• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anubias barteri var. nana

fnandi

Kertész szaki
Kicsit belepte az ecsetalga a tőletek kapott anubiasokat.
Ha kivehető és nem nagyméretű dekoron van, akkor van olcsóbb lehetőség is: nekem az 1:20 arányú hypo is segít. 5-10 perc áztatás után patyolat zöld :)
Nem állt még be az akim, vannak bizonytalan helyei a nanának, de jelenleg három hetente tisztítom:kisebb kavicsokra rögzítettem, így könnyű ki-be rakni.

Guszti256

Kertész szaki
Köszönöm a sok választ. ;) Nagyon megkönnyebbültem. Már azt hittem, hogy a friss levélen kívül meg kell kopasztanom szegényeket. :D

viktorlantos

Alapító
Admin
Anubias nana 'white' Vs. Anubias nana variegated - The Planted Tank Forum

Nana white variánsról tud valaki valamit?
Mennyivel nő lassabban, mint a sima nana? A fehér levelek miatt gondolom még inkább hajlamos az algásodásra mint a zöld fajtársa. :(
Csak mert lehet tudnék szerezni, de nem ugrok bele ismeretlenül.
Nem algasodik jobban. Viszont korabban beszelgettem rola a tropica szakijaval es azt mondta hosszabb tavon ezek is bezoldulnek nem marad ilyen szinu.

viktorlantos

Alapító
Admin
Allitolag a genek miatt nem lehet orokke ilyen szinu. Nem tartottuk meg annyi ideig hogy ez megfigyelheto lenne, de hiszek a kertesz szakinak. Mintha Massimo is ezt mondta volna - rareaqplants

Etele

Legenda
Na majd beszámolok. :)
Uccsó kérdés: a pinto "kifejlett" méretben nana vagy nana petite inkább?

godani

Nézelődő
Sziasztok!

Többen is írjátok a fórumon, hogy lehet szaporítani az anubias nana-t rizómaszétválasztással, és hogy nem lesz tőle baja. Ezt én is meg tudom erősíteni, nálam kezdetben volt egy kb. 4 cm hosszú tő, mely most már 2-szer 10 cm, kb. 4 hónapja választottam szét. Mindkét új tő szépen nő - de csak egy irányban. Ugyanis arra lettem figyelmes, hogy a szétválasztás helyénél a növény nem aktív, csak a túlsó (ép) felénél. Sem új leveleket nem hoz a szétválasztásnál, sem a rizóma nem tűnik úgy, hogy regenerálódna. A növény egyébként jól érzi magát, bár low tech az akvárium.

Más is tapasztalt ilyet szétválasztás után? (Azért kérdezem, mert gondolkozom további osztáson, de ha így 1-1 tőt bevégeznék, akkor inkább hagyom)

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv,
Dani

Ramirezz

Új regisztrált
Sziasztok!
Egy elméleti jellegü kérdésem lenne(csak gondolkodom egy akvárium inditásán):

Adott egy 80literes akvárium 2*15watt t8cső erős szűrés.
Sügérnevelde lenne ugyhogy csak anubias lenne benne nagy és kicsi fajta is.

Az lenne a kérdésem h ugy tudom h az anubiasok nem nőnek olyan gyorsan,es attol tartok h nem fogjak tudni "túlnőni"az algákat.

Szerintetek ha viszonylag sok anubiast rakok és microval tápozok (kiegészitve a halak nitrat foszfatjat)akkor mennyi esély van algásodásra?
Esetleg valakinek ötlet,tapasztalat?

ClassicLook

Főkertész
Sziasztok!

Többen is írjátok a fórumon, hogy lehet szaporítani az anubias nana-t rizómaszétválasztással, és hogy nem lesz tőle baja. Ezt én is meg tudom erősíteni, nálam kezdetben volt egy kb. 4 cm hosszú tő, mely most már 2-szer 10 cm, kb. 4 hónapja választottam szét. Mindkét új tő szépen nő - de csak egy irányban. Ugyanis arra lettem figyelmes, hogy a szétválasztás helyénél a növény nem aktív, csak a túlsó (ép) felénél. Sem új leveleket nem hoz a szétválasztásnál, sem a rizóma nem tűnik úgy, hogy regenerálódna. A növény egyébként jól érzi magát, bár low tech az akvárium.

Más is tapasztalt ilyet szétválasztás után? (Azért kérdezem, mert gondolkozom további osztáson, de ha így 1-1 tőt bevégeznék, akkor inkább hagyom)

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv,
Dani
Én egyszer egy nagyobb rizómáról leválasztottam a friss hajtásokat és meglepetésemre pár hét múlva a helyén a növény ismét kihajtott.

godani

Nézelődő
Én egyszer egy nagyobb rizómáról leválasztottam a friss hajtásokat és meglepetésemre pár hét múlva a helyén a növény ismét kihajtott.
Ezt jó hallani, akkor egy kicsit még bizakodva figyelem, hátha az enyém is újra beindul. Köszi!

Király Bence

Kertész szaki
Engedjétek meg hogy megosszak egy ritkaságot. Egy éve van a mostani helyén de már jóval öregebb a növény, nem tudom mi vette most épp rá hogy virágot hozzon de megtette.

A kép telefonos és még takarítás előtt lőttem a fotókat.

12837fe4214da1282071440b3a4dac37.jpg

07a61562838bd0aebdc44a6ae67761c2.jpg

Zotya

Legenda
Sziasztok. Nem biztos, hogy jó helyre írok ezért bocsi. A gondom a következő. Pár napja vettem észre, hogy a nagy akváriumban lévő anubiasom "szára" egy helyen sárgulni kezdett. A sárgulás mellett azon részen jön új gyökér is illetve hozza az új leveleket is. Mi lehet a problémája?uploadfromtaptalk1454227292867.jpguploadfromtaptalk1454227301098.jpg

ClassicLook

Főkertész
Sziasztok. Nem biztos, hogy jó helyre írok ezért bocsi. A gondom a következő. Pár napja vettem észre, hogy a nagy akváriumban lévő anubiasom "szára" egy helyen sárgulni kezdett. A sárgulás mellett azon részen jön új gyökér is illetve hozza az új leveleket is. Mi lehet a problémája?View attachment 4278View attachment 4279
Szerintem semmi baja, lehet, hogy a gyökérnél új rügyet fog növeszteni és a rizómát használja fel hozzá... Figyeld pár napig, ha barnulni kezd, nyugodtan levághatod. Látom előrébb szép nagy levelek vannak.

Zotya

Legenda
Szerintem semmi baja, lehet, hogy a gyökérnél új rügyet fog növeszteni és a rizómát használja fel hozzá... Figyeld pár napig, ha barnulni kezd, nyugodtan levághatod. Látom előrébb szép nagy levelek vannak.
Igen a sárguláson kívül semmi baja nincs. Szép nagy egészséges levelei vannak. Köszi a válaszod!

Oldal tetejére