• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A menedék

Én biológiai szűrőanyagnak siporaxot vettem, kimérve nem is olyan drága, szerintem az teljesen jól végzi a dolgát, meg vagyok vele elégedve.
 
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!
Szia!
Ha az igazi Sechem Matrix, akkor egy alapos mosás után ismét használható.
Annak kell lennie. Tudom hogy ez újrafelhasználható, de szerintem nem a végtelenségig, egy idő után tuti romlik a hatásfoka, eltömődnek a pórusok.
 
Nos, azt hiszem úgy lesz, hogy:
alulra kerül a Seachem, felülre pedig új Substrat Pro.
Ti a talajporszívózást mivel csináljátok?
 
Mivel mulmos a talaj :cautious::ROFLMAO: Azzal a csővel amivel a vizet cserélem, kicsit meglegyezem a talajt és ennyi.
Szia Dani!
Sima cső, átmérő? Csak azért kérdezem, mert nekem ugye nincsenek előtéri növények, s így lerántanám a talaj egy részét is.
 
Szia Dani!
Sima cső, átmérő? Csak azért kérdezem, mert nekem ugye nincsenek előtéri növények, s így lerántanám a talaj egy részét is.

12/16-os és van egy 16/22-es is. A kisebbik jó porszívózni, mert nem szívja le gyorsan a vizet. Pár szem talaj ki fog jönni, de több nem. Rá fogsz érezni, hogyan jó.
 
12/16-os és van egy 16/22-es is. A kisebbik jó porszívózni, mert nem szívja le gyorsan a vizet. Pár szem talaj ki fog jönni, de több nem. Rá fogsz érezni, hogyan jó.
Köszönöm a segítséget!
És szerinted amik vannak gyári aljzattisztítók, azok milyenek (pl.: sera-nak van az a háromszög végű)?
 
Én nem vennék, pénzkidobás és ha táptalajod is van akkor össze fogja keverni az általános talajjal amiből algásodás lesz. A kvarchomok meg elég lassan fog leülepedni.
 
Szia Krisztián!

Ti a talajporszívózást mivel csináljátok?


Ahogy nézem a képeket az akváriumról akár gyárit is használhatsz, de gondolom nem marad mindig ilyen üres az első rész.
A Sera háromszögletűje jól oda fér a sarkokhoz is, ha nagyon szívná a szemcséket akkor kiszeded a kis gumi halacskát az oldalsó lyukból és rögtön kisebb lesz a szívóerő!
Én a mulmozást beültetés után (ha vannak még szabad felületek) úgy oldom meg, hogy egy hurkapálca darabot rögzítek a leszívócső végéhez ami 6-8cm-rel túl lóg, azzal keverem a talajt (1-2cm mélyen) a cső meg szívja a koszt a vízzel együtt!

A.ttila
 
Én nem vennék, pénzkidobás és ha táptalajod is van akkor össze fogja keverni az általános talajjal amiből algásodás lesz. A kvarchomok meg elég lassan fog leülepedni.
Kvarchomok már nincs, manado van, táptalaj sincs, JBL golyók, viszont lehet igazad van, pénzkidobás, köszönöm a hozzászólást!
 
Szia Krisztián!




Ahogy nézem a képeket az akváriumról akár gyárit is használhatsz, de gondolom nem marad mindig ilyen üres az első rész.
A Sera háromszögletűje jól oda fér a sarkokhoz is, ha nagyon szívná a szemcséket akkor kiszeded a kis gumi halacskát az oldalsó lyukból és rögtön kisebb lesz a szívóerő!
Én a mulmozást beültetés után (ha vannak még szabad felületek) úgy oldom meg, hogy egy hurkapálca darabot rögzítek a leszívócső végéhez ami 6-8cm-rel túl lóg, azzal keverem a talajt (1-2cm mélyen) a cső meg szívja a koszt a vízzel együtt!

A.ttila
Erre a megoldásra nem is gondoltam, a napokban esedékes vízcsere alkalmával ki is fogom próbálni!:) Kiváncsi vagyok hogy sikerül!
Az üres részre mit ültetnél, milyen növényt ajánlanál?
 
Szia Krisztián!

Így hogy nincs táptalaj és a fényed is elég karcsú nem igazán tudom!
Ha beveted tápgolyóval akkor mehetnének kis levelű Cryptocorynék (-parva, -x-willisii)!
De szerintem elég költséges lenne!
Miért nem tettél táptalajt az aljzat alá?


A.ttila
 
Szia Krisztián!

Így hogy nincs táptalaj és a fényed is elég karcsú nem igazán tudom!
Ha beveted tápgolyóval akkor mehetnének kis levelű Cryptocorynék (-parva, -x-willisii)!
De szerintem elég költséges lenne!
Miért nem tettél táptalajt az aljzat alá?


A.ttila
Az az igaszság úgy indult az aki hogy csak fára kötözhető növények lesznek, azoknak meg nem kell táptalaj, aztán ahogy telt az idő úgy változott az aki is, szép lassan bekerült 4 fajta crypto, ezek gyökeréhez raktam JBL tápgolyót. Gondolkodom egy későbbi újraindításon, egy megfontoltabb, letisztultabb formával, addig meg jó tanulgatni ez az aki.
 
Szia Krisztián!




Ahogy nézem a képeket az akváriumról akár gyárit is használhatsz, de gondolom nem marad mindig ilyen üres az első rész.
A Sera háromszögletűje jól oda fér a sarkokhoz is, ha nagyon szívná a szemcséket akkor kiszeded a kis gumi halacskát az oldalsó lyukból és rögtön kisebb lesz a szívóerő!
Én a mulmozást beültetés után (ha vannak még szabad felületek) úgy oldom meg, hogy egy hurkapálca darabot rögzítek a leszívócső végéhez ami 6-8cm-rel túl lóg, azzal keverem a talajt (1-2cm mélyen) a cső meg szívja a koszt a vízzel együtt!

A.ttila
Kipróbáltam ezt a hurkapálcás módszert, nem is rossz! Jó hogy megosztottad;)
Ahol nincsenek növények ott nagyon szépen tudtam mulmozni ezzel a módszerrel.
 
Pro helyett sima Substrat-ot hoztak a boltba, amit otthon vettem észre. Kérdés: a Pro jobb annyival hogy érdemes legyen kicserélni?
 
Egy új akvárium indításánál -táptalajjal, bejáratott szűrővel- mennyi ideig nem lehet visszatenni a faunát?
 
Szia Krisztián!

Mármint régi talajjal?
Akkor elég lehet egy hét is (baci adagolással,sűrű vízcserével)!
Ha új a talaj akkor érdemes a két hetet kivárni!

A.ttila
 
Szia Krisztián!

Mármint régi talajjal?
Akkor elég lehet egy hét is (baci adagolással,sűrű vízcserével)!
Ha új a talaj akkor érdemes a két hetet kivárni!

A.ttila
Szia!
Az általános talaj a régi marad, de kerül alá most táptalaj is!
Így akkor két hét?
 
Back
Oldal tetejére