• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A menedék

Jó lett, én még tenellust tudnék elképzelni az üres részen. :) A homokos-setupnak is megvolt a hangulata, de ez is határozottan jó! Egyik kedvenc low-tech akvám! (y)
 
Jó lett, én még tenellust tudnék elképzelni az üres részen. :) A homokos-setupnak is megvolt a hangulata, de ez is határozottan jó! Egyik kedvenc low-tech akvám! (y)
Köszönöm, ez megtisztelő!:)
Talajcsere inkább a növények szükségletei miatt történt.
Gondolkodtam már én is tenellus-on, de nem tudom mennyire lenne életképes.
Vélemény?
 
Köszönöm, ez megtisztelő!:)
Talajcsere inkább a növények szükségletei miatt történt.
Gondolkodtam már én is tenellus-on, de nem tudom mennyire lenne életképes.
Vélemény?
Szerintem simába. Illetve előbb kérdeznék egy w/l-t. :D
 
Most nézem,hogy 73 literhez 24 watt. Hááát, ez elég karcsú, ~0,33 de igazából puding próbája az evés. Nálam növögetett el tenellus anno alacsony fénynél. Most így nem mernék rá megesküdni,hogy jól meglenne. Lehet,hogy elvegetálgatna, de dúsulni...
 
Hát igen, a fény nem túl sok. A mostani növények tökéletesen elvannak, de a kezdetektől alacsony igényű növényeket kerestem. Mostanában gondolkodom hogy kicsit feljebb tornásszam a fényerőt, de mindenképpen 0,5w/l alatt maradva.
 
Megint szűrő gondokkal küzdök... A javításból visszaküldött fej, ugyanazt a tüneteket produkálja mint előtte, pedig elméletileg újra cserélték. Drámaian lecsökken a vízhozama. Eltömődve nem lehet, hisz szinte most jött vissza. Ráadásul olyan mintha levegősödne. Ha picit megmozgatom "lötyög" benne a víz, nem vagyok egy műszaki zseni, de magában a szűrőtérben nem lötyöghet, a fej meg zárt rendszer, ott nem szabadna víznek lennie, nem igaz? Az előbb levettem a fejet és mintha abból folyt volna ki víz, visszaraktam, és most ismét javult a teljesítmény. Valakinek valami ötlete?
Olvastam már a fórumon ezen szűrők gondjairól... Én megjártam vele, ez már a második fej csere!! Vagy sikerült kifognom ismét egy szériahibás fejet, vagy! lehet hogy az adapterrel van a baj?
 
Felteszek 2 képet a jelenlegi állapotról.
Megjelent egy kis fonalalga, ez minek tudható be? Raktam az aki fölé pluszba egy 9W-os kompaktot, de ez csak 2 órát megy naponta, lehet ez miatt jelent meg a fonal!?
A csöveket is cserélnem kell, nem egy színhőmérsékletűek (sajnos nem tudom melyik, milyen).
A kicsi garnélák cseperednek, már kb.: fél centisek:)
17515855_e10b9648a83f6f5d5670cc2fdc3a1b07_m.jpg

17515853_7828cdafb7072ecc137003f4fbd6367b_m.jpg
 
Egyre szebb kis dzsungel lesz :D
Fonal lehet kevés co2, és tápanyag miatt is.
Számi algaevő szereti, de az amano is rámoccan néha. De csak akkor ha nem kapnak más kaját :D
 
Egyre szebb kis dzsungel lesz :D
Fonal lehet kevés co2, és tápanyag miatt is.
Számi algaevő szereti, de az amano is rámoccan néha. De csak akkor ha nem kapnak más kaját :D
A co2 tuti kevés:)
Túl sok a tápanyag, vagy mire gondolsz?
Szeretem a dzsungel jellegű akikat, meg hát egyenlőre tanulgatom melyik növénynek mi kell.
 
Az normális hogy az RC garnélák kiugrálnak az akváriumból?
Már nem is számolom...
 
Az normális hogy az RC garnélák kiugrálnak az akváriumból?
Már nem is számolom...
Ha szöknek a garnélák az többnyire:
1. túl magas vízszint
2. nem megfelelő vízparaméterek/körülmények
miatt van.
 
Az normális hogy az RC garnélák kiugrálnak az akváriumból?
Már nem is számolom...

Szia!
Nálam is előfordul, hogy néha egy-egy rc kimászik annak ellenére, hogy a vízszint 4-5 cm-rel mindig lejjebb van, mint az akvárium teteje. Ezt akkor is megcsinálták, mikor még fedett volt az akvárium :) Érdekes, mivel a halak jól megvannak, és az amano sem akar szökni.
 
Vízparamétereket nem mértem, de a halak jól érzik magukat, a garnélák is szaporodnak és a kicsik is növekednek, de időről-időre egy a padlón landol.
A vízszint 1-1,5 centire van a peremtől, talán ez lehet a baj...
 
A fonal alga jobbára a microsorium tövénél, gyökérzeténél jelent meg. Elkezdtem higított carbóval kezelni, eddig a növényen semmilyen káros elváltozást nem tapasztaltam, viszont a fonal visszább szorult. Ez köszönhető annak is hogy bekerült egy sziámi algaevő és egy amano garnéla is.
A mai nappal bekerült 4db corydoras pygmaeus is, csodás kis halacskák, nagyon szeretem őket, hihetetlen milyen picik:)
 
Lenne egy kérdésem hozzátok!
Ti milyen szűrőanyagokat tennétek be a helyemben?
(mind a két kosárba)
 
Attól függ, hogy most mi van a szűrődben. Ha csak mechanikus szűrőanyag, vagy gyengébb minőségű biológiai, akkor én mindenképpen Eheim Substrat Pro-t raknék/ vennék a kosarakba.
 
Alul MechPro van, felül pedig Seachem Matrix, ez viszont nagyon régi, és iszonyat dzsuvás, szemmel láthatóan el van tömődve, cserére szorul és nem tudom mit tegyek alulra és felülre. Alulra gondolom valami mechanikai szűrőanyag kell, vagy nem?
 
Back
Oldal tetejére