• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A menedék

K

kriszko

Vendég
Sziasztok!

Régóta olvasója vagyok a fórumnak. Mint itt sokan mások én is Nigro blogjáról keveredtem ide. Gyerekkorom óta kisebb-nagyobb megszakításokkal volt akváriumom, az akvarisztikát még édesapámnak sikerült megszerettetnie velem, azóta eltelt jópár év:) Többet nem írnék magamról hisz már megtettem a fórum egy másik részén.


Adatok:

Üveg: 70x30x35 (73,5L)
Szűrés: Eheim Prof.2071 (950l/h)
Világítás: 24W kompakt
Talaj: Finom homok
Dekor: Red moor fa, Csavartfűz, Égerfa toboz
Tápozás: Green Aqua Micro+Macro napi 1ml, Easy Carbo napi 1ml
Co2: Nincs

Flora:
Anubias barteri var. nana
Anubias barteri var. barteri
Anubias barteri var. angustifolia
Microsorium Pteropus "Windelov"
Cryptocoryne wendtii "Tropica"
Vallisneria (nem tudom melyik)

Fauna:
Hyphessobrycon amandae
Trigonostigma hengeli
Paracheirodon innesi
Corydoras panda
Corydoras aeneus
Mikrogeophagus ramirezi
Trichopodus trichopterus
Xiphophorus helleri
Tanichthys albonubes


A növényvilág még bővülni fog terveim szerint, az állatvilág pedig csökkeni. Jelenleg túl van telepítve az akvárium, és vannak benne olyan fajok amik nem ide valók.
Minden észrevételt, segítséget szívesen veszek!
Krisztián


Képek:
P1080979 - kriszkoo82 képe az Indafotón
P1080974 - kriszkoo82 képe az Indafotón
P1080977 - kriszkoo82 képe az Indafotón
 
A képek beillesztése nem igazán megy, valaki segíthetne:)
(Egyenlőre ilyen minőségű képeket sikerült készítenem, elnézést!)​
 
A kép bal felső sarkában van ilyen, hogy beágyazás, ott a BBcode-os linket kimásolva ide beillesztve, voila'. ;)

17109749_c811537be701fc92fd274a591f0587fe_m.jpg


17109761_3dec405d160ee2b5dbf9d4e0804ce4f4_m.jpg


17109767_8e3931d2fd6c9bc7eceb239a42fa7296_m.jpg


17109773_bdec3df00cf49045b33a987cad8f74c5_m.jpg


Egy front kép sokat mutatna, de üdv köztünk mindenesetre. ;)
 
Köszönöm a segítséget:)
Majd megpróbálok szemből is csinálni.
Tápozással kapcsolatban várnám a véleményeket.
 
Köszönöm!
Már ketten vagyunk:)

Mitől van az hogy a vallisneria nem igazán tér magához?
Egy másik, kisebb akiban (ahol se szűrés, se táp, kevesebbet is világítok) sokkal jobban fejlődik.
Easy Carbo?
 
Köszönöm!
Már ketten vagyunk:)

Mitől van az hogy a vallisneria nem igazán tér magához?
Egy másik, kisebb akiban (ahol se szűrés, se táp, kevesebbet is világítok) sokkal jobban fejlődik.
Easy Carbo?

Carboval nincs baja. Inkább valami más lesz. Nincs nagyon árnyékban?
 
Bele van ültetve a vallisneria a homokba?
Mert ha igen az lesz a bibi, nem kap elég kraftot a gyökere.
 
Most ugrik be, hogy találkoztam ma egy Krisztián nevű úriemberrel a vp buszpályaudvaron. Nem te voltál? :D
 
Hát úgy alapban nincs nagy fényözön (73l-24W),de árnyékban nincs.
Ki milyen változtatást eszközölne az akin, várom a véleményeket.
 
Bele van ültetve, persze. De a másikban is homokban van.
Előtte biotópként üzemelt az akvárium, átalakításnál úgy terveztem, hogy csak olyan növények lesznek amik jobbára nem a talajból veszik fel a tápanyagot, ezért is maradt a homok.
De, igen! Én voltam:)
Köszi a növényeket!
Ha lesz garnéla szóljál ám!
 
Oksa, majd próbálok csinálni képet!

Az egyik ramim darás lett (nemrég vettem, gondolom rosszul viselte a vízminőség változást), hogyan kezeljem?
 
Oksa, majd próbálok csinálni képet!

Az egyik ramim darás lett (nemrég vettem, gondolom rosszul viselte a vízminőség változást), hogyan kezeljem?

Gondolom a stressz miatt. Lehet már eleve fertőzött volt. Vagy Sera termékek, vagy számos egyéb márkát találsz a neten. Ha nem akarsz sokat költeni rá akkor malachitzöld. Olcsó, teszi a dolgát.
A halat elkülöníteni nem érdemes, mert ha valóban az a baj, akkor már lefertőzte a többit. Egysejtű élősködő okozza a betegséget, 26-28 Celsiuson a legaktívabb, tehát amit javalsok a szerek alkalmazása előtt: 28 fokra fel az akit, ha alatta van, meg aktív szén ki a szűrőből ha lenne benne.
Ha a malachitzöldet választod: dúrván 75 lityis az akvárium, egy kis flakon 50 literre elég. Szeirntem veszel egy 4 db-ot és annyi elég lesz egy 3 napos kúrára. Az idő alatt a 28 Celsiuson elpusztulnak az élősködők. Első nap 1,5 flakon, másodikon is, a harmadikon elég már 1 is.
Reméljük a hal túléli, viszont minél hamarabb kezd el a kezelést, mert minél több idő telik el, annál kevesebb az esély, meg a többi is elkaphatja. ;)
Sok sikert! :)
 
Én parakillel kezeltem a halaimat!
Parakill be majd 3 nap múlva megint és rendbejöttek!
Ha van aktívszén a szűrődben a kezelés idejére szedd ki!
 
Helló!

Pofás kis aki ez! A homokba véletlenszerűen dobnék be ide- oda pár kődarabot, hogy törjön egy kicsit a "sterilség"..;)
 
Oksa, majd próbálok csinálni képet!

Az egyik ramim darás lett (nemrég vettem, gondolom rosszul viselte a vízminőség változást), hogyan kezeljem?

Én még nem próbáltam, de betegség esetén a gyógyszeres kezelés mellett szoktak kamillát is tenni páran az akváriumba. 2-3 filtert ha belelógatsz, már lesz jótékony hatása. Nyugtat, fertőtlenít, immunrendszert erősít, így az egészségesek is ellenállóbbak lesznek tőle kicsit. Diszkoszosok is alkalmazzák ezt elég gyakran, semmi káros hatása nincs a víz színezésén kívül.
 
Bármelyik szert is választod mindenféleképpen javaslom a 28 Celsius hőmérsékletet, mert alacsonyabb hőmérsékleten a lappangási idő nő, ezáltal elhúzódhat a kezelés. Jobb gyorsan túlesni rajta ;)

Ami az akváriumot illeti szerintem jó, talán nagyobb szemű kavicsba ültettem volna a növényeket és dekornak használni csak a homokot. Elválasztani kövekkel lehetne, azokra egy kis mohát kötözni ;)
 
Én parakillel kezeltem a halaimat!
Parakill be majd 3 nap múlva megint és rendbejöttek!
Ha van aktívszén a szűrődben a kezelés idejére szedd ki!
Én is vettem parakillt, de másra nincs rossz hatással, értem ez alatt mondjuk a szűrőbacikat?
 
Back
Oldal tetejére