• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

13 L Nano

skifekete

Tapasztalt kertész
Sziasztok!
Még mielőtt belekezdenék a codálatosz naplómba, előtte néhány szóval leírnám az előzményeket. Kezdetnek egy 20-30 literes akváriumom volt gyári szett, adatokat sajnos nem tudok mondani. Ezt az akváriumot leginkább a semleges szóval tudnám leírni. Volt köztük blacmollytól kezdve aranyhalon át egészen a békáig :) Kavics talaj, 2 cserép és benne 1-1 általában haldokló növénnyel. Aztán jött az ötlet, hogy valamit kéne kezdeni vele. Nos, eladtam (y) Ugyanis vettem egy 100Les tankot, szintén gyári mindenséggel együtt (azóta minden lecserélve az üvegen kívül), ez még mindig működik, éppen most ruháztam be nagynyomású rendszerre. Persze ez az akvárium is megjárta párszor, néha csak moslékos dézsaként emlegettem, de úgy tűnik, most alakulnak a dolgok, ha megengeditek, csak úgy "színezés" végett mutatnék egy képet róla. (itt lenne a kép, de ha flickr-ről próbálom betenni, csak a kép ikonja látszik a kép nem)

Viszont emellé nagyon szerettem volna egy nano tankot, ígyhát szereztem egyet, íme az adatok:
Tank: 13,4 L
Szűrő: Flow60 akasztós (láncfűrész halkabb egy fokkal nála)
Világítás 1x 11W
Hardscape: Azthiszem redmoor fa, még a 100Les ből van.
Élőlények, illtve aljzat még nincsen, mert előbb megvárom, hogy megszívja magát a fa.

<kép helye>

Végül egy kérdés: A fa egy része kilóg a tankból, direkt, erre növényt szeretnék kötözni, tud valaki olyan növényt, amely bírja a levegőt?
 
Na akkor a kimaradt képek
Nagy: (igen igen, kőbe ültettem, nem volt pénzem táptalajra :cry:
i24ikj.jpg



kicsi: (bocsánat a tükröződésért)
2ignom8.jpg


Azóta hosszas keresgélés után megtaláltam a szabadtéri növényt vénuszfodorka néven. Egyébként ezt a kép beillesztős dolgo ismertem, csak flickren nincs ilyen lehetőség.
 
Olyan ez a fa, mintha egy vízilabdás készülne lőni, vagy Poszeidón emelkedne ki a vízből! ;)
Kíváncsiságból: hogy jön ki a 13 liter? ?cmx?cmx?cm
 
Engem inkább bikaszarvra vagy ilyesmire emlékeztet :D Méretek: 31x18x24. Azt írták róla, hogy 13,4 L, de nyilván nem töltöm csurig, így kb 13 lesz
 
A literszámot úgy lehet kiszámolni, hogy hosszúság x szélesség x magasság. A kapott értéket elosztod 1000-el, és már meg is van a literszám. A Te esetedben ez 31x18x24=13392 13392/1000=13,392 literes az aksid. Sok sikert hozzá!
 
Az akasztósba raktál valami biológiai szűrőanyagot (substrat), vagy a gyári konfiggal hajtod?
 
kerámiagyűrű lesz benne plusz a gyári dolog. (szerintem két szivacsközt aktívszén van, de nem vagyok benne biztos, olyan mint egy párna műanyag kerettel)
 
Ezennel megrendelésre került 2,5 L jbl aquabasis plus, 2 tő Staurogyne Respens, és 1 cserép Rotala SP Green, ehez fog hozzájönni a nagy akiból az összes Pogostemon helferi, mert ott nem nagyon érzik jól magukat, végül a fára kerül moha is. A bal hátsó sarokba egy domb lesz, lávakő alapra és arra kavicsok kerülnek. Régebben a mohát cérna segítségével kötöztem a fára, de az nem tánt túl tartósnak, így hát minden alternatív javaslatot szívesen várok :)
 
kerámiagyűrű lesz benne plusz a gyári dolog. (szerintem két szivacsközt aktívszén van, de nem vagyok benne biztos, olyan mint egy párna műanyag kerettel)


Nekem Haqos Flex 400 van a kis nanoban. Annak a szűrő szivacsa között volt aktív szén. Ez és a zeolit nem volt éppen nyerő páros, ezért most raktam bele substrat pro-t vettem bele.
 
Back
Oldal tetejére