• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium rajzok

baropeter

Főkertész
Üdv, nyírbászok!

Ugye mindenki szokott firkálni?

Arra gondoltam :roll: , hogy azokat a tervrajzokat, amelyek amúgy is kidobnánk, vagy elkallódna, inkább tegyük közzé! Hátha valaki okul belőle!
Nem fontos a művészi kidolgozás, csak az alkotó szerint valamiért inspiráló legyen!

Akkor el is kezdem!
K%C3%A9p%20122.jpg
Ez az aki sem készült el soha. Talán faragni kellene egy ilyen gyökeret! :mrgreen:
 
Nekem is van pár ilyenem, egy füzetben, hogy ne tudjon elkallódni. :) Sajnos nincs scannerem, így nem tudom megmutatni őket...
 
Luna said:
Nekem is van pár ilyenem, egy füzetben, hogy ne tudjon elkallódni. :) Sajnos nincs scannerem, így nem tudom megmutatni őket...
Szerintem jó a digitális fényképező, az enyém is azzal készült!
 
Drága barátnőm rajzolta kb. 2.5-3 órán keresztűl a kis akim tervrajzát az én terveim alapján, még mielőtt elindítottam volna a nanót!!
Szerintem nagyon jó lett!!
3896628236_56ec781040.jpg
 
Cecska said:
Drága barátnőm rajzolta kb. 2.5-3 órán keresztűl a kis akim tervrajzát az én terveim alapján, még mielőtt elindítottam volna a nanót!!
Szerintem nagyon jó lett!!
3896628236_56ec781040.jpg

Ez tényleg nagyon jó lett, gratulálok neki. Opti-white színű cerkát hol szerzett? :lol:
 
Nagyon jó a kezdeményezés. Mármint a topik. Tényleg érdekes lesz látni a skicceket.

Csecska rajzát korábban láttam. És most, hogy az akit is megmutatta tényleg megdöbbentő mennyire követte a rajzot.

Sajnos én csak a fejemben rajzolok, de a következő telepítésnél megpróbálok ezzel a módszerrel is.
 
viktorlantos said:
Sajnos én csak a fejemben rajzolok, de a következő telepítésnél megpróbálok ezzel a módszerrel is.

Neked mennie kell- minimum a számítógépen. :D

Előkerestem a rajzokat, majd a napokban megpróbálom befotózni őket.
 
No következzen egy művészinek egyáltalán nem mondható skicc. :lol: :D :lol: Sajnos rajzból nem voltam túl erős, de a melóhelyen jó a kockás füzetbe firkálni :lol:

Íme a mű: :lol:
4216659342_2ba7babec9.jpg

És amilyen lett:
4212275461_1b78b8472d.jpg
 
Tegnap volt egy kis időm így a nyári szünetben :) így elkezdtem rajzolni, volt egy kép a fejemben, egy olyan 80%ban sikerült lerajzolnom, viszont a dekorhomokos rész 100% olyan lett mint amit elképzeltem. Rajzból nem vagyok túl jó, de skicc-nek tökéletes :)
A balos ágat egy kicsit még jobbra vinném így utólag.

Hardscape by inadsz, on Flickr
 
Még, hogy nem jó rajzból. :D De aranyos. :D
Én nem vinném jobban jobbra, talán picit előrébb.
A számozást kiírhattad volna, még nagy méretben is alig tudtam elolvasni a szépírásod. :D A :?: -es helyekre én valami vörös, hangsúlyos dolgot raknék talán... Mikor rakod össze? :mrgreen:
 
Luna said:
Még, hogy nem jó rajzból. :D De aranyos. :D
Én nem vinném jobban jobbra, talán picit előrébb.
A számozást kiírhattad volna, még nagy méretben is alig tudtam elolvasni a szépírásod. :D A :?: -es helyekre én valami vörös, hangsúlyos dolgot raknék talán... Mikor rakod össze? :mrgreen:
:angel: :mrgreen:
De abban egyetértünk, hogy valamit kell még csinálni vele :)
Sajnos az alant látható növénylistából látszik hogy ez nem igazán 70 literbe való.
Akkor a számok:
  1. Cryptocyne Wendtii Green
  2. Anubias Barteri Var Nana (Petite)
  3. Microsorum Pteropus Narrow
  4. Echinodorus Quadricostatus
  5. Hygrophila Corimbosa Compact
  6. Taxiphyllum barbieri (Vesicularia)
  7. Bolbitis Heudelotii (+ Tropica fára növesztett verzió)
  8. Vallisneria Nana vagy Eleocharis Vivipara
  9. Pogostemon Helferi
  10. Eleocharis Parvula
  11. Blyxa Japonica
Lehet csak megmarad tervnek de lehet megvalósítom egyszercsak.
 
Ha ilyen kreatív vagy Dani, rajzolhatnál nekem is egy hardscapet ;) :)
A méreteket tudod. Bal oldalt nagyobb, jobb oldalt kisebb sziget az alap elképzelés, vmi trükkel. Bal oldalt a hátsó falon a kb. 15x15 centis hasábot el kellene takarni teljesen. Olyasmit gondoltam, mint az ADA galériában a 120 centi mély aki.
Ha ráérsz...
 
inadsz said:
Sajnos az alant látható növénylistából látszik hogy ez nem igazán 70 literbe való..
Oszt-szoroz az az 50 liter? :D Csak elbírja még a padlószerkezet... ;)
 
inadsz said:
Tegnap volt egy kis időm így a nyári szünetben :) így elkezdtem rajzolni, volt egy kép a fejemben, egy olyan 80%ban sikerült lerajzolnom, viszont a dekorhomokos rész 100% olyan lett mint amit elképzeltem. Rajzból nem vagyok túl jó, de skicc-nek tökéletes :)
A balos ágat egy kicsit még jobbra vinném így utólag.

Hardscape by inadsz, on Flickr
Gratulálok Dánielem, tehetséges pikasszó vagy, meg kell hagyni. Mondjuk nekem a magyar feliratok a kedvencem: "Sand", "Shadow". Fain kis bícs! :D
 
Sziasztok!

Jó ötlet volt ennek a topiknak a létrehozása!

Mikor gyesen voltam az iker lányaimmal volt még időm tervezgetni.
Mint újrakezdő egy akváriumos sokat ábrándoztam.
Van a lakásunkban egy 240x240 átmérőjű 50 cm széles átjáró.
Ezt terveztem beépíteni egy paludáriummal , több kisebb akváriummal.
A tervek szerint megtoldottam volna egyik oldalon 30, másik oldalon 20cm-rel.
Így egy méter széles felületet foglalhatott volna el.
A szekrényt is én terveztem.
Sajnos mikor a költségvetést gyártottam jöttem rá mennyi csak az anyag ár.
Némi egyébb tényező is közrejátszott (Asszonyi nemtettszés), hogy a végén nem valósulhatott meg.

Közzé teszem rajzok egy részét a teljesség igénye nélkül:

IMG_2304.jpg

IMG_2303.jpg

IMG_2302.jpg

IMG_2301.jpg

IMG_2300.jpg

IMG_2299.jpg

IMG_2298.jpg

IMG_2297.jpg

IMG_2296.jpg

IMG_2295.jpg

IMG_2294.jpg

IMG_2292.jpg

IMG_2289.jpg

IMG_2285.jpg

IMG_2284.jpg

IMG_2284.jpg

IMG_2283.jpg

IMG_2282.jpg

IMG_2281.jpg

IMG_2280.jpg

IMG_2279.jpg


IMG_2278.jpg

IMG_2275.jpg

IMG_2274.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére