• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

13 L Nano

a "madárszaros" kő nem sokáig marad bent reményeim szerint

Hi!

A kö tényleg szaros, vagy ez valami trükk? :confused: :oops: Fényképezni estefelé vagy full besötétített szobában próbálj, ahol nincs más fényforrás csak az aki világítása. ;) Jaaa, és ne vakuzz!!!

Robi
 
Nem, szarosnak biztos nem az, de fogalmam sincs mi lehet rajta, főzés után se óhajtott távozni. Akkor este lövök új képet, vaku nélkül
 
az ígért kép :)

2lvzafn.jpg
 
az ígért kép :)

Jó lesz ez! ;) (y) Legközelebb még az aki lámpájából érkező kósza sugarakat is kitakarhatod egy méretrevágott fotokartonnal, meg még ha a "port" is letörlöd az aki (belső) faláról (az esetleges "összemancsolást" pedig a külsőkről), akkor olyan lesz, mint egy kristálykocka. ;):)

Üdv: Robi
 
Jó lesz, amint meglódulnak a növények. Tudom, hogy már túl vagy két kötözésen, de én még a fa bal oldalon látszódó egyenes vágási felületére tennék mohát. De ez igazából ráér.
Mivel fotózol? (Az én képeimnél ezerszer jobbak a tieid.)
 
Jó lesz ez! ;) (y) Legközelebb még az aki lámpájából érkező kósza sugarakat is kitakarhatod egy méretrevágott fotokartonnal, meg még ha a "port" is letörlöd az aki (belső) faláról (az esetleges "összemancsolást" pedig a külsőkről), akkor olyan lesz, mint egy kristálykocka. ;):)
A külső mancsnyomra nincs mentségem, de a port nem tudom eltüntetni.. már ecsettel próbáltam lekapirgálni, de a fa miatt nagyon kicsi a hely és nem fér be a kezem teljesen, lehet majd hurkapálcára rákötözöm az ecsetet és úgy.

Mivel fotózol?
Amelyikbe kő is van az egy panasoinc dcm-ls2vel készült, az utolsó pedig samsung galaxy S2. Remélem a moha elmászik magától addig, mert a képen ugyan nem látszik, de kb fél centi van a fa és az üveg közt, így oda maximum ragasztani tudnék mohát
 
a fotózáshoz egyáltalán nem értek, így annyi telt tőlem, hogy mindent beállítottam autómatára :whistle: A tápozást mikortól lehet kezdeni?
 
nem kifejezetten napló téma, de másnak is rosszalkodik a fórum? 10ből 8szor azt írja ki miután rányomok egy threadre hogy Error: Invalid URL
 
de nem lesznek :-(

Ha jól emlékszem, akkor szaporító akváriumot akartál csinálni. Én abba is raknék amanot, hogy rendben tartsa a dolgokat, meg egyébként is legyen benne élet, ha nincs hucutkodás... :cool: Most még lehet, hogy vannak "elveid", de szerintem úgyse fogod kibírni, és raksz bele valamit, mondjuk egy marék garnélát! :) :) :) (Főleg, ha valaki az eladó témában meghirdet pár jóárasított garnélát... )
 
Tényleg, kik fogják lakni?
:blackalien:? :greyalien:?

alapvetően sawbwa repedens párocskát akarom osztódásra bírni benne, a fórummal kapcsolatban gondolom nálam lehet akkor a gond, bár 3 különböző böngészővel próbáltam, mindegyikkel előjön a hiba. (n)
Ha jól emlékszem, akkor szaporító akváriumot akartál csinálni. Én abba is raknék amanot, hogy rendben tartsa a dolgokat, meg egyébként is legyen benne élet, ha nincs hucutkodás... :cool: Most még lehet, hogy vannak "elveid", de szerintem úgyse fogod kibírni, és raksz bele valamit, mondjuk egy marék garnélát! :) :) :) (Főleg, ha valaki az eladó témában meghirdet pár jóárasított garnélát... )
Attól tartok, hogy megtömi magát 1-1 ikrával, és ha esetleg sikerülne is, majd Amano uraság bekebelezi, akkor biztos Dunának mennék, egyébként az elveim kellően rugalmasak, de tényleg nem szeretnék véres lakomákat rendezni :unsure:
 
Helyzetjelentés!
Ha már az ember fiának van okos telefonja, akkor mért ne használná? Ugyanis létezik egy tropica alkalmazás androidra, ami megmondja neked hogy melyik nap mit és hogyan csinálj. Nos, az aki 1 hetes :shame:, ez barátok közt is 7 napot jelent, vagyis a tropica szerinti 7. nap ellenőrizzem a technikát, cseréljek 50% vizet és szedegessem le az öreg leveleket. Jó! Előbb a levelek leszedésével kezdte, mivel a lebegő leveleket könnyebb kivakarni a vízből leszívóval mint lepkehálóval vadászni. Amikor a gyengélkedő, keszekusza rotala következett, úgy döntöttem, kiszedem az egészet, mentem a menthetőt, vissza ültetem az egészségeseket, aztán lesz ami lesz. Miután ezzel megvoltam vettem észre, hogy az emelésnek használt lávakő kilóg.. na most ugye kertész legyen a talpán aki lávakőbe növényt ültet.. Így aztán staurogyne egy része ki, fél kiló talaj be, staurogyne vissza, vízcsere, kész :) Továbbá a nagyból átköltözött 2 RC azzal a felkiáltással, hogy zabáljatok.

2ik4mqu.jpg
 
Helyzetjelentés!
Ha már az ember fiának van okos telefonja, akkor mért ne használná? Ugyanis létezik egy tropica alkalmazás androidra, ami megmondja neked hogy melyik nap mit és hogyan csinálj. Nos, az aki 1 hetes :shame:, ez barátok közt is 7 napot jelent, vagyis a tropica szerinti 7. nap ellenőrizzem a technikát, cseréljek 50% vizet és szedegessem le az öreg leveleket. Jó! Előbb a levelek leszedésével kezdte, mivel a lebegő leveleket könnyebb kivakarni a vízből leszívóval mint lepkehálóval vadászni. Amikor a gyengélkedő, keszekusza rotala következett, úgy döntöttem, kiszedem az egészet, mentem a menthetőt, vissza ültetem az egészségeseket, aztán lesz ami lesz. Miután ezzel megvoltam vettem észre, hogy az emelésnek használt lávakő kilóg.. na most ugye kertész legyen a talpán aki lávakőbe növényt ültet.. Így aztán staurogyne egy része ki, fél kiló talaj be, staurogyne vissza, vízcsere, kész :) Továbbá a nagyból átköltözött 2 RC azzal a felkiáltással, hogy zabáljatok.

Ha ez 2 felderítő bírja körülményeket, dobj be még egy marékkal, úgy jobban érzik majd magukat ill. hatékonyabbak is lesznek.
 
Ha ez 2 felderítő bírja körülményeket, dobj be még egy marékkal, úgy jobban érzik majd magukat ill. hatékonyabbak is lesznek.

bírni bírják, de nem hiszem hogy rakok át többet, nem egyszerű halászni rájuk a nanoban

a 10. nap szerinti tropicás parancsolat alapján cseréltem 30% vízmennyiséget, emellett fél ml carbot adagolok naponta, 6 óra világítással. És egy esti hangulatkép:


20130623_233053 by skifekete, on Flickr
 
No a 2 felderítő túlélte a dolgot, úgyhogy úgy döntöttem, kiveszem őket, és átrakom az álom párost, most egy darabig remélem hűvös marad a víz, (mostanában jellemzően 30C° volt a nagyban) aztán meglássuk van-e kedvük virágzó kapcsolatot létesíteni

szerk: nem tűnnek boldognak
szerk2: vissza raktam őket inkább :(
 
Back
Oldal tetejére