• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Oktatóanyag Akvárium véleményezés - versenyakváriumok - haladóknak

Egyébként rád is számítok, tök jó kritikákat írtál korábban.

+1 Bármikor hozáászoltál ahoz amit építgettem mindig tanultam belőle. Ne tartsd vissza most sem a gondolataidat, mert építéshez gold mindenkinek @Jopet 🙌


Én azt mondanám, ha eltelik egy teljes naptári nap (nem 24 óra) kiegészítés nélkül, jöhetne a következő akvárium és maximum határ az 1 hét.
Egyetértek. Szerintem látszik, hogy mikor hal el egy beszélgetés. És a 24-órás buffer pedig jó lehet a későn ébredőknek is. Gondolva itt magamra, néha a napjaim annyire megtelnek, hogy egy percet sem találok arra, hogy így leüljek fórumozni mint most tettem.

Más_
Mint designer, mi a cégnél gyakran csinálunk úgynevezett "design critique"-et.

A formátum a következő:
Aki szeretne feedbacket, röviden elmondja mit akart elérni és kiemeli azt, hogy mivel kapcsolatban kér feedbacket. Gondolok itt arra, hogy esetünkben pl. mondhatná azt az aki éppen soron van, hogy csak növényesítésre szeretne visszajelzést. Ezután mint ahogy most is mindenki megosztja a véleményét arról amit lát. És ezeket jegyzeteljünk. (Jelen esetben ez irreleváns, mert minden írásban történik) Végül pedig egy szimpla köszikével zárja az aki a kritikát kapja vagy amennyiben további kérdése van azok felé akiktől a kritikát kapta azokat felteheti.

Ez az utolsó rész azért fontos, mert enélkül a beszélgetés kicsit védekező mehanizmusba kapcsolhat át és mindenféle magyarázkodás alakulhat ki. Ez pedig a beszélgetést nem gazdagítja különösebben. Mindenki felnőtt ember és tudja, hogy a véleményekből és kritikákból mi az ami relevány és hasznosítani tud és mi az amit nem.
Én ezt a hozzáállást szorgalmaznám itt is :)
 
Miért van vörös felni az autódon? Mit tudom én? :D
De ha sokat nézem még azt mondom odatenném így puchades mellé
az három éve volt, hogy van ez, hogy a részletekre figyelsz? :ROFLMAO: off topic vége

Itt bejön a kérdés, hogy mit akar mutatni az alkotó. Erdős scape-nek nem fér bele a vörös, fantázia scape-nek igen. Versenyen mindkettő lehet erős, jó kivitelezés mellett, sőt, ahogy korábban említettem, erdős akváriummal Dunát lehet rekeszteni, így meg kitűnhet a tömegből.
 
@viktorlantos Lehet hogy félreértettél.
Ennél tökéletesebb kririkáról nem is álmodhatnék, mint amit te megfogalmaztál. Pusztán arra gondoltam, hogy túlságosan minden részletre kiterjedt. Így amiről nem merőben más a véleményem mint a tiéd, nyilván nem fogom mégegyszer, vagy éppen csak picit másképpen leírni. Ha mondjuk pl a fotózásról (vagy akár több vizsgálati szempontról) nem írtál volna, jobban felkelthetnéd másban is az ingert, hogy azzal majd ő egészítsen ki téged. Ha meg mégsem teszi senki, egy későbbi posztban még pótolhatnád azt is. Tudom, ezzel akár úgy is tűnhetne, mintha felületes lennél, vagy a nem említett dologra nem lenne kritikád, nehéz ügy ez...
Azért írtam magamat példának, mert arra akartam helyezni a hangsúlyt, hogy annyira gazdag volt a kifejtés, hogy még nekem - aki amúgy bátran teszi (és sajnos majdnem egyedül van ezzel) - sem volt ingerenciám kritikát megfogalmazni (pedig nyilván van). De tényleg kíváncsi leszek, hogy ezek után kiből mi kívánkozik még majd ki... és remélem tévedek a rossz előérzetemmel (és örömmel látom közben, hogy pl @xman már részben meg is cáfolt).

@keszalvo -nak privátban mindig nyomok egy minikritikát, szívesen veszi, én meg szívesen osztom :) Erről az akváriumról is volt régebben egy, így inkább most csak bemásolom azt ide - utólagos engedelmével (a körítést meg a dícsérő szavakat itt kihagyom). Előzményekről annyit, hogy általában minden akváriumánál ugyanaz volt a fő kritikám, hogy sok a szín, túl sok a különböző növény szétszórva, rángatja a szemem. Ezért ezt itt már nem is fejtettem ki hosszan, főleg mert érzékeltem némi számomra kedves, javuló tendenciát.

Három dolgot tudok felhozni negatívumnak:
1. az aranymetszésben levő fácska egyértelmű fókusz, ez egy kicsit brokkoliszerű lett, egy vaskos törzsű, vízfelszínig hatoló fa természetesebb lehetett volna. A többi riccardiás lombra ez nem érvényes, mert mindenhol csak egy fa egyes részletei látszódnak és nem az egész fa teljes alakjában, ezért így is természetes hatásúak.
2. az ösvény vége picit lehetne beláthatóbb és felbukkanhatna ott valami távoli részlet
3. ez ugyanaz a dolog, amit minden évben kritikaként fogalmazok meg az akváriumaiddal kapcsolatban, csak bizonyára elég óvatosan, mert elég szubjektívnek érzem. Ez amit fentebb is írtam, a sok-sok felbukkanó különböző levél mindenütt. Vibrál tőlük a kép. Amikor kis telepeket alkotnak nagyobbacska levelek, az fain, de nálad mindig sok az egy-egy tő mindenütt. Ez a korábbi akváriumadnál még sokkal intenzívebb és ezért zavaróbb volt, itt már éppen csak meghaladja az ingerküszöbömet :)

Amint látjátok, ezek mind olyan dolgok, amik picit ugyan másképp, de már elhangzottak fentebb és talán ezért nem is gondoltam itt előjönni velük. Amit még neki is írtam anno, hogy a versenyfotók minősége az utolsó akváriumainál látványosan fejlődtek, mára szerintem maximálisan megállják a helyüket az IAPLC élbolyban.


Az egyhetes ciklusról: szerintem jó az egy hét, ha átgondolt kritikákat akarunk látni, hagyni kell időt mindenkinek, nem mindenki tud időt szakítani erre egy-két napon belül. Másrészt ha tényleg főleg haladóknak szánjátok, a napi frissítéssel pár hét alatt elfogynak az akváriumok :)
Az mindenképpen jó meglátás, hogy ne keveredjenek a bejegyzések, tehát nem tudom hogyan lehetne megoldani ezt a kiváráson kívül. Talán ha látrehoznátok egy új gyűjtőtopikot (pl. Kritikák) amin belül az egyes akváriumok külön altopikba kerülhetnének, így gyakorlatilag korlátlan ideig érkezhetnének rá kritikák és átláthatóbb is lenne. Mondjuk itt is érdemes lenne az altopik nyitását kizárólag moderátorokra korlátozni, hogy ne nyisson mindenki ész nélkül egyet :) Így nem kellene ragaszkodni az egy héthez, de az sem maradna le, akinek időre van szüksége észbe kapni és összeszedni a gondolatait.
Nyilván mindenki aki kritikát szeretne kapni, türelmetlen. Érkezzenek a kérések privátban a modikhoz, szabályozzák ők, hogy melyik akváriumra és mikor kerül (ha kerül) sor. @kuchi -val 3 éve várunk, várjon mindenki szépen a sorára :D
 
Az egyhetes ciklusról: szerintem jó az egy hét, ha átgondolt kritikákat akarunk látni, hagyni kell időt mindenkinek, nem mindenki tud időt szakítani erre egy-két napon belül. Másrészt ha tényleg főleg haladóknak szánjátok, a napi frissítéssel pár hét alatt elfogynak az akváriumok :)

Arra gondoltam, hogy ha elfogyunk akár előkaphatunk egy egy IAPLC akváriumot is. Most aztán teleszórták a netet rendesen.
Lehet nem annyira a hibákon lesz a hangsúly, de pl sokat segítene a részletek megértésében. Így mindig elemezgethetnénk valami szaftosat :)

Az mindenképpen jó meglátás, hogy ne keveredjenek a bejegyzések, tehát nem tudom hogyan lehetne megoldani ezt a kiváráson kívül. Talán ha látrehoznátok egy új gyűjtőtopikot (pl. Kritikák) amin belül az egyes akváriumok külön altopikba kerülhetnének, így gyakorlatilag korlátlan ideig érkezhetnének rá kritikák és átláthatóbb is lenne. Mondjuk itt is érdemes lenne az altopik nyitását kizárólag moderátorokra korlátozni, hogy ne nyisson mindenki ész nélkül egyet :) Így nem kellene ragaszkodni az egy héthez, de az sem maradna le, akinek időre van szüksége észbe kapni és összeszedni a gondolatait.

Ezt tök jó ötlet. Így kicsit a naplók régi hangulatát visszahozva minden akvárium kapna egy saját topikot. Jobban vissza lehet keresni a tartalmakat később.
Ez a topik meg megmaradna mindig az aktuálisnak akár.

A másik gondolatodra reagálva, lehet most picit túltoltam. Ha nincs hozzáfűznivaló vagy más gondolat, akár el is engedhetjük az aktuális akváriumot.
Én remélem sokan kedvet kapnak majd és a következő boncolgatásba beszállnak. Épp @keszalvo -nak írtam, hogy nekem is egy jó gyakorlat volt, de sajnos nincs mindig ennyi időm család, munka mellett.

Akár azt is meg lehet beszélni, hogy ha @keszalvo úgy gondolja elég infót kapott, akkor jelez és lezárjuk a topikot, vagy épp nyitva hagyjuk (ahogy javasoltad) és megyünk tovább.
Ilyen esetben a 24 óra hasznos lehet ha mégis zárunk. És talán sűrűbben felnéznek mások is a fórumra idővel.
 
Üdv!
Akkor felkészülni ez hosszú lesz.

Amikor az előző akvárium túnőtte magát volt egy elképzelés a fejemben merre tovább.Erre a az elképzelésre alapoztam az alapanyaggyűlytést is a fák terén.Szerettem volna olyan fákat szerezni amikbe lehet ültetni és nincsen szükség talajra,csk hátul emelésnek.
Ez sikerült is és a folyamatot ismét egy 2-3 hónapos hordóban ázás és heti két heti tisztogatás kefélgetés előzte meg mire olyan állapotba kerültek hogy alkalmasak voltak akváriumi használatra.Azt tudni kell hogy ezeknél a fáknál a legnagyobb ellenség a co2 beoldás,az sajnos idővel teljesen elporlasztja a fákat a vékonyabbakat szinte két hét alatt felemészti.
És ezzel azért is nehéz dolgozni mert tudjuk ha bomló dolog van a vízben előbb vagy utóbb jön az alga.
Szerencsére évek alatt megtanultam mit mikor kell csinálni ahhoz hogy ezt elkerüljük.
És ami nagyon fontos hogy aki versenyakváriumot épít az napi szinten kell hogy foglalkozzon vele ,ez olyan mint egy kis házi kedvenc akit simogatsz leviszed sétálni enni adsz neki stb.

- építés
Nálam aki ismer az tudja egy napom van kb az építésre hogy össze tudjam rakni az elemeket és benövényesítsem max másnap délelőtt feltöltsem vízzel .Ez azért is nehéz mert ha több napod esetleg heted van akkor részletesebb scapet tudsz összeállítani,víz alatt ez már nehézkesebb dolog.Sok akváriumnál mint itt is ragasztottam a fákat egymáshoz sima 2 rétegű papírzsepi és az etalon számomra Penny MArket ben kapható zöld színű kettes csomagolású pillanatragasztóval.Ez biztosítja azt hogy hosszabb távon sem kell attól tratanom hogy az elemek elborúlnak,vagy esetleg felmásznak a víz tetejére.
Az alapot azt lávakő adta szeretem mert porózus és eleve már egy szűrőközegként viselkedi könnyű rá bármit növeszteni.

IMG_20190702_195644-01.jpeg

- növényezés
A növényeknél fontos megjegyeznem hogy mindig tartok egy sorrendet.Először a mohákat pakolom,ragasztom,kötözöm,aztán jöhetnek a buce,anubias,és esetleg páfrány félék.Az utolsó fázisban pedig először az előtéri növények aztán a fára való ültetés nélküli növények (jelen esetben parvula) és utoljára a háttér és stem növények.

IMG_20190703_145939-01.jpeg

- feltöltés, vízcsere
Amikor feltöltöm az akváriumot vízzel mindig alakítok még a látványon mert ugye ha víz kerül az üvegbe teljesen más arányok lesznek mint szárazon.És itt most elárulok egy titkot,az első naptól kezdve megy minden maximumon és csak heti egyszer cserélek vizet az is maximum 30-35 % .Tehát nem követem az induláskor napi és kétnapi vízcseréket.Én abban hiszek hogy már az elején mindent meg kell adni a növényeknek hogy magukra találjanak és a baciknak hogy időben beálljon az egyensúly.
Vízcsere áltlában vasárnap déleőtt van és azt tudni kell hogy versenyakvárium lévén ez kb 4 órát is igénybe vehet mert ugye nem csak arról szól a történet hogy víz le víz fel,hanem ilyenkor sok apró részletet is finomítani kell folyamatosan.A héten ugye minden nap belenyúlsz az akváriumba levágod ezt,ülteted azt és még dekor elemeket is pakolgatsz be.
Ami fontos még hogy minden vízcsere után készíts egy totál fotót az akváriumról hogy lásd jó az irány amerre haladsz és hogy a következő vízcserekor majd milyen nagyobb munkát kell elvégezni.

IMG_20190707_184150-01 (1).jpeg

- tápozás,víztesztek co2
Ezt részét nem is bonyolítanám túl.Tápokból az AquaLine tápcsaládot használom micro macro napi 3-3 ml megy be illetve folyékony carbóból 2-3 ml.Egy kis vasat is szoktam adagolni és ha szükséges porból kevert foszfátot is. A co2 ettől az akváriumtól indulve egy 5 kg palackról megy Aquario diffuzorral beoldva 2bubi/sec lámpaoltás előtt 1 órával és lámpakapcsolás előtt 1,5 órával.
Aki ismer és kérdezett már engem a tápozásról mikor mennyit kell és hogy milyen vízparaméterekkel dolgozom az tudja hogy nagyon ritka az amikor mérek vízparamétert.Egy fontos paramétert mérek az a TDS.Ezt naponta vagy heti két három lakalommal ,vízcserekor mindig mert az RO vízet így sózom vissza GA+ porral.

IMG_20190909_194624_1-01.jpeg

- fotózás
Fotózást az elején kedves barátommal innen a fórumról Gáborral oldottuk meg.Aztán neki olyan elfoglaltságai lettek illetve a gépe is tönkrement hogy alternatívát kellett találnom.Így lett egy kölcsöngép mindig minden évben a fotózásra amit feleségem unokatestvére ad oda.Persze fotóznom nekem kell így beleástam magamat a NIKON D5300 as gép rejtelmeibe.
Ami nem megy még az a halak terelgetése megfeleő szögbe állítása a fotózáskor.Ez az amit nem is gyaoroltam soha pedig tudom hogy nagyon sok múlik rajta de hát ezt már korábban Viktor is leírta.A másik ami még nem megy és ebben mindig segítségre szorulok (Viktor által) az a fotó utólagos szerkesztése.Sajnos nem igazodom el a programokban mit hogyan kellene és lehet csinálni de előbb vagy utóbb ezt is meg kell majd tanulnom mert ez is része az akvakertészkedésnek főleg aki versenyzik is.

IMG_20190929_145229-01.jpeg

Azt tudni kell miután a versenyfotó elkészült szabad utat engedek a növényeknek ez a két utolsó kép erről is szól :

IMG_20191221_185335-01.jpeg

IMG_20200524_194714-02.jpeg

-jövő ,elképzelések
Egy kicsit a jövőről.Rengeteg ötlet van a fejemben és nagyon szeretnék már a komfortot nyújtó fás erdős scape-k világából belemenni egy kicsit új vadabb világba hogy ott is kipróbáljam magam.Így a következő nano scape az biztos hogy köves akvárium lesz a nagy akváriumra is vannak már tervek,az egysik az hogy szeretnék egy 80 x 35 x 30 as akváriumot készítettni mert a nyújtott és szélesebb akváriumokban jobban lehet a perspektívát megmutatni.

Remélem nem volt hosszú az írás és lehetett belőle lényegi részt is kihámozni.
Kérdés van szívesen válaszolok.;)
 
Köszi, hogy ezt megosztottad @keszalvo. Nagyon jó látni, hogy hogyan alakult az akvád. Számomra a kulissza titkok mindig sokkal izgibbek mint akár a végső fotó. Pont ma láttam a Josh Sim ideji akvájának néhány korábbi fázisát és nagyon kemény, hogy a végső fotón mennyit gyúrt a "valósághoz" képest. Szerintem gyakran még az építőnek is meglepő, hogy a végső fotó milyen a mindennapok valóságához képest.

Ez sikerült is és a folyamatot ismét egy 2-3 hónapos hordóban ázás és heti két heti tisztogatás kefélgetés előzte meg mire olyan állapotba kerültek hogy alkalmasak voltak akváriumi használatra.
Menő fáid vannak, kifejezetten tetszik az alaposabb korhadtabb lyukacsos darab. Szabadkérdeznem, hogy ő milyenfának a maradványa?

Nálam aki ismer az tudja egy napom van kb az építésre hogy össze tudjam rakni az elemeket és benövényesítsem max másnap délelőtt feltöltsem vízzel .
Miért csak egy napod van az építésre? Az elég izzasztó napnak hangzik, főleg a végeredményt látva :eek: Személy szerint én pont az építgetést élvezem a leginkább. Mondjuk azt is hozzá tenném, hogy aligha van rutinom benne, ezért néha inkább hagyok egy döntésnek pár napot, minthogy megbánjam később.

A héten ugye minden nap belenyúlsz az akváriumba levágod ezt,ülteted azt és még dekor elemeket is pakolgatsz be.
Ezt a mondatodat remekül alátámasztja az az utolsó két kép, ahol hagytad elvadulni. Nem semmi, hogy megette a hardscapet a növényzet. Azt kell mondjam, látszik, hogy minden nap bele csípkedtél a részletekbe. Ebből most tanultam. 👍

Egy kicsit a technikai adatokról írhatnál még pár szót. Bár lehet, hogy arról csak én maradtam le 😅
 
Menő fáid vannak, kifejezetten tetszik az alaposabb korhadtabb lyukacsos darab. Szabadkérdeznem, hogy ő milyenfának a maradványa?
Leginkább éger,juhar,és akác.
Miért csak egy napod van az építésre?
Család és 49 m2 es panel 😁
gy kicsit a technikai adatokról írhatnál még pár szót.
Akvárium : 60 x 40 x 34 full opti
Világítás : 2 x Chihiros A601 led napi 7,5 óra
Szűrés : Tetra EX800 plus
Co2 : nagynyomású difuzorral beoldva
Kb ennyi a technikai rész,nem nagy dolog.
AMikor 3. lettem még HAC on 2015 ös versenyen @Nigro arca felejthetetlen volt mikor a díjátadón kiderült citromsavas co2 vel tolom :LOL::LOL:
 
Szupi a történet. Felteszi a cserkót a torta tetejére :)

Most lehet fura amit mondok, de idáig mindig titokban toltad az építést várva a csodára vagy egy kivételesen jó eredményre, ami elmaradt.
Miért nem próbálod meg idén, hogy fórumos publicitással építed az akváriumot? Ez a meglepi nagy dolog egy versenyen, de kevesen tudják hozni azt a hatást, hogy elakadjon a lélegzet.
Nektek hány ilyen flash volt idén az IAPLC mezőnyben? Nekem 10 alatti szám ez a 127-es mezőnyből.

A topikhoz visszakanyarodva lehet érdemes lenne folyamatosan segítséggel alakítani a látványt. És addig reszelni, amíg tényleg azt mondod több már nem megy.
A mostani akváriumod amit tegnap mutattál szerintem egy ilyen akvárium. Többet érne egy folyamatos interakció, mint privátokban segítséget kérni innen onnan.

Persze ezt te látod, de én látnék benne fantáziát. És menet közben lehetne segíteni téged nem csak bejegyzésekkel, grafikával, de adott esetben növénnyel bármivel.
A végén még mindig lehet húzni egy féket, hogy az utolsó ecsetvonások ne legyenek publikusak, bár sok esetben a fotó és az utómunka vagy a fotó előtti nagy rendrakás az akváriumban egész más hangulatot ad a végső látványhoz.

Most még van időd bármilyen irányban elindulni
 
Utoljára módosított:
Más a fotóidat elnézve, már régóta agyalok azon, hogy az ilyen layoutoknál lehet érdemes lenne időben eltoltan növényesíteni. Pl készrehúzod a mohát mert ettől várod, hogy szépen bevonjon mindent és buce, anubias pl mehet később. Tőlük nem várjuk azt, hogy 3x akkorák legyenek. Sőt legtöbb esetben nem is szeretnénk ha nagyon több levelük lenne.

Értelemszerűen minden növénnyel el lehetne játszani ezt. Pl stemeket is felesleges az elején betolni. Lehet volt már ilyen, de úgy érzem ebből még nem hoztuk ki a maximumot.

Csak egy alaposabb tervezés kell az ültetés előtt és előre látni 2-3-4 hónapot.
 
Egy kicsit belekotyogok én is, bár az utóbbi pár éves teljesítményem (egyik akvárium sem jutott el egy rendes versenyfotóig) alapján lehet inkább lapos lehetne a pofám.

Először az egy napos építésre reagálnék. Szintén panel csak 66m2. Szerencsére a feleségem elég megengedő és elviseli, hogy pár doboz dekor az akvárium szekrény közelében legyen úgy egy hétig. Amúgy meg ott van az erkély amit pont semmire sem használunk, szóval ilyen esetekben nagyon jó átmeneti tároló és barkács helység is tud lenni. Én mindenképp a több estés vacsora utáni berendezéseket preferálom. Minden este kicsit máshogy látom a dolgokat és miután lefeküdtek a gyerekek 21 és 24 óra között azért van idő bőven legózni.

Ami a Scapet illetve a növényesítést illeti előre leszögezném, hogy én fele ilyen jót sem tudnék összerakni.
Kicsit ahhoz tudnám az egészet hasonlítani, mint mikor sokat kirándul az ember és járja a szebbnél szebb helyeket. Először mindent lefotózol, mert tetszik, aztán az idő múlásával egyre inkább alig-alig veszed elő a gépet, mert egészen egyszerűen feljebb mászik az ingerküszöböd. Na az évek óta tartó fás berendezések tengerében a Te akváriumod is sokak szemében ebbe az állapotba került. Elővegyem a gépet vagy ne? Van benne valami nagyon egyedi? Valami nagyon meghökkentő vagy szokatlan? A verseny akváriumoktól az előző pár évben sokan ezt várták és némelyiktől meg is kapták. Bár az is igaz, hogy ez a trend most szerencsére változott.

Sokat nézegettem a verseny fotót, hogy tudnék-e valamit mondani Viktor és a többiek részletes kritikája után.
Nekem ami kicsit fura, hogy a bal oldal kicsit olyan mintha kidőlt fák sokasága lenne, melyek a közép rész felé sodródnak. De középen az a Riccardia pamacs valahogy tönkreteszi ezt az érzést és a 3D-t is. Szerintem nélküle nagyobb lenne a mélységérzet (nem biztos).
A jobb oldal meg valahogy nem teljesen passzol ezekhez a kidőlt fákhoz. Talán jobb lenne, ha a jobb oldali fák dőlnének a bal oldal felé, mintha azokat is fenemód megtépázta volna a vihar, de még nem dőltek ki.

A növényesítés gondolom költségcsökkentési szempontból történik szinte egy menetben, pedig ahogy Viktor is írta szerencsésebb lenne több menetben. Ha már növényesítés. Én úgy látom, hogy az akvárium mérete miatt azért eléggé meg van kötve a kezed. Egy 90 vagy 120 széles akváriumban azért szélesebb skála állna a rendelkezésedre.

Végszó: ha ennyi év után még mindig komoly energiákat tudsz és akarsz megmozgatni (nekem ez már nem menne) egy jobb helyezés érdekében, akkor érdemes lenne elgondolkodni az összes akvárium megszüntetésén és egyetlen nagyobba tolni az összes időt és energiát.
 
Ennyi??

Közben még annyi jutott eszembe, bár ez nem kapcsolódik szorosan @keszalvo akváriumához, hogy annak idején nálam készült egy elég sikeres akvárium csapatmunkában. @inadsz @ozzy @Cecska és jómagam voltunk az elkövetők. Szóval a kérdésem az lenne, hogy lenne-e igény arra, hogy tapasztalt kertészek együtt építsenek egy jobb helyezés reményében? Nem ördögtől való a dolog, hiszen láttunk már pár külföldi szerveződést.
 
Ennyi??

Közben még annyi jutott eszembe, bár ez nem kapcsolódik szorosan @keszalvo akváriumához, hogy annak idején nálam készült egy elég sikeres akvárium csapatmunkában. @inadsz @ozzy @Cecska és jómagam voltunk az elkövetők. Szóval a kérdésem az lenne, hogy lenne-e igény arra, hogy tapasztalt kertészek együtt építsenek egy jobb helyezés reményében? Nem ördögtől való a dolog, hiszen láttunk már pár külföldi szerveződést.
Ha jól látom kiberelted a GA csapat felét csak akkor még nem tudtad😂
 
Kezdem én, mert én rövid leszek. A hozzáértők talán majd több hasznodta válnak :)
A barlang számomra nem ad hozzá, inkább elvesz. Az árnyék körülötte jól áll a scape-nek (megtöri az előtér-nélküliséget), viszont a fehérséggel nem tudok mit kezdeni.
Más kritikám nekem nincs. Zseniális.
 
A barlang számomra nem ad hozzá, inkább elvesz.

Pedig ott van a szeren, csak Viktornak nem sikerült a legjobb pillanatban elkapni. Szerencsére van egy olyan verzió is lásd lejjebb... :)
Mindenesetre még sosem láttam ilyen békésnek ezt a randa bohócot. Látszik, hogy jobban bírja amikor halak úszkálnak előtte mint amikor rémisztgeti a járókelőket.

:D🤡

bohoc.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére