• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

240 Literes restart

zsidig

Kertész szaki
Sziasztok!

Karacsony utan szeretnem kicsit atalakitani a nappalim egyik diszet a 240es akit. Jelenleg a hangsuly a halakon van, és nem pedig a termeszethusegen, bar meg a harcot nem sikerult parommal megvivni hogy kikeruljon a hajo belole...

A technika:
jbl cristalprofi e1501 greenline (beszerzes alatt)
hozza egy 300wos kulso futo (a marka meg nem dolt el, amilyet tudok szerezni)
vilagitas: 2db 105cm fenycso t8as sera az egyik kimondott novenyes a masik pedig daylight. (ahogy idom es energiam engedi szeretnem lecserelni a tetot plexire és ezzel egyutt a vilagitast is ledesre)
co2 egyenlore nem lesz benne mert nem igazan fer bele most a keretbe...

Novenyek:
Varom az otleteket, javaslatokat hogy mik lennenek eletkepesek... Teljesen zoldfulu vagyok a novenyek teren... Annyit tudok hogy hc-t szeretnek de ezekkel a feltetelekkel, tapasztalatokkal nem lehet egyenlore.

A segitseget, javaslatokat elore is koszonom!

Udv: Geri
 
Szia.javaslom,hogy nézegess naplókat,vannak fent példa értékű low tech aksik.pl: Elkészült | Magyar Akvakertész Fórum
de találsz külön topicot is a low tech kertészkedésnek.A Green Aqua honlapján is rá tudsz keresni igények szerint is a növényekre,talán ez a legegyszerűbb.
A hc nem bonyolult egyébként,csak fény és co2 kell neki:D A világításod nagyon kevés lesz szerintem,egy harmadik armatúrát ráügyeskedni talán nem egy horror beruházás,de megérné.
 
Gondolom műanyag tetőd lehet, az alap világítással, ha van rá lehetőséged akkor érdemes átépíteni T5-re, ebben kapható már 6500 Kelvines, melynek darabja 2 ezer forint körül van, és akkor nem kell megvenni a sera méregdrága csöveit. Alap 2x 38 watt amúgy is kevés lenne, ekkor akvárium fölé, főleg ha HC-t szeretnél akkor oda 4x54 watt dukál, pláne ha CO2-zni is akarsz majd. Sőt felkészülhetsz, hogy a szűrődből is kell majd még egy. Azt nézem, hogy a JBL és egy Eheim 2075 között nincs nagy árkülönbség, ezek alapján talán jobb választás lenne az utóbbi, főleg mert ebben minőségi szűrőanyag van, a JBL-ben meg csak 1 rekesz kerámiagyűrű , a többi szivacs, amit alapban cserélni kellene, bár ahogy nézem árfüggő mivel adják, legolcsóbb helyen írták, hogy csak szivacs szűrőanyagot adnak hozzá, 59 ezres verzióban van JBL MicroMec. Azt hiszem még tart az akció a GA-nál vagyis ha kettőt veszel kapsz 10% kedvezményt.
Hajóm nekem is volt ;)
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...30891_9320f5233b12fe31072c8b560eb279c8_xl.jpg
 
Utoljára módosított:
Gondolom műanyag tetőd lehet, az alap világítással, ha van rá lehetőséged akkor érdemes átépíteni T5-re, ebben kapható már 6500 Kelvines, melynek darabja 2 ezer forint körül van, és akkor nem kell megvenni a sera méregdrága csöveit. Alap 2x 38 watt amúgy is kevés lenne, ekkor akvárium fölé, főleg ha HC-t szeretnél akkor oda 4x54 watt dukál, pláne ha CO2-zni is akarsz majd. Sőt felkészülhetsz, hogy a szűrődből is kell majd még egy. Azt nézem, hogy a JBL és egy Eheim 2075 között nincs nagy árkülönbség, ezek alapján talán jobb választás lenne az utóbbi, főleg mert ebben minőségi szűrőanyag van, a JBL-ben meg csak 1 rekesz kerámiagyűrű , a többi szivacs, amit alapban cserélni kellene. Azt hiszem még tart az akció a GA-nál vagyis ha kettőt veszel kapsz 10% kedvezményt.
Hajóm nekem is volt ;)
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...30891_9320f5233b12fe31072c8b560eb279c8_xl.jpg

Ha nem újonnan veszed a szűrőt akkor én csak ajánlani tudom a JBL-t,nekem is egy ilyen dolgozik itthon(csak nem e szériás,halál csendes és kő kemény 12-16watt között fogyaszt),ha viszont újonnan akkor a szűrőanyag miatt jobban jársz egy Eheimmel.
 
A teto sajna igen hagyomanyos gyari... A ledes lecserelest meg tudom surgetni, csak azt nem tudom hogy a hidegfeherbol mennyi kellene...
A szuro toltetet tudom varialni, jutanyos aron tudok hozzajutni ilyenekhez... Plusz ami fontos szempont volt a kivalasztasnal az az energia takarekossag...
 
Utoljára módosított:
Ne haragudj, de ékezetek nélkül nagyon rossz olvasni amiket írsz, ez magyar fórum. Ha tanácsot szeretnél akkor az a minimum, hogy ezen a nyelven és olvashatóan írod le amit szeretnél.
 
Nem tud ekezetesen irni,mert telorol tudja csak a forumot elerni,errol meg amint latszik En sem tudok ekezettel irni.
Bocsi Geri hogy valaszoltam helyetted;)

Koszi! Sajna telorol tudok csak fennt lenni igy nem megy az ekezetes iras... Bocsi!
 
Semmi gáz, a Fekete Pákó még beszéd közben sem használ ékezeteket... :LOL:
Várom, hogy milyen tanácsokat fogsz kapni, mert hasonló paraméterekkel tervezem átalakítani a saját 240-es akváriumomat: Beni első próbálkozása | Magyar Akvakertész Fórum
2*54W T5 + fényterelők, Tetra EX 1200 + Juwel bioflow 6.0, aquabasis, manado. U elrendezésű scapet tervezek, és Parvula gyepet, de a többi növényt még nem tudom... :(
 
Biztos,hogy nem lehet? Mert nekem még az elsö androidos telóm van Samsung Galaxy Spica, 2.2-es angol szoftverrel, és ha rajt tartom a magánhangzókon az ujjam, akkor megjelenek az ékezetes betük. Most direkt mobilról írok,legalább kipróbálom a tapatalkot :)
 
Biztos,hogy nem lehet? Mert nekem még az elsö androidos telóm van Samsung Galaxy Spica, 2.2-es angol szoftverrel, és ha rajt tartom a magánhangzókon az ujjam, akkor megjelenek az ékezetes betük. Most direkt mobilról írok,legalább kipróbálom a tapatalkot :)
hát, a K2-t is meg lehet mászni, volt már rá példa, de a legtöbben mégsem tesszük :)
 
de csak lustaságból :)
Amúgy fórum szabályzatának 3. pontja
Tartózkodj a kétértelműségtől, és próbálj figyelni a helyesírásra, és nyelvtanra.
 
Sikerült beszereznem egy magyar szótárat... Igaz csak a használt szavak felét ismeri de mindegy... Szóval mennyi ledre lenne szükségem szerintetek?
 
Mivel nem írtad, hogy milyen LED-eket építenél be, így azt tudom mondani, hogy legalább 30-50 lumen/liternyit pakolj a tetőbe.
 
Back
Oldal tetejére