• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Akvahobbi kicsiben

Vigyázz, mert jön a hydra is megeszi. :D
Hirtelen nem találtam róla infót nálad, de van szűrő védőd, hogy a pici garnikat ne szippantsa be? Ha nincs, a következő szűrőtakarításnál előbb átnézném a löttyöt, mielőtt leengedném a lefolyóba, akadhatnak benne növendékek. ;)
 
Vigyázz, mert jön a hydra is megeszi. :D
Hirtelen nem találtam róla infót nálad, de van szűrő védőd, hogy a pici garnikat ne szippantsa be? Ha nincs, a következő szűrőtakarításnál előbb átnézném a löttyöt, mielőtt leengedném a lefolyóba, akadhatnak benne növendékek. ;)
Vigyázok, összeporszívózom a kis "korallokat" én is, egyebet nem tudok elkövetni (carbozás ?) ! :)
Szűrő védőm az szúnyoghálós egyelőre. Bár elég jól megtapadnak rajta pluszban a növény maradványok és így elég hatékony, szerintem még a szűrőt is visszafogja.
Szűrő pucolás amúgy is esedékes, valamelyik este feltárom ! :happy:
Köszönöm !
 
Sziasztok!
Mivel úgy hírlik hogy beköszöntött a tavasz ill. én is kísérletezem a komolyabb világításommal, ezért felmerül az alga kérdés. Gondolom barna algám eltűnik, cserébe kapok több zöld fajtát.
Az előteremben van egy porózus kő, azt nagyon kedvelték eddig is (ecset, szakáll, agancs), majd most már el kell kezdenem valami úton-módon carbozni...
Ami viszont jobban aggat, hogy eddig a növényeken abszolut nem volt jellemző az algásodás most viszont a Pogostemon és a Staurogyne levélszélein feltűnnek a kolóniák :unsure:
Lehet mostanság sokat játszottam a Co2-vel de nem nagyon tetszett hogy sárgában volt a DC, pedig alig megy 5 órát kevesebb mint 1bubi/ másodpercel.
Megkérdzem a helyi neppert hogy van-e neki Amanoja, ők elvileg tudnak belőle lakomázni igaz ?

Mai macro: "szakáll tanya" :)

MP0UAT_rpeWwjR6jbYYyiqGkfwv90OoIkO_T1wC4snWxfsgdk_SF9i89ygZKz0A87ABOyxogQvAJAf3N9q7ikmrRYsuGMBODc-eLi12ga3pAQbzCBz2v6cQClMFPXPNLigFldLrG-CnH973Vg-K40JHKiIx509bU_bZfQNWTmcwbZY3SUbeZAFEq-QlZr_Y0UItGw6KwkTjOdEQgCmREafxwUv-U3v6NKmm5ZGuYBzJ5DkLmcEqS2S-qCKsbpZv_F67Q8VRci27zRJEZpAo3LRyTJ3hP_ty2ZQnB0t1JSaxA-a8Xma6RGRqFSrm4eMg_M1TzYEkEqo78PAQNw3SO5GXAVJHoTpILyivsVBWK7awgxe6lsqtzHOpNe65QrqdAEgxj8nA4Y2QzfIqVbbpkoFTJE_LmPgX5CBlOFx1nXTuR58QCEMcOnFFuVFT1TR3QL_D4rwvnFblr7TVy970AUE1lVtYU3SkeHWB38S_MczJufTj8ZSnMOv1XXrakeVXThkKULUxRChy2T30ssOh8DoDaDJPmMUdmLllmEA5JI2EvVOncrpP9OTEkHggZShj6m-DeHyceksq_YDy9qCBYgxA3gKcc4Rzc=w1500-h831-no
 
Utoljára módosított:
Megérkeztek a "srácok", hárman vannak és mindenre elszántak ! :ROFLMAO:
Alászálltak a magasból és neki láttak a sepregetésnek, ma nagyon aktív a többi garnéla is, kergetőznek meg minden, ilyet még nem is láttam eddig :)
Drop Checker tegnapról reggelre kizöldült, ma estére megint sárgás, vissza vettem 5 órára a beoldást, holnap meglátjuk...
Vettem fecskendőt-tűt, összepárosítottam egy 20 centis robbantó zsinórral így tudom Carbozni a szakállas kövemet. Kicsit hígítottam az 1ml-ert 5re és úgy lőttem rá. Remélem érzi !:D

1Fe4hY3ElW1qtrygqkwm2z6vj6f4D_n473CFAhc5N7WHlkGs76JNZ3hyzMJdH7-HhBMnvjRWo99HU7S7V3=w1200-h744-no.jpg
 
...a következő szűrőtakarításnál előbb átnézném a löttyöt, mielőtt leengedném a lefolyóba, akadhatnak benne növendékek. ;)

Köszi szépen még egyszer ! :) ... ma megtörtént a szűrőpucolás mert már éreztem hogy nem úgy küldi a vizet. Hat darab pici növendéket mire kipecáltam a lavórból... alig láttam őket csak ahogy pödörtek a szmötyi közt :happy:. De tökjó, örültem nekik !

A héten megfaragtam a mohát is mert kezdett borzas lenni, most kicsit talán szabályos lett de szép egészséges ! (y)
A háttérben látszik a sztem növény mintha kezdené magát összekapni, bubizás megy szépen de kezd a szakáll alga is belopózni a növények közé is. Eddig csak a köveken/üvegen volt jellemző.
Furának találom hogy a fény intenzitása érezhetően nagyobb lett de mintha a növények kezdenének foszlani. A Ludwigia és a Staurogyne régi levelein vehető észre a tünet, lyukasodnak és leválnak a növényről :unsure:
Megpróbálkozok kicsit emelni a fényerőn, 10V-on hajtani és 38w körül fogyaszt ilyenkor. 8 óra változatlanul.
Micro-macro tápot 2-2 ml-re emelni és rendszeresebben Ecarbozni. Algásodás miatt lövöm is célzottan :)

lm_u5iImQv21OT_e7O5BR4G8m0e75ppSanUd7vDLfS7T5ct7W00V3Tu_O2BX42otob5uIh8jPNKszWviqo=w1200-h797-no.jpg
 
Pici segítséget kérek lécci ! :)
A héten teszetelem az új lámpámat de úgy tűnik ez (és a folymatos variálás) kedvez az algáknak is...
A fő problémám az ecset, az agancs és a fonalas alga mostanság. Nem szeretném ha elvadulna a helyzet mert eddig csak a köveken volt jellemző de most kezdi magát beenni a növények közé

XCf4lcZwLa5jTYwIiB-8nCOb-2WZNgtWkC2G3VTHPNBsMBr3H88j-WSRPphNMrJS6W5Uumgx8kRSzuA2Kw=w1200-h675-no.jpg

hCRly5nXXG16MXwDdD7cvJTzAzFNoZIMK_bs85hmfkR9Yxt4Sgf_Lb_jOrPrVka3wmGAM1N2RbJeNvMzRg=w1200-h675-no.jpg

Ez a fő gond, itt a Pogostemon és a Ludwigia között jelent meg a kórság, kis agancs és több szakáll (?). Idősebb-elhalódó levelek szélein kis ecset is fellelhető.
Az a helyzet hogy amióta jól visszanyírtam a hátsó stemet (Ludwigia) kicsit nehezen talált magára pedig azt hittem majd jól megbokrosodik alulról. Igaz ez kb két hete történt, azótam most elég pirulóban vannak de a fény is több mint a duplája. Régi levelek foszladoznak ez aggaszt inkább.
Hátul van még az elejéről 6 marimo labdám azok lehet nem használnak az akvának, próbálom kiporszívózni mindig de lehet ott sok mulm megáll és bomlik.

Ami most csinálok egy hete hogy helyileg carbozok 1ml EasyCarbot hígítva 5-10 ml-re és szűrőleállítva lövöm a problémásabb területeket. 5 perc és szűrő visszakapcs.
Ez szerintem beválik, az előtéri kövemmel végülis jó eredményeket értem el: (y)

Xobhc4RQQtiGBDend0J0Uz3bVU9bp4E4Hi48gMGJwVvnFhi61MSIYQaExGZ6s9FSwlQMLD13xJz_sRTHYbQ=w478-h268-no.gif

De ugye inkább a fő okokat kéne visszaszorítani...
Növények az új fény óta "rendesen" bubiznak. most 38W-al megy(LED), így kezdtek el a stemek pirulni. Napi 8 órát megy.
Surface scum van, azt Lily pipe-al szoktam bontani este ha itthon vagyok.
Napi 2-2 ml Green Aqua Micro/macro-t adok, sajnos változó a napszak mert nem mindig vagyok itthon.
Easy Carbo napi max kétszer 1ml célzottan algára.
A CO2 inline beoldva és kevesebb mint 1 bubi/mp. Fény előtt indul egy órával és most napi 4 órát megy de DC nem akar visszaállni sárgáról. Csíktesztel akárhányszor mértem 15-30 ppm-et írt.
Hétvégi 50% vízcserét csinálok fele csap fele ballonos ioncserélt vízzel. Így próbálom a vízkeménységet lenn tartani.
Eheim EccoPro legkisebbem van substrat proval, nemrég takarítottam perlont kinyomkodtam mert szép barna volt. Lily pipe-ot a középen lévő fára irányítottam hogy törje az áramlást...
2 Otom van 3 Amano garnéla, 10 Red Cherry plusz a növendékek, egy sisakcsiga és 6 galaxy razbóra :)
Lehet próbálkoznék még zebra csigákkal azok tetszenek! Sisak csiga nagyon hasznos szerintem... nappal elbújik de éjjel elég jól pucol :happy:
Próbálkozok úgy etetni hogy napi 1-2x lemezes vagy. mini granulátum de ne nagyon maradjon azt is a garnélák összeszedik.

j5nKoJSWtvAcP3voyeCMAYrnpUcjmVSO8KJWlBDM7dUlaQO4QrEMVXX1aC-aQtmldKjoKsP5TqGEoHdf5U7=w550-h800-no.png
Ezek az értékek lily-s surface scum "bontás" után lettek mérve.
Nem tudom milyen infók vannak még...

Üveget pucolom hetente, végülis elégedett vagyok csak ne hullanának a levelek (Ludwigia, Staruogyne) és ne enné be magát a növények közé a fonál alga.
Meg szeretnék a dolgok körmére lépni!
Köszönöm ! Üdv. :D
 
Utoljára módosított:
Szia!
Ha jól olvasom a problémáid a fényerő növelésekor jött elő igazán. Egy korábbi hsz-ben írtad, hogy a CO2-t lejebb vetted, szinte 1bubi/secre. (Ezzel a CO beállítással nálam egy korábbi akvárium 0-24ben ment.) Ha napi 8 órát világítasz, de mellette csak az első 4-ben megy a CO2 az akár még kedvezhet is a fonálnak. A világítás vége előt fél-egy órával szokták a CO2-t lekapcsolni. Szerintem nincs összhangban a világítás ereje a beoldott CO2-vel. Ezekkel játszanék, de egyszerre szigorúan csak egy dolgon változtatnék, majd egy hét megfigyelés. Aztán így tovább..:)
 
Szia!
...Szerintem nincs összhangban a világítás ereje a beoldott CO2-vel. Ezekkel játszanék, de egyszerre szigorúan csak egy dolgon változtatnék, majd egy hét megfigyelés. Aztán így tovább..:)

Köszönöm a reakciót ! :)
Hát igen, egy kicsit kaotikusan kezelem mostanság a CO-t, szerintem a napokban ki is fogy szerencsétlen...

G6dlcDdcCAcITir65MjVv5ew84FLGqN8pU2rCqklfyZg5KghOJn6cwP4u71T9XWTRzfb5d2HzMn63ABb_EA=w500-h281-no.jpg

Viszont ami miatt elkezdtem szórakozni az a Drop Checker volt. A világítás előtt kapcsol a széndioxid egy órával. Tehát 11kor aztán 12kor a lámpa. Csak mivel a DC folyamatosan sárgában van ezért gondoltam elkezdem csökkenteni a dózist picit, utána pedig a beoldási időt. Kihúztam egy napra az időkapcsolót és a kihagyással már visszaállt a DC színe is sötét zöldre, igaz köze nem volt a kékhez. Surface scum miatt kell, hogy nap végén szellőztessek egy pár percet amíg szétbontja a hártyát, de DC színére ez sincs hatással...
Most is sárga:

lYIAVqB8ThZc-7CTk7SDNtxpOJU-ktTP0QiKmyNDjzYDgXoYSceU1SZNRmDLVjbxQ_ipCEW-HSe8aqJUvXQ=w500-h567-no.jpg

Én végülis a növények miatt nyomnám a gázt de nem szeretném hogy az élőlények kiugráljanak előbb-utóbb !
Csíktesztek eddig mindig 30 körüli ppm-et jeleztek világítási időben. Max cserélek reagenst a DC-ben.
 
A napokban történt jó is rossz is...
Visszaállítottam a CO2-t menjen úgy ahogy "meg van írva" DC ide vagy oda. A növények szépen bubiznak, hozzák az új hajtásokat. Lehet hogy ha az öregebb levelek kikupálódnak vagy lehullanak remélem a fonál alga is alább hagy.
A Ludwigia kezdi alsóbb szinteken is a színeződést, remélem ilyen színben fog egy-két hét múlva pompázni az egész : :D

jDviB_Vl7N-9b4uT0yfQgTu2ZwT4WICptE-jSQNeI1B5ub9u_gaRPjs6Ru5c3CcxHg23gNHR18nJ9OjLsQ=w1017-h949-no.jpg

Zöldülnek a köveim is a többlet fényre, beszereztem egy kis erősítést (3 zebra csigát) a takarító brigádnak, régóta tetszettek, remélem hasznosak. A sisakcsigával ellentétben az már jó tulajdonság hogy napközben is pörögnek ! :) Remélem a növényeket nem fogják csócsálni !

tQ_DtYZSH0Ye3C9dCMRKci7_3wASRIszXAHS-8WAaJqJCOXLtCH2hrbn1EZ7wxyefax54y6HxJmmyWo6aQ=w1200-h452-no.jpg

Ami nagyon szíven ütött az az egyik szép nagy garnim távozása ! :cry:
Nem tudom az okát, lehet hogy a túlzott CO szint vagy az egyik célzott Ecarbo adagolást sínylette meg, mindenesetre próbálom elhesegetni őket a kezelés helyéről...
Sajnálom szegényt, ha lesz több test akkor kénytelen leszek visszavenni valamiből.
Egyelőre a többi garnéla és hal semmi jelét nem mutatja kényelmetlenségnek, a víz paraméterek is a szokásosak.

RIP:
HN-lM8w3lpbh7bOg59hfipvSJaoT9QTjFkNkTbUqun5dC8ufJ9FGyxtw5adI9pmPgFVtyraXm_KdY_SyqQ=w1200-h558-no.jpg
 
Ooo. Sajnalom a kis garnidat. :(Szurkolok, hogy csak egyedi esetrol legyen szo.
Szep szinu az a Ludwigia.
Köszönöm! Jó lenne ha nem ismétlődne meg, elég rossz volt kiszedni szegényt ... :unsure:
Szerintem sok utódot hozott majd azokra vigyázok :happy:
Ludwigia szépülget, köszi, remélem eltalálom az új lámpával is az arányokat.
Elég gyorsan történnek a dolgok így is napról napra, mégse tudom kivárni sokszor a holnapot :LOL:...
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére