• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Akvahobbi kicsiben

Köszönöm, jó hogy írtad ! Akkor még van két hetük kb hogy előjöjjenek :)
A víz értékre rámértem pont a minap (egyerces csíktesztel), JBL szerint jók az értékek :D
Most az megy, hogy forralok 4 liter vizet, 5 liter desztvízzel keverem és kiegészítem kezelt csapvízzel (1-3l). Így cserélek hétvégénként mostanság, remélve hogy mindenki boldog !
Mindenesetre most 4-5 garninál láttom, hogy tele az erszényük (y)

View attachment 50186
Ezekbol az ertekekbol az latszik, hogy szikes a vized. Ha jol tudom az nem elonyos... :/ olvass utana nehogy kesobb baj legyen belole. Bar az is igaz hogy ezek csiktesztek annyit ernek mint kandisznon a csecs. Nem a legpontosabbak... de ha folyamatos a szaporulat akkor nincs nagy baj. :)
 
A gyep és a fán lévő moha is nagyon szép, tömött lett!
Pogostemon és blyxa nálam a kedvenc, de ilyen szép duci sosem lett low-techben, felnyurgul, szétmállik, sajnos, tehát csorog a nyálam, milyen szép nálad a pogo.
Köszönöm szépen ! Hát igen, meglepődtem én is hogy hogy megindultak a dolgok elsőre, igaz elég jól utána jártam és már évek óta gyűjtöttem a hozzávalókat az akvához :)
Most pedig hogy meggyökeresedtek elég turbóra kapcsolt minden ! :happy: Csak úgy nézem, hogy még mindig a világítás a szűk keresztmetszet... a lámpa az előteret világítja inkább de még így is nyúrgulnak a "Pogik", a Staurogyne kicsit algásodik, a Ludwigia meg tekeredik előre szegény :)
1-2 héten(hónapon) belül összerakom a 2.0ás lámpámat, már megjöttek a hozzávalók ! (y)

Kicsit üresnek találom a jobb oldalt hátul, oda a Didiplis diandra tetszik egyre jobban. Új fénnyel Ludwigia remélem bepirosodik, emez meg narancsos lesz majd :)

vq4fH2f7cG925oQgAxr3a4-vSJo_B4M57nOsQyrYwgeSwJmSh7BzqMQSZYGZn2PyvEmmn0IwuH3Or-V5zAg=w574-h438-no.jpg
 
Utoljára módosított:
Ebből már akkor is fog jó pár felcseperedni, ha a galaxyk lakmároznak belőlük.
Uhh szegények, de nyilván én nem vagyok a természet ellen, aki ügyes az túléli :)
A kérdés még az, hogy tervben van egy pár (2db) Corydoras porszívó betelepítése, ők mennyire szippantják fel a kicsi garnikat ? ... elvileg nem kéne
 
Ezekbol az ertekekbol az latszik, hogy szikes a vized. Ha jol tudom az nem elonyos... :/ olvass utana nehogy kesobb baj legyen belole. Bar az is igaz hogy ezek csiktesztek annyit ernek mint kandisznon a csecs. Nem a legpontosabbak... de ha folyamatos a szaporulat akkor nincs nagy baj. :)
Ami már kiderült a vízkeménység cseptesztekből, hogy egész jól egybevág a csíktesztel, a többit sajnos nem tudom megállapítani. A kövekből sósavaztam amelyik kimaradt, eléggé pezsgett szóval azok keményíthetik a vizet, azért próbálok RO szűrő nélkül amennyit tudok lágyítani a vízen forralással meg ballonosal.
Tervben van a cseréjük komlói andezit sziklákra.
 
Csak akkor szerezz be egy nagyobb akváriumot is, mert a még jobb lámpától kinyomják a növények a falat!
Igen, meg húsvétra valószínű ollót kérek majd ! :D
(persze nagyobb akvát is fejben összeraktam már)
 
Utoljára módosított:
Nalam a habrosus eszi.:( Lattam. Persze marad boven...
Most megint adtál egy jó tippet mert nekem a boltban a fekete cory-k tetszettek. De úgy nézem azok jóval nagyobb porszívók :).
Emezek meg nem annyira 'ipariak' :)

Sent from my XT1254 using Tapatalk
 
A mai napon történt egy kis sövénnyírás az akvában. Pucolás, porszívózás, miegymás...
Kivettem a drop checkert mert gyanús volt de az akvában nem volt ennyire feltűnően sárga ! :eek:
Lejjebb vettem a bubiszámot kevesebb, mint 1/másodpercre, holnap meglátjuk, az állatkák szerencsére nem fogyatkoztak.

iJVJGp7bHfnkwDue77II2NIl9U_JspwZiKToTowhTnsLgcBNofsu0oNLHnrrxN2UzblpiGuh1-b_l6m09d8=w627-h949-no.png
 
Uhh szegények, de nyilván én nem vagyok a természet ellen, aki ügyes az túléli :)
A kérdés még az, hogy tervben van egy pár (2db) Corydoras porszívó betelepítése, ők mennyire szippantják fel a kicsi garnikat ? ... elvileg nem kéne

Szia ! Hagyod, egy picit, hogy felszaporodjanak a garnélák, és ha, akarsz, mehet cory. Nálam, kicsit felszaporodott régen az állomány, ha véletlenül beszippantottak egy-két baby garnélát, már nem vettem észre, mert annyian voltak már, nálad is ez lesz, hamar sokan lesznek a garnélák, és akkor, észre sem veszed, ha , egy-kettő eltűnik. ;):vamp: Egyébként nekem, a fejükön lovagoltak már, annyian voltak a garnélák. :)
 
Szia ! Hagyod, egy picit, hogy felszaporodjanak a garnélák, és ha, akarsz, mehet cory. Nálam, kicsit felszaporodott régen az állomány, ha véletlenül beszippantottak egy-két baby garnélát, már nem vettem észre, mert annyian voltak már, nálad is ez lesz, hamar sokan lesznek a garnélák, és akkor, észre sem veszed, ha , egy-kettő eltűnik. ;):vamp: Egyébként nekem, a fejükön lovagoltak már, annyian voltak a garnélák. :)

:ROFLMAO: ... akkor jó, hát igen, 10 rákkal kezdtem, nyolc-kilencet meg tudok számolni általában de ha kiszórják a porontyokat és felnő közülük akkor remélem lesz nyüzsi ! :)
Cory-t végülis azért gondoltam hogy össze szedje a kajamaradékokat de ha több garnéla lesz akkor ők is megoldják. Vagy inkább Amano Garnéla.
Áhh nem tudom, hamar ki fogom nőni ezt a kockát úgy érzem :)
 
:ROFLMAO: ... akkor jó, hát igen, 10 rákkal kezdtem, nyolc-kilencet meg tudok számolni általában de ha kiszórják a porontyokat és felnő közülük akkor remélem lesz nyüzsi ! :)
Cory-t végülis azért gondoltam hogy össze szedje a kajamaradékokat de ha több garnéla lesz akkor ők is megoldják. Vagy inkább Amano Garnéla.
Áhh nem tudom, hamar ki fogom nőni ezt a kockát úgy érzem :)
A garnélák is összeszednek nálam mindent :) Szaporodhatnak nálad, elfér még ott pár tucat. Szép az akva! (y)
 
A garnélák is összeszednek nálam mindent :) Szaporodhatnak nálad, elfér még ott pár tucat. Szép az akva! (y)
Köszönöm szépen ! :joyful:
Igen, végülis eléggé az elején vagyok még a témának :). A középső moha részen meg szokott tapadni a halkaja, azokat is elég jól ledarálják másnapra, szóval nem megy kárba !
Van ez az előtéri porózus kövem, azon elég jó alga kiállítás nyílt. (ecset, szőr, korall (?) alga :LOL: ). Azokat Amanok intézik ? Vagy inkább a géb...
 
Üdvözlet !
A hétévégén sikerült összemaszekolni a 2.0ás lámpám lelkét, a hűtőbordát a led szalagokkal !
Elég szolárium az előzőhöz képest és sokkal homogénebben fogja leadni a fényt az egész területre. Most még folyik a béta teszt de az eredmények bíztatóak. 20-25W közt van belőve a teljesítménye és eddig nem látott bubizás tapasztalható ! (y) A max amit tud 45W de azt eddig csak fotózáshoz használtam, elég atomvillanás (persze elsőre, nem tudom mi az ideális).
Reményeim szerint a növények megállnak nyurgulni és végre a Ludwigia is elnyeri a szép színét ! :happy:

3XGXNOhpKAgWwVusfq8_l7OXsnPejDmtHX2yWYjGTrgOSvvGQUl99am3mv8QyTPLFS0TXmC8vw0Ci6zOmTl=w500-h806-no.jpg

Ui: a DC még mindig sárgában van, nem tudom, ennyire hatékony lenne a beoldás vagy kis surface scum miatt nem ürül ? Holnapra kihúztam a mágnesszelepet és levegőztetősre állítotam a lily-t hátha változik. De az is lehet hogy érik a reagens folyadék cseréje ... (?)
 
Back
Oldal tetejére