• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Apám emlékére! 2.0

Munka miatt egy hete nem volt időm az akvával foglalkozni, ez a látvány fogadott 😒 egy undorító nem tudom mi. Vagy most hagyom abba és szétbontom az egészet, vagy nem tudom... sírni tudnék... A legelső akváriumomba nem voltak ilyen durva dolgok úgyhogy ennek az adás dolognak annyi.
Minden akva más, itt ez most nem jött be ezek szerint. De hagyd annyiban szép ez a scape :) A N=5, P=0 arány nem jó hosszú távon, itt be kellene avatkoznod szerintem...
Szétkaptam a szűrőt a Matrix csutka fehér... Magyarán egy deka baci sincs benne... 2 hónap alatt??
Biztos, hogy láthatóak a bacik? a viszonylag kis növény és állattömeg kevés trutyit termel, azért nem szineződik olyan hamar.
 
Minden akva más, itt ez most nem jött be ezek szerint. De hagyd annyiban szép ez a scape :) A N=5, P=0 arány nem jó hosszú távon, itt be kellene avatkoznod szerintem...

Biztos, hogy láthatóak a bacik? a viszonylag kis növény és állattömeg kevés trutyit termel, azért nem szineződik olyan hamar.
Itt a harcsásé... low-tech és egy időben indult ezzel. Szemmel látható, hogy nem fehér a matrix és jóval kevesebb a hal állomány.
IMG_20211031_112918_edit_88516965836492.jpg
 
Nitrátot nem adagolsz, RO-val cserélsz, de mégis van benne nitrát. Ammónia biztos hogy keletkezik az állatok és növények által, de 0-t mérsz, tehát valami lebontja.
Szóval van abban a szűrőben baktérium :) a két Akva közt pedig van bőven különbség ami megmagyarázza a szín különbséget, pl fa, más fajta állatok, stb.
A baktériumok nagyjából színtelenek. De elfogadom ha nem győztek meg, csak szerintem feleslegesen aggódsz emiatt. Inkább a foszfát szinted a probléma.
 
Nitrátot nem adagolsz, RO-val cserélsz, de mégis van benne nitrát. Ammónia biztos hogy keletkezik az állatok és növények által, de 0-t mérsz, tehát valami lebontja.
Szóval van abban a szűrőben baktérium :) a két Akva közt pedig van bőven különbség ami megmagyarázza a szín különbséget, pl fa, más fajta állatok, stb.
A baktériumok nagyjából színtelenek. De elfogadom ha nem győztek meg, csak szerintem feleslegesen aggódsz emiatt. Inkább a foszfát szinted a probléma.
Ez igy igaz !.
 
Negyedik hónap.
ÉRTÉKEK.jpg

Elég mérgesen hagytam itt a naplóm utoljára, nem nagyon érdekelt mi lesz a sorsa. Főleg a sok alga vette el a kedvemet az egésztől.
@malor-nak beigazolódott a sejtése BGA-m lett az üveg széleken és töményen betámadott a GSA is.

IMG_20211029_151901.jpg

IMG_20211106_125857.jpg
IMG_20211106_125823.jpg

Enyhén szólva sokkot kaptam.... üveg mentén kiszedtem a növényeket és a talajt, frisset raktam a helyére és új növényeket, majd csináltam egy antibiotikumos kúrát. Azóta BGA-nak nyoma sincs a pont algával még vessződöm. Se az Excel se a drótkefe nem viszi le... bár már nincs sok belőle.

IMG_20211203_102852.jpg

Folyt.köv.
 
Utoljára módosított:
Hát, Burney, csak ámulok. Nekem ez több évtized akvarizálás után is elérhetetlen álom csupán: csodás, tömör gyep, zöldellő, harsogó, egészséges riccardia pamacsok, szirtről leomlő MC zuhatag.
A zöld pontalgát meg egye fene, simán bevállalnám ilyen sikerek mellett.
Szépen alakul ez, büszke lehetsz magadra, pedig ez “csak” egy egyszerű kis garnélás kocka.👍🏻
 
Hát, Burney, csak ámulok. Nekem ez több évtized akvarizálás után is elérhetetlen álom csupán: csodás, tömör gyep, zöldellő, harsogó, egészséges riccardia pamacsok, szirtről leomlő MC zuhatag.
A zöld pontalgát meg egye fene, simán bevállalnám ilyen sikerek mellett.
Szépen alakul ez, büszke lehetsz magadra, pedig ez “csak” egy egyszerű kis garnélás kocka.👍🏻
Azért én elégedetlen vagyok... még nem az igazi 😊
 
Hálisten megoldódott a víz probléma... a membránba volt a bibi. Kicseréltem újra. Bár a 3,1l nincs meg, de gondolom ez annak tudható, hogy hidegebb már a víz télen.

Állítható áramlásszabályzó - precíziós fojtószelep
TDS: 011ppm
VÍZ HŐFOK: 15,6

RO víz: 2,8l
Technikai víz: 3l

-------------------------------------------------------------
 
Ez a HC még mindig nem az igazi. Az első hetekben simán a melegebb vízre fogtam volna és elégtelen CO2-re.

Most próbál a növény magára találni, egyre több a zöld, de az igazán húsos levelek hiányoznak.
A több fény is segíteni fog, de én egy hangyányit még emelnék a CO2 szinten. Amíg nem pipálnak a halak.

És egy picit nitrátot is adhatnál a növényeknek. Ha túl sok az úszó növény, kapd le, ne vegye el a fényt a HC-tól
Na @viktorlantos , 2 hónap alatt csak kikupálódott.... :D

MonteCarló1.jpg
MonteCarló2.jpg
 
Back
Oldal tetejére