• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

A én tapasztalataim szerint, a kék háttér, akkor érvényesűl jól, ha fentről lefelé van megvilágítva, és a építmény, magas legyen, hogy elszórtan látszódjon a kék. Ha túl nagy a látszó háttér felület, akkor ara fókuszál a ember szeme, mert nem semleges szín.
Akkor szerinted mi lehet a nyerő szín, ha a feketét, a fehéret és a kéket elvetjük?
 
sziasztok,
kiváncsi vagyok a véleményetekre, hogy szerintetek melyik a jobb...
köszönöm! 😊

View attachment 150563
View attachment 150564
Hát ezzel a két verzióval engem megfogtál :) Mindkettő tetszik. Nálam a világos háttérrel több részlet látszik és a bubizás is "majdnem" láthatatlan. Az igaz, hogy kevésbé rejthető a technika és ha zöldül/barnul az üveg hátul, az is egyből látszani fog. Mégis tőlem egy szavazat a fehérre 👍
 
Egyértelműen a fekete! A fák textúrája, a fény-árnyék játéka ennél a háttérnél sokkal jobban érvénysül, a növények zöldje is üdébbnek hat. A fehér háttér olyan se színűvé teszi ezt a gyönyörű berendezést.
Egyet értek. 👍
Tamástól (bélavagyok) :) már még szoktuk a fekete hátteres akváriumát, és ez így jól is nézet ki.
 
Beszállok én is :)
Jelenleg a fekete, de ha kétoldalt lennének növények, közepén meg üres lenne - ahogy beszéltük - akkor valószínűleg a fehér sokkal jobb lenne.
De így fotón nyilván más mint élőben, szerintem leginkább az számít, hogy úgy melyik tetszik jobban. Neked, nem nekünk!
Én azért nem tartom ennyire egyértelműnek a feketét mint itt a többség, mert szerintem idealizálva van. Vagyis mi igazából a jól befotózott kontrasztos fekete fotót hasonlítjuk össze a foltos koszos, béna fehér háttérrel, holott a fekete valóság kb ilyen lehet:

5F2A9BB5-6789-4A7D-9733-8A5B5FC3895B.jpeg (ebből a naplóból van a fotó)

A fehér pedig, ha jól be van világítva, kb ilyesmi kellene legyen (fotón), mint az alábbi szkeccs (bocsi, túl sokat nem volt kedvem foglalkozni a szerkesztéssel..)

4620325C-DC81-4B30-95D2-6392CCB1FEBB.jpeg

Szóval nem túl fair a verseny a szavazásra bocsátott fotókkal. Kb mintha a nemzeti konzultáció kérdéseire válaszolnánk :)
És ugyebár figyelembe kell venni a környezetet is, amiből viszonylag keveset láttunk, de azt tudjuk hogy a fal és a falburkolat fehér...
 
csak ez rengeteg plusz munka...
1. meg kell tanulnom rendesen felragasztani a fóliát... majd @Burney segít 😊
2. meg kell tanulnom rendesen bevilágítani a hátteret... majd megkérem @Jopet -et, hogy adjon hozzá tippeket... 😊
3. meg kell tanulnom fényképezni.... várom az ötleteket, tippeket, hogy telefonnal érdemes-e bajlódnom vagy kell-e vennem egy fényképezőgépet? ha igen, akkor milyet? 😊😊😊
 
Utoljára módosított:
csak ez rengeteg plusz munka...
1. meg kell tanulnom rendesen felragasztani a fóliát... majd @Burney segít 😊
2. meg kell tanulnom rendesen bevilágítani a hátteret... majd megkérem @Jopet -et, hogy adjon hozzá tippeket... 😊
3. meg kell tanulnom fényképezni.... várom az ötleteket, tippeket, hogy telefonnal érdemes-e bajlódnom vagy kell-e vennem egy fényképezőgépet? ha igen, akkor milyet? 😊😊😊
Én pont tegnap ragasztottam fel a két 60as akimra 😁
 
2. meg kell tanulnom rendesen bevilágítani a hátteret... majd megkérem @Jopet -et, hogy adjon hozzá tippeket... 😊
1. Olcsó, rögtönzött megoldás: nálam ITT egy sima opál fólia volt az üvegen és egy felfelé világító - hidegfehér - ledszalag az akvárium mögött alul

2. Egy fokkal jobb DIY:


3. Profi megoldás: ADA LIGHT SCREEN

 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére