• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A szellőztetésről

Üdv Mindenkinek!

Ígéretemhez híven éjszaka a fűtés kikapcsol, reggel bekapcsol. Este 10 45 perckor a víz hőfoka 28 fok, reggel 7.20 perckor 26 fok. Ez nem tűnik nagy hőingadozásnak. Marad majd meglátom mi lesz belőle.

A két szűrő tanácsotoknak megfelelően 30 fokkal (lehet hogy 29 vagy 31 :D ) felfelé néz. Víz a felszínen erősen áramlik. Mondhatni úgy is, hogy hullámzik. Lehet, hogy mérni kellett volna az 02 szintet - nincs mivel - kíváncsi lettem volna az eredményre. A halak viszont most nem tudnak az áramlattal játszani, ha ez a megoldás így jártak.

Kérdés: A szűrés így nem veszít a hatékonyságából? Úgy gondolom, hogy a víznek most nincs meg a körforgása az akváriumban, hiszen csak felül mozog. Mit gondoltok?

...aki holtig tanul
 
jó papp said:
Kérdés: A szűrés így nem veszít a hatékonyságából? Úgy gondolom, hogy a víznek most nincs meg a körforgása az akváriumban, hiszen csak felül mozog. Mit gondoltok?

Dobj bele valamilyen haltápot, meglátod mennyire fog az seregni:)
Valamennyit veszít, de nem számottevően.
 
A diszkoszaid nem tudom mennyire örülnek a hőmérsékletingadozásnak,még ha csak pár fokról is van szó!? :?
Úgy gondolom, nem ez a helyes megoldás célod elérése érdekében!
A megfelelő co2 szint elérése a fő célod? :eh:
 
Helló snoop85!

A természetben is van hőingadozás. A diszkoszok és az "egyéb" halak nem panaszkodtak. :D

Természetesen az egyensúly a kérdés. CO2 használat halakkal "túlzsúfolt" akváriumban. Ne üssem ki a szellőztetéssel a CO2-t . Kecske és káposzta szindróma.
Tanács?

...aki holtig tanul
 
Üdv Mindenkinek!

Az eddigi "kísérleti" eredményeim. Csak éjszaka megy a szellőztető. Csak nappal megy a fűtés. Éjjel - nappal "nem csobogtatva" az esőztető ág, amit meghosszabbítottam, (egy felfelé egy lefelé irányul) hogy a szűrő is hatékony legyen. Eddig minden OK.

Igyekszem a tökéletességre törekedni és nem vagyok megelégedve a porlasztóimmal, (pedig sokat kipróbáltam, EHEIM, fa, stb.) illetve az általa kibocsátott O2 buborékok nagyságával. Így támadt egy gondolatom/ötletem (remélem nem halva született) a CO2 diffúzorok nagyon szép kis bubikat bocsátanak ki. Mi lenne, ha az O2-t is egy ilyen diffúzoron (a C02 beoldásra belső reaktort használok) keresztül juttatnám be az akiba????

Vélemény????

...aki holtig tanul
 
jó papp said:
Így támadt egy gondolatom/ötletem (remélem nem halva született) a CO2 diffúzorok nagyon szép kis bubikat bocsátanak ki. Mi lenne, ha az O2-t is egy ilyen diffúzoron (a C02 beoldásra belső reaktort használok) keresztül juttatnám be az akiba????
Vélemény????
Nem működne, hacsak nem valami ipari kompresszort használsz. :) A diffúzoroknak jóval nagyobb nyomásra van szükségük, hogy átmenjen a kerámia pórusain a gáz. Egy akváriumi légpumpa nem képes ilyen nyomást előállítani.

Egyébként már volt róla szó, innen érdemes olvasni: viewtopic.php?f=15&t=950&start=10#p22132
 
oRphEus!

Köszöntem a gyors választ. :D

A kérdés most már a következő.

Keresek levegőztetős kerámia difi-t. Mennyibe "fájna" pl egy ADA tipusú, ha esetleg más nem gyárt hasonlót ???
Tizen- húszon eFt. körül???? ...és, ha az G. A. által gyártott lenne?? ;) ... én pl 5 efT-ig biztosan beneveznék legalább egyre.

...aki holtig tanul
 
jó papp said:
oRphEus!

Köszöntem a gyors választ. :D

A kérdés most már a következő.

Keresek levegőztetős kerámia difi-t. Mennyibe "fájna" pl egy ADA tipusú, ha esetleg más nem gyárt hasonlót ???
Tizen- húszon eFt. körül???? ...és, ha az G. A. által gyártott lenne?? ;) ... én pl 5 efT-ig biztosan beneveznék legalább egyre.

...aki holtig tanul

ADA-n kívűl nem nagyon láttam ilyen cuccot. A tömeggyártott brand nélküli motyók pedig mind CO2-es porlasztók.
5 ezer forintból nem hiszem hogy ki lehet ilyet hozni hacsak nem gyárt az ember több ezer (tízezer) darabot a távolkeleten valahol.
 
A válaszokat mint mindig most is köszönöm!

Most már "csak" az a kérdés, hogy mennyivel másabb (miben különbözik technikailag) a CO2 diffúzor az 02 diffúzortól????
... ugyanis van egy üveggel hobbi szinten foglalkozó cimbim, aki szerintem képes lenne nekem elkészíteni a (meg)kívánt 02 diffúzort.

... aki holtig tanul

ui. Nem adom f e e e l. :!:
 
Mi a gond az eddigi o2 difikkel? Oké, hogy nem küld o2 "füstöt" a vízbe, de miért is kellene? Velem többX is előfordult, hogy amikor túlporlasztottam a levegőt, rátapadt a halakra és elég furán viselkedtek. Indokolatlanul sokat tátogtak. Szerintem ne ess át a ló túloldalára.
Ha mégis ezt szeretnéd, akkor vannak olyan szivattyúnak kinéző eszközök amiknek a rotor része apró tüskékből áll. Ez iszonyat apróra porlasztja a szét a beszívott levegőt és nyomja az akváriumba.
 
Üdv Proci!

Köszönöm az aggódásod, remélem nem esek át ... a túloldalra.
Az eddigi porlasztók hmmm nagyobb bubikat eregetnek, mint pl. a CO2 difi. Úgy tudom (lehet, hogy rosszul) az apróbb bubik nagyobb hatékonyságúak,mint a nagyok. Láttam a CO2 diffúz bubijait és (meg) kívántam. :) Kb. ennyi

Az apróbb tüskés "izét" (ez e porlasztófejen van??) ha bővebben kifejtenéd megköszönném. ... egyébként jelenleg nálam Eheim légpumpa működik.

...aki holtig tanul
 
N-emy said:
Pedig van ADA-n kívül is és páran használták már ADA versenyeken CO2 beporlasztására is : http://www.w-m-t.com/Products/Diffusers.php ,viszont ide is kell némi nyomás ,hogy beinduljon a bubizás :)

Az a baj hogy ez ugyanazt tudja mint egy kerámia CO2 porlasztó. Ezt hagyományos pumpákkal nem fogod meghajtani mert ekkora nyomást nem tudsz elérni hagyományos légpumpákkal. Elég sokat kipróbáltunk korábban már egész nagy disznó méretűeket is. ;) De nem nagyon sikerült.
 
Persze ,azért írtam a "némi nyomást" . 1 légpumpa képtelen lenne ilyesmire ,ide kompresszor kell. Amúgy a specifikációknál ez szerepel : bubbling pressure
25 to 35 psi. (1.7 to 2.4 bar)
 
N-emy said:
Persze ,azért írtam a "némi nyomást" . 1 légpumpa képtelen lenne ilyesmire ,ide kompresszor kell. Amúgy a specifikációknál ez szerepel : bubbling pressure
25 to 35 psi. (1.7 to 2.4 bar)

Hát igen ezért is írtam. Ez a nagynyomású CO2 reduktoros nyomása.
 
jó papp said:
Úgy tudom (lehet, hogy rosszul) az apróbb bubik nagyobb hatékonyságúak,mint a nagyok. Láttam a CO2 diffúz bubijait és (meg) kívántam. :) Kb. ennyi
Az apróbb tüskés "izét" (ez e porlasztófejen van??) ha bővebben kifejtenéd megköszönném. ... egyébként jelenleg nálam Eheim légpumpa működik.
A CO2 hatékony beoldására való igény amiatt van, hogy a co2 drága jószág:)
Sima légpumpás levegőztetésnél viszont oly mindegy:) Látványra tényleg jobb a finomabb porlasztás, de a hatékonyság miatt egy percig se aggódj:)

A tüskés izé konkrétan szivattyú, de nincs nagy szívó, nyomóere, mert apró tüskék vannak a rotorlapát helyén. Nem tudom a nevét, pedig láttam már pedig több helyen is. Azt hiszem tengeri akvarisztikában használják.
 
Proci said:
A tüskés izé konkrétan szivattyú, de nincs nagy szívó, nyomóere, mert apró tüskék vannak a rotorlapát helyén. Nem tudom a nevét, pedig láttam már pedig több helyen is. Azt hiszem tengeri akvarisztikában használják.
Konkrétan a lehabzók rotorja ilyen, ha jól tudom, de majd jojo kolléga felvilágosít.
 
Re: A szellőztetésről Eheim vs. Sera???

Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni hogy melyik légpumpát válasszam az Eheim 3704 és Sera 550R között??? Kinek mi a tapasztalata? Minőségben/csendességben???
Előre is nagyon köszönöm!P.
 
Re: A szellőztetésről Eheim vs. Sera???

dpeter said:
Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni hogy melyik légpumpát válasszam az Eheim 3704 és Sera 550R között??? Kinek mi a tapasztalata? Minőségben/csendességben???
Előre is nagyon köszönöm!P.

Szia!
Kérdésre kérdés. Mekkora akváriumhoz? Én Eheim párti vagyok, de otthon nekem egy EHEIM mellett egy meghatározhatatlan nevű olasz is működött a 2 sz. akváriumomban. Szerintem még az EHEIM-nél is csendesebben. A vasárláskor egyszerűen meghallgattam mindegyik számba jöhető delikvenset és ez alapján választottam.

...aki holtig tanul
 
Valaki mondana egy jó minőségű porlasztót légpumpára? O2-höz való difit nem szeretnék, de azért valami minőségi cucc kéne, ami apróra porlaszt.
Köszi.
 
Back
Oldal tetejére