• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

94 literes vaskeretes

Tices

Kertész tanonc
Még a '80-as évek végén készült az akvárium, teljesen házi gyártmány, édesapám keze által, vaskeretes, akkor még gittel (később kétszer szilikonnal csinálva). Nagyapámmal először a közeli Tisza holtágból "teszi-veszivel" (nem röhögni, nálunk ez a neve) :D fogott kis keszegekkel kezdtünk, lengyel-piacos levegős szivacsszűrős rendszerrel. Nem sok sikerrel, pár hétig bírták. Aztán kezdődött az akvarisztika-szerüség, felváltva a családban adtuk a stafétát, ki az ügyesebb. Most 100 km-rel arrébb került az akvárium (egy repedés miatt újrahúztam az összes illesztést akváriumragasztóval). Innentől kezdtem komolyabban használni az internetet akvarisztikai informálódásra. kb. fél éve fedeztem fel ezt az oldalt, majd a GA shop-ot. Nem tetszett a kép amit látok, ezért olvastam és olvasok.
Jelenleg teljes arculatváltás előtt állok. Nem szándékom versenyakváriumot építeni, célom inkább egy szép és esztétikus halas akvárium növényekkel.

Technika:
DIY 2x 2x24W t5 (Sylvania GroLux és Aquastar), (egyenlőre reflektorok nélkül, de már folyamatban) a világítási idő kb. 10 óra, (tönkrementek az időkapcsolóim így kézzel kapcsolgatom).
Eheim Ecco Pro 300, 1l S. Matrix (két kosárnyi) és 1 kosár Substrat Pro, gyári csövezéssel (később valószínűleg ez is változik üvegre). (a szűrővel, ahogy Key írná, kicsit löttem csak alá) :)
5 kg-os Linde Co2 palack, Papillon reduktor és tűszelep, Milwaukee mágnesszelep, kínai diffúzor (talán később külső reaktor, ez még messze van)
PH mérő (kínai), igazából csak biztonsági szerepe van, nem kapcsolgat, eléggé le van véve. Élesztős rendszerrel többször sikerült túltöltenem az akit, ami sajnos életekbe került.
Fűtés hőfokszabályzós kínai 100W (eddig tökéletesen működik).
Háttér purhabos "édesvízi".
Levegőztetés: szűrő bejövő ág felszínmozgatással és a növények.

Tápozás jelenleg Green Aqua Micro, macro, heti 50-60% vízcserével, régebben Sera Flóraszept...akarom mondani Florena :D
Aljzat jelenleg (nem tudom mi a pontos megfelelője) mosott sóder, alatta Sera Flordepot. A sóder az, ami elindította az akvárium újraindítását.

Beszerzett, de még nem beüzemelt cuccok:
Red Moor fa
18 l Amazonia (valamennyi majd kimarad)
2 l Power Sand Special S
2,6 Kg Sarawak Sand (kizárólag a Cory-k miatt)
10 kg Seiryu kő (nem megy bele mind)

Hirtelen ennyi...Az újraindítás még várat magára, jelenleg a növények kiválasztása folyik, de nehezen megy kezdőként elképzelni, hogy is fog kinézni. Hamarosan elkezdek kockázni a linóleumon.
Erre jutottam eddig, szívesen várom, sőt kérem a tanácsokat!

elrendezsver10.jpg
 
A tesziveszit szerintem mindenhol így nevezik :D .Aki pecás az tudja :D .A seras növénytápoktól nem nőtt vastag zöld hártya a
vízfelszínre?
 
Szerintem szinte semmit sem csinált. A legnagyobb baj, szerintem a talaj, ami miatt intenzív fonalalga és ecsetalga burjánzás kezdődött. (Ami mellesleg 100 km-re azt sem tudtam, hogy létezik, szó szerint. Persze akkor még 1x18W sima T8 fénycső nem is indítja be annyira). Algin-Regular volt amivel próbálkoztam eltüntetni, a fonalalga eltűnt szépen, az ecsetalga is egy darabig, de újra felütötte a fejét. Most próbálom irtani, de még nem sikerült teljesen. (egy csíkban a vízfelszínnél van a hátfalon, nem terjed). Úgy vagyok vele, hogy újraindítás előtt majd felöntöm vízzel és egy kis hidrogén peroxidos kezelést nyomatok, ami tutira leszedi.
 
Kockázás...sajnálatos, de semmi érzékem hozzá...az elképzelés meg van, de amint forgatni kéne a köveket és jó irányba tenni, vége a tudománynak.
Lassan haladok, ez még csak kb. az 5-6. gyors elrendezés volt.
A fényképezőgép meg gyakorlatilag kuka képeket csinált, sorry. :roll:
elrendezskovek01.jpg


elrendezskovek02.jpg
 
Ha nehezen megy elképzelni a végső kinézetet, érdemes homokban "legózni".
Mert ugye így sosem fog kinézni, ahogy most szárazon összeraktad, hisz néhány centire be lesz nyomva az aljzatba az egész.
Próbáld ki sokkal jobban fog menni ;)
 
Egyetértek.Én mindig az aksiban szoktam az ilyesmit csinálni.Csak simán az aljzaton.Gyors fotó.Szétszedés.Aljzat helyreállítás.Fotó alapján vissza a dekor és kész.Mint a nagyok :)
 
virg.jpg


Egy kis virágzás! (Köszönöm, Akvakertész.hu, köszönöm GA tápok)
Update: Sajnos őrlődöm... Meg van majdnem minden, növények rendelése van hátra és maga az újraindítás, de a halakat 2 hétig nincs hova tennem... :cry:
Még nem tudom, hogy lesz, olvastam hogy van aki újraindítás után rögtön visszateszi a halakat. Van beállt szűrőm, valamennyi vizet is el tudnék rakni (ecsetalga miatt lehet, hogy nem kéne). Egy-két napig el vannak egy lavórban (ez így helyes? nem gondoltam volna :oops:) levegőztetővel, de tovább nem hinném.
 
Tices said:
Egy-két napig el vannak egy lavórban (ez így helyes? nem gondoltam volna ) levegőztetővel, de tovább nem hinném.
Szia
Miből gondolod hogy a halak tudják ,hogy lavórban vannak?Ha vízminőséget tudod tartani ,a vécétartályban is lehetnek.Több helyen láttam tenyésztőkél műanyag tartályban nevelni halakat.Ha minden stimmel nincs baj,nyilván nem öt liter vízben,és takarva.
 
nekem 20 literes vödörben van 20 centinyi hal 5 napja mert nem tudom őket még hová tenni.
Nem volt pusztulás.
Egyedül a vízmelegítő ment gajra, most 20 fokban nyomulnak.
Mind él. 2x kaptak eddig enni. Még esznek is.
Én is be voltam tojva, de úgy látszik nem annyira haragszanak.
Hétvégén változik a szitu.
 
Hogy is mondjam...szóval ahogy szokták mondani kezdő akvaristáknak, attól mert nem pusztulnak el, még nem biztos, hogy jól érzik magukat a halak. Reszket a kezem, mikor hálóval meg kell fogni valamelyiket :D. (Egyszer már sikerült komplett akváriumot halakkal, garnélákkal áttelepíteni 100 km-re, ráadásul fele akkora akváriumba kerültek és nem volt halpusztulás. Állandóan azt néztem, a sofőrömnek (sógi) mikor kell nagyot fékeznie!) :roll: Lehet, hogy csak én dramatizálom túl? Ahogy írjátok, lehet... Mindegy, előbb vagy utóbb el kell jönnie a restartnak és most már inkább előbb!

update: döntöttem, a (purhabos) hátteret kiszedem. Bár nagy álmom volt a háttér, de most már látom a hátrányait is, túl sok helyet foglal el az akváriumból, mögötte meg "pang" a víz. Egyszer egy kis neont vettem észre, a háttér mögött, máig nem tudom, hogy került oda, ekkora rés nincs sehol, csak ugorva mehetett. Szerencsétlent kifakulva, legyengülve vettem ki, de pár nap alatt észhez tért és azóta is meg van (kb. 4-5 hónapja).
 
Ez igaz, (nem pusztulnak el rész), de nem mindegy, hogy szenvednek-e.
sötét helyen de szűrt vízben, nem szenvednek. egészséges környezetben vannak, kicsit szűken, de nem évekig.
 
Update:

Teljes pucolás megtörtént! Halak lavórban közel egy hete, eddig köszönik meg vannak. Nagyot bakiztam a red moor-al, ugyanis nem áztattam be előtte, így egy pont ráillő kő tartja a helyén.:S
Nagy problémám volt a felhősödés, de többszöri leszívatással sikerült megoldani. Kezdődnek a gondok. Ugye napi 50%-os vízcsere van előírva. Namost, 5 nap után rámértem tesztel (API Ammonia test), 0,25 mg/l. Aztán próbából rámértem a csapvízre, és 0,5-1 mg/l közötti szín (1-hez közelebb). Hogy miii??? :shock: Én meg cserélem a vizet becsülettel és ezzel a lendülettel lapátolom be az ammóniát. (Szeged vízmű adatai szerint 2009-ben az átlagos ammónia tartalom 0,73 mg/l, a mérés is kb. ezt mutatta.) Átállok két napos vízcserére (vagy napi 25%-ra) aztán lássuk a medvét mit mutat.
Szűrőtakarítás és aktív szén behelyezés.
Kezdem unni a diffúzort, gondolkozom egy külső reaktoron (AM 1000), a legnagyobb problémám a meghajtás, plusz 2 csövet nem akarok, de a szűrőm így is szenved (gyári adat szerint 750l/h, mérés alapján (szűrőanyagokkal) kb. 380l/h). Arra gondoltam, hogy egy 2000 l/h pumpát kötök a rendszerbe, a szűrő pumpája kikapcs., rotor ki, reaktor és akva. Ha viszont Sera Flore 500-at használnék, akkor elég lenne az 1000l/h-ás pumpa, ami jelentős költségcsökkenést jelentene. De valóban elég lenne? az a gond, ezt csak akkor tudom meg, ha kipróbálom (illetve utánaolvasok). Ez így még eldöntetlen.
Képek egyenlőre nincsenek...

Üdv Tices
 
Gyorsan fabrikáltam egy drop checker-t, mert még az enyém nem érkezett meg:

31566945.jpg


Ui.: Aki kitalálja miből van, az vendégem egy sörre, beváltható Szegeden bármely normál talponálló restiben! :D
 
Back
Oldal tetejére