• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

94 literes vaskeretes

valami ilyesmi?

FitoT%C3%A1p01.jpg


:)
 
Ez növénytáp?

Neem...még mindig a borfokoló a legközelebbi találat.

Hogy tisztázzuk, nem vagyok üvegfújó mester, tehát nem üvegből van! :D
 
Nem gondoltam, hogy ennyien fognak találgatni! :D
Nincs minden része felhasználva, az eredeti mérete ~20-25 cm.
A borfokoló jó irány, de nem a borhoz van köze (vagy más piához).
 
Ez egy Optima nevű, víz adalék üvegcséjéből származik, vagy inkább egy műanyag pipetta, vagy egy fagyálló fokmérő. :mrgreen:
Az első hülyeség... bár ha nem írtad volna hogy 20-25cm eredetlieg... :roll:
 
weak:
Vendégem vagy egy sörre! :clap:

Ez ugyanis egy fagyálló hűtőfolyadék fokmérő!
Mikor megvettem, nem gondoltam, hogy ez lesz a legjobb felhasználása, mert rendeltetésszerűen semmire sem jó!
Köszönöm mindenkinek a részvételt! :D
A kialakítást még gyakorolni kell, sóval töltöttem meg, hogy amikor megmelegítem és hajlítom, ne tudjon összeragadni. A célnak jelenleg tökéletesen megfelel (már színesedik a lötyi)!
 
Tices said:
weak:
Vendégem vagy egy sörre! :clap:
OKs, de behajtom ám ;)

Nem semmi találékonyságra vall ebből dc-t csinálni :thumbup:
Az egyik kedvencem amikor egy egyszerű akrilcsövet meghajlítanak derékszögben és az akvin kívül van a tesztfolyadék. (kb úgy néz ki, mint egy ADA hőmérő)
 
Csövet kerestem, az volt az alapkoncepció, csak nem találtam meg.
Miközben kerestem, akkor találtam meg ezt.
A matrica ragasztóját le akartam szedni egy kis hígítóval, azonnal megmarta felületét, így elég csúnyán néz ki, de ez egyáltalán nem izgat, pár napig kell csak kibírnia.
 
Update:
Halak rendben, 2-3 neon a veszteség.
Mától 1050l/h a szűrés, az ecco pro az új töltettel az 50 lityisbe megy. 2073 Prof. 3. Mit ne mondjak, van flow, de még el kell találni a megfelelő elhelyezést! Eheim-éktől viszont nem vártam volna, hogy a prof. 3-nál ennyire spórolnak a csővel (tudom, tudom...minél rövidebb annál jobb, de alig ér át az akvi másik oldalára, mert ugye a szekrény így van kialakítva).
 
UP:

Sajnos gondjaim akadtak. A Staurogyne repens elkezdett széthullni. Az öreg leveleken pontalga (elég nagy számban), most viszont egyre több részekre esik szét, levelei színtelenednek és elrohadnak. Szenved még a Cryptocoryne parva is. (vagy ennek változata, nem tropica-ás, nem egyértelmű), eddig pedig egész szépen növekedett. Tápanyaghiány EI miatt nem nagyon lehet, így is többet adagolok, mint kellene (94 literre 5ml/nap Green Aqua Micro-macro). A fényt visszavettem, mert elindult az algásodás (így csak 24w megy 10-21 óráig). Amire gondolok, az a szűrő vs. co2 beoldás. jelenleg egyik sarokból megy a gyári beömlővel. A bubikat jól lenyomja, de lehet hogy fel kéne szerelni egy esőztetőt, de valahogy nem füllik rá a fogam (visszafogja szűrőt és nincs kitalálva, hogyan). Kézenfekvő a hátsó falon lenne, de ez nagyon nem tetszik, viszont kivitelezésben egyszerűbb lenne, meg ugye akkor úgy érdemes, hogy közel az egész 80cm-en. Nekem a rövidebb oldal lenne szimpatikus, de ennek kivitelezése még várat magára. Próbálnám úgy kitalálni, hogy minél kevesebb törés legyen a csőben.
 
Azt jól értem, hogy eredetileg 2x2x24 wattal kezdtél?

Mert ha jól olvasom akkor most levetted a világítást 24 :wtf: wattra 11 :wtf: órára?
A fényigényesebb növények ettől egyből meghasalnak és naná hogy jön az alga.

Ha úgy menekülsz az algák elöl, hogy a fénnyel variálsz inkább a megvilágítási időt csökkents mintsem ilyen drasztikusan a fényerőt.
már ha tényleg 96wattal nyomtad a bruttó 94 litert annak is max 6 óra ami ajánlott.

Mennyivel ment fénykorában?
 
Hülyeséget beszéltem... :crazy:

Tehát, eredetileg 2x2x24W T5. 2x24W ment 10-21 óráig és kb. 13-14 órától kb. 19 óráig 4x24W (nincs rajta időkapcsoló jelenleg, mikor, hogy értem rá kapcsolgatni, ez átlag).
Most csökkentettem úgy, hogy 4x24w nem megy, csak a 2x24W változatlanul 11 órát.
Az igazság az, hogy ugye ha beleveszem a 4x24w-ot, akkor drasztikusan csökken a világítási óra (24wpg), ami engem irritál, mivel így alig látom az akit. (du. 1 óra körül megyek el).
A másik az, hogy mivel elég magas az akvárium, ezért kellene a teljesítmény, hogy a talaj menti növények is jussanak elég fényhez. Szerencsére eddig csak pontalgám volt, de érdekes módon inkább ott, ahol a Co2 közvetlen éri. (ezek szerint a beoldás gyenge???)
 
Tices said:
Szerencsére eddig csak pontalgám volt, de érdekes módon inkább ott, ahol a Co2 közvetlen éri. (ezek szerint a beoldás gyenge???)

azért csak ott mert magasabb co2 mellett jobban kívánkozik a Pé mint foszfor azt hiszem :silent:
 
felfedeztem egy kevés ecsetalgát is. Felcsavartam a CO2-t és betettem egy belső szűrőt üresen, így kellően kavarog a víz és remélhetőleg jobban eloszlik a gáz. (láthatóan jobban "lobognak" a növények és bubik is az akvárium teljes hosszában elérnek).
Most várok a fejleményekre. A (GA) tápozással vagyok bajban, hogy emeljek vagy maradjak az ajánlott adagnál? :roll:
 
hpim2637.jpg


Ez történik Staurogyne repens-el! Hajt, de a mintha rohadna. Én az ismert hiánytünetek egyikét sem véltem felfedezni benne, de talán valaki okosabb, tapasztaltabb tudja a választ. Egyszerűen kilyukadnak a levelek és elrohad, a szár esik szét, pontalga ellepi, (új hajtásokon még nincs). Green Aqua Micro Macro (angolosan tök jól hangzik) :crazy: 4-5ml naponta. Minden növény visszavett a kezdeti indulatból (elfogyott a felhalmozott tápanyag?), de akkor mi hiányzik? CO2 fentebb csavarva (ecsetalga megjelenése miatt???), világítás 11 óra 2x24W T5 Sylvania grolux és aquastar, aqua medic fényvető (nem gyári felszerelési mód), heti kb. 50% vízcsere, plusz turbulencia, szűrőben 2l matrix, a maradék substrat pro 2073 1050l/ó, (több mint 2 hete megy, a matrix fele eleve beérve belerakva) és egy belső szűrő üresen segítségnek. Kicsit tanácstalan vagyok. Ha rányomom a 4x24W-ot pár plusz órára akkor bubiznak a növények, de akkor rögtön a pontalga (és az üvegen a sodrásnál mini fonálalga szerűség, de 1-2mm hosszú csak). Esetleg mit mérjek? Foszfátszintet? (mert akkor vennem kell egy tesztet, de fölöslegesen nem akarok vásárolgatni).
Ammónia API tesztel mérve nem megy le nullára, 0,25ppm. Az elmélet azt diktálja, hogy ennyit csal a teszt, mert ekkora forgatásnál és ilyen szűrőanyagnál nem lenne szabad...ugye?? Az esőztető nem jött be, nem forgatta rendesen vizet, jelenleg így a legjobb az áramlás (a leszívócső a beömlő alatt van, bal oldalt).
forgats.jpg
 
Back
Oldal tetejére