• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Apám emlékére! 2.0

Tegnap megvolt a menetrendszeri karbantartás... a TDS érték taposta a 180at. Így szinte egy teljes vízcserét csináltam. Belőttem 124re, most mértem már 160... a fene se érti ezt. Asszem a héten két csere lesz, mert a hetet 140el szeretném zárni, nem 180al.
 
Hálisten megoldódott a víz probléma... a membránba volt a bibi. Kicseréltem újra. Bár a 3,1l nincs meg, de gondolom ez annak tudható, hogy hidegebb már a víz télen.

Állítható áramlásszabályzó - precíziós fojtószelep
TDS: 011ppm
VÍZ HŐFOK: 15,6

RO víz: 2,8l
Technikai víz: 3l

-------------------------------------------------------------
Na azt hiszem most már kukázni fogom a RO készüléket!!!! 16,8l. helyett már csak 9 liter jön le óránként 100as membránnal. nem tudom, hogy mi lelte megint de marhára idegesít 😡 és most még az is feltünt, hogy amikor a csapot elzárom az előszűröböl a víz félig eltűnik... mintha valami vákum kiszívná. szóval betelt a pohár vele.......
 
most még az is feltünt, hogy amikor a csapot elzárom az előszűröböl a víz félig eltűnik... mintha valami vákum kiszívná
Levegős? Amikor ráengeded összenyomja a víznyomás, záráskor meg visszanyeri normális kiterjedését. Lehet, hogy a hálózati víz köpködte tele levegővel, mert volt valahol valami gebasz megint...? Esetleg a membránházban reked meg a levegő, ami visszatolul az előszűrőben...?
 
Levegős? Amikor ráengeded összenyomja a víznyomás, záráskor meg visszanyeri normális kiterjedését. Lehet, hogy a hálózati víz köpködte tele levegővel, mert volt valahol valami gebasz megint...? Esetleg a membránházban reked meg a levegő, ami visszatolul az előszűrőben...?
valahogy nem tud érdekelni már.... egész délelőtt ezzel szarakodtam. Szét szedtem darabokra, átmostam vízkőmentesítővel, mosattam nagy nyomáson betétek nélkül, minden nyíláson kifogástalanul jött a víz. szűrőket, membránt vissza pakoltam és semmi változás. Az összes áramlásszabályzót ráraktam amim volt, a ro víz nem változott csak a technikai víz mennyisége. Úgyhogy elég volt!
 
Azért ne kukázd, ebbe nem kevés pénzt, időt és energiádat raktad már bele.🙏🏻
Biztos van valami megoldás. Hátha van valaki, aki segítene neked ránézni, hol lehet a bibi? Lehet, valami kis bosszantó, apró marhaság, amiért kár lenne kilapátolni a teljes technikát.
Aludj még rá egyet!
 
Azért ne kukázd, ebbe nem kevés pénzt, időt és energiádat raktad már bele.🙏🏻
Biztos van valami megoldás. Hátha van valaki, aki segítene neked ránézni, hol lehet a bibi? Lehet, valami kis bosszantó, apró marhaság, amiért kár lenne kilapátolni a teljes technikát.
Aludj még rá egyet!
Már annyi darabra szétszedtem, hogy ennél jobban nem lehet. Ebből elegem lett. Összerakok egy újat alkatrészekből.
 
Vagy az elkerülő ág vagy a folytószelep nem stimmel.
Ahogy elzárom a vízet félig kiürül a tartály, és mivel én ezt csak tegnap fedeztem fel, így gondolom a membránház is kiürűlt, ezáltal valószínűleg kiszáradt a membrán is. Legalább is erre spekulálok.

IMG_20211228_075018.jpg
IMG_20211228_075044.jpg
 
Vagy az elkerülő ág vagy a folytószelep nem stimmel.
Ahogy elzárom a vízet félig kiürül a tartály, és mivel én ezt csak tegnap fedeztem fel, így gondolom a membránház is kiürűlt, ezáltal valószínűleg kiszáradt a membrán is. Legalább is erre spekulálok.

View attachment 160797
View attachment 160798
Az átlátszóban az 5 mikronos szűrő van? Mert első feltöltéskor még áttolja a bentrekedt levegőt, utána vízzel telítve már nem, mert a buborék nem megy át a víz felületi feszültsége miatt. Többször szétszedted. Ha csak cserekor nyúlsz hozzá, akkor az első feltöltéskor át tudja tolni a levegőt. Egyébként az a levegő nem okozhatja a problémát, mert a nyomás ráengedésekor összemegy és a szűrő ház felső felében marad.
 
Az átlátszóban az 5 mikronos szűrő van? Mert első feltöltéskor még áttolja a bentrekedt levegőt, utána vízzel telítve már nem, mert a buborék nem megy át a víz felületi feszültsége miatt. Többször szétszedted. Ha csak cserekor nyúlsz hozzá, akkor az első feltöltéskor át tudja tolni a levegőt. Egyébként az a levegő nem okozhatja a problémát, mert a nyomás ráengedésekor összemegy és a szűrő ház felső felében marad.
Mindkettőben 5 mikronos van 😁
 
Itt a bűnős! A főelzáró... finoman nyítottam meg sziszegett a teteje, gondolom azzal szívta meg magát. Szétkaptam az elkerülőágat és annak a csapját raktam oda. Most jó, nem enged le a víz.

IMG_20211228_093721.jpgviszont megrendeltem az új cuccokat, visszacsapó szeleppel stb. 46K. Jobban jártam volna ha a GA-tól veszek egy összeszereltet 😁 na ez van.
 
Vagy az elkerülő ág vagy a folytószelep nem stimmel.
Ahogy elzárom a vízet félig kiürül a tartály, és mivel én ezt csak tegnap fedeztem fel, így gondolom a membránház is kiürűlt, ezáltal valószínűleg kiszáradt a membrán is. Legalább is erre spekulálok.

View attachment 160797
View attachment 160798
Olvastam, hogy már megvan a bűnös, ezért csak zárójelben jegyzem meg: én a teljes rendszert lezárom használat után.
- Először a vízcsapot
- Aztán a jó víz kifolyójánál is van egy csap, mert a hordóm a fürdőszobában van
- Aztán a rossz víz kifolyóját is elzárom, mert a RO kütyü a pincében van, és ha nem zárnám el, akkor azon keresztül lefolyna a víz a szűrőből is. Szóval a rendszerem minden végén zárva van használaton kívül.
Persze, ha nekem is elromlik a csapom, akkor úgy járok, mint Te. 😌
 
Back
Oldal tetejére