• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Apám emlékére! 2.0

A bal oldali képen, a sarokban az a kékes-zöldes valami az csak optikai csalódás vagy kezdődő BGA? Remélem csak rosszul látom.

A BGA tipikusan a rossz flow jele.
 
Utoljára módosított:
@Jopet nem olyan rég megkérdezte tőlem, hogy jó e a TDS mérőm.
Tudom, hogy nem miattam vettel újat :) de azért álljunk meg egy szóra, mert keverednek a témák!
Én akkor kérdőjeleztem meg a TDS mérődet, miután azt írtad, hogy átfolyás-korlátozó nélkül csinálsz 20 (vagy hány?) ppm-es vizet! Nyilván kerestem a hibafaktort, mivel ez lehetetlennek tűnt. Aztán végül csak kiderült, hogy mégis van korlátozód, sőt ráadasul az
egyik legnagyobb (legkisebb hozamú)..
300 ml/perc. Korlátozás nélkül mennyi víz folyna át hálózati víznyomással a vékony RO csövön? 6 liter? (csak tipp) Így meg a huszadrésze. Azért ez elég jelentős korlátozás! :D
 
Tudom, hogy nem miattam vettel újat :) de azért álljunk meg egy szóra, mert keverednek a témák!
Én akkor kérdőjeleztem meg a TDS mérődet, miután azt írtad, hogy átfolyás-korlátozó nélkül csinálsz 20 (vagy hány?) ppm-es vizet! Nyilván kerestem a hibafaktort, mivel ez lehetetlennek tűnt. Aztán végül csak kiderült, hogy mégis van korlátozód, sőt ráadasul az
egyik legnagyobb (legkisebb hozamú)..
300 ml/perc. Korlátozás nélkül mennyi víz folyna át hálózati víznyomással a vékony RO csövön? 6 liter? (csak tipp) Így meg a huszadrésze. Azért ez elég jelentős korlátozás! :D
Na ahol én ezt vettem, semmi infó nem volt erről csak annyi, hogy váltókaros öbliítőszelep.190l/napos készülékhez. Nálam fogalomba se volt olyan, hogy korlátozó meg ilyenek, nem is ástam bele magam mert ami membránom volt, tökéletesen hozta azt a vízmennyiséget ami nekem kellett. Erről se volt infóm, hogy membránok között is van külömbség. Megvan az új membrán ugyan az a márka ami volt, kíváncsi leszek, hogy mennyi az annyi.
 
semmi infó nem volt erről csak annyi, hogy váltókaros öbliítőszelep.190l/napos készülékhez.
A "FLOW 300" felirat ezt jelzi, 300 ml/perc.

Megvan az új membrán ugyan az a márka ami volt, kíváncsi leszek, hogy mennyi az annyi.
Ha nem leszel elégedett az annyival, nagyobb korlátozóra váltással tudsz javítani a hozamon (minimális TDS romlás mellett).
 
Voltam ma a GA-ban egy kis algázó utánpótlásért.... 5db. amano, 5db. t.szívóharcsa (ez nem volt, inkább biztosítéknak vettem) és Lóri rábeszélt sziámi algaevőre, hogy a szálas algák eltünjenek. Próbaként 2db.-ot vettem. Az egyik feltapadt a zacskóra így gondolom nem igen volt víz alatta :confused: ráadásul fel se tünt, mert akvát takarítottam. mikor a vízbe raktam eléggé kába volt, így hajtottam kergettem, hogy magához térjen. Remélem megmarad... holnap kiderül.
Holnapi feladatom, mert délután már nem volt energiám, hogy a világítást 30cm.-ről és 90%-os fényerőt levigyem 20cm.-re és 80%-os fényre. Valamint egy picit több tápozást, hogy a növények magukhoz térjenek. Meglátjuk mi lesz.
 
@Jopet nem olyan rég megkérdezte tőlem, hogy jó e a TDS mérőm.
Elgondolkodtam, mi van ha tényleg nem jó?! 3 éve használom, nem tűnt fel semmi. Most felbuzdúlva vásároltam egy újat.

RO vízben
4ppm a különbség

View attachment 156626

Ionizált vízben

6ppm a különbség

View attachment 156627

Ez az eltérés elhanyagolható. Ennél nagyobb a TDS mérők pontatlansága.
 
Voltam ma a GA-ban egy kis algázó utánpótlásért.... 5db. amano, 5db. t.szívóharcsa (ez nem volt, inkább biztosítéknak vettem) és Lóri rábeszélt sziámi algaevőre, hogy a szálas algák eltünjenek. Próbaként 2db.-ot vettem. Az egyik feltapadt a zacskóra így gondolom nem igen volt víz alatta :confused: ráadásul fel se tünt, mert akvát takarítottam. mikor a vízbe raktam eléggé kába volt, így hajtottam kergettem, hogy magához térjen. Remélem megmarad... holnap kiderül.
Holnapi feladatom, mert délután már nem volt energiám, hogy a világítást 30cm.-ről és 90%-os fényerőt levigyem 20cm.-re és 80%-os fényre. Valamint egy picit több tápozást, hogy a növények magukhoz térjenek. Meglátjuk mi lesz.
Na a kába sziámi szőrén szálán eltűnt, egésznap figyelgettem de sehol, még tetem se. A világítást levittem 20cm.-re 80%-ra de én semmi különbséget nem látok a között hogy 30/90% vagy 20/80%... annyi a változás, hogy útba érzem a lámpákat.
Emeltem a dózisokat 1ml.-rel 3 helyett most 4 megy. Egy hétig ez lesz aztán meglátom.
 
Munka miatt egy hete nem volt időm az akvával foglalkozni, ez a látvány fogadott 😒 egy undorító nem tudom mi. Vagy most hagyom abba és szétbontom az egészet, vagy nem tudom... sírni tudnék... A legelső akváriumomba nem voltak ilyen durva dolgok úgyhogy ennek az adás dolognak annyi.
IMG_20211031_055143.jpg
IMG_20211031_055156.jpg
IMG_20211031_055333.jpg
IMG_20211031_055405.jpg
IMG_20211031_055536.jpg
 
Nézegetem a naplód és félek, hogy ebből komoly algásodás lesz.

Az ADA módszer alapja a rengeteg növény a nulladik naptól. A növényválasztásuk is elég tudatos. Szóval nem csak a látványra mennek, hanem a hard scape-hez tudják mikor milyen növényeket párosítanak egymással és a talaj mennyiségéhéz igazítják a növények mennyiségét is. A növények minősége és kondija is azonnal akváriumbiztos. Ha megnézel egy ADA-s videót, mindjárt érted mire gondolok. Ha a növények mennyisége, párosítása és minősége nem felel meg az ADA módszernek, akkor abból hamar baj lehet.

A tápanyagban gazdag talajrendszerük a gazdag és tudatos növényválasztásra épül (ez az alfája és az ómegája az egésznek), ahogy a világításuk, a tápozásuk és a CO2 adagolásuk is. De még a szűrésük is.

Még véletlenül sem szeretnék huhogni, csak az ADA egy kényes módszer. Kényes minden részletre.

Kíváncsi leszek a fejleményekre. Hajrá :)

Az ADA-ra kár lenne ráhúzni a vizes lepedőt.
 
Back
Oldal tetejére