• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

köszi a tippet! 😊👍
vannak még fáim, amik már két hete áznak a fürdőkádban, de még mindig nem merülnek el... kezd elegem lenni belőlük, ha valakinek több türelme van hozzájuk, szívesen odaadom neki... 😊
a fényem nem túl erős sajnos, cserélni fogom előbb-utóbb, a tápból csak a gyári ajánlás felét küldöm most, co2-őt pedig a szokásos lime zöld szintig adagolom...
 
köszi a tippet! 😊👍
vannak még fáim, amik már két hete áznak a fürdőkádban, de még mindig nem merülnek el... kezd elegem lenni belőlük, ha valakinek több türelme van hozzájuk, szívesen odaadom neki... 😊
a fényem nem túl erős sajnos, cserélni fogom előbb-utóbb, a tápból csak a gyári ajánlás felét küldöm most, co2-őt pedig a szokásos lime zöld szintig adagolom...
Így is nagyon szép :) bár egy kicsit átestél a ló túloldalára. Kevés a stem, bár ha jól értettem pont ez volt a cél :D
A fát én rákötném egy kőre és beraknám, addig is meg lehet találni a helyét. Ki tudja mennyi idő mire megszívja magát, főleg ha nagy. De úgysem fog örökké lebegni :D
 
Így is nagyon szép :) bár egy kicsit átestél a ló túloldalára. Kevés a stem, bár ha jól értettem pont ez volt a cél :D
A fát én rákötném egy kőre és beraknám, addig is meg lehet találni a helyét. Ki tudja mennyi idő mire megszívja magát, főleg ha nagy. De úgysem fog örökké lebegni :D
köszönöm! 😊
nincs már annyi időm az akváriumra, mert vége a home office-nak 😭😭😭 vége az iskolának óvodának és a kertben is rengeteg a munka...
úgyhogy egy olyan scape megalkotása volt a cél, ami nagyon kevés ráfordítással üzemeltethető, de azért a halak, garnélák is jól érzik magukat benne...
követ viszont nem rakok az akváriumba, mert korábban leszavaztátok... 🤣
 
Bevallom, először egy kicsit sokkolt a látvány. Legalább a parvula gyep megmaradt :) Így is nagyon szép letisztult lett, bár a korábbiakhoz képest egy kicsit üresnek tűnik :) Értem, hogy túlszaporodott a növényzet, gyakran kell ritkítani (nekem is ez az állandó problémám). Ha nem vigyázol, 1-2 hét alatt újra dzsungeles lesz. Most nagyobb szerep jut majd a halaknak, pedig eredetileg nem is akartál belőlük :)
 
kövek nem lesznek, azokat leszavaztátok... 🤣
de előkerült az eredeti "hardscape" 🤣
lényegesen kevesebb növény lesz, kevesebb karbantartással és a werneri kalászhalak végre tudnak majd úszkálni... 😊
Én már réggebben mondtam meked , hogy meg fogod unni a gyorsan nővő növényeket !😁
Nagyon szép lassan nővö növények vannak . Snem csak abucékra gondoltam 😉😊
 
köszönöm! 😊
nincs már annyi időm az akváriumra, mert vége a home office-nak 😭😭😭 vége az iskolának óvodának és a kertben is rengeteg a munka...
Hát ezt mind átérzem teljesen. :)
úgyhogy egy olyan scape megalkotása volt a cél, ami nagyon kevés ráfordítással üzemeltethető, de azért a halak, garnélák is jól érzik magukat benne...
követ viszont nem rakok az akváriumba, mert korábban leszavaztátok... 🤣
A követ a dús növényes scapedben szavaztuk le. Lehet hogy újra lehetne szavazni? :ROFLMAO:
 
Bevallom, először egy kicsit sokkolt a látvány. Legalább a parvula gyep megmaradt :) Így is nagyon szép letisztult lett, bár a korábbiakhoz képest egy kicsit üresnek tűnik :) Értem, hogy túlszaporodott a növényzet, gyakran kell ritkítani (nekem is ez az állandó problémám). Ha nem vigyázol, 1-2 hét alatt újra dzsungeles lesz. Most nagyobb szerep jut majd a halaknak, pedig eredetileg nem is akartál belőlük :)
köszönöm! 😌
nehezen szántam rá magam az átalakításra, de szükség volt rá, mert már semmi helye nem volt a halaknak...
azért bízom a blyxákban, hogy majd jól megnőnek és elfoglalják a nekik szánt területet... 😊
 
Én már réggebben mondtam meked , hogy meg fogod unni a gyorsan nővő növényeket !😁
Nagyon szép lassan nővö növények vannak . Snem csak abucékra gondoltam 😉😊
egyébként nem untam meg, csak sok a munka a munkahelyen meg a kertben, illetve a 6 és 9 éves fiaim mellett most nyáron kevesebb időm lesz az akváriumra...
majd ősszel elkezdem megint a sztem növényezést... 🤣🤣🤣
 
@miles javaslatára kerültek még fák az akváriumba, köszönöm a tippet! 😊

és akkor most kérem az építő jellegű hozzászólásaitokat, hogy még szebb lehessen általuk a scape... 😊😊😊

View attachment 150441
Valóban szuper lett!
Szerintem: 1, kiszedném jobb hátulról azt a nagylevelű növényt. 2, az árválkodó mohát is leszedném a fáról, vagy pedig a többi fát is becsületesen mohásítanám, de a két verzióból inkább az első, leszedném.. 3 középre a háttérbe ültetnék valami hosszúkás levelű növényt, pl cyperus helferi-t. 4, a súlykoló kő alatti fa elé ültetnék valami kis növésű crypto-t vagy hirsuta-t. Szerintem..
 
@miles javaslatára kerültek még fák az akváriumba, köszönöm a tippet! 😊

és akkor most kérem az építő jellegű hozzászólásaitokat, hogy még szebb lehessen általuk a scape... 😊😊😊

View attachment 150441
Szuper, pont ezt írtam tegnap, hogy ha a másik oldalra is kerülne pár fa, milyen jó kis szigetes elrendezés lehetne belőle. Jobb hátulról én is kiszedném azt a nagykevelűt, vagy a másik oldalra is tegyél. Szerintem mindkettő járható út, talán nélküle jobb lenne egy picivel, de próba cseresznye. Nekem a több moha felé húz a szívem, tehetnél még ide oda kisebb csomókat. Szépek a fák, okosan válassz növényeket különben pár hónap múlva ott leszel újra ahol nemrég voltál!
 
Back
Oldal tetejére