• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

63 literes növényes akvárium átalakítása

Szia!
Nagyon jó lett!! :thumbup: Minden elismerésem a Tiéd. A terv is tetszett, de a végeredmény... :cool: Nézzük hogyan tovább! :)
 
Sajnos a kezdeti sikerek után visszatért az alga. A mohám elég rondán néz ki..Még nem jöttem rá a problémára, ugyanis EI szerint tápozok, a CO2 meg úgy megy, hogy a halak még néha pipálnak is. Ennél nem merem jobban felcsavarni, mert azzal tuti veszélybe sodornám az egész razbóra csapatot. A szűrőt pár napja takarítottam, a diffúzort sikerült úgy beállítani, hogy az esőztető kb 80%-át a bubiknak végiglöki hosszában az aksiban, és ott meg lefordulnak, és elindulnak alul visszafele, szóval a keringéssel sincs baj szerintem.
Lehet hogy még nem állt be az akvárium, mert ha jól számolom, akkor még csak most 3 hetes...Igen, lehet ez a probléma ;)
Na azért berakok egy képet az algáról, szinte mindig a fonálalga támad meg:
P1040634_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Pedíg első ránézésre tápanyaghiányt mondanék!Akkor szokott ilyen barnás(elhalt) lenni a moha hajtásainak vége.
Ammóniaszintet mértél már?
Vagy esetleg nagyon felkavartad mostanában az aksid alját?
 
Skacok, a fonalalga CO2 fluktuáció vagy hiány jele, megfelelően magas ammóniaszint (és megvilágítás) mellett. Ha a halak pipálnak, akkor a buborékszám valószínűleg túl magas. Ez nem jelenti azt, hogy a CO2 szint (eloszlás !!!) viszont elegendő vagy megfelelő lenne. Tehát a beoldás módszerén és a beoldás időszakán kell módosítani.

Vagy a jelenlegi CO2 szintet elégségessé tenni (legalábbis megpróbálni) a világítás csökketésével.

Nem újabb okokat keresni.
 
Addig is egy fogkefével finoman ki tudod szedni a nagy részét. Ezt időnként megismétled. Vagy ha vízcserénél addig lemegy a vízszint akkor csipesszel is ki lehet huzogatni.
 
A CO2 a világítás előtt 3 és fél órával indul, és 1 órával a lekapcsolás előtt kapcsol ki. Kerámia/üveg diffuzorral oldom be, nagyon apróra porlaszt.
A fogkefe a legjobb barátom lett az utóbbi pár hónapban, miután megemlítetted egyszer valahol Viktor :)
Szoktam szedegetni elég gyakran, de mindig visszanő..Bár most gondolkodtam, hogy kb 3 napja nem terjed annyira, mint ezelőtt tette. Lehet a végén kiderül, hogy minden tökéletes :lol:
 
dekalabda00 said:
A CO2 a világítás előtt 3 és fél órával indul, és 1 órával a lekapcsolás előtt kapcsol ki. Kerámia/üveg diffuzorral oldom be, nagyon apróra porlaszt.
A fogkefe a legjobb barátom lett az utóbbi pár hónapban, miután megemlítetted egyszer valahol Viktor :)
Szoktam szedegetni elég gyakran, de mindig visszanő..Bár most gondolkodtam, hogy kb 3 napja nem terjed annyira, mint ezelőtt tette. Lehet a végén kiderül, hogy minden tökéletes :lol:

Nálam ugyanez az alga volt a nanóba hónapokig. Mindig variáltam valamiT, hogy eltűnjön. A következő dolgok jártak nagyobB sikerrel:

- CO2 beoldás idejének megnövelése. 3-4 órával lámpa előtt 1-2 órával lámpa utánig.
- nano difim helyett kapott egy nagyobb méretűt az aki. jobb lett kicsit a beoldás.
- csökkentettem a világítást most talán 7 óra, de a nanó fölött erős a fény nagyon.
- lecseréltem a szűrőanyagot NA Carbonra

Kínlódtam a flow-val, Easy Carbo és minden más adagolásával. De a drasztikus változásokat a fenti változtatások hozták. A Carbon volt az utolsó lépés. Utána napok alatt kihalt ez az alga. Azóta sem láttam.
 
Ha nem múlik el 1-2 hét alatt, akkor lehet én is szűrőanyagot fogok cserélni..A többi nagyjából olyan, mint a tied, esetleg még kitolhatom egy kicsit a CO2 idejét, mindenesetre köszönöm a segítséget!
 
Sajnos egyelőre az alga áll nyerésre, de mindenképpen kitalálok valamit.
BBA és fonalalgám van, a fonalat még elviselem, de a legrosszabb, hogy a BBA rászállt a parvulámra... Az az érdekes, hogy ugye két oldalon van elől parvula, és csak azon az oldalon van több alga(bal oldal), ahol állítólag nagyobb az áramlás, több CO2 és táp jut ide, mert az esőztető ide nyomja le a vizet(mivel az esőzető a jobb oldalon van).
Elhatároztam, hogy veszek easy carbo-t, és aktívszenet, hátha azok segítenek valamit...
itt egy kép a csodálatos parvulámról, egy elszánt harcosról, a hófehér talajomról, valamit az egész akváriumról abból az időből, amikor még elfogadhatóan nézett ki...
parvula_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

garn_la_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

talaj_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

teljes_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nálam is elég sok gond volt az ecsetalgával majd egy hónapig szemeztünk,de beszereztem 2 db kisebb sziámit és megoldották a gondomat.
Tudom ez csak felületi kezelés de mellette emelsz a co2-ön meg beiktatsz egy szűrű takarítást és valószínű jobbra fordulnak a dolgok nálam legalábbis ez segített. :thumbup:
 
Uh a fenébe! Ez tényleg invázió. Pedig az akid nagyon frankón néz ki. Gyakori vízcserével vagy sötétítéssel próbálkoztál már?
 
parvulát nem kidobni, innen még simán van visszaút és szebb lesz az aki mint volt. csak le kell küzdeni algáékat. menni fog csak idő kell nyugi.
 
BBA-ellen: injekcióstűvel kikapcsolt szűrőnél fecskendezzél Easy Carbot az algás területre. Áramlás híján hagyjad kicsit, had marja (5 perces szűrő-pause elég). Másnapra el fog változni a színe. Ismételd meg a "kezelést" 4-5 napig, majd 2-3 hét és a BBA felszívódik a kezelt helyről.
Ha mellette megemeled a CO2-t, nem jön vissza.
 
Köszönöm a sok segítséget, tanácsot! Azt hiszem először megpróbálom a carbós, aktívszenes módszert, majd ha ez sem segít, akkor egy 5 napos blackout-ot végzek.
Remélem újra visszarázódik az aki..
 
Nos nagy elhatározásra jutottam...Szeptembertől Pesten szeretném folytatni a tanulmányaimat, így nem lesz időm az aksira, tehát valószínűleg abbahagyom a kertészkedést egy időre.Éppen ezért régebbi nagy vágyamat, az iwagumi-s akváriumot is kipróbálom, hogy legyen minél több tapasztalatom, ezért ha valahogy mégis összejön a folytatás jövőre, akkor tudjak alkotni valami kiemelkedőt. Tehát belevágtam az átrendezésbe, és összehoztam egy iwagumit.
Kicsit kapkodós, kicsit egyhangú, de az enyém :p
Seiyru kövek+ Amazonia
hydrocotile, HC,parvula,vivipara,rotala -utóbbi kettőn még gondolkodok, hogy melyik maradjon, szerintem vivipara marad, bár nálam nem alkotott idáig olyan szép "falat", mint ázsiai barátainknál...
neon halak később kerülnek bele
képek:
1._www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2._www.kepfeltoltes.hu_.jpg

3._www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére