• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium videók


Egy patent kis véleményezős videó Steventől. Zsűriként vett részt az idei AQSC Spanyol aquascaping versenyen és a top 10 akváriumot véleményezi. Számomra nagyon tanulságos volt és jó zsűriszemmel nézni az akvákat. Szerintem versenyző kedvűeknek kötelező.
 
Ötletes kis berendezés - találnom kellene valahol egy ilyen fát :LOL:
A GA-ban alighanem van egy halom, amiből válogathatsz. Ma pedig a korallosakváriumban voltam, s ott is volt egy ládával. Gondolom, Budapesten itt-ott akad még, amiből találhatsz hasonlót. :)
 
A GA-ban alighanem van egy halom, amiből válogathatsz. Ma pedig a korallosakváriumban voltam, s ott is volt egy ládával. Gondolom, Budapesten itt-ott akad még, amiből találhatsz hasonlót. :)
Kár hogy Bécsben lakom :p De biztos találok a LiquidNature/Garnelaxiában is ha jól szétnézek...
 
Mi benne a zseniális? Nekem nem kanyarodik vissza, csak lefele vége van a csőnek és nekem is szűrve van. Mitől jobb hogy felfele néz?
Akkor nyilván a Te technikád is zseniális. ;)
Ami nekem újdonság volt ebben a vízcsere módszerben, illetve nem láttam még máshol (még a G.A. videókban sem):
1. Igen, felfelé néz a feltöltő cső, így nem kavarja fel az aljzatot. Sokkal célszerűbbnek tartom, mint nylon zacskókat vagy egyéb felkavarodást akadályozó dolgokat tenni a "lefele vége" cső alá.
2. A felfelé néző feltöltő cső végén egy szűrővel porlasztja szét a nyomást, megakadályozva, hogy felfelé spricceljen a víz. Mivel én is szivattyúval nyomatom be a cserevizet (a 110 litert kb. 3,5-4 perc alatt töltöm fel), ha nem lenne a cső végén valami porlasztó, akkor kb. 2 méter magasra spriccelne felfelé(!) a víz.
 
Utoljára módosított:
Akkor nyilván a Te technikád is zseniális. ;)
Ami nekem újdonság volt ebben a vízcsere módszerben, illetve nem láttam még máshol (még a G.A. videókban sem):
1. Igen, felfelé néz a feltöltő cső, így nem kavarja fel az aljzatot. Sokkal célszerűbbnek tartom, mint nylon zacskókat vagy egyéb felkavarodást akadályozó dolgokat tenni a "lefele vége" cső alá.
2. A felfelé néző feltöltő cső végén egy szűrővel porlasztja szét a nyomást, megakadélyozva, hogy felfelé spricceljen a víz. Mivel én is szivattyúval nyomatom be a cserevizet (a 110 litert kb. 3,5-4 perc alatt töltöm fel), ha nem lenne a cső végén valami porlasztó, akkor kb. 2 méter magasra spriccelne felfelé(!) a víz.
Nem azért kérdeztem, mert az enyém zseniálsi hanem, mert éreztem nem esik le mitől jobb. Én fel se fogtam, hogy a vízfeltöltésben ez mit hoz. Köszönöm, ez tényleg előny.
 
Sziasztok,
Ma este egy remek akváriumos estém volt és időm engedett elmerülni az akvárium témákban a youtubon is. Találtam egy szerintem sokunk számára érdekes dokumentum filmet, melyet angol nyelvem tudtok megnézni. Két részből áll és a Rio Negro-ból érkező halaink kereskedelmének minden szemszögét követi le és vizsgálja. Engem nagyon lekötött és rengeteg olyan dolgot hallottam benne ami nekem újdonság volt. Nem mellesleg pedig mindig érdekes az eredeti élőhelyeket látni és egy kicsit jobban átlátni, honnan érkeznek halaink (részben).

Jó szórakozást!

Wild Caught Pt.1

Wild Caught Pt.2
 
Sziasztok,
Ma este egy remek akváriumos estém volt és időm engedett elmerülni az akvárium témákban a youtubon is. Találtam egy szerintem sokunk számára érdekes dokumentum filmet, melyet angol nyelvem tudtok megnézni. Két részből áll és a Rio Negro-ból érkező halaink kereskedelmének minden szemszögét követi le és vizsgálja. Engem nagyon lekötött és rengeteg olyan dolgot hallottam benne ami nekem újdonság volt. Nem mellesleg pedig mindig érdekes az eredeti élőhelyeket látni és egy kicsit jobban átlátni, honnan érkeznek halaink (részben).

Jó szórakozást!

Wild Caught Pt.1

Wild Caught Pt.2
Imádás van, Norbi! 😘
Jutalmul, majd ha felém jársz, átnézheted az Amazonas under water c. könyvet. :)
 
Behajtom 😃
Remélem tetszeni fog a film, szerintem tényleg szuper és hiánypótló.
Ezt a vidit kötelező "olvasmányként" kellene megnézetni minden kiskerrel és akvaristával.
Annál a résznél, ahol népünnepélyt tartanak a halaknak bevallom, megkönnyeztem.
Tény, hogy rettenetesen komplex a probléma, de évek óta nem látok problémamegoldási kísérletet, semelyik szervezettől sem.
Akik Európából, USA-ból meg Ausztráliából szerepeltek, azok mind nagykerek, pl. Glaser. Járt a szája, de a gyakorlatban a profit hajtja és nem érdekli, mi lesz a helybéli halászokkal.

Ennek tükrében különösen érdekes és tanulságos lesz Pasaréti előadása a hazai haltenyésztésről. Kb. ilyen siralmas.
 
Ezt a vidit kötelező "olvasmányként" kellene megnézetni minden kiskerrel és akvaristával.
Annál a résznél, ahol népünnepélyt tartanak a halaknak bevallom, megkönnyeztem.
Tény, hogy rettenetesen komplex a probléma, de évek óta nem látok problémamegoldási kísérletet, semelyik szervezettől sem.
Akik Európából, USA-ból meg Ausztráliából szerepeltek, azok mind nagykerek, pl. Glaser. Járt a szája, de a gyakorlatban a profit hajtja és nem érdekli, mi lesz a helybéli halászokkal.

Ennek tükrében különösen érdekes és tanulságos lesz Pasaréti előadása a hazai haltenyésztésről. Kb. ilyen siralmas.
Én személy szerinte nem voltam egy nagy támogatója a vadon fogott hal témának. De volt egy kulcsmondat ami elhangzott a filmben, mégpedig az, hogyha ezt mindenhol körültekintően minden szereplőt és a természetet is etikusan kezelnék akkor jól működhetne. Ez egy elég jó kezdeményezés amit bemutattak és viszonylag alaposan tették ezt. Nem gondoltam volna arra soha, ha minden halasz aki ebből él lerakná a lantot akkor csak méginkább beindulna az erdők pusztítása ami már valljuk be így is elég gázos.
 
Én személy szerinte nem voltam egy nagy támogatója a vadon fogott hal témának. De volt egy kulcsmondat ami elhangzott a filmben, mégpedig az, hogyha ezt mindenhol körültekintően minden szereplőt és a természetet is etikusan kezelnék akkor jól működhetne. Ez egy elég jó kezdeményezés amit bemutattak és viszonylag alaposan tették ezt. Nem gondoltam volna arra soha, ha minden halasz aki ebből él lerakná a lantot akkor csak méginkább beindulna az erdők pusztítása ami már valljuk be így is elég gázos.
Pont arra gondoltam én is, hogy így legalább nem pusztítják el az erdőt, ha ebből élnek. Viszont nem biztos, hogy meg tudnák védeni, ha egy helyi maffia társaság ki akarná termelni a fákat, vagy aranyat akarna bányászni (higannyal). Szó volt arról is, hogy a csökkenő kereslet miatt sokan már felhagytak a halfogással, inkább illegális tevékenységekkel tartják el népes családjukat. Szóval szerintem a halfogók természet iránti elkötelezettsége csak üres duma, ők ilyen módon zsákmányolják ki a természetet (ami persze kevésbé káros, mint az erdőirtás). Rossz volt nézni is, ahogy műanyag ládákban, arasznyi vízben tárolták a zsákmányt, ki tudja, meddig. Tényleg jó lenne, ha a szereplők etikusan viszonyulnának a természethez, de ez is csak egy üzlet mindegyiküknek.
 
Back
Oldal tetejére