• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

@miles javaslatára kerültek még fák az akváriumba, köszönöm a tippet! 😊

és akkor most kérem az építő jellegű hozzászólásaitokat, hogy még szebb lehessen általuk a scape... 😊😊😊

View attachment 150441
Jó lett. Tetszik. ☺️ Ha egy kicsit lehet a frontüveg felé dönteni az ágakat, akkor kevésbé fogja betakarni a mögé ültethető növényzet. A fák tövébe crypto parva? Semmit nem tennék a fára, ha látni akarod ezeket a szép íveket. Csak mögé háttérnek, hogy kiemeljem a struktúrát. A jobb hátsó nagylevelű zavarja a sziget elrendezést a szélén.
 
Valóban szuper lett!
Szerintem: 1, kiszedném jobb hátulról azt a nagylevelű növényt. 2, az árválkodó mohát is leszedném a fáról, vagy pedig a többi fát is becsületesen mohásítanám, de a két verzióból inkább az első, leszedném.. 3 középre a háttérbe ültetnék valami hosszúkás levelű növényt, pl cyperus helferi-t. 4, a súlykoló kő alatti fa elé ültetnék valami kis növésű crypto-t vagy hirsuta-t. Szerintem..
köszönöm! 😊
az echinodorus bleheri kiszedésén már gondolkozom egy ideje, de most akkor megerősítettél, hamarosan kikapom...
a többi javaslatodat is megfontolom, köszönöm a tippeket! 😊
 
Szuper, pont ezt írtam tegnap, hogy ha a másik oldalra is kerülne pár fa, milyen jó kis szigetes elrendezés lehetne belőle. Jobb hátulról én is kiszedném azt a nagykevelűt, vagy a másik oldalra is tegyél. Szerintem mindkettő járható út, talán nélküle jobb lenne egy picivel, de próba cseresznye. Nekem a több moha felé húz a szívem, tehetnél még ide oda kisebb csomókat. Szépek a fák, okosan válassz növényeket különben pár hónap múlva ott leszel újra ahol nemrég voltál!
köszönöm a tippeket! sok mohát nem szeretnék, mert sok moha sok gond... 🤣
de a kis mohacsomók jól néznének ki szerintem is. a koncepció most az, hogy ilyen letisztult, visszafogott legyen a scape, ne legyen vele sok meló, ne legyen dzsungel 2 hét alatt, mint eddig...
 
Jó lett. Tetszik. ☺️ Ha egy kicsit lehet a frontüveg felé dönteni az ágakat, akkor kevésbé fogja betakarni a mögé ültethető növényzet. A fák tövébe crypto parva? Semmit nem tennék a fára, ha látni akarod ezeket a szép íveket. Csak mögé háttérnek, hogy kiemeljem a struktúrát. A jobb hátsó nagylevelű zavarja a sziget elrendezést a szélén.
köszönöm! 😊
nagyon nem tudom a frontüveg felé dönteni a fákat, mert csak 100x30 cm alapterületű az akvárium. úgyhogy inkább nem ültetek most sok növényt hátulra. az echinodorus bleheri repülni fog csak sajnálom szegényt... 😥
köszönöm a tippeket!
 
kiszedtem az echinodorus bleherit, kéri valaki? 😊
vettem egy üveg skimmert @ierdelyi -től, úgyhogy most egyszerre két skimmer tisztítja a felszínt, mert nem tudom eldönteni, hogy melyik maradjon... 🤣🤣🤣


View attachment 150527
Szuper, komolyan mondom, nagyon jó!
Amúgy szerintem ennek a berendezésnek jobban állna a fehér háttér! 😃🤭
A skimmer extra vízmozgást biztosít, ami 100 cm hosszban már nem árt, de tény nélküle szebb lenne az összkép. Én hagynám.
 
köszönöm! 😌
a fehér háttér már nekem is eszembe jutott és egy ideje gondolkozom már, hogy kikérjem a véleményeteket ezzel kapcsolatban is... 🤣🤣🤣

egyik skimmer sem tökéletes...
a legjobban a legendás 3 ezer ft-os ista skimmerem teljesítményével voltam megelégedve, de ő meg nem volt olyan mutatós az akváriumban, mint az üveg vagy az ovceanfree...
egyelőre tesztelem, melyik hogy dolgozik, viszont így, hogy ketten vannak, tökéletes a vízfelszín... 😊😊😊
 
köszönöm! 😌
a fehér háttér már nekem is eszembe jutott és egy ideje gondolkozom már, hogy kikérjem a véleményeteket ezzel kapcsolatban is... 🤣🤣🤣

egyik skimmer sem tökéletes...
a legjobban a legendás 3 ezer ft-os ista skimmerem teljesítményével voltam megelégedve, de ő meg nem volt olyan mutatós az akváriumban, mint az üveg vagy az ovceanfree...
egyelőre tesztelem, melyik hogy dolgozik, viszont így, hogy ketten vannak, tökéletes a vízfelszín... 😊😊😊
Nagyon tetszik nekem is, az új küllem! 👍 A fehér háttér előnyeiről ódákat tudnék zengeni, amióta nálam is az van. Egy próbát mindenképpen megér, ha hozzáférsz az akva hátuljához. Skimmer ügyben pedig esetleg nézd meg az új aquario neo flow skimmer megoldását, erről is írok majd pár gondolatot, nekem nagyon bejött, bár én nanoban használom.
 
Back
Oldal tetejére