• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zuko's Land

Eleocharis-ból van sok lehetőség: acicularis, montevidensis, vivipara, parvula, parvula mini...
Én azt mondom, hogy válassz olyat, amit hosszútávon is szeretnél az akváriumban látni, már ha van ilyen.
Ha gondolod én tudok adni többféle "vérszívót": valisneria, elodea densa, sessiliflora, van pár szál polysperma ill. bacopa australis is
Húú azt nagyon megköszönném, igazából szeretem a minimal stílusú dolgokat, ami tetszene hosszú távon az a valisneria és a sessiliflora.
 
Húú azt nagyon megköszönném, igazából szeretem a minimal stílusú dolgokat, ami tetszene hosszú távon az a valisneria és a sessiliflora.

Vallisneria viszonylag magasra nő és ha levágod, csúnya lesz. Van belőle alacsonyabb változat is. Indákkal szaporodik. Elég nagy túlélő.
 
Vallisneria viszonylag magasra nő és ha levágod, csúnya lesz. Van belőle alacsonyabb változat is. Indákkal szaporodik. Elég nagy túlélő.

Igen, ez a "klasszikus 100-as" van nekem. Néha megnyírom a hosszú leveleket, de még a vízfelszínen, így nem látszik, nem feltűnő.
 
Akárhogy nézegetem a képeket, a valiznériát és a rotalát valahogy nem tudnám elképzelni benne. Ceratopteris thalictroides nekem működne, vagy a Hygrophila difformis. Acicularis is illene bele, de persze ez csak az én véleményem :).
 
Akárhogy nézegetem a képeket, a valiznériát és a rotalát valahogy nem tudnám elképzelni benne. Ceratopteris thalictroides nekem működne, vagy a Hygrophila difformis. Acicularis is illene bele, de persze ez csak az én véleményem :).
Eleocharis Acicularis-ra gondolsz? Ez a parvula nagytestvére ha nem tévedek, lényegében teljesen ez illene a többiekhez :)
Ebben a családban valahogy mindig zavarban vagyok, melyik a nagyobb és vagy kisebb. Pl ott van a Eleocharis sp - montevidensis is. Aki a legnagyobb lenne hátulra és hasonló fű jellegű.
szerk.:
Tropica honlapján:
Eleocharis sp. Height: 20 - 30+ cm
Eleocharis parvula Height: 3 - 10+ cm
Eleocharis acicularis 'Mini': Height: 3 - 5+cm
 
Eleocharis Acicularis-ra gondolsz? Ez a parvula nagytestvére ha nem tévedek, lényegében teljesen ez illene a többiekhez :)
Ebben a családban valahogy mindig zavarban vagyok, melyik a nagyobb és vagy kisebb. Pl ott van a Eleocharis sp - montevidensis is. Aki a legnagyobb lenne hátulra és hasonló fű jellegű.

Arra gondolok, igen. Montevidensis-szel még nem volt dolgom, acicularist egyszer ültettem, de nem nevezném gyorsnak, amit művelt. Ebbe az akváriumba viszont tényleg jól nézne ki hátulra. Esetleg mellé még valami tényleg gyors cucc?
 
2. nap
Először is nagyon köszönöm mindenkinek aki segít, bármilyen módon! :)
Hátulra végig a kihagyott helyre, teleültettem Acicularis-szal. Köszönöm az ötletet, meglátjuk :)
Ez a vízteszt nem néz ki annyira jól, cseppeset már rendeltem :) kontrollra jó lesz
Vízcsere után így állunk:
IMG_4631.PNG IMG_4630.JPG
 
3. nap
Világítás előtt cseréltem vizet és tápoztam 5ml GA wellness. 2 helferin kívül mindenki zselés. Prime + Easystart a vízbe. Aztán jött a fény (szerk.: 5 órában 3-t visszadimmelve) :)
Egyébként mikor érdemes vizet cserélni így az elején? Lámpa-előtt-után közben?
A mérésem ahogy tegnap vízcsere után 2.5 órával fél8kor. Próbálom a környezeti változókat egyben tartani, hogy összehasonlítható legyen a mérés. Bármennyire is pontos egy ilyen ProScan. :cautious:
letöltés.png
Menetrendszerűen megjelent a gyökéren a fehér penész/gomba, nem tudom pontosan.:bag: Illetve gondolom az erős flow lefújta a fáról és ugyanez látszik a hátsó sarki Helferin. Kicsit csökkentsem a flowt? Vagy majd tömődik a szűrő?
penesz.JPG helferi_penesz.JPG
A Staurogyne meglepően nagyon kapaszkodik felfelé, talán kevés a fény? Viszont látni, hogy erős, mert kibújt a föld alól :D kicsit lehet mélyreszúrtam... szerk.: tudom koszosak, de még nem merem őket szekálni :unsure:
staurogyne_nyulnak.JPG staurogyne.JPG

@Rebal köszönöm az úszókat, de spórás úszót nem merek :( nem akarom később szedegetni egyesével. Berendelek vmit majd ami egyben kivehető, az elején dolgozzon a víz tetején, ha szükséges. Köszönöm mégegyszer a fáradozásod! :)
 
Menetrendszerűen megjelent a gyökéren a fehér penész/gomba, nem tudom pontosan.:bag: Illetve gondolom az erős flow lefújta a fáról és ugyanez látszik a hátsó sarki Helferin. Kicsit csökkentsem a flowt? Vagy majd tömődik a szűrő?

Szerintem ne csökkentsd, hadd fújja. Asszem gomba, nálam eddig baj még nem volt vele, otók és csigák két pofára ették, amanók is kóstolgatták néha. Ha nem tetszik, csipesszel ki lehet kapni a randább darabokat.
 
http://www.greenaqua.hu/hu/eleocharis-acicularis-green-aqua.html bár gyorsan nő viszonylag, de stemnek nem való, nem elég magas hozzá. Nálam megkap mindent, de 10 centinél nem megy magasabbra.

http://www.greenaqua.hu/hu/eleocharis-sp-montevidensis.html egy kényes dög, alga elleni harcra pedig végképp alkalmatlan, mert lassú növésű, sőt, ha csak egy kicsit is piszkálod a leveleit, azonnal eldobja őket, rohadni kezd, csak még több alga jön.

Úszó algaelszívónak http://www.greenaqua.hu/hu/limnobium-laevigatum-tc.html a tuti, és szinte bárkitől kérhetsz ingyen pár tövet a közeledben.Nem olyan kiírthatatlan átokfajzat mint a békalencse.

Ebbe az akvába hátra stemnek valami finomabb levelű növényt tudnék elképzelni, valisneria tényleg nem jó, ehhez mit szólsz: http://www.greenaqua.hu/hu/tropica-noveny-limnophila-sessiliflora-mp-elorecsomagolt-mini.html
 
http://www.greenaqua.hu/hu/eleocharis-acicularis-green-aqua.html bár gyorsan nő viszonylag, de stemnek nem való, nem elég magas hozzá. Nálam megkap mindent, de 10 centinél nem megy magasabbra.

http://www.greenaqua.hu/hu/eleocharis-sp-montevidensis.html egy kényes dög, alga elleni harcra pedig végképp alkalmatlan, mert lassú növésű, sőt, ha csak egy kicsit is piszkálod a leveleit, azonnal eldobja őket, rohadni kezd, csak még több alga jön.

Úszó algaelszívónak http://www.greenaqua.hu/hu/limnobium-laevigatum-tc.html a tuti, és szinte bárkitől kérhetsz ingyen pár tövet a közeledben.Nem olyan kiírthatatlan átokfajzat mint a békalencse.

Ebbe az akvába hátra stemnek valami finomabb levelű növényt tudnék elképzelni, valisneria tényleg nem jó, ehhez mit szólsz: http://www.greenaqua.hu/hu/tropica-noveny-limnophila-sessiliflora-mp-elorecsomagolt-mini.html

Először is köszönöm szépen a tanácsokat!
Másodsorban egy picit elédszaladtam és a hátulját végigültettem Acicularissal, egy 2-3 bejegyzéssel feljebb látható a többiek tanácsára :)
Úszónövényben olyat szeretnék ami nem spórás, hogy később ne legyen gond az eltávolítással. Vagy amit ajánlottál is olyan? Obiban láttam hogy van Pistia, GA-ban sajnos nincs készleten. Ha más nem onnan beszerzek egy cseréppel. Alapvetően nem szeretnék úszót, de belátom, hogy szükséges az indításhoz.
 
Láttam közben... :) Milyen magasak a kövek? Mert lehet hogy szemből nem fogsz sokat látni az acicularisból... Még nem késő, szúrjál közé pár tő
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-eleocharis-vivipara.html
az nem olyan kényes mint a montevidensis. :)
Limnobium nem spórás, indákon neveli az új kis növénykéket.
Rebal kollégától kaptam Lemna minor-t és Rucaörömöt, azokat nem mertem berakni.
Kövek csúcsai 10 centi körüliek, de nekem be fog jönni ha csak mellette lehet majd látni őket :) Egyébként parvula van csak, montevidensis nincs. Viviparát lehet, hogy az asszimetria miatt a "fa" mögé szúrok be :)
Egyelőre azon vagyok, hogy mindenki jól érezze magát :)
 
Tudom, de vacilláltál a montevidensisen is, azért írtam hogy a vivipara strapabíróbb. :)
 
Vivipará-m van és oda is adnám csak érte kéne jönni,lesz még ma green rotala vágásból nem sok de nem dobnám ki ha fel tudnád használni. Szívesen odaadom, ha kell.
 
Sziasztok!
Túl az első héten íme az állapotok változása, próbáltam mindig 2 órával vízcsere után mérni, így talán összehasonlítható. Továbbra is JBL ProScan (iPhone befotózás).
2017-04-26_21h37_37.png
Táp: Adagolás 5ml GA wellness. Sajnos a Carbot is vízcserekor adagolom, mint látszik munkaidő után, így nem sok jut a növényeknek :( Másnapi fénykapcsolásra pedig úgy tudom már lebomlik.
Fény: továbbra is 2-t visszadimmelve, eddig 5, innentől 6 órát világítok 15:00-21:00
Víz: 50%-os csere naponta, csapvíz + saechem prime + easy start
Alga: Még nem látom, de biztos ott lapul már valahol
Penész: a gyökérre kiülve, próbálom leszívni folyamatosan
Növények:
  • Parvula-n (zselés) látszik, hogy pici gyökereket tol ki magából(ezt egy felúszásból tapasztaltam), de a füvek mérete picit változott :)
  • Két fajta helferim volt (különböző levélformák) az egyik típus ügyesen kapaszkodik felfelé, a másik kettő levelei olvadnak és belül mintha új levélkék bújnának elő, gondolom levélváltás
  • HC, próbaképp került be (ajándékba jött) szerintem stagnál, jól megvilágított helyen van, igyekszem őt megtartani
  • Monte Carlo (zselés), szintén kivétel nélkül olvadnak el a levelei, nem tudom itt levélváltás vagy elhalnak :(
  • Staurogyne "szárnyal" (zselés), gyönyörűen fejlődik és bújnak elő friss hajtások

    Fórumos Srácoknak hála a következők történtek :)
+ hátulra végig Acicularis (zselés) bekerült, ők nagyon látványosan életre keltek
+ picike Pistia úszik már a felszínen, össze volt kuporogva, de gyönyörűen erőre kapott
+ érkezik Limnobium Laevigatum, szintén az alga elleni harchoz a héten
+ a gyökeret úgy terveztem, mint egy kihalt fát amin gömbökben "fagyöngy" szerűen fog elhelyezkedni Hydrocotyle Tripartita

Technika: Érkezett egy Eheim skimmer (hát ez mennyit tud segíteni a hálós halászáson hihetetlen :D )

Igyekszem feltölteni növénnyel, hogy minden tápanyag a vízből eltűnjön amennyire kell, ahogy javasoltátok :)
Egyébként a következő cikket követem (amennyire tudom):
http://www.sudeepmandal.com/hobbies/planted-aquarium/low-tech-planted-tank-guide/

És pár telefonos kép:
Monte Carlo levélváltás?:
MC.JPG
HC stagnál, nem igazán tud megkapaszkodni :( :
HC.JPG
Staurogyne "nyújtózkodik", lámpakapcsolás után összezárja a leveleit:
IMG_4686.JPG
Acicularis növöget:
IMG_4685.JPG
Ő pedig Zuko akiről már meséltem, aludna, de vízcsere van. (azért fél szemmel figyel :p )
IMG_4651.JPG

Végére a heti totál: :)
zuko's_land_2.jpg
 
15 mg/liter és e fölötti CO2 Low Tech-ben? Kétlem. Ráadásul, ha a mérések ideje pontos, akkor a világítási ciklus vége felé? (Amikor a növények már elfotoszintetizáltak azt a CO2-t ami jutott nekik....) Nem cserélsz vízet (csap?) nagyon sűrűn és innen kerül a CO2 bele?

Ennyi CO2-vel ez már nem is igazán low tech :) :)

Vagy rossz a teszt?
 
Utoljára módosított:
15 mg/liter és e fölötti CO2 Low Tech-ben? Kétlem. Hacsak nem cserélsz vízet sűrűn, és innen kerül a CO2 bele. De akkor már nem is igazán Low Tech :)
Vízcsere után kb mindig 2 órával mérem, minden nap cseréltem eddig vizet, innentől szeretnék kétnaponta, gondolom amiatt magas. Hnap mérek egyet vízcsere előtt, gondolom nem ez lesz az eredmény :unsure:
 
Vízcsere után kb mindig 2 órával mérem, minden nap cseréltem eddig vizet, innentől szeretnék kétnaponta, gondolom amiatt magas. Hnap mérek egyet vízcsere előtt, gondolom nem ez lesz az eredmény :unsure:

Akkor a vízcsere tippem bejött... 1 nap nem biztos, hogy elég, hogy kimenjen belőle.

Egyik kihívás az lehet, ha majd megunod a vízcseréket (csap), és emiatt a növényeknek le kell állniuk a CO2 boost-ról :). Ez kisebb elvonókúra lehet hosszú távon.
 
Back
Oldal tetejére