• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Akvahobbi kicsiben

Kiskertész :)

QHn2AbabXxxSwYJT9OUlnMozxiijmtRYLARj-e0RGvkOFBt_kZkTdoOiba5iUZiqS_o9bJhNDraFyW16OT_eycdJ7EHKz69a9y9Y8h6BDNljGISEkMBQRNUT1OcT8gX2wQ_x8cGwXBN6xLm9e7aBNf2L01HQNraVs9VmxTKzmblERmfGKNgfA2kT_yRbLdw6qy16LotWhXyNOQaLjbsr_JPQATxE1SZjc7yD-fHfaguOgBu1waVnGnztAM302Yo-FO4EKCM6Fa17QLBMS02X9YmRaMdMy7t7ZriL_d79qgYcIpa4ERIhubusci6H2b5gkzUlyBqkJCcWWPnkSOwy2M8QbDl7XFF4idu1dYny5wykXo7nAd1zdsuFSFdWyDa6tCLWlKgfUujs3oEDdx-s81TRsdEFV1zhf4XIkehpwx7egAedSwR0pBIzITeNfU9NspOcZXRGhiR_7M8ETnLb_3IQ7bPMmtbeCyHK9NA5Vga7xy2i3sQyc1YXyO2mWLgP2d2luHuzUB3Q6MWWQUZpaIkpyaMaHVESJpwUFo50zVzCzpK9xguamCDO_UW2SoSZ-SUIFYrPok2QLpT0asBwP9Wy9-7ALOdG=w1688-h950-no
 
Sziasztok, viszonylag rég jelentkeztem, mondhatni elfoglalt voltam a héten...
A múlt hétvégén két dolog is történt, bekerült 6 kis galaxy/gyöngy dánió a garnélák mellé valamint megnyírtam a hátsó Ludwigia sövényt :)
A halacsok nagyon aktívak, tetszik hogy nincs egy nyugodt pillanatuk se így jót tesz a kompozíciónak a folyamatos mozgás !
Félénkek közeledésnél, azt sem tudom mennyit esznek, de a héten két féle aprószemű tápot próbálgatva egyiket sem nagyon csipegették.
A sövénnyírás egy kicsit óvatos lett szerintem de úgy gondoltam hogy jusson is maradjon is alapon felét nyírom meg középtájékon és a levágott részeket visszadugdostam. Mostanra már megint a víz tetejéig érnek a "bokrok" úgyhogy a következő drasztikusabb nyírás lesz :)
 
A gyep szépen megindult, és úgy látom, a Staurogyne is elkezdte elfoglalni a neki szánt helyet. (y) A háttérnövényekből kíváncsi leszek, mit hozol ki.
 
A gyep szépen megindult, és úgy látom, a Staurogyne is elkezdte elfoglalni a neki szánt helyet. (y) A háttérnövényekből kíváncsi leszek, mit hozol ki.
Igen, Köszönöm! Arra én is kíváncsi vagyok mire jutok, hogy dúsulgat ! :)
A kis gyepnek nagyon örülök hogy szép egységes és tömött, nem látszik rajta semmi gyengeség szerencsére. A bazsalikomnál és Pogostemon-nál már észrevehetők kis gyengeségek.
A pogi az végülis szépen hajtja az újakat viszont az idősebb levelek szélei kicsit barnásak, lehet oda telepszik kis barna alga azért.
A Staurogyne is szépen terjeszkedik viszont egyik-másik levél olyan vékonyka ill. színtelen és kicsit algásodik.
Hátul a Ludwigia eléggé nyúlik, felfele már pirul viszont szerintem nem eléggé, inkább barnás árnyalatú az egész. Következőnek lejjebb vágom hogy onnan ágazzon el.

Ezekből arra következtetek hogy nem elég erős ez a 12W led panel amivel világítom. 8 órát megy, növények végülis bubiznak de szerintem tudnának jobban is... világítsam többet ?
Az egészben az a jó, hogy alga problémáim nem vészesek, elöl van az a világos szürke kő, azon van egy kis ecset meg zöld/barna mutatóban. A többi barna algát viszont elbírja a takarító brigád :)

Drop checker alatti követ lehet hogy menesztem és a helyére valamit ültetnék.
Középmagasat olyan ~10-15 centi körülit:
Alternanthera reineckii 'mini' ; Rotala macranda 'red mini' ; Eleocharis acicularis ; Rotala Wallichii
Ezeken gondolkodom.
 
Mehetne a kő helyére Reineckii mini, a felsoroltak közül szerintem ő lenne az, aki itt is jol tudná érezni magát és szépen mutatna. Viszont a barna/vörös Ludwigia előtt a szintén barna/vörös Reineckii mini nem lenne túl nagy kontraszt. Emiatt (is) én inkább lecserélném a Ludwigia-t Mayaca Fluviatilis-re, vagy az új Myriophyllum Guyana-ra.
 
Mehetne a kő helyére Reineckii mini, a felsoroltak közül szerintem ő lenne az, aki itt is jol tudná érezni magát és szépen mutatna. Viszont a barna/vörös Ludwigia előtt a szintén barna/vörös Reineckii mini nem lenne túl nagy kontraszt. Emiatt (is) én inkább lecserélném a Ludwigia-t Mayaca Fluviatilis-re, vagy az új Myriophyllum Guyana-ra.
Szép hamvas növények valóban ! :) Szeretem az ilyen "hínárszerű" növényeket is, jó tömöttek.
Ludwigia marad egyelőre elvégre jó hogy így elvan meg mindenki tud benne bújkálni...
Ez a Rotala indica vagy Rotala bonsai is szép habitusú, olyan katonás :D, jól illene a lépcsőzetességbe.
Nem gondoltam volna hogy egy hónap után már azon kell gondolkodni hogy hogy faragjam a zöldeket ! (y)

Ilyen pepita a stem, valószínű hogy nem pont felette van a pilács és a red moor is árnyékolgatja:

YTCQ6A_PaRwmJzWJ1DZqBx_N30gi2KF-OPg1udVPed5YOC2vCniIxLJAFxMmF5QzAfvIxaxa4MpaYjV2za=w1090-h613-no.jpg
 
Én is azzal kötöztem, szép zölddel :) Beszámolok majd a fejleményekről úgy is.
Én is úgy gondolkodtam hogy a barnával majd nem látszik de reméltem hogy többet bír egy hétnél...
A vékony damil még kevésbé szúrható ki és gondolom végleges. :)
 
Én is úgy gondolkodtam hogy a barnával majd nem látszik de reméltem hogy többet bír egy hétnél...
A vékony damil még kevésbé szúrható ki és gondolom végleges. :)
Valahol nekem is van, elő kéne keresnem akkor holnap. Meglepetésként már nem fog érni, ha vándorló mohám lesz :D
 
Tegnap kaptak a srácok kígyóubit. Kicsit főztem aztán zutty bele. Egy-egy garnéla néha ráment de igaz előtte nem sokkal kaptak kevés JBL kaját is.
Lámpaoltás után láttam az Oto-k már rá voltak cuppanva :happy:. Reggelre kicsit arrébb került és megmaródott. :D
Meddig maradhat benn egy ilyen ubi ?
Még gondoltam ma éjjelre benn marad aztán holnap munka után kihalászom.

hCCPDXGXSAbil6eL23mIVOVRAfYW0aDtSP_oEdVPE1-5Atp8DIzqve_KrCqOU2gMf3FdPWzaTnqITstSAt=w1579-h888-no.jpg
 
Valahol nekem is van, elő kéne keresnem akkor holnap. Meglepetésként már nem fog érni, ha vándorló mohám lesz :D
Igen de az is lehet hogy az enyém az valami nagyon bio cérna volt :D
Mindenesetre nem bánom mert így kicsit alakíthattam a "moha-kompozíción" és most szerintem jobbat mutat :cool:
 
Megtörtént a csoda ! :rolleyes:

A minap átszaladtam az akván, kicsit porszívózam és ahogy a gyepet maszíroztam vele valami pirosat is sikerült felszippantanom !
Gyors elszorítottam a csövet és láttam hogy ez a piros kis paca bizony mocorog !
Visszaterelgettem a csőből az akvába és kiderült hogy egy kb. 2 mm-es kis garnéla az ! :happy:

Ezek szerint lehet több is (remélem), majd ha nagyobbak lesznek akkor előmerészkednek (?) meg egyáltalán lesz esély észrevenni őket szabad szemmel is.
Próbáltam gyors telóval lekapni a kicsit, hát több-kevesebb sikerrel.
Azt hiszem rá kell mozduljak a macro fotó témára kicsit jobban... :LOL:

D_wFiheRqZA4vkL8aP9umP8UTDH-HnjcCd__0wpZYnWHDkxubBhAFYCA85WiOhtjdAMqGk3grivFy7p7lSd=w600-h427-no.jpg
 
Sziasztok !
Az elmúlt hét egy kicsit rohangálósra sikeredett! Garnélák-halak jól vannak, viszont kicsi rákokat még mindig nem láttam viszont... :unsure: Kb mennyi idő alatt nőnek meg "előmerészkedősre" ? :)
A növények nőnek szépen, algásodunk-hidrásodunk! Kukacok kavarognak néha a vízben viszont a halacsok szépen levadásszák őket, így talán biztosított is a fehérje utánpótlásuk ! :D
Elég jó dzsungeles most a stílus, ideje lesz erősebben nyírni! Érdekes milyen óvatosan bántam a Ludwigiával, pedig kertészként sokszor mondom a kuncsaft-jaimnak hogy ne féljenek a metszőollótól ! :happy:
Pogostemont is lehet ki kéne csípni a közepéből, olyat szabad ? Mohát pedig nyírni szépre...
Szóval lesz feladat, szerintem holnap beütemezem. (y)

n63c9u6HzO4kWP_nHNGquoLqCA4XgQURYN6NBwzYdowT3oFwsx0paOpx1drkqDwGPSvbC0UpxBxrCBSO6_Q=w800-h889-no.jpg
 
Kb 2-3 het alatt nonek annyit hogy mar konnyen eszrevehetok. De persze ez fugg a novenyesitestol, ami nalad elegge nehezito korulmeny es persze a garnela fajtajatol is. :) Ott vannak valahol ne aggodj. Ha nincs nagyobb gond a vizzel akkor szepen a dzsungel melyen eszegetnek es nonek. Nekem tegnap szulettek a tangerine tigerek, azota en sem lattam egyet sem... de a szuletes nagyon erdekes latvany volt. :)
 
A gyep és a fán lévő moha is nagyon szép, tömött lett!
Pogostemon és blyxa nálam a kedvenc, de ilyen szép duci sosem lett low-techben, felnyurgul, szétmállik, sajnos, tehát csorog a nyálam, milyen szép nálad a pogo.

A galaxy ám simán benyeli az újszülött garnikat is, tehát légy óvatos velük.
 
Kb 2-3 het alatt nonek annyit hogy mar konnyen eszrevehetok. De persze ez fugg a novenyesitestol, ami nalad elegge nehezito korulmeny es persze a garnela fajtajatol is. :) Ott vannak valahol ne aggodj. Ha nincs nagyobb gond a vizzel akkor szepen a dzsungel melyen eszegetnek es nonek. Nekem tegnap szulettek a tangerine tigerek, azota en sem lattam egyet sem... de a szuletes nagyon erdekes latvany volt. :)
Köszönöm, jó hogy írtad ! Akkor még van két hetük kb hogy előjöjjenek :)
A víz értékre rámértem pont a minap (egyerces csíktesztel), JBL szerint jók az értékek :D
Most az megy, hogy forralok 4 liter vizet, 5 liter desztvízzel keverem és kiegészítem kezelt csapvízzel (1-3l). Így cserélek hétvégénként mostanság, remélve hogy mindenki boldog !
Mindenesetre most 4-5 garninál láttom, hogy tele az erszényük (y)

S_f2MbTSNFMjSE1EdwIse1SQO5uGU0yqkghEtplO7AkoZj5HhZ9_AHlLUNR-MEIi3HPLLAof8G2ae5IPMAA=w394-h580-no.png
 
Back
Oldal tetejére