• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium rajzok

Húú, látom te már egy kicsit tovább mentél a tervezgetéssel. :) Nagyon profi. Gratula. A paludárium mindig is az egyik kedvencem lesz.
 
Mint általában a nagy tervek kevés zsetonnal- egy fél év tervezgetés és szerencsére nem dobtam a kukába, mert akkor nem mutathattam volna meg senkinek.
Az eredeti elképzelésben a szűrő elszívó ágát kétfelé osztva egy gyökér belselyében vezettem volna.
Képzelőerőben nem szenvedek hiányt csak hát a piszkos anyagiak!
 

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Sziasztok, újra itt. Na csináltam egy gyors vázlatot.
Az elképzelésem hasonló, legyen egy faág én Ada vasfára gondoltam, ami kicsit kilóg az akiból és rá valamilyen növényt futtatnék, pl ami a bemutató teremben is van.
A kő természetesen Seiryu, ami nem annyira hangsúlyos, mint a fa, de ő is központi szerepet tölt be az akvárium látványában.
Az elrendezést még nem tudom, hogy a hangsúlyos rész bal oldalt vagy jobb oldalt legyen, erre is várom a véleményeket. :)
A növények: előre HC-t gondoltam a kövek és a fa közé mohát, valamit valami féle kis mutatós növény (esetleg riccat imadom ahogy bubizik), ill hátrébb E. parvulat.
A leghátsó fű szerű növényt pedig jobban felengedném. Növény nevekben nem vagyok jártas így megköszönném, ha minden információt leírnátok ilyen téren is az akiba.
Várom a véleményetek, rendezésben, növény választásilag stb.

Az akvárium először nem kapna túl sok fényt 60 literre 40 wattot, úgyhogy növényileg is olyanban kérem a segítségetek, amely ilyen körülmények között jól fejlődik.
Természetesen Magas nyomású co2, Tropica táp és Amazonia talajok.

Köszönöm segítségetek: Ádám
 
Adosz, ez nagyon gyönyörű!!! ;) :thumbup:
S tényleg van az én akimból is egy kis részlet. ;)
Ami növényeket illeti, lehet meggondolnám helyedben a HC-t, helyébe inkább parvulát tennék, mert ő jobban illik az ilyen elrendezéshez, a többi majd ki fog alakulni. Amit még megjegyeznék az elrendezéssel kapcsolatban, hogy valahogy úgy kellene beállítani a sziklát, hogy térbeli hatást kölcsönözzön az akinak, valahogy úgy ahogy lerajzoltad, hogy csak a csúcs látszódjon, így érzékelteted azt hogy a fához képest nagyon messzi van a hegycsúcs. ;)
 
Cecska said:
Adosz, ez nagyon gyönyörű!!! ;) :thumbup:
S tényleg van az én akimból is egy kis részlet. ;)
Ami növényeket illeti, lehet meggondolnám helyedben a HC-t, helyébe inkább parvulát tennék, mert ő jobban illik az ilyen elrendezéshez, a többi majd ki fog alakulni. Amit még megjegyeznék az elrendezéssel kapcsolatban, hogy valahogy úgy kellene beállítani a sziklát, hogy térbeli hatást kölcsönözzön az akinak, valahogy úgy ahogy lerajzoltad, hogy csak a csúcs látszódjon, így érzékelteted azt hogy a fához képest nagyon messzi van a hegycsúcs. ;)

Rendben, köszönöm a válaszod, én is gondoltam a parvulara, és úgy gondoltad, h az előtérben jobban megnyirom hátrébb pedig felengedem? Vagy ő nem alkalmas erre? És mi a helyzet az akváriumból kinövő növénnyel? Egyáltalán, hogy lehet rávenni, hogy kikússzon? Milyen típusú az ideális? Vagy ezt csak profiknak javasoljátok? Üdv
 
Adosz said:
Cecska said:
Adosz, ez nagyon gyönyörű!!! ;) :thumbup:
S tényleg van az én akimból is egy kis részlet. ;)
Ami növényeket illeti, lehet meggondolnám helyedben a HC-t, helyébe inkább parvulát tennék, mert ő jobban illik az ilyen elrendezéshez, a többi majd ki fog alakulni. Amit még megjegyeznék az elrendezéssel kapcsolatban, hogy valahogy úgy kellene beállítani a sziklát, hogy térbeli hatást kölcsönözzön az akinak, valahogy úgy ahogy lerajzoltad, hogy csak a csúcs látszódjon, így érzékelteted azt hogy a fához képest nagyon messzi van a hegycsúcs. ;)

Rendben, köszönöm a válaszod, én is gondoltam a parvulara, és úgy gondoltad, h az előtérben jobban megnyirom hátrébb pedig felengedem? Vagy ő nem alkalmas erre? És mi a helyzet az akváriumból kinövő növénnyel? Egyáltalán, hogy lehet rávenni, hogy kikússzon? Milyen típusú az ideális? Vagy ezt csak profiknak javasoljátok? Üdv

Lehet, hogy inkább Eleocharis acicularis-sal kéne próbálkoznod ha magasabbra szeretnéd engedni, így egyféle növényből meg tudod oldani az előtéri és a háttéri növényt ha akarod, Outro naplójában találsz képeket.(viewtopic.php?t=695) Viszont keverheted is a 2 növényt (parvula, acicularis) így elől nem kell sokat nyírnod a parvulát.
A fa körül levő növény Pogostemon helferi lehetne ; a fára, kinövő növényre pedig valamelyik Hydrocotyle faj, bal hátra van Vallisneria nana-t vagy Eleocharis viviparát mondanék :) Moha is legyen néhol a fán :)

Kép:
 
Uh Dani, köszönöm a részletes választ, én vagyok megtisztelve:)

Na most az észrevételeim, amiket írtál:

a Hydrocotyle leírásában az áll, hogy eléggé fényigényes. Elegendő neki 40w 60 literre?

A Pogostemon helyére lehet Riccat tenni? Mert ő az egyik kedvencem. Bele illene ebbe a layoutba, és bírná ezeket a feltételeket?

Eleocharis acicularisra írtad, hogy mehet élőre is meg hátra is? Nem találtam róla anyagot, gondolom ugyanilyen fű szerű növény, csak nem nő annyira gyorsan?

A többi okés :)
 
Adosz said:
a Hydrocotyle leírásában az áll, hogy eléggé fényigényes. Elegendő neki 40w 60 literre?
Bármelyik Hydrocotyle fajt használod menni fog, de még is a http://www.greenaqua.hu/hydrocotyle-verticillata.html inkább ezt a növény javasolnám.
Adosz said:
A Pogostemon helyére lehet Riccat tenni? Mert ő az egyik kedvencem. Bele illene ebbe a layoutba, és bírná ezeket a feltételeket?)
Nekem az a gondom azzal a középső résszel, hogy a rajzon nagyon üt a sötét zöld szín, de mind ketten világos színű növényeket akartok oda tenni (Riccia és P.Helferi), személy szerint mivel a szívem a mohákhoz húz , egy jó kis Christmas mohát http://www.greenaqua.hu/vesicularia-dub ... stmas.html lehetne oda rakni ami a szikla közepéről indul a fáig, de még talán működhetne egy Monosolenium Tenerrum-al http://www.greenaqua.hu/monosolenium-tenerum.html vagy Staurogyne sp.-vel http://www.greenaqua.hu/staurogyne-repens.html is.
Adosz said:
Eleocharis acicularisra írtad, hogy mehet élőre is meg hátra is? Nem találtam róla anyagot, gondolom ugyanilyen fű szerű növény, csak nem nő annyira gyorsan?
Ha nagyon akarod az acicularis-t akkor még jól is jöhet, előre parvula hátrább meg acicularis, a háttérbe a háttfalhoz és a fa tövébe viszont tenellust http://www.greenaqua.hu/echinodorus-tenellus.html tennék a Nana is nagyon jó ötlet a sarokba. Különben a parvula egy fokkal kényesebb mint az acicularis és az utóbbi pár centivel magasabbra is nő meg. A mohát én meg csak az illesztésekhez tennék, csak úgy ne csúnyítsd el a dekorfádat.
Még valami ami most nagyon üt és nagyon szépen illeszkedik az előtéri növényekhez, az a Hydrocotyle sp. Japan http://www.greenaqua.hu/hydrocotyle-sp-japan.html, ezzel a növénykével megtudod törni a fa lábánál az egyhangú hangulatot.
 
Nagyon köszönöm a részletes hozzászólásotokat, gondolkodom az otleteken, majd írok részletes válaszokat is, csak most sok a meló, még annyit azért, hogy akkor elég a 40 watt? Köszönöm, akkor jovok, majd a kérdésekkel még ;) .
 
Valami ilyesmire gondoltam a következő akimnál.....(nagyon unatkoztam,nem ér röhögni)
aki_hardscape_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Sziasztok!

Azt hiszem a Lányommal rajzoltatom a következő akváriumom tervét!

Ezt most rajzolta a napokban:

IMG


Remélem ez nem esik a gyerekmunka kritériumai alá!

A.ttila
 
Ez nekem is nagyon tetszik! Kicsit vicces, hogy a Tapatalk mikor teljes képernyős megjelenítésben mutatja, a bal alsó sarokban a következő gomb látható : "mentés" :-D.... Hát igen, rájuk férne ;-)!

Tapatalk & Moto-droid
 
Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat a Lányom nevében!

Budapesti verseny munka fele, egy kisplasztikával lett kiegészítve!

Remélem sikerül jó helyezést elérnie!

A.ttila
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére