• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Talachi 220L - Moss monument in Vallis valley

Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Kicsit most párhuzamos kezd lenni ez a topik és a közben szintén pörgő Milyen fényerőt használtok az akváriumban?.... :)
Igazából a saját véleményem, hogy jobb a fokozatos erősítés két okból.

1. Tovább lehet gyönyörködni az akváriumban.
2. A halak egy idő után megtanulják, hogy gyengül a fény, hamarosan este lesz. Ilyenkor nincs az hirtelen stressz amit a fényágyúk azonnali kapcsolásakor tapasztalhatunk.

Másrészről az ilyen világítást a tengerisek kezdték el alkalmazni a HQI fény miatt. Ezekkel nem lehet 6-7 óránál többet világítani.

Amano is a fokozatos világítás be/ki kapcsolást javasolja

Viszont az eredeti kérdésre visszatérve indításkor az első hónapban a 0,5 W/litert mondanám. Utána lehet játszani a full fény napfelkelte/naplemente kitapasztalásával.
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Na ezt kiveséztétek! :)

Választ kaptam a kérdéseimre! :D Egyébként engem csak is a Nigro féle időtartam kitolás motivál! Szeretném még én is nézegetni az akit amikor este hazaérek! Próba cseresznye! :crazy:

Köszi a hozzászólásokat!

Néhány sorral előrébb lévő ültetési tervről esetleg valami vélemény :?:
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Szerintem jóféle az ültetéstervezet is már várom hogy megjöjjenek a növények :)
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

talachi said:
Na ezt kiveséztétek! :)

Néhány sorral előrébb lévő ültetési tervről esetleg valami vélemény :?:

néhány oldallal :)

Bocs sorba raktam a saját logikám szerint és erre jutottam

bal oldal
Eleocharis parvula
Staurogyne sp. Riccia fluitans
Micranthemum umbrosum

( még nem láttam staurogyne-t élőben nem fog eltünni a parvula mögött ??? )

jobb oldal
Eleocharis parvula
Riccia fluitans Echinodorus tenellus
Anubias nana Cryptocoryne wendtii " tropica "
( itt a riccia simán ki fogja nyirni az anubiasokat látványilag + a jobb szélén a tenellust is veszélyezteti
( bár gondolom neked nem okoz gondot a milliméteres vágási pontosság:) )
Microsorum pteropus "narrow"
Taxyphyllum barbieri(Vesicularia)
Valisneria nana ( nálam a sima van hetente dobálom ki az aksiból annyi gyereket hoz )


Egyébként nagyon tetszik az alapkoncepció ezek csak olyan dolgok amiket egy jó ollóval és sok türelemmel bármikor meg lehet oldani.

a bal oldal remekül megvan komponálva kis szálas nagy tespedős hatalmas bokros égre törős
a jobb oldal már kicsit kuszább (nekem) bár ott meg a szálas szálas kis levéllel hosszúkás levél hú de hosszú koncepciót vélem felfedezni
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

scooby said:
jobb oldal
Eleocharis parvula
Riccia fluitans Echinodorus tenellus
Anubias nana Cryptocoryne wendtii " tropica "
itt a riccia simán ki fogja nyirni az anubiasokat látványilag + a jobb szélén a tenellust is veszélyezteti

remélem nem! nagyon kicsi kis riccia labdákat tervezek!

scooby said:
még nem láttam staurogyne-t élőben nem fog eltünni a parvula mögött ???

én sem ,de olvasmányimból kiderült hogy magasabb(nyírás kérdése)

scooby said:
bár gondolom neked nem okoz gondot a milliméteres vágási pontosság:)

biztos kezem és most már jó kis ollóim vannak hozzá, úgyhogy talán megoldom! :D
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Hamarosan jönnek a növényes képek!!

Úgy néz ki előbb indul az aki mint gondoltam! Csütörtökön itt vannak a növények!

Ennek akár örülhetnék is de a rossz hír hogy a lámpám még nem készült el mert olyan királyan megterveztem hogy nem fért el benne a 105 centis cső!
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :( :( :( :( (Azt hiszem lámpa téren is befejeztem a barkácsolást!!! következő befektetés egy lámpa lesz)

Kénytelen leszek valami átmeneti megoldást eszközölni!!!
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Megérkeztek a növények!( Köszönet a Tropical fishnek a korrekt ügyintézésért és a szép tropikás növényekért!!)

El is indítottam az akit! Egyenlőre maradt a régi tetőkeret és belesufnitunigoltam két fénycsövet ami az indításhoz elég fényt produkál.

8069289_50301022b0ef913d6f8a3caac5c4a8b0_m.jpg

Alapanyagok:

8069291_1554f1c782dba468eb401c3007911785_m.jpg

Néhány kép az ültetésről:

8069293_be240af192c07d1047ebc1d98823d4c8_m.jpg

8069299_8fff32691e9ec5e4594aa519ca03885c_m.jpg

8069303_534901f8bbfb49cfbd3da76e271b3f5f_m.jpg

8069305_cb613eb74f5c70ab3a70a43a919f7549_m.jpg

8069307_f2501c49dd8f801b5e5d3e585600f273_m.jpg

A végeredmény:

8069321_c3da0e2f091f762732e69f075dbabe9f_m.jpg

8069319_61acc3a58ce86d71374757bfac406eb8_m.jpg

8069323_060b576f6dc84b38b6843f747e0c21f1_m.jpg

8069329_5bca150a38c2c61d89dd87690ffe146b_m.jpg

8069331_6ab78453c678df3710c2ea156311ac45_m.jpg

8069333_e60e78958800d8a09313d89751e2c106_m.jpg

Co szint belőve:

8069327_0837a93123c9203967e235154c7bee29_m.jpg

Azon meglepődtem hogy az indítás előtt soknak gondolt növényt végül hogy elnyelte az aki! Még több is lehetett volna.
Most jön a neheze! Algamentesen üzemeltetni és úgy kertészkedni hogy elérjem azt a kinézetet amire gondoltam!

Most 100 wattal világítok napi 7 órát és mennek majd a gyakori vizcserék! A sötétben indításról annyit hogy szerintem van értelme! Takarás mellet nyomattam Seachem Stability-t gyári ajánlás szerint. Amikor lebontottam a takarást és leszedtem az ideglenes üvegtetőt igazi érett szaga volt a víznek! ( ez lehet hülyeség csak én gondolom) A szűröanyag színén is látszik hogy történt valami. Az áramlás teljesen rendben van ,egyenlőre a koraliákra nincs szükség. A vali. nana is mozog a fa mögött,de úgy gondolom ha a növények beindulnak szükség lesz majd legalább egyre a fa mögötti rész megmozgatására.

Remélem hamar elkészülök az új lámpával és meglesz a plexi csövezés. Akkor azért majd jobban fog mutatni!
 

Attachments

  • 8069289_50301022b0ef913d6f8a3caac5c4a8b0_m.jpg
    8069289_50301022b0ef913d6f8a3caac5c4a8b0_m.jpg
    97.9 KB · Megtekintések: 0
  • 8069291_1554f1c782dba468eb401c3007911785_m.jpg
    8069291_1554f1c782dba468eb401c3007911785_m.jpg
    117.7 KB · Megtekintések: 0
  • 8069293_be240af192c07d1047ebc1d98823d4c8_m.jpg
    8069293_be240af192c07d1047ebc1d98823d4c8_m.jpg
    103.6 KB · Megtekintések: 0
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Nagyon jó kezdés. Kár, hogy most még a talaj színezete zavarja az összképet. De a gyep amit balra és jobbra ültettél hamarosan elrejti, úgyhogy nem lesz gond.
Növényekből ültetésnél sosem elég. Mondjuk ha most ezt az akit Amano ültette volna kb 3-5x ennyi növényt rakott volna bele az első napon. :lol:

Talán az egyetlen zavaró dolog ami ha ránézek azonnal látszik az a bal oldali álló sziklád. A többi sziklát nagyon jól elrendezted, de ez az 1 nem illik a képbe. Lehet ezt is elfektetném mint a többit. Egyébként gratu :thumbup:
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

viktorlantos said:
Talán az egyetlen zavaró dolog ami ha ránézek azonnal látszik az a bal oldali álló sziklád.

Egyet értünk! Szerintem is lesz módósítás! Egy hasonló de kisebb kő megy a helyére.
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Nagyon jó kezdés! Az a szikla tényleg kicsit kilóg a sorból de egyébként szuper. De jó hogy ennyi aki indul mostanában. Fejlődik a fórum rendesen. Főleg a naplók részleg. :) Én ennek örülök a legjobban. :mrgreen:
Talachi az az üveg esőztető amit még jó múltkorában beszéltünk priviben, azzal mi lett? Nem használod végül is?
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

outro said:
Talachi az az üveg esőztető amit még jó múltkorában beszéltünk priviben, azzal mi lett? Nem használod végül is?

Használnám de mint azt előrébb írtam az előző akimban első beszereléskor ripityára törtem! Egy egy méteres üvegcső kezelhetetlen!


A nagy bal sziklát már ki is cseréltem! Vilanybekapcs után rakok fel új fotót!
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Oh kár érte! Akkor lehet nem volt olyan jó ötlet :? Pedig annak tűnt...Hát igen az üveg egyetlen nagy hátránya hogy fenemód törékeny. :?
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Hello!

Nagyon baba lett !!!

Kérhetek szépen egy nagy méretű képet szemből ? mert ezeken a kicsiken nehéz mindent jó aprólékosan megnézni :)

+ a bal oldalon kb mekkora területre ültettél hány cserép eleocharis-t ?
(igen tényleg ebből próbálom kiszámolni, hogy nekem mennyit kell vennem :D )

Köszi
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Kicsit irigykedem, mint minden újonnan-indítóra.
Sok sikert kívánok a projekthez.

Picit off, és tudom, hogy DIY, de talán megbocsájtjátok, hisz a gyári csövezések-et helyettesítő plexi csövezés megérne egy How-To-t alfától ómegáig. Nem akar erről valaki egy esszét írni.
Tényleg hálás lenne a téma: hol vesszük, hogy készítjük elő, hogyan munkájuk meg, hogyan helyezzük be. Tudom, hogy kiguglizva megtalálom, de egy inneni mester, tapasztalatokkal és eredménnyel megfűszerezve csak jobb lenne. Apróságok is akár, hogy "Na itt már hajszárítóval melegítettem...Itt olcsóbban megkapod..." stb.
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

someday said:
Picit off, és tudom, hogy DIY, de talán megbocsájtjátok, hisz a gyári csövezések-et helyettesítő plexi csövezés megérne egy How-To-t alfától ómegáig. Nem akar erről valaki egy esszét írni.
Tényleg hálás lenne a téma: hol vesszük, hogy készítjük elő, hogyan munkájuk meg, hogyan helyezzük be. Tudom, hogy kiguglizva megtalálom, de egy inneni mester, tapasztalatokkal és eredménnyel megfűszerezve csak jobb lenne. Apróságok is akár, hogy "Na itt már hajszárítóval melegítettem...Itt olcsóbban megkapod..." stb.

Majd ha csinálom a plexicsövezést írok róla és képekkel is dokumentálom!
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

talachi said:
Majd ha csinálom a plexicsövezést írok róla és képekkel is dokumentálom!
/bow
(dankesőn!)
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Szia!

A Japán kirándulás megtette jótékony hatását!!! Nekem tetszik az összhatása ,rajtragad az ember tekintete, kíváncsi leszek ha benövik a növények ,hogy mutat majd?, megfogott a precíz elrendezés és ültetés is!
A fehér kvarchomokkal talán nem lesznek gondjaid, én sokat küzdöttem vele ,sajna minden meglátszik rajta és a fránya alga is egyből megtalálja-nagy álmom volt, de feladtam-remélem Neked sikerül!

Sok sikert Üdv:w-rig!
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Nagyon jó az aki!Nekem így tetszik ahogy van!
Fehér homok lehet kényes dolog de ha nem lesz alga szép lesz.
A világítást leviheted 4-6h is!Olvastam,hogy sokan így indították és hetente emelték 1h-val,így nem jelent meg az alga!
Én 12h-tól este 20:30-ig világítok,de 12h-ig le van húzva a redőny,így sötét van villanyoltásig!

Üdv Jani.
 
Re: Talachi második próbálkozása (első igazi növényese)

Na kicseréltem a baloldali követ!
Most meg a kövön lévő fehér kristályos rész zavaró egy kicsit de szerintem így már sokkal jobb.

Nem gondoltam volna hogy egy ilyen talajban ekkora rémálom egy kis átalakítás! Megszenvedtem vele mire visszaálítottam mindent!

Ilyen volt:

8070303_e858edff22d93f54ee17c3d6b93afb10_m.jpg

Ilyen lett:

8072747_ca22d91e80a4f2808b3ea74476097465_m.jpg
 
Back
Oldal tetejére