• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szellőztetésről

Véleményem szerint felesleges az apróra porlasztás. Én egy Tetrás porlasztókövet használok Schego pumpával, teljesen meg vagyok vele elégedve. Megfelelő légpumpa használatával megoldott a víz levegőztetése, még viszonylag nagyobb bubikkal is.
 
atti76 said:
Véleményem szerint felesleges az apróra porlasztás. Én egy Tetrás porlasztókövet használok Schego pumpával, teljesen meg vagyok vele elégedve. Megfelelő légpumpa használatával megoldott a víz levegőztetése, még viszonylag nagyobb bubikkal is.

Köszi. ;)
Valami jobban kinéző porlasztókövet tud valaki? :) Ami nem annyi feltűnő mint a fekete Tetra.

Schego légpumpából melyik van? Éjszaka te mennyire hallod? Nálam a bubik hangosabbak mint a pumpa ha a szekrényben van félgőzön.
 
Schego WS 2, 250 l/h. Éjszaka 25 km-re vagyok a páromnál Szegeden, odáig nem hallatszik :D
Egyébként, ha szekrényben lenne, egyáltalán nem hallatszana. Így is elég csendes, főleg a többi fajtával összevetve.
 
Véleményem szerint legszebben a fa porlasztók porlasztanak. Némelyik, diffúzor szerűen "füstöl". Aqua Medic-ből sokat kidobtam, mert szivárgott egy két helyen. Eddig nálam Sander a nyerő.
Hang miatt az sem mindegy, hol helyezzük el a porlasztót. Ha közel van az akvárium falához kétszer hangosabbnak tűnik, mint 5 cm-el beljebb. Én egy L-idommal eltartom a faltól.
 
egedzs said:
Véleményem szerint legszebben a fa porlasztók porlasztanak. Némelyik, diffúzor szerűen "füstöl". Aqua Medic-ből sokat kidobtam, mert szivárgott egy két helyen. Eddig nálam Sander a nyerő.
Hang miatt az sem mindegy, hol helyezzük el a porlasztót. Ha közel van az akvárium falához kétszer hangosabbnak tűnik, mint 5 cm-el beljebb. Én egy L-idommal eltartom a faltól.

Nah ez hasznos volt :) Én a tetra porlasztóját használom ha félgőzön megy akkor egész apró bubikat enged, de lehet kipróbálom a fát is.
 
inadsz said:
Én a tetra porlasztóját használom ha félgőzön megy akkor egész apró bubikat enged, de lehet kipróbálom a fát is.

Szia! Azt írod, hogy neked egy Tetra porlasztód van. Melyik? Vagy csak porlasztófejed van vagy esetleg a levegőpumpád is Tetra?
Én most tervezem egy Tetratec APS 150 porlasztó vételét, ami állítólag nagyon csendes, de jó lenne tudni valami szavahihető embertől is, hogy ez mennyire igaz?
Tudsz erről valami biztatót mondani? :)
Vagy esetleg olyan, akinek ilyen pumpája van?
Amit most használok (SICCE IDEA-R) az nem igazán erről a tulajdonságról híres, bár már volt ennél hangosabb levegőpumpám is. :(
 
DarlaX said:
inadsz said:
Én a tetra porlasztóját használom ha félgőzön megy akkor egész apró bubikat enged, de lehet kipróbálom a fát is.

Szia! Azt írod, hogy neked egy Tetra porlasztód van. Melyik? Vagy csak porlasztófejed van vagy esetleg a levegőpumpád is Tetra?
Én most tervezem egy Tetratec APS 150 porlasztó vételét, ami állítólag nagyon csendes, de jó lenne tudni valami szavahihető embertől is, hogy ez mennyire igaz?
Tudsz erről valami biztatót mondani? :)
Vagy esetleg olyan, akinek ilyen pumpája van?
Amit most használok (SICCE IDEA-R) az nem igazán erről a tulajdonságról híres, bár már volt ennél hangosabb levegőpumpám is. :(

Nem Tetra a pumpa, hanem Schego. Csak a porlasztókő tetra azt egy idő után cserélni kell.
 
inadsz said:
Nem Tetra a pumpa, hanem Schego. Csak a porlasztókő tetra azt egy idő után cserélni kell.
Köszönöm, akkor várok, hátha valaki tud nyilatkozni aTetratec APS 150-ről.
 
DarlaX said:
Köszönöm, akkor várok, hátha valaki tud nyilatkozni aTetratec APS 150-ről.

Végül vettem egyet, így már meg van a saját tapasztalatom.
Tényleg nagyon csendes, és jó erősen nyomja a levegőt. A mellé adott szabályzóval szépen be lehet állítani az erősségét.
Én még vettem mellé egy Tetratec CV4 visszafolyásgátló szelepet is.
Összességében meg vagyok elégedve vele, csak ajánlani tudom, ha valaki venni akar.
 
Szeretném a tanácsotokat kérni!Lámpaoltás után indul a levegőztetés és másnap a CO2 beoldás elött kapcsol ki.Megmértem más más időben a PH-t.
1. CO2 beoldás elött 7,6-7,8.
2. Lámpa bekapcsnál 6,8-7,0.
3. Lámpaleolt elött 6,3-6,4.
Megtudnátok mondani,hogy a két határértékem(6,3-7,8)közti különbség nem e okozhat problémát?Remélem nem túl kacifánt.. :p
előre is köszi..
 
Piga said:
Szeretném a tanácsotokat kérni!Lámpaoltás után indul a levegőztetés és másnap a CO2 beoldás elött kapcsol ki.Megmértem más más időben a PH-t.
1. CO2 beoldás elött 7,6-7,8.
2. Lámpa bekapcsnál 6,8-7,0.
3. Lámpaleolt elött 6,3-6,4.
Megtudnátok mondani,hogy a két határértékem(6,3-7,8)közti különbség nem e okozhat problémát?Remélem nem túl kacifánt.. :p
előre is köszi..

6.3-6.4 már elég alacsony erre érdemes figyelni. Valószínűleg picit több a beoldásod, mint amire szükség van.
De az ingadozástól baj nem lesz.
 
köszönöm Viktor!Akkor egy picit csökkentek a CO2-n vagy a felszín mozgatást növeljem?azért kérdem mert a CO2 kb.1,5bubi/sec.
 
Piga said:
köszönöm Viktor!Akkor egy picit csökkentek a CO2-n vagy a felszín mozgatást növeljem?azért kérdem mert a CO2 kb.1,5bubi/sec.

Én picit csökkenteném, vagy egy kicsit később indítanám a CO2 beoldást.
 
A túlzott mennyiségű - egész vízfelszínt betakaró - úszónövény okozhat oxigénhiányos környezetet a gázcsere blokkolásával?
 
Back
Oldal tetejére