• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

13 L Nano

No a 2 felderítő túlélte a dolgot, úgyhogy úgy döntöttem, kiveszem őket, és átrakom az álom párost, most egy darabig remélem hűvös marad a víz, (mostanában jellemzően 30C° volt a nagyban) aztán meglássuk van-e kedvük virágzó kapcsolatot létesíteni

szerk: nem tűnnek boldognak
szerk2: vissza raktam őket inkább :(

Szerintem látványilag jót tett a nanonak a két garnéla. :) Ha többen lennének, jobban éreznék magukat, csoportok lények ezek az apróságok! Egyébként a sakurák egyáltalán nem zavarnának bele a szaporítós projektedbe, ők nem stresszelnek senkit, nem esznek meg petéket, kishalakat, stb. Elég kicsi az ökológiai lábnyomuk, nem terhelik rommá a vizet... :)
 
no hát ha tényleg nem esznek petéket akkor ugye nem nagyon van mitől tartani.. bele dobok 5öt, a 100asban is 5en kezdték, megtartom a hagyományt :)
 
mai 30% vízcsere is megvolt, egész korrekt kis alkalmazás ez, mindenkinek ajánlom aki még nem biztos a dolgában kezdés után ;)
 
update: rotala továbbra is inkább hasonlít egy elhasznált penészes fogpiszkálóra mint növényre, lehet túl nagy réteg talaj van rajta, úgyhogy pár jbl tápgolyóval megkínáltam, hátha ettől megizmosodik
 
A rotala nincs toppolva, nyírva, vagy ilyesmi?
Ha jól látom wallichii. Az egy kicsit talán kényesebb, nekem sem akar szépen kinézni.
Esetleg próbáld ki az indicát. ;)
 
A rotala nincs toppolva, nyírva, vagy ilyesmi?
Ha jól látom wallichii. Az egy kicsit talán kényesebb, nekem sem akar szépen kinézni.
Esetleg próbáld ki az indicát. ;)

toppolás egész konkrétan nem tudom mit jelent, de ha visszább olvasol akkor írtam, hogy miket csináltam vele. Egyébként sp. green néven vettem
 
Toppolás: ami tetejéről nyissz, az ledug talajba. :droid: Nálam valóban wallichii van, az kb. az ültetés és egyben nyírás után egy héttel kezdett hajtani. Addig nagyon úgy tűnt, hogy garnéla eleségként fogja végezni.
 
akkor mondhatnám hogy volt toppolás, azzal a különbséggel hogy a gyatra szálakról vágtam le az egészségeset és dugtam le
 
Ezennel a világítás 8 órára nőtt, 1 ml carbóval és 1-1 nyomás micro macro hetente egyszer, holnapra pózer garnis, és növényes képek várhatók :p
 
Ezennel a világítás 8 órára nőtt, 1 ml carbóval és 1-1 nyomás micro macro hetente egyszer, holnapra pózer garnis, és növényes képek várhatók :p


A carbo adagolást hogy érted? 1ml/nap, v 1ml/hét?
Előbbinél kicsit sok lesz napi adagnak, utóbbi esetén viszont nem sokat ér.
 
Üdv néktek!
A carbo adagot visszavettem napi 0,5re Preti tanácsa alapján. Ezen kívül radikális lépést tettem.. mivel a moha kezdett levállni a fáról ezért kioperáltam a fát hogy kényelmesebb körülmények közt visszapatkoljam a mohát, ennek eredményét láthatjátok.

20130704_214234 by skifekete, on Flickr

Egy kíváncsi kollega :ROFLMAO:


20130704_214221 by skifekete, on Flickr

És végül egy totál :happy:


20130704_214325 by skifekete, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére