• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oktatóanyag Akvárium véleményezés - versenyakváriumok - haladóknak

Már miért kellene?😯
Ha megnézel bármilyen indás növényt (jelen esetben nem a földön futók a célcsoport) kezdetben felfelé halad legintezívebben, de mikor már "megvetette a talpát" akkor terjed oldalhajtásokkal a minél nagyobb fényfelület kihasználásáért, idővel saját magát is árnyékolja, ekkor sok szár a súlyánál fogva visszabukik, lefelé-oldalra tör.
Figyeld meg a természetben!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Akkor megtöröm a csendet és bedobom az idei akvámat. Előre is megköszönök minden visszajelzést és gondolatot 💚. Nekem rengeteg kritikám van saját magam számára de ezeket most visszatartom és kiváncsian figyelem, hogy ti mit és hogyan láttok. Biztos vagyok benne, hogy sok olyan dolog van benne amit én nem láttam meg.

Néhány szó az akváról.

Mérete 60P (60x35x30cm, 64 Liter)
Szűrés OASE Biomaster 250 Thermo (Legendás egy kütyü, imádom)
Világítás Twinstar 600SP
Co2 2Kg-s palack, Oxyturbo reduktorral és az újabb fajta lapos Aquario difivel
Tápozás ADA Brigthy K és Mineral minden nap 3ml + saját mixelésű foszfát. Kb 5-6 hónap után elkezdtem adagolni a Brighty Nitrogen-t is.

Növények Riccardia chamedryfolia, Hemianthus callitrichoides, Eleocharis Acicualaris, Eleocharis Acicualaris var. mini, Anubias nana mini, Micranthemum monte carlo, hydrocotyle verticillata, Elatine hydropiper, Myriophyllum Guyana, Marsilea crenata, Bucephalandra blue velvet, Weeping moss
Élőlények Amano shrimp, Otocinclus Affinis, Popondetta Furcata

Eredmények
TAC – 3. Helyezés (Nagy méret kategória)
EAPLC – 27. Helyezés (Közepes méret kategória)
IAPLC – 433. Helyezés

Versenyfotó
View attachment 95751

Egy picit távolabbról indítom a véleményt remélem átmegy a mondandó. :)
Mit jelentenek a számok? Mennyire sikerült jól a szereplés?

TAC – 3. Helyezés (Nagy méret kategória)
EAPLC – 27. Helyezés (Közepes méret kategória)
IAPLC – 433. Helyezés

A lista talán fordítva lenne beszédesebb. IAPLC 433. Ez a legrangosabb verseny, ezt érdemes a lista tetejére tolni. Ez viszonylag egy jó keretet ad a jelenlegi eredményekről.
Az IAPLC mezőnyében összpontosul jelenleg a hobbi krémje. Ezen felül a legtöbb nevezés és talán a legkomolyabb szervezés.
Ha itt 433. lett az akvárium akkor a bírák szívét nem sikerült megdobogtatni. Itt nagyjából tudjuk milyen akváriumok szerepelnek az élmezőnyben és talán emiatt a 60-as akváriumnak nehezebb dolga is van.
Ettől függetlenül ez egy közepes szereplésnek mondható. Messze egy jó, erős vagy egy kiválló helytől.

EAPLC 27. Az EU mezőny sokkal gyengébb, kevesebb jelentkezővel. Nagyon nehezen jön össze 15 igazán erős akvárium kategóriánként jelenleg. A 27-es szám egy olyan visszaigazolás, hogy itt is inkább a mezőny végén kaptunk helyet

TAC 3. Bár dobogó, de a magyar versenyzés jelenleg téli-nyári álmát alussza. A HAC emiatt pihen. És bár most lehet erősen hangzik, de nem jó jel, hogy az akvárium dobogós lett. - ennek ellenére természetesen gratulálunk.

Amit ezzel akartam mondani, hogy valami gond van a layouttal. És ezt a nagyobb versenyek is igazolják. Szerepelhetett volna ennél gyengébben is, de lehet sok munkával és picit átgondoltamm építéssel egész más lenne az eredmény.

De kicsit kanyarodjunk vissza pl EAPLC-re.

Idén ő nyerte a kategóriád:

K3n_GIXcl3hw4v0QMd_RRzK5XqU&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

Ő lett a második


_nc_ohc=yv9gBSt9kMAAX8P6_ra&_nc_ht=scontent-vie1-1.jpg

Az elsőben több hibát látok, mint a másodikban, de látszik, hogy mindkettő egy átgondolt, részleteiben gazdag építés. Ez jelenleg nem az elit (IAPLC) de első cél lehetne, hogy az EAPLC dobogója közelébe pozíciónálod magad.
És ha ide szeretnél kerülni, akkor ezt a szintet kell megcéloznod építésben.

AGA versenyt nem írtad, de nézzük meg ott mi volt 2019-ben a kategóriádban:

1. hely

1210.jpg

2. hely

4080.jpg

3. hely

1910.jpg

Talán ez utóbbi, ami közelebb áll a te layoutodhoz. És amihez érdemes mérni az akváruimot

És akkor a layoutról.

Mi az első benyomásom róla?
Befejezetlen, átgondolatlan layout. Ha ránézek az jut eszembe, hogy elkezdted, de vagy elfogyott a lelkesedés vagy az anyagok fogytak el, vagy nem gondoltad végig mit is szeretnél építeni :)
Nem baj, vagyunk így egy páran :)

Persze vannak benne finom részek, pl a jobb oldali leejtő, ami távolból indul. A jobb elől lévő szikla növényesítve, amitől érdekes bekukkantani a szikla mögötti leejtőre.
Vannak részletek az íves fán a mohák miatt de itt végetért számomra a layout.

A bal oldal nem működik együtt a jobb oldallal. A fa középen elég ad-hoc, nem igazán természetes, nem folytatja azt a szép jobb oldali leejtős részt.
A sziklák elhelyezése időnként nem természetes (talán növényesítés), a homok ösvény mesterkélt. A függőleges gyökerek nem természetesek ebben a formában.
A guyana nem műűködik jól a layout erősebbik felével.
A furcata helyett egy fele ekkora halacska előnyösebb lett volna.

A layoutből nekem hiányzik a bal előtér és a teljes háttér. Nem használtad ki az akvárium méretéből adódó lehetőségeket.

Mint EAPLC pontozó ezeket az akvárimokat általában nagyon lepontozzuk a fentiek miatt.

Bár a növények egészségesek és ebben a gyér naplózásos világban felüdülés egy kész akvárium látványa, a jó eredményektől sajnos távol áll.

Megpróbálok PS-ben pár dolgot, ha sikerül később megosztom.

Te még lelkes vagy, szerintem érdemes lenne komolyan foglalkoznod egy részletes építéssel és egy lehetséges jó helyezéssel.

gate_of_journeys-4-1-jpg.95751
 
@xman Elfelejtettem írni, de kíváncsi lennék mi volt a gond?

- Nem versenyre tervezted, de meggondoltad magad?
- Elfogyott a mani a kellékekhez?
- Elégedett voltál a jelenlegi építménnyel és nem folytattad?
- Nem érezted, hogy ennél többet ki tudnál hozni belőle?
- Nem mérted fel jól az akvárium jelenlegi erejét a versenytársakhoz képest?

Tényleg érdekel. A legtöbb dolgon lehet segíteni. De ehhez tudni kell azt is miért álltunk itt meg :)
 
Ez ellen azért lehetne tenni, pl te is leírod a véleményed a másik akváriumról :) Ritkán szoktad, pedig aktívan tolod az építéseket. Szóval ne csak várjunk adjunk is ;)

Azt gondoltam, picit a szokásostól eltérően megjön a kedve több tapasztalt fórumozónak, hogy véleményt írjon, de nem annyira megy. Lehet az időt sajnáljuk rá?
Az első bejegyzésben pár órát eltoltam, hogy hasznos tippet adjak, ennyi elmenne minden akváriumra. Ezért lenne izgi, ha többen is részt vennénk a feladatban és így segítenénk.

Szóval csak bíztatni tudok mindenkit. Véleménye mindenkinek lehet és van is. Nem kell feltétlenül rajzolni a szemléltetéshez, de ha többen leírjuk, hogy pl mi zavar a layoutban, az építő is jobban érzi miért nem teljesített esetleg jobban a versenyen.

Délután jövök :)
A topik címében szereplő "haladóknak" szó szerintem sokakat visszatart, @viktorlantos
Ki számít tapasztaltabb fórumozónak? Szerintem, ha megidézed, akre gondolsz, talán ledől a kétely és habozás ólajtaja.
 
A topik címében szereplő "haladóknak" szó szerintem sokakat visszatart, @viktorlantos
Ki számít tapasztaltabb fórumozónak? Szerintem, ha megidézed, akre gondolsz, talán ledől a kétely és habozás ólajtaja.

A topik címe arra utalna, hogy az akváriumokat versenyzői szemüveggel nézzük. Egy picit túllépve a "hú de jó, hú de szép" kommenteken, valóban a hibákra rávilágítva véleményezünk.
Szerintem ezt nem csak versenyző, vagy korábban eredményes kertész végezheti. A legtöbben érezzük, hogy valami nem klappol. Mondjuk ki mi a gond. Milyen érzelmeket vált ki belőlünk a layout.
Nagy valószínűséggel a pontozókból is ezt fogja.

Szerintem ahhoz, hogy kellően fejlődni tudjunk először tükröt kell állítani magunknak és valóságosabb képet kapni a jelenlegi helyzetünkről.
Ezek után lehet építkezni.

Szóval ne tartson vissza senkit a dolog. Annyi, hogy tényleg valamilyen rend legyen. Picit elszaladtunk @keszalvo második akváriuma felett és @xman akváriuma is kevesebb figyelmet kapott.
Viktornak segítettünk elég sokat az első oldalakon. Ezért gondoltam hogy xman akváriumát még picit ízlelgessük mielőtt ráfordulunk @kuchi akváriumára. Aztán lehet újra elővesszük @keszalvo második akváriumát, hogy tényleg ne maradjon ki.
 
Mar privatban leirtam a sracoknak annak idejen a velemenyem,de te mar ugy is leirtad(jol megfogalmazva) a kritikat!
De majd eröt veszek es leirom a velemenyemet!
Légyszi, vegyél erőt Magadon, és akár a priviket idemásolva tedd közkinccsé véleményedet, tapasztalatodat.
 
Utoljára módosított:
@xman a fenti vélemény mellé egy kis grafikus magyarázat. Nem az jelenti, hogy ilyennek kellett volna lennie, de jól látszik, hogy több részlettel esetleg mennyivel bonyolultabb lehetett volna a layout.

Bal oldalon több rétegben felkerültek sziklák egymás mögé. Az egyik réteg között visszaköszön a jobb oldali leejtő növényesítése.
Bal előre a sziklához növények és részletek kerültek be.
Az ösvény mellé még néhány kis kő
Jobb előre egy dekor ami levezetné a bal első leejtőt picit megtörve a szimmetriát.
A boltív kicsit esetlen, természetellenes megjelenését ellensúlyozva bekerült egy nagyobb dekor, hasonló mohásítással. A boltív eltűnt, de talán az egyik olyan elem amitől természetellenes volt a layout.
A guyanat lenyírtam bal hátul.

A jobb oldali szuper leejtő ugyan eltűnt, ezt mondjuk lehetett volna láttatni, de a teret mint függőlegesen és mélységében is jobban használod így.

Most nem érzem befejezelennek :) IAPLC -200, EAPLC ranking -15, TAC 1. :D

xman.gif
 
Egy picit távolabbról indítom a véleményt remélem átmegy a mondandó. :)
Mit jelentenek a számok? Mennyire sikerült jól a szereplés?

TAC – 3. Helyezés (Nagy méret kategória)
EAPLC – 27. Helyezés (Közepes méret kategória)
IAPLC – 433. Helyezés

A lista talán fordítva lenne beszédesebb. IAPLC 433. Ez a legrangosabb verseny, ezt érdemes a lista tetejére tolni. Ez viszonylag egy jó keretet ad a jelenlegi eredményekről.
Az IAPLC mezőnyében összpontosul jelenleg a hobbi krémje. Ezen felül a legtöbb nevezés és talán a legkomolyabb szervezés.
Ha itt 433. lett az akvárium akkor a bírák szívét nem sikerült megdobogtatni. Itt nagyjából tudjuk milyen akváriumok szerepelnek az élmezőnyben és talán emiatt a 60-as akváriumnak nehezebb dolga is van.
Ettől függetlenül ez egy közepes szereplésnek mondható. Messze egy jó, erős vagy egy kiválló helytől.

EAPLC 27. Az EU mezőny sokkal gyengébb, kevesebb jelentkezővel. Nagyon nehezen jön össze 15 igazán erős akvárium kategóriánként jelenleg. A 27-es szám egy olyan visszaigazolás, hogy itt is inkább a mezőny végén kaptunk helyet

TAC 3. Bár dobogó, de a magyar versenyzés jelenleg téli-nyári álmát alussza. A HAC emiatt pihen. És bár most lehet erősen hangzik, de nem jó jel, hogy az akvárium dobogós lett. - ennek ellenére természetesen gratulálunk.

Amit ezzel akartam mondani, hogy valami gond van a layouttal. És ezt a nagyobb versenyek is igazolják. Szerepelhetett volna ennél gyengébben is, de lehet sok munkával és picit átgondoltamm építéssel egész más lenne az eredmény.

De kicsit kanyarodjunk vissza pl EAPLC-re.

Idén ő nyerte a kategóriád:

View attachment 95916

Ő lett a második


View attachment 95917

Az elsőben több hibát látok, mint a másodikban, de látszik, hogy mindkettő egy átgondolt, részleteiben gazdag építés. Ez jelenleg nem az elit (IAPLC) de első cél lehetne, hogy az EAPLC dobogója közelébe pozíciónálod magad.
És ha ide szeretnél kerülni, akkor ezt a szintet kell megcéloznod építésben.

AGA versenyt nem írtad, de nézzük meg ott mi volt 2019-ben a kategóriádban:

1. hely

View attachment 95918

2. hely

View attachment 95919

3. hely

View attachment 95920

Talán ez utóbbi, ami közelebb áll a te layoutodhoz. És amihez érdemes mérni az akváruimot

És akkor a layoutról.

Mi az első benyomásom róla?
Befejezetlen, átgondolatlan layout. Ha ránézek az jut eszembe, hogy elkezdted, de vagy elfogyott a lelkesedés vagy az anyagok fogytak el, vagy nem gondoltad végig mit is szeretnél építeni :)
Nem baj, vagyunk így egy páran :)

Persze vannak benne finom részek, pl a jobb oldali leejtő, ami távolból indul. A jobb elől lévő szikla növényesítve, amitől érdekes bekukkantani a szikla mögötti leejtőre.
Vannak részletek az íves fán a mohák miatt de itt végetért számomra a layout.

A bal oldal nem működik együtt a jobb oldallal. A fa középen elég ad-hoc, nem igazán természetes, nem folytatja azt a szép jobb oldali leejtős részt.
A sziklák elhelyezése időnként nem természetes (talán növényesítés), a homok ösvény mesterkélt. A függőleges gyökerek nem természetesek ebben a formában.
A guyana nem műűködik jól a layout erősebbik felével.
A furcata helyett egy fele ekkora halacska előnyösebb lett volna.

A layoutből nekem hiányzik a bal előtér és a teljes háttér. Nem használtad ki az akvárium méretéből adódó lehetőségeket.

Mint EAPLC pontozó ezeket az akvárimokat általában nagyon lepontozzuk a fentiek miatt.

Bár a növények egészségesek és ebben a gyér naplózásos világban felüdülés egy kész akvárium látványa, a jó eredményektől sajnos távol áll.

Megpróbálok PS-ben pár dolgot, ha sikerül később megosztom.

Te még lelkes vagy, szerintem érdemes lenne komolyan foglalkoznod egy részletes építéssel és egy lehetséges jó helyezéssel.

gate_of_journeys-4-1-jpg.95751

Hmm az a helyzet hogy az Én véleményem is nagyjából megegyezik Viktor az akváriumodról alkotott véleményével .
Nekem az a véleményem hogy ez az akvárium kb 5-6 éve még az álejtős kategória lett volna itthon biztosan.
Sajnos nehéz felnőni évről évre a nemzetközi szinthez újat mutatni amit még senki nem látott szinte lehetetlen.
Az első és számomra legnagyobb hiba hogy üresnek érzem a méretet,ebben a méretben sajnos minden apró kis morzsa számít,és sokkal nehezebb dolgunk van ebben a méretkategóriában építeni mint másoknak a 90-120-150 széles és 40-50-60 mély akváriumokban.
Példaként saját képet hoztam hogy egy 60 literes akváriumot azon a 2015 ös szinten is meg lehetett tölteni élettel bár sok hiba van ebben is főleg így 2020 ban de egy példa a további építéseidhez hogy egy akvárium még a verseny fotó előtt 30 perccel sem lehet készen :LOL:,én a mostaniba naponta nyúlok bele és változtatok olyan apró részleteket amire mindenki azt bmondaná hülye vagy minek nyúlsz bele úgy sem fog látszani,de igen fog ....
IAPLC 267 ,AGA top 10 , HAC 3. hely (2015)
2015-12-05_18-50-49m.jpg
 
Egy picit finomítva
Viktor, véleményem szerint ez már giccs (és nem a PS miatt mondom). Ebből az akvából nem lehetne ilyen többrétegű cuccot kihozni anélkül, hogy elveszítse jellegét. Vagyis szerintem hozzáadással nem, csak átépítéssel lehetne. De az meg már egy másik akvárium...

Szerk: de ettől még persze értem a mondanivalót és próbálok én is tanulni belőle.
És azért azt is megjegyzem, ilyen keményen meg nem láttalak itt a fórumon kritikát megfogalmazni :) lehetne ilyen gyakrabban - legalább ebben a topikban...
 
Utoljára módosított:
Ha megnézel bármilyen indás növényt (jelen esetben nem a földön futók a célcsoport) kezdetben felfelé halad legintezívebben, de mikor már "megvetette a talpát" akkor terjed oldalhajtásokkal a minél nagyobb fényfelület kihasználásáért, idővel saját magát is árnyékolja, ekkor sok szár a súlyánál fogva visszabukik, lefelé-oldalra tör.
Figyeld meg a természetben!

A.ttila
Én ilyet trópusi területen láttam csak. Itthon nagyon nem jellemző a liános lelógás. Érthető, hogy egy maláj aquascaper ilyet épít, nade nekünk miért kellene, ha nem látni ilyeneket a saját erdeinkben.
 
Pedig már kezdtem azt hinni, hogy ez a topik temető lesz. Miután posztoltam a képet, naponta többször is felnéztem, hogy történt e valami. Erre a hétvégén nem néztem pont idő hiányában és egy ilyen pozitív meglepetésre érek vissza.

Szeretném megköszönni mndenkinek aki megosztotta a véleményét és időt fektetett abba, hogy mégtöbbet tanulhassak ebből az akvámból a jövőre nézve. Szóval köszönöm @Jopet @viktorlantos @Joci01.14 @A. Kavicsos @keszalvo

Nem szeretnék most külön külön reflektálni a visszajelzésekre de azt szeretném kiemelni, hogy rengeteget jegyzeteltem magamnak az olvasás közben.Néhány említett hibáját már tudtam de ezzel együtt is sok olyan dolgot olvastam amit eddig nem vagy nem így láttam benne.

@viktorlantos Kérdéseidet megválaszolva megpróbálomleírni, hogy hol is veszett el ez a dolog az "út" során.

Nem versenyre tervezted, de meggondoltad magad?
Az elejétől fogva úgy építettem, hogy ez az akvárium versenyezni fog.

Elfogyott a mani a kellékekhez?
Ez sem volt probléma szerencsére.

Elégedett voltál a jelenlegi építménnyel és nem folytattad?
Abszolút nem. Én általában ha elégedett vagyok valamivel az olyan gyorsan lecseng mint ahogy jött. de ezt részben mindjárt megcáfolom. ;)

Nem érezted, hogy ennél többet ki tudnál hozni belőle?
Nem mérted fel jól az akvárium jelenlegi erejét a versenytársakhoz képest?

Erre az utolsó kettőre pedig kicsit hosszabban, összefoglalva válaszolnék.
Ez az akvárium volt a második olyan próbálkozásom amit konkrétan növényes céllal hoztam össze és méginkább fontos, hogy azzal a céllal, hogy ez márpedig versenyre készül. Nekem ez az akvárium pontosan azt mutatja meg, hog a lelkesedésem jelei benne vannak viszont szimplán gőzöm sincs semmiről. Ez mindenképpen visszaköszön a layout hiányosságain és zagyvaságain és határozottan látszik a növények állapotbeli és nyírásbeli hibáin.

A layout szerintem egy tanulságos történet. Nem tudom miért, de valamiért nagyon ilyesztőnek találtam a fákkal való építést és mai napig annak találom. Ez adta azt az ötletet eredetileg, hogy akkor valami iwagumi szerűséget építsek. Közben nézegettem rengeteg eredményesebb akváriumot és ebben az időszakban kezdett nagyon elbűvölni az az elmebetegség amiket az indonéz pofák ragasztanak össze fákból. Szóval egyszerű kis agyam gondolta, hogy ha ezt a két dolgot kombináljuk akkor valami nagyon ütős dolog lesz belőle és kifog hullani a bírák haja tőle 😅 Na, ez nem így lett, de ha mégis akkor biztos nem ettől hullott ki. Mikor megépítettem az a fa csodát emlékszem, hogy több estén keresztül építgettem és felemésztett kb.-50 darab kisebb nagyobb kis ágacskát. Ezzel sikerült annyira lenyűgöznöm magam, hogy innentől meg se kérdőjeleztem azt, hogy ez esetleg még sem annyira k...a🙊 jó mint gondoltam.

Szóval ebben a szemléletben el is indult az akvárium. Itt a tapasztalatlanségom újabb fázisához érkeztünk ahol megvillantottam azt, hogy most nem csak sokféle növény van bent aminek a nagy részéről azt sem teljesen tudom, hogy mit hogy szeret, de ebből még valami pofás nyírást is ki kéne hozni és még egészségesen is kéne kinézni a növényeknek.

Mindent összevetve úgy érzem, hogy az vitte el leginkább a végeredményt, hogy hétről hétre tanultam új dolgokat és ha sikerem volt egy egy növénnyel, nem mertem hozzányulni, mert nehogy pont ne legyen még annyira se jó majd ha fotózom. Ez szerintem minden egyes növényen csodálatosan látszik. Az egyetlen amivel komfortban voltam viszonylag az a parvula mert azt már tartottam korábban sikeresen és pontosan tudtam, hogy mit fog csinálni. Mire eljutottam oda, hogy azért rengeteg dolgon lehetne javítani, közeledni kezdett a fotózás ideje. Emiatt nagyon beparáztam és már féltem módosítani, annyira ellepték a problémák a fejemet, hogy egy ponton úgy éreztem ennél többet nem tudok hozzátenni.

És itt jön egy másik probléma. Én alapvetően sokkal inkább élvezem az építést mint az utána következő időszakot. Ebből kifolyólag a layouttal kapcsolatban folyamatosan épültek a gondolatok a fejemben, hogy hogyan fogok legközelebb egy sokkal ütősebb dolgot építeni. A gond pedig számomra az, hogyha már látom, hogy televan hibákkal az amit csináltam és elkezdek ötletelni a jövőről akkor fejben már igazából ott vagyok. Ezen kell dolgoznom mindenképpen.

Az erőviszonyokat pedig nemzetközi szinten pedig nem hinném, hogy reálisan felmértem volna. Ezt pedig első sorban annak tudom be, hogy egyszerűen nem tudtam eleget ahoz, hogy reálisan pozícionáljam magamat a nemzetközi vonalon.

Egy biztos, folytatnom kell és jobbat építenem.

Köszönöm a képes ilusztrációt és a belefektetett energiádat nagyra értékelem @viktorlantos Elég vad lett. :eek:

Korábban úgy döntöttem, hogy nem akarom naplózni a jelenleg készülő akváriumot. De ezen most elgondolkozom ismét mert rengeteg jó gondolatot olvastam itt ma. És úgy érzem a TOP 7 IAPLC még jövőre nem veszélyeztet 😅
 
Hat jo sokat kell varni a velemenyezesre! :mad:
Nem értelek @kuchi elvárásaid garmadájával, de nagyon keveset teszel a közösségért, szinte semmit. Úgy érzem, ideje lenne egálba hoznod az arányt.
Az, hogy élni sincs időd nem kifogás. Mindannyiunknak megvan a maga keresztje, mégis szakítunk időt egymásra, hogy szebb és jobb akváriumokat építsünk.
Vedd ki a részed, lécci.
 
Utoljára módosított:
Nagy a csend, és szeretnék egy kivesézést a minyon méretű akvámra o_O

20*20*20 cm 8 liter
DIY LED lámpa
Waldbeck clearflow
Tropica talaj, dragon kő vadon befogott faanyag :D
Rotala Wallichii, -Hr'A, gömbmoha, riccardia, mini bucek, HC, és egy csepp glosso, stau, blyxa, +spiky moha.
Jószág: csak vad áttetsző garnélák.

IAPLC 600.
EAPLC 24. (paludárium 8.)
TAC 1.

Kíváncsi lennék hogy mit lehetett volna másképp vagy épp jobban.
András Czesznak - Riverside.jpg
 
Nagyon jó volt olvasni a fenti kritikákat, mint viszonylag kezdő scaper is rengeteget lehet tanulni belőlük. Remélem lesz még folytatása. :)
 
Back
Oldal tetejére