• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Talachi 220L - Moss monument in Vallis valley

talachi

Legenda
Legjobb napló
Sziasztok!

Az elmúl egy évben már próbálkoztam egy növényes akvárium üzemeltetésével! Ez volt a tanulóakváriumom, naplót ezért nem is vezettem róla. Arra kiváló volt hogy tapasztalatokat szerezzek a növényekkel, tápozással és belássam hogy megfelelő technika nélkül nem egyszerű fenntartani egy ilyen akváriumot!
A régi akvárium kezdeteiről Nigro blogján olvashattok: http://akvarisztika.budapet.hu/2009/04/ ... balkozasa/

Egy kép a későbbi állapotokról( nagyjából ezt az összképet sikerült tartanom szétszedésig):

7716873_bc9d837af42dd9ad09ee3db2abd018f4_m.jpg

Ez alatt az idő alatt felgyülemlett tudás, tapasztalat és inspiráció miatt elérkezett hát az idő hogy elindítsam az új akváriumomat és naplómat!

Lássuk a tényeket!

Akvárium: Egyenlőre marad a régi! 220L, 110 x 40 x 50 (magas) A két front 10mm-es a két oldal és az alja 12mm-es üveg.
(sajnos ez az aki fekete ragasztóval van összeraka, nem nagyon való növényesnek de mivel még ezt az akit is igazából
tapasztalatszerzésre szánom egyenlőre marad)

Képaz az akiról bútorral:

7716867_51dae8c569699cce1176f86975d7b2ce_m.jpg

7716869_63190fee4c16209bf654cee82f22a1d4_m.jpg

Világítás: Saját készítésű lesz, akvárium szélére állítható kivitelben(kép később mert még nem kész teljesen)
2x105cm t5 54w 6000K daylight és 2x41cm power compact 39w 6500K, összesen 186w.

Szűrés: Két darab külső szűrő. 1900 liter/ óra. Szürőanyag mindkettőben full Seachem Matrix, perlon és Seachem Purigen
Szükség esetén kiegészítem a szűrést 2db Hydor Koraliaval.

Tápozás: Ei szerint. Előző akinál kikisérleteztem a porozást de ennél Green Aqua Micro,macro, easy carbo+ferro

CO2: Nagynyomásu palack, Us Aquaristik reduktor beépített tűszeleppel, mágnesszelep(ezt egyenlőre nem fogom használni mert folyamatos co2-t tervezek), üveg bubiszámláló, saválló mini visszacsapó szelepek(egyenesen japánból :D)
,kerámia diffuzor (50mm-es)

Aljzat: Táptalaj Jbl Aquabasis Plusz 7,5 liter. Talaj Jbl Manado 25liter. Világos szinű dekorhomok

Design,dekor,kövek:Na ez érdekes lesz! Valami egyedi hibridfélét szeretnék összehozni sok kővel vasfákkal.
A fákat az előzö képen látjátok.Kövek valamilyen bazaltfélék, szürkés feketék fehér erezettel. Van belőle 40 kiló az 1-2 centistől az 5 kilósig úgyhogy lehet válogatni.

Kép néhány kőről:

7718047_ae8617d5b1c3179309ca931b6c44fb33_m.jpg

Növények: Ennél az akinál úgy döntöttem hogy csak tropicás növényeket fogok használni! Az indításkor tervezett növénylista( egyenlőre, még jön hozzá,változik nagyon agyalok):
3db Echinodorus tenellus
6db Eleocharis parvula
3db Lysimachia nummularia "Aurea"
4db Micranthemum umbrosum
2db Microsoru pteropus "narrow"
4db Taxyphyllum barbieri(Vesicularia)
4db Valisneria nana
4db Riccia fluitans
?db Anubias nana

Élővilág: Rákhadsereg az tuti! Szeretnék több fajt is megpróbálni! Halakat még pontosan nem tudom, egy csapat Oto biztos és szeretnék valami kis növésű halból egy nagyobb csapatot.

Na egyenlőre ennyi! Pár nap múlva a hardscape kész lesz és sötétben már el kezdem járatni a szűrőket! Akkor jelentkezem képekkel.
 
Re: Talachi második próbálkozása(első igazi növényese)

Na erre kíváncsi leszek. Jól indul a dolog, nekem tetszenek a köveid is. :thumbup: Hajrá, várjuk a képeket.
 
Re: Talachi második próbálkozása(első igazi növényese)

Na tessék kell emlegetni, hogy nincsenek naplók. :clap:
Csak bíztatni kell mindenkit :thumbup:

Szépen kikupálódott a korábbi akváriumod is a Nigro féle bejegyzés óta. Így utólag is gratula hozzá.

Az új akvárium is ígéretesen hangzik, talán a köveid az amit idegennek érzek. Általában mindig semleges sötét vagy világos aljzathoz szoktuk ajánlani a hideg színű köveket/sziklákat.
Neked meleg színű aljzatod lesz, amihez jobban passzolna egy meleg színű kő, vagy árnyalataiban hasonló, mint az aljzat. De láttunk már millió megoldást, lehet a te fejedben már pontosan összeállt a dolog, mi meg csak pislogunk majd. ;)

Kiváncsian várom a folytatást. :thumbup:
 
Re: Talachi második próbálkozása(első igazi növényese)

talachi said:
Világítás: Saját készítésű lesz, akvárium szélére állítható kivitelben(kép később mert még nem kész teljesen)
2x105cm t5 54w 6000K daylight és 2x41cm power compact 39w 6500K, összesen 186w.

Uhhh én erről kérek infót sokat most :) izgalomba hoztál :D (pedig többnyire a lányokra gerjedek )
éppen most agyalok rajta hogy lehetne megoldani nyitott aksival a világítást power compacttal mert sajna a 80x35 tetőm nem fog passzolni a 80x40 es új akira :)

Előre is köszi!
Scooby
 
Re: Talachi második próbálkozása(első igazi növényese)

viktorlantos said:
Az új akvárium is ígéretesen hangzik, talán a köveid az amit idegennek érzek. Általában mindig semleges sötét vagy világos aljzathoz szoktuk ajánlani a hideg színű köveket/sziklákat.
Neked meleg színű aljzatod lesz, amihez jobban passzolna egy meleg színű kő, vagy árnyalataiban hasonló, mint az aljzat.

Erre én is gondoltam! De ha minden igaz a manadó nem is nagyon fog látszódni.
 
Re: Talachi második próbálkozása(első igazi növényese)

scooby said:
talachi said:
Világítás: Saját készítésű lesz, akvárium szélére állítható kivitelben(kép később mert még nem kész teljesen)
2x105cm t5 54w 6000K daylight és 2x41cm power compact 39w 6500K, összesen 186w.

Uhhh én erről kérek infót sokat most :) izgalomba hoztál :D (pedig többnyire a lányokra gerjedek )
éppen most agyalok rajta hogy lehetne megoldani nyitott aksival a világítást power compacttal mert sajna a 80x35 tetőm nem fog passzolni a 80x40 es új akira :)

Előre is köszi!
Scooby

Ígérem ha ha kész lesz dokumentálom!
 
Re: Talachi második próbálkozása(első igazi növényese)

Na a nagy lendületet megtörte az elmúlt napok természeti katasztrófája!

Itt nálunk az ivóvíz elszennyeződött az áradásoktól!

Sajnos az indítás csúszik pár napot! :cry: :cry: Remélem hamar rendbe jön víz és keződhet a kertészkedés!

A készülő lámpáról hamarosan lesznek képek!
 
Re: Talachi második próbálkozása(első igazi növényese)

Szia Talachi.Türelem és kitartás!Ami késik nem múlik!Türelmesen várjuk a folytatást.Biztos jó lesz.Hali Jani. :thumbup:
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Sok türelmet kívánok én is!
De én már nagyon türelmetlenül várom! :D
 
Re: Talachi második próbálkozása(első igazi növényese)

talachi said:
Na a nagy lendületet megtörte az elmúlt napok természeti katasztrófája!

Itt nálunk az ivóvíz elszennyeződött az áradásoktól!

Sajnos az indítás csúszik pár napot! :cry: :cry: Remélem hamar rendbe jön víz és keződhet a kertészkedés!

A készülő lámpáról hamarosan lesznek képek!

Szia!

Türelem édenkertet terem.
Ha nem gázos a dolog addig mutathatnál képeket a szuvenírjeidről mert gondolom sokan arra is kiváncsiak lennének, én biztosan!

Üdv
Scooby
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

talachi said:
Respect Talachi. De gondold végig, hogy milyen ilyen viszonylag egyszerű vonalú lekerekített kövekkel dekorált akit láttál a japánoktól... Egyetlen egy jut eszembe, amit el tudok fogadni. Amano "bejárati" nagy akija az NA galériában. Láttam róla jobb fotót is, de nem találom, úgyhogy ez a kettő marad:

02.jpg

seminar1-0283_jpg_820_100_forcewidth.jpg

Ez is lekerekített világ, de van benne "hmmm" effektus:
18jpgp.jpg


Fogalmam sincs, hogy mit szeretnél, és akár lehet is jó, de azért gondold végig az előző fotóim, please... És lépj egy lépést hátra. ;) Nyilván van egy elképzelésed, amiről a világért sem akarnálak lebeszélni! Ez fontos.
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

De gondold végig, hogy milyen ilyen viszonylag egyszerű vonalú lekerekített kövekkel dekorált akit láttál a japánoktól...

Ez még nem a hőn áhított japán stílusú aki lesz! Most csak kisérletezgetek a hardscape építéssel! A japó akihoz még szeretnék beszerezni néhány dolgot. Először is új aki szép átlátszó üvegből :) , mivel köves akit szeretnék rendes köveket, üvegcsövezés,esetleg nagyobb szűrés.

Fogalmam sincs, hogy mit szeretnél, és akár lehet is jó, de azért gondold végig az előző fotóim, please... És lépj egy lépést hátra. Nyilván van egy elképzelésed, amiről a világért sem akarnálak lebeszélni! Ez fontos.

Hát egyenlőre nekem sincs fogalmam hogy a rendelkezésre álló kövekből fákból mit is lehetne csinálni! Valami köves fás látványt szeretnék!Van néhány elképzelésem ,de majd gyakorlatban kiderül hogy meg tudom e valósítani.

A hétvégén remélem össze tudom dobni és akkor megvitatjuk! Úgy talán könnyebb lesz hogy látunk is valamit!
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Megrendelésre került a végleges növénylista! Mind Tropica!
Íme:

Echinodorus tenellus
Eleocharis parvula
Micranthemum umbrosum
Microsorum pteropus "narrow"
Taxyphyllum barbieri(Vesicularia)
Valisneria nana
Riccia fluitans
Staurogyne sp.
Anubias nana
Cryptocoryne wendtii " tropica "

Összesen 41 db növényt rendeltem, hogy a kezdeti erős növényesítés meglegyen!
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Na elindult végre az aki!

Megpróbálom sötétben indítani talajjal kövekkel fákkal! A vizet baktériumokkal is kezelem. A növényeket már megrendeltem addig fog így menni míg meg nem érkeznek(még Kb két hétig).

Lássuk hogy sikerült!

Táptalaj bekerült:

7902343_456b826f75911c640dd76c4e1bb23403_m.jpg

egy kis homok és a talaj:

7902345_d3431fd9adf693107e0af8841c4d5bad_m.jpg

Itt jól látszik a háttérnek felrakott folia. Szerintem nagyon jól néz ki!

7902347_04f509546cb62bd5e1454e906292fd38_m.jpg

kövek és fák:

7902349_695d47e3caec1710f7790530c8256d39_m.jpg

7902351_40b0c2e9396dd6219e6f370619a41b6d_m.jpg

7902353_1f198a81ca7e532086ba197556e526ec_m.jpg

a végeredmény vízzel feltöltve:

7902355_9c10ee41c22c1af60957b51d01ba3a9e_m.jpg

Ami nagyon nem tetszik az a szűrők csövezése! Ezen hamarosan változtatni fogok. Most üveg esőztető helyett(amit az előző aksiban az első felszereléskor sikerült darabokra törni) plexi csövekkel fogok próbálkozni.
A csövezés elrendezése így marad, nálam ez válik be! Nagyon jól átmozgatja az egész vízet, a felszínen sincs egy négyzetcenti álló víz sem.

7902357_c95a48f9302e10ca0ac21ec7f4b9c762_m.jpg

Viktornak sajnos igaza lett! A manado színe nem nagyon megy a köveim színéhez! De ha a növényesítés úgy sikerül ahogy gondolom nem nagyon fog látszódni.

Most két hét várakozás! Addig talán a plexi csövezés is meglesz! Ha megjöttek a növények jön a folytatás!

Addig is várom a véleményetek!
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Mi az elgondolás a növények nélküli "sötétben" indítás mögött?
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

keymaker said:
Mi az elgondolás a növények nélküli "sötétben" indítás mögött?

Teljesen szűz szűrőanyagokkal indítottam gondoltam ha közben használok baktériumokat segíthetem a szűrök beindítását!
Ha én igazán belegondolok nem sok értelme van, de páran írták hogy így indítottak és működött!
Ha nem is működik remélem ártani nem árt! Legalább lesz egy újabb tapasztalat!

Igazándibol csak akartam már valamit csinálni az akival!
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

A jobb oldal a fákkal és a homokba "szétszórt" kövek csillagos ötös. A másik oldal nem nőtt fel még ehhez. ;)
Ha ott is ilyen fás lenne.... :D
(szerintem)
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Szia talachi!
Sok sikert az új akihoz, eddig ígéretes!
Én is így akarom indítani az új akit, az elgondolás az lenne, hogy a baktériumkultúra kialakul fény nélkül is, az algásodás meg gondolom kizárt a sötétben. Így 2-3 hét után kis előnnyel indulunk a növénytelepítéskor (már ha a telepítés ideje alatt nem pusztulnak el a bacik, talán ez is megoldható, ha szakaszosan csináljuk).
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Igen,szerintem is kell egy fa a bal oldalra .De vigyázz,hogy ne legyen szimmetrikus.
Egyébként ígéretes kezdet.A kövek is jól rendezettek.

Szép növényeket!
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

talachi said:
Addig talán a plexi csövezés is meglesz!

Szia!
Plexi csövet hol szerzed be?

Jó lesz az aki, a bal oldalt pakold még csak szerintem! :) :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére