• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

240 Literes restart

Régen írtam a naplómba, de sajna sok történés nem volt. A reduktorral voltak gondok, át kell alakítatnom mert nem volt jó a csatlakozója a palackra. Ha ez is meglesz már csak egy szabad 7vége kell. :)
 
Minden itthon van!!! Ideiglenesen be kell még fabrikálnom 2 T5-ös csövet a tetôbe, aztán mehet a nagy akialakítás... Van valakinek tapasztalata hogy mekkora nyomás kell külsôreaktorral?
 
Tudna valaki segíteni hogy black out-ot hány napig kell, érdemes tartani? Rck meg O'Toole meg boraras merah van az akiba.
 
Alakul a dolog, szétszedtem az akit, bekerült a technika a szekrénybe, gyári két 105centis t8as fénycsô mellé bekerült két t5ös 54wos. Jövô hét közepén megjönnek a növények, és mehet a beépítés. Valaki esetleg nem jár a GA és Gyôr közt? Hálás lennék ha hozna le nekem egy két dolgot...
Köszi hogy benéztél!
 
Mai nappal elindult az aki. Jelenleg 3 órája üzemel.
Valaki segítenek hogy mennyi bubipersec kellene? Külsôreaktorral van beoldva a co2.
 
Utoljára módosított:
A szûrô: Jbl Crystalprofi e1501 greenline, a tôltet alulról: közepes szivacs, 5liter substrat pro, 300ml Seachem Purigen, perlonvatta. Természetesen a durva szivacsos elôszûrôt nem bántottam. Hydor 300wos külsô fûtô. Egyenlôre a gyári fekete beszívó és esôztetô van benn, de ha elkészül a ledes világítás akkor bekerülnek az üvegek is. A co 10 kg palackról megy egy sera külsô reaktorral. Mivel 7végén nem vagyok itthon 60 bubi per perccel megy. A világítás 2 54wos t5ös, meg 2 105centis t8as csô egyenlôre. Napi 6 órát világítva.
Gondoltam összegzem hogy mi is lett a végleges indító technika. :)
Köszi hogy benéztél!
 
Az akva megy. A DC szép zöld, csak a bubikat nem tudom megszámolni... változás egyenlôre nincs. Amint magukhoz térnek a növények lövök képet. Intéztem eheim skimert, ha minden jól megy a napokba megjön, és be is teszem ...
 
Nos a fejlemények: a növények kezdenek megindulni, ez a jó hír. A rossz hogy elég komoly támadást intézett vagy 3 fajta alga is, de felvettem a kesztyût. Egyenlôre döntetlen. :( megjelent a hártya is a vizen, de holnap megjön a skimmer és megoldja a dolgot helyettem. Egyenlôre ennyi.
Képek is lesznek amint úgy ítélem meg hogy vállalható az aki.
Menet közben megérkeztek az elsô példányok a halakból akik majd mennek bele. 10db baltahasu lazac márvány szinben. :)
Köszi az érdeklôdést!
 
Igaz kicsit nagyobb akiban de eseménnyel teli volt a mai délelött is. Egy halastavon voltam lehalászni. Nem tudom mi a kimerítôbb, húzni a hálót vagy a várakozás amíg megjönnek a halak az etetésre. De ez is elmúlt... :)
 
Készítettem pár képet. :D
Plusz van egy két új lakója az akinak. Igaz egy kettônek ideiglenes, de szerintem jól mutatnak. :)
 
Back
Oldal tetejére