volt elég?

6x54W dimmelhető ATi váltotta, jó áron megcsíptem használtan, és szerintem a T5 a legkiforrottabb fénytechnológia növényezéshez. LED még nem hozza ezt a színvonalat, legalábbis a megfizethető kategória nem.

(A két garnis fölött 6500k-s ledes pilácsok vannak, oda teljesen jó, igaz a kisebb mohás low-tech, a nagyobb már mid-tech, de egyikben sincs csúcsra járatva semmi. A nagyban viszont igen.)
 
Back
Oldal tetejére