• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Anubias barteri var. nana

Kicsit belepte az ecsetalga a tőletek kapott anubiasokat.
Ha kivehető és nem nagyméretű dekoron van, akkor van olcsóbb lehetőség is: nekem az 1:20 arányú hypo is segít. 5-10 perc áztatás után patyolat zöld :)
Nem állt még be az akim, vannak bizonytalan helyei a nanának, de jelenleg három hetente tisztítom:kisebb kavicsokra rögzítettem, így könnyű ki-be rakni.
 
Köszönöm a sok választ. ;) Nagyon megkönnyebbültem. Már azt hittem, hogy a friss levélen kívül meg kell kopasztanom szegényeket. :D
 
Anubias nana 'white' Vs. Anubias nana variegated - The Planted Tank Forum

Nana white variánsról tud valaki valamit?
Mennyivel nő lassabban, mint a sima nana? A fehér levelek miatt gondolom még inkább hajlamos az algásodásra mint a zöld fajtársa. :(
Csak mert lehet tudnék szerezni, de nem ugrok bele ismeretlenül.

Nem algasodik jobban. Viszont korabban beszelgettem rola a tropica szakijaval es azt mondta hosszabb tavon ezek is bezoldulnek nem marad ilyen szinu.
 
És a Dennerle pinto? Remélem az nem zöldül be teljesen ha már ma rendeltem tőletek. :)
 
Allitolag a genek miatt nem lehet orokke ilyen szinu. Nem tartottuk meg annyi ideig hogy ez megfigyelheto lenne, de hiszek a kertesz szakinak. Mintha Massimo is ezt mondta volna - rareaqplants
 
Na majd beszámolok. :)
Uccsó kérdés: a pinto "kifejlett" méretben nana vagy nana petite inkább?
 
Sziasztok!

Többen is írjátok a fórumon, hogy lehet szaporítani az anubias nana-t rizómaszétválasztással, és hogy nem lesz tőle baja. Ezt én is meg tudom erősíteni, nálam kezdetben volt egy kb. 4 cm hosszú tő, mely most már 2-szer 10 cm, kb. 4 hónapja választottam szét. Mindkét új tő szépen nő - de csak egy irányban. Ugyanis arra lettem figyelmes, hogy a szétválasztás helyénél a növény nem aktív, csak a túlsó (ép) felénél. Sem új leveleket nem hoz a szétválasztásnál, sem a rizóma nem tűnik úgy, hogy regenerálódna. A növény egyébként jól érzi magát, bár low tech az akvárium.

Más is tapasztalt ilyet szétválasztás után? (Azért kérdezem, mert gondolkozom további osztáson, de ha így 1-1 tőt bevégeznék, akkor inkább hagyom)

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv,
Dani
 
Sziasztok!
Egy elméleti jellegü kérdésem lenne(csak gondolkodom egy akvárium inditásán):

Adott egy 80literes akvárium 2*15watt t8cső erős szűrés.
Sügérnevelde lenne ugyhogy csak anubias lenne benne nagy és kicsi fajta is.

Az lenne a kérdésem h ugy tudom h az anubiasok nem nőnek olyan gyorsan,es attol tartok h nem fogjak tudni "túlnőni"az algákat.

Szerintetek ha viszonylag sok anubiast rakok és microval tápozok (kiegészitve a halak nitrat foszfatjat)akkor mennyi esély van algásodásra?
Esetleg valakinek ötlet,tapasztalat?
 
Sziasztok!

Többen is írjátok a fórumon, hogy lehet szaporítani az anubias nana-t rizómaszétválasztással, és hogy nem lesz tőle baja. Ezt én is meg tudom erősíteni, nálam kezdetben volt egy kb. 4 cm hosszú tő, mely most már 2-szer 10 cm, kb. 4 hónapja választottam szét. Mindkét új tő szépen nő - de csak egy irányban. Ugyanis arra lettem figyelmes, hogy a szétválasztás helyénél a növény nem aktív, csak a túlsó (ép) felénél. Sem új leveleket nem hoz a szétválasztásnál, sem a rizóma nem tűnik úgy, hogy regenerálódna. A növény egyébként jól érzi magát, bár low tech az akvárium.

Más is tapasztalt ilyet szétválasztás után? (Azért kérdezem, mert gondolkozom további osztáson, de ha így 1-1 tőt bevégeznék, akkor inkább hagyom)

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv,
Dani
Én egyszer egy nagyobb rizómáról leválasztottam a friss hajtásokat és meglepetésemre pár hét múlva a helyén a növény ismét kihajtott.
 
Engedjétek meg hogy megosszak egy ritkaságot. Egy éve van a mostani helyén de már jóval öregebb a növény, nem tudom mi vette most épp rá hogy virágot hozzon de megtette.

A kép telefonos és még takarítás előtt lőttem a fotókat.

12837fe4214da1282071440b3a4dac37.jpg

07a61562838bd0aebdc44a6ae67761c2.jpg
 
Sziasztok. Nem biztos, hogy jó helyre írok ezért bocsi. A gondom a következő. Pár napja vettem észre, hogy a nagy akváriumban lévő anubiasom "szára" egy helyen sárgulni kezdett. A sárgulás mellett azon részen jön új gyökér is illetve hozza az új leveleket is. Mi lehet a problémája?uploadfromtaptalk1454227292867.jpguploadfromtaptalk1454227301098.jpg
 
Sziasztok. Nem biztos, hogy jó helyre írok ezért bocsi. A gondom a következő. Pár napja vettem észre, hogy a nagy akváriumban lévő anubiasom "szára" egy helyen sárgulni kezdett. A sárgulás mellett azon részen jön új gyökér is illetve hozza az új leveleket is. Mi lehet a problémája?View attachment 4278View attachment 4279
Szerintem semmi baja, lehet, hogy a gyökérnél új rügyet fog növeszteni és a rizómát használja fel hozzá... Figyeld pár napig, ha barnulni kezd, nyugodtan levághatod. Látom előrébb szép nagy levelek vannak.
 
Szerintem semmi baja, lehet, hogy a gyökérnél új rügyet fog növeszteni és a rizómát használja fel hozzá... Figyeld pár napig, ha barnulni kezd, nyugodtan levághatod. Látom előrébb szép nagy levelek vannak.
Igen a sárguláson kívül semmi baja nincs. Szép nagy egészséges levelei vannak. Köszi a válaszod!
 
Back
Oldal tetejére