• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

13 L Nano

Ez a fa már korábban volt egy akimban kb 1,5 éven keresztül, így szerencsére nem kell tartanom a nem odavaló dolgoktól :)
 
Update: Hardscapehez beszereztem az összes felszerelést, ami 1 nagyobb lávakő és 5 kg 1-2 mmes fekete kavics, illetve egy adag moha. GA-tól hívtak ma, hogy a rotala nem túl fényes állapotba van, ezért ha gondolom kérhetek egy másikat, vagy kapok 2 rotalát. Nos, az utóbbira szavaztam, szeretem a kihívásokat :sneaky: A cókmók holnap délelőtt érkezik, ugyan a fa továbbra is sz#rik a gravitációra, de ettől nem hátrálok meg :)
 
Nos jelentem, kész, de képet nem kaptok, majd csak hunnap, hogy mért, arra rögvest választ is adok. Van egy olyan mondás hogy ember tervez, isten végez, na én ennek a mintapéldánya voltam. Elterveztem, hogy délelőtt hozza a futár a cókmókot, beültetem, dokumentálom, majd 4kor távozok, ugyanis dolgom akadt. Lelkesen 9 fele felkeltem, hogy egyetlen lávakövemet barbár módon (kalapáccsal) osztódásra bírjam, mivel a már már kisbolygó méreteivel vetekedő kő nem fért volna be a fa kitúrása nélkül. Aztán jött a várás.. sok várás. A futár 4 óra előtt jött 20 perccel (n) ezért csak arra volt időm, hogy a 2 tő rotalát bevágjam a nagy akiba, a többi meg elvolt a kis dobozban. Aztán 8 fele haza, egy bájos segítőtárssal, akinek az ujjai hasznosnak bizonyoltak a moha kötözgetésben, ezen a téren a cérnára voksoltam egyenlőre. Ám sietni kellett, ezért a rotala nem sikerült túl fényesen, plusz a víz is opálos kissé. Ezeket holnap újra ültetem, és utána kaptok képet ;)
 
És akkor az adatok:
-Akvárium: 13,4
-Világítás: 11W
-Szűrés: Hagos flex 60 akasztós szűrő szivacsos aktívszenes gyári cucc (egyenlőre), kalapáccsal összetört kerámiagyűrű
-Hardscape: Nem tudom milyen fa, lávakő
-Talaj: JBL AquaBasis Plus 2,5 liter, aprószemű kavics
-Flóra: Staurogyne repens, Rotala sp "Green", bár jelenleg "Dead" szó jobban illik rá, Taxyph. moha, Pogostemon helferi
-Fauna: nincs, mivel alapvetően ezt kéjlaknak szeretném, de ha bedőlne a halas biznisz, akkor rakok bele valamit, még nem tudom, hogy mit.
-Tápozás: mico/macro/carbo, de egyenlőre még semmi
- Co2: nincs, talán harangos lesz, de ez a jövő zenéje

Szerintetek mennyit kellene világítanom első körben?

30wvvop.jpg
 
Szia,

szép lett, szép lesz! :) A fád szerintem vasfa. Én a fát kiszedném, és a mohát újra kötözném a helyedben... :) (Megteheted a víz alatt is, csak az elég nagy szívás.) Úgy raknám fel, hogy csak 1 rétegben legyen a moha, és sokkal, de sokkal sűrűbben kötözném fel. Vannak olyan videók/képek a neten, ahol Amanoék olyan sűrűn körözik a mohát, hogy az szinte nem is látszik, csak a kötöző anyag. Persze ez az egyik véglet, de ennél érdemes sokkal sűrűbben kötözni!
A nanomban nekem most van egy Tropica harangos Co2, elég sokat írtam róla, ha gondolod fusd át a tapasztalataim. Érdemes kipróbálni.

Szerk.: damil, vagy valami sötét cérna kevésbé látszana.
 
szia!
ha kivenném a fát borulna minden, mert a kavics alatt van túlnyomó része és akkor kimászna a táptalaj is, ammeg nem jó :( a mohát megpróbálom majd jobban rákötözni, de nagyon hajhullatom elfoglaltság, magától nem "tapad" oda az új hajtásaival? A co2-s tapasztaltaid mindenképp elolvasom, inkább az érdekelne, hogy gyári spray helyett patronos co2 szifonnal is fellehet-e turbózni, vagy nem
 
Szerintem is érdemes sűrűbben kötözni. Én horgászboltban vett nagyon vékony (ha agyonütsz sem tudom most fejből, milyen vastag) damillal kötöztem kőre. Elég fura frissen, kötözés után, de néhány hét, és dús zöld párnád lesz.
 
na jó, akkor este mohakötözés 2. felvonás :ROFLMAO: Az akasztós szűrőből kiáramló vízesés szerű jelenség elég flow-t biztosít a tankban?
 
szia!
ha kivenném a fát borulna minden, mert a kavics alatt van túlnyomó része és akkor kimászna a táptalaj is, ammeg nem jó :( a mohát megpróbálom majd jobban rákötözni, de nagyon hajhullatom elfoglaltság, magától nem "tapad" oda az új hajtásaival? A co2-s tapasztaltaid mindenképp elolvasom, inkább az érdekelne, hogy gyári spray helyett patronos co2 szifonnal is fellehet-e turbózni, vagy nem

Szia,

akkor szívd le szinte nullára az akváriumot, és akkor könnyedén fogsz tudni kötözni. Nagyon szerencsés a fa elrendezése, mert jól körbetekerhető, nincsenek keresztbe ágak rajta meg ilyen zavaró dolgok. Érdemes olyan kötöző anyagot választanod, ami nem látszik annyira (vékony damil, fekete/barna/zöld cérna, fekete hajháló stb.)
A mohát szedd szét vékony rétegekre, hogy mindenhol csak 1 réteg legyen. Rakhatsz a fa oldalsó részére is, nem csak a tetejére. Így majd ha beindul a moha, akkor kevésbé fog látszani oldalt a kötöző anyag. Igen, majd egyszer megtapad a mohád, de csak akkor, ha kellőképpen hozzá van kötve a fához. Most majdnem csak a kötözési pontokon tudna megkapaszkodni. Jah igen, és ha több rétegben van a moha, akkor az alsóbb rétegek berohadhatnak... Ha most jól lekötöd, akkor később sok gondtól szabadítod meg magad! Itt a fórumon is van szó moha kötözésről (azt hiszem a növények témában külön rész van erről), de youtube-on is fogsz találni.

Ha kifogy a Tropica CO2 palackod, akkor ráeszkabálhatsz egy szódás szifont is, és azzal is töltheted a harangot, vagy csinálhatsz élesztős cuccot, és a keletkezett gázt a haranggal is beoldhatod. A gyári palack ezeknél a megoldásoknál sokkal szebb. :) Persze a szódásszifonos megoldás meg olcsóbb.
 
Sokkal jobb lett! Bár mehetnél még sűrűbbre a kötözéssel. Max. ha belombosodik, megpróbálhatod lekötni még egyszer. :)
 
ennél szorosabbra már nem ment volna, mert nagyon közel van a fa vége az üveghez és nagyon nehéz áthurkolni
 
Update: napi 50% vízcsere eddig megvolt, viszont a kő visszakerült a fára, mert félő volt, hogy távozik :( Napi 5 órára lőttem be a világítást, egyenlőre tápozás nélkül.
 
ez a fényképezgetés valahogy nem megy.. pedig nem is telefonnal készült. Ha szemből lövöm tükröződik az egész :wtf: a "madárszaros" kő nem sokáig marad bent reményeim szerint (y)
 
Back
Oldal tetejére