• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

94 literes vaskeretes

Rendben, két nagy "öreg" mondja, hogy 4x24W, akkor úgy lesz. Nagyon nem akarja bevenni a begyem, de ez van. Legalább felszabadul egy időkapcsolóm a másik akihoz! ;)
Olyan rossz érzés, mintha nem lelkiismeretesen takarítanám a szűrőt. Valahol azt olvastam, hogy a barna szmötyi az csak "melléktermék baci" és nem szükséges, ezért gondoltam, hogy azt simán ki lehet mosni. (a net csalóka lehet az infókkal, meg az emlékeim is). :oops: :D
Mostantól lakat alatt a szűrő.
CO2-t csavarom fel.
865 hamarosan...

"mi a szöszért piszkálod", mondom ezt minek kipontozni, aztán leesett... :D

Köszönöm a segítséget!
 
Teljesen igazuk van az "öregeknek", " hogy mi a sz...ért piszkálod ",azután csodálkozol,hogy úgy jársz,mint az avatarod...... :lol:
 
Egy gyors update:

Betartottam minden tanácsot! Pontalgám nincs, vagy csak minimális. A növények kezdenek észhez térni, de még nem az igazi. Víz tisztább.
Ecsetalga viszont van. Két dologra gyanakszom: az egyik a még mindig nem tökéletes CO2 beoldás illetve az áramlás, sokat javult, de még nem az igazi. Várhatóan akkor lesz javulás, ha a szűrő után teszem be a szivattyút (kell egy másik külső) utána a reaktort és egy nagyobb esőztetőt, mivel most a belső szivattyú összeszedi az elhalt növénydarabokat, csigaházakat és csökken a teljesítmény, ezáltal a beoldás minősége és így fluktuáció alakul ki. A másik dolog a fénycső. A kékes fényt szeretik az algák. A Sylvania aquastar (2x24W) pedig 10.000K-es, viszont más algám jelenleg nem nagyon van, úgyhogy ez lehet a kisebb probléma (illetve nem tudom, hogy a kékes fény mennyire befolyásolja az ecsetalgát). Szóval mindenképp kell egy másik szivattyú, hogy a szűrő teljesítménye se csökkenjen számottevően, plusz ki kéne találni, hogy milyen esőztető kialakítás menjen. (A háttéren végig a legkézenfekvőbb, mivel elég keskeny az akvárium, így oldalról nem annyira szerencsés (legalább 2 csöves rendszer kellene, hogy meg legyen a megfelelő mennyiségű lyuk az esőztetőn), viszont így be kell raknom a áramoltatót (2000l/h resun, már meg van), hogy a szűrő szívócső felé is menjen a mulm, de ezt majd akkor lehet tesztelni).

Köszönöm, az eddigi segítséget!
 
Szia!
A Staurogyne repens-ed hogy van, sikerült megfejteni a hanyatlásának az okát? Jobb vagy rosszabb állapotba került az elmúlt időszakban?
 
Szia!
A Staurogyne repens-ed hogy van, sikerült megfejteni a hanyatlásának az okát? Jobb vagy rosszabb állapotba került az elmúlt időszakban?

Szia!

Sajnos ő az egyetlen, aki nem mutat igazán pozitív jeleket, de tisztázzuk, hogy így is általában egy darab szárig lecsupaszodott, legyengült, nem is csoda. (ő volt a leggyengébb állapotban).
Szerencsére eddig a hőmérsékletet tudtam tartani 27,5 Celsius fokig ment fel (panelban), általában ezt minden állat és növény még elviseli. Természetesen a többi növény sem csattan ki az egészségtől, de mindenképpen jó irányt mutatnak, új hajtások, növekedés stb.
 
Back
Oldal tetejére