• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zuko's Land

Ha nem lesz hal, akkor a Planáriát írtani kell.
A múltkor vettem egy adag gyógyszert, úgy 500 évre elég lesz. Ha gondolod tudok belőle adni.
 
Ha nem lesz hal, akkor a Planáriát írtani kell.
A múltkor vettem egy adag gyógyszert, úgy 500 évre elég lesz. Ha gondolod tudok belőle adni.
Igen igen, így sos-ben vettem már 20db Hengeli razbórát :) Akiből egyet megfogott a skimmer, sajnos nem élte túl :/
Köszönöm szépen a felajánlásod!
 
Ha már napló! Érkezett 20 Hengeli Razbóra és plusz egy Amano. Az Oto és Amano csapatot 6-6ra akarom duzzasztani, csak az Otok vannak elmaradva 2-vel :) Nemsokára érkeznek ők is.
Viszont, a Monte Carlo levelei amióta megnyírtam (kb1-2 centit lecsaptam) azóta erősen mállanak. Erre van vkinek vmi tippje? Vagy csak el volt bújva a fény elől azért ilyen? Remélem erőre kap.
Egyébként zavar az üvegen a nagy tornyosulása, vhogy úgy kellene megnyírni, hogy ne gyűrődjön, egyrészt nem természetes és algásodik ott az üveg. Talán a csatolt képen látni vmit.
Illetve még1, a HM nem illik nagyon nekem ide nem igazán tudom mit kezdjek vele :/
Stau-t egyébként milyen magasra hagynátok?

IMG_4866.JPG IMG_4865.JPG
 
Tegnapi nap, megnyírtam a teljes előteret, Staut próbálom sűrűsíteni, HM-t és a monte carlot eléggé megvágtam. Mindenki mást viszont úgyhagytam.
Parvula lassan de biztosan terjezkedik, a Helferik is jól érzik magukat és úgy látom az Acicularis elérte a végleges magaságát, így már sűrűsödik erősen és jönne előre. Azokat a szálakat kihúzgálom mindig.
A Doctort egyel lejjebb vettem, mert úgy látom nincs probléma, szeretném kivenni idővel. Zöld pontalgám van, de ezt betudtam annak, hogy egy hétig csak -1-re voltam dimmelve. Ott is visszahúztam -2-re. Érkeznie kellene még egy Chihiros A801-nek, mert nem nagyon tudom bevilágítani az akksit. Így párhuzamosan felteszek még egyet. Így nem kell gyilkolni a ledeket sem annyira. Egyébként nagyon elégedett vagyok total.jpg
 

Attachments

  • IMG_4874.JPG
    IMG_4874.JPG
    231.6 KB · Megtekintések: 12
  • IMG_4873.JPG
    IMG_4873.JPG
    260 KB · Megtekintések: 11
Tegnapi nap, megnyírtam a teljes előteret, Staut próbálom sűrűsíteni, HM-t és a monte carlot eléggé megvágtam. Mindenki mást viszont úgyhagytam.
Parvula lassan de biztosan terjezkedik, a Helferik is jól érzik magukat és úgy látom az Acicularis elérte a végleges magaságát, így már sűrűsödik erősen és jönne előre. Azokat a szálakat kihúzgálom mindig.
A Doctort egyel lejjebb vettem, mert úgy látom nincs probléma, szeretném kivenni idővel. Zöld pontalgám van, de ezt betudtam annak, hogy egy hétig csak -1-re voltam dimmelve. Ott is visszahúztam -2-re. Érkeznie kellene még egy Chihiros A801-nek, mert nem nagyon tudom bevilágítani az akksit. Így párhuzamosan felteszek még egyet. Így nem kell gyilkolni a ledeket sem annyira. Egyébként nagyon elégedett vagyok View attachment 32187
Szépen bedúsult(y) A fa ölébe nem akarsz ültetni valamit? Nekem hiányzik onnan egy kis zöld.:rolleyes:
 
Ha már napló! Érkezett 20 Hengeli Razbóra és plusz egy Amano. Az Oto és Amano csapatot 6-6ra akarom duzzasztani, csak az Otok vannak elmaradva 2-vel :) Nemsokára érkeznek ők is.
Viszont, a Monte Carlo levelei amióta megnyírtam (kb1-2 centit lecsaptam) azóta erősen mállanak. Erre van vkinek vmi tippje? Vagy csak el volt bújva a fény elől azért ilyen? Remélem erőre kap.
Egyébként zavar az üvegen a nagy tornyosulása, vhogy úgy kellene megnyírni, hogy ne gyűrődjön, egyrészt nem természetes és algásodik ott az üveg. Talán a csatolt képen látni vmit.
Illetve még1, a HM nem illik nagyon nekem ide nem igazán tudom mit kezdjek vele :/
Stau-t egyébként milyen magasra hagynátok?

View attachment 32081 View attachment 32082
Szerintem a Hm beillik a képbe, ilyen erősen, szép félgömb formára nyírva nekem tetszik. Inkább a Stau az ami idegenül hat ott elől. Talán az elől középen lévő kő mögött tudnám elképzelni, a parvula meg mehetne a helyére.
 
Szerintem a Hm beillik a képbe, ilyen erősen, szép félgömb formára nyírva nekem tetszik. Inkább a Stau az ami idegenül hat ott elől. Talán az elől középen lévő kő mögött tudnám elképzelni, a parvula meg mehetne a helyére.
Igen, pont a napokban gondolkodtam el, hogy idegennek "mesterségesnek" hat ott elől, 0-hoz közeli természetességgel. Hoztam pár képet felülről, hátha jobb összképet ad. Gondolkodtam, hogy áthelyezem vagy inkább kiveszem teljesen :/ És a parvulát megpróbálom odaszurkálni 1-1 tövet. 2 kép felülről, az utolsó pedig jobb oldalról van befotózva.
 

Attachments

  • IMG_4875.JPG
    IMG_4875.JPG
    237.4 KB · Megtekintések: 12
  • IMG_4876.JPG
    IMG_4876.JPG
    238.5 KB · Megtekintések: 11
  • IMG_4877.JPG
    IMG_4877.JPG
    276.2 KB · Megtekintések: 12
Sziasztok!
Pár hete nem jártam erre munkámnak köszönhetően, de hozok pár infót :)
Erőteljesen nyírnom kell minden héten, mert széttolják a növények az akváriumot.
CH doctor már csak kettesen üzemel.
Érkezett plusz egy LED lámpa. -3-ra visszadimmelve 7 órában gyönyörködtetik a vizet. -2ben mentek egy 2 napig, de olyan mértékű pontalgásodás volt, hogy még lejjebb kellett vennem. Így is van még, de a növények keveslik ha nincs meg ennyi. Nagy meleg is van a 8.-on és a légkondi is sokat megy, így nagy a párolgás.
Ami viszont feltűnt, hogy a sűrű parvulában és a hydroban megáll az áramlás és barnás alga"köd" képződik, ami hurkapálcikával könnyen eltávolítható, de visszajön :( ennél jobban pedig nem tudom áramoltatni a vizet alsó rétegben :(
Aciculáris tör előre, próbálom kihúzgálni, de hát mint a gomba.
A fa lombját pedig úgy döntöttem benövesztem teljesen, már kezdem összefelé nyírni, szerintem pár hét és kialakul. Ennek viszont eredménye a nagy árnyék alatta.
Akkor jöjjön pár kép:
co.JPG IMG_4917.JPG IMG_5001.JPG

És egy totál:
IMG_4998.JPG
 
Sziasztok!
Kis helyzetjelentés :)
Minden növény ki akarja rúgni a ház oldalát, kivéve persze az árnyékban lévőket. De azért próbálok úgy nyírni, hogy csak a fa önmagára vessen árnyékot :)
A Monte Carlom szenved, hiába nyírom vissza eléggé barnás a levele :(
7-7-7ml-re álltam át már egy hete, hátha a kevés tápanyag okozza a problémát. Nagyon remélem hogy a talaj nem merült ki ennyi idő alatt és lassan látni fogom az eredményt.
Viszont emiatt a pontalgák egy picit aktívabbak, de lehet a Chirios Doctor miatt, az 1-re van már csak visszavéve, szeretném elhagyni :) Illetve egy kicsit át is helyeztem, hogy jobban az áramlásba "töltsön".
Pilácsok 7 órák mennek és -4re vannak dimmelve.
A szűrő előszűrője havi egy takarítást igényel, nem tudom hogy normális-e. Olyan mintha a bacik erőszakból ott akarnának lakni :D
Egyébként gyönyörűen látszott, hogy a szivóág erősen zöldül, míg a befújó gyakorlatilag víztiszta, ezt annak tudom be, hogy minden megfelelő a szűrőben.
Heti 50% vízcsere, csapvíz. Semmi pihentetés csak Sachem Prime és Easystart.
De beszéljen inkább a videó helyettem:
 
Sziasztok!
Eltelt immár 4 hónap és hát egyre romlik a helyzet :(
Túl sok az alga és egyre több nem is igazán tudom kontrollálni.
Létszám szerint 1-l több Oto dolgozik. De továbbra is 4 Amano és 15 razbóra él nálam.
Növény oldalról:
Acicularis iszonyatosan bealgásodott, le is nyírtam egy jó 5-6 centit a tetejéből. Hajalga található egy kevés elbújva benne, de a szálain egyenként nő rajta valami, ugyan ez a Staun is, talán agancs vagy BBA? ebben vki segíthetne :/ Excel hatására vörösre színeződik.
7ml Green Aqua Micro - 7ml Green Aqua Macro - 4ml Fluroisch excelre váltottam Easycarborol - ezt többnyire 17:00 óra körül kapja meg az akksi.
Ugyanannyit világítok.
A CO2-t emeltem meg egy picit most éppen sárgába fordul a teszt 3 hete, ez jót tett a pontalgának viszont egy picit ugyanúgy visszajönnek a kövekre, ezt heti alkalommal fogkefézem.

Egy szó mint száz, sajnos nem tudom stabilan tartani :(
Gondolkodtam az Amanok számának a növelésén. 6.5 órát világítok -4re dimmelve mindkét pilács. Enyhe bubizás megfigyelhető, de nem intenzív.
Ha vki tudna tanácsot adni, annak nagyon szépen köszönöm!
Pár kép:
 

Attachments

  • IMG_5642.JPG
    IMG_5642.JPG
    167.5 KB · Megtekintések: 10
  • IMG_5643.JPG
    IMG_5643.JPG
    178.5 KB · Megtekintések: 9
  • IMG_5644.JPG
    IMG_5644.JPG
    217.7 KB · Megtekintések: 11
  • IMG_5645.JPG
    IMG_5645.JPG
    191.6 KB · Megtekintések: 12
Szia!

Nem vagyok benne biztos, hogy számít-e, de én nem preferálom a világítási idő csökkentését esetleg kicsit max 7 órára. Inkább a fényerőt csökkenteném. A szűrőben csak annyi szivacsot hagynék, ami nagyon kell bele, a többi biológiai szűrés és egy kis kémia kellene legyen egy, vagy két réteg perlonnal. Nem tudom mennyi amano garneszed van, de biztos fér még bele. A napi carbot közvetlen az algás részekre nyomnám, kivéve ha érzékeny növényen van azt inkább visszanyírni (egy egység napi adag 3-4 egység akvavíz).
 
Szia!

Nem vagyok benne biztos, hogy számít-e, de én nem preferálom a világítási idő csökkentését esetleg kicsit max 7 órára. Inkább a fényerőt csökkenteném. A szűrőben csak annyi szivacsot hagynék, ami nagyon kell bele, a többi biológiai szűrés és egy kis kémia kellene legyen egy, vagy két réteg perlonnal. Nem tudom mennyi amano garneszed van, de biztos fér még bele. A napi carbot közvetlen az algás részekre nyomnám, kivéve ha érzékeny növényen van azt inkább visszanyírni (egy egység napi adag 3-4 egység akvavíz).

Sziasztok, először is köszönöm válaszotok :)

4 Amano dolgozik nálam és 5 Oto. Amano-ból akkor megpróbálok beszerezni még 6-t, hogy kerek szám legyen :D A szűrőben csak az előszűrő és a legalső réteg szivacs, illetve a legfelső (ami elég sűrű), 2 tálca mátrix. Kémiai és perlon nincs. A perlon nem tudom milyen hatással lehet az algákra, úgy tudom az csak fizikai szemcsékre szolgál. Az excelt most kezdtem el az erősebben szennyezettebb részekre nyomni, ezért is írtam, hogy piros lesz az alga ha kap töményen excelt.

Szia! Tetszik az akváriumod! Ha a csapvízről átállnál az RO-ra,sokat segítene szerintem.

Az RO vízre sajnos lehetőségem nincs (kicsipanel, 112l, sokvíztkénetárolni).

Gyanakodom a nagy melegre kb 27-28 fok a víz, visszaemeltem a Chirios doctor 3as szintre 1-esről. Illetve Amanokat még megpróbálok hozni.

Egyelőre ennyi. Igyekszek jelentkezni ha van változás.
 
Sziasztok, először is köszönöm válaszotok :)

4 Amano dolgozik nálam és 5 Oto. Amano-ból akkor megpróbálok beszerezni még 6-t, hogy kerek szám legyen :D A szűrőben csak az előszűrő és a legalső réteg szivacs, illetve a legfelső (ami elég sűrű), 2 tálca mátrix. Kémiai és perlon nincs. A perlon nem tudom milyen hatással lehet az algákra, úgy tudom az csak fizikai szemcsékre szolgál. Az excelt most kezdtem el az erősebben szennyezettebb részekre nyomni, ezért is írtam, hogy piros lesz az alga ha kap töményen excelt.



Az RO vízre sajnos lehetőségem nincs (kicsipanel, 112l, sokvíztkénetárolni).

Gyanakodom a nagy melegre kb 27-28 fok a víz, visszaemeltem a Chirios doctor 3as szintre 1-esről. Illetve Amanokat még megpróbálok hozni.

Egyelőre ennyi. Igyekszek jelentkezni ha van változás.
Mint mindig most is nehéz pontosan meghatározni mi miért történik, ezért érdemes a rendszer minden kis szösszenetét optimalizálni. Viszont ebben az egyenletben van, amit biztosra mondhatok... hogy a vízet hűteni kellene, ha lehet folyamatosan és a chihirost max oda állítsd, ahol azt a gyári ajánlás írja, mert a ha túltolod a szűrőbacikat is ölöd vele. Érdemes lehet egy hét közbeni kisebb mértékű vízcserét beiktatni. Vagy ha minden kötél szakad alkalmazni a blackout-ot.
 
Akkor egy kis helyzetjelentés
Kiugrott az összes Amano a medencéből, gondolom a meleg miatt, mert a FloureExcelre váltáson kívül, semmi más nem történt. Gondolom nem bírták a 27-28fokos vizet :/
Vártam 2.5 hetet, kicsit hűlt minden, úgyhogy ma érkezett 10 darab Amano, mind kicsik és igen nagy étvágyúak, meg is kezdték a munkát. Hihetetlen, hogy a hiányuk mit eredményezett.
Erősen lenyírtam a növényeket, az algás részeket próbáltam eltávolítani, de így is igen sok maradt.
A 2 liter matrixxal a szűrő teljesítménye most már igen nagyot csökkent, hiába az előszűrés takarítása, nem hozzá azt mint az elején. A sűrű szivacsot is kitakarítottam a tetején így azért jobb lett.
Fura, hogy a helferi kibújt a földből a nagy túrásban, és léggyökérrel kapaszkodik tovább. Igazi kis kitartó :)

Másik, hogy jó hír is legyen :)
Megvettem az energenie elosztót, hát eléggé hibátlan a szerkezet, és annyira bonyolult kapcsolási időt lehet adni, amennyire csak akar az ember. Beállítva a loopokat, akár órára napra hónapra évre :)
Sőt nekem a gép mellett van az elosztó és folyamatosan USBvel van összedugva és a gépről simán kapcsolok bármit ha szükséges. Nekem tökéletes!! Köszönöm a beszerzést Green Aqua! :)
Képet most nem hoztam, mert szerintem csúnya a víz, remélem a hűvös rendbe rakja.

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Hello
Én még nem tapasztaltam, hogy a meleg öngyilokra késztetné az Amanokat,de a sok co2 és carbo származékok annál inkább.A szűrőd teljesítményét befolyásolhatja a csövek tisztasága is.:)
 
Nekem is visszajönn az acicularisra a szőralga (?), nem tudok mit csinálni, amint eléri a végleges magasságát egy hét és algásodik.
Excel ecseteléssel lehet rendbe rakni, mást nem tudok csinálni én sem.

Még azon gondolkodtam hogy lejjebb veszem a CO2 bubiszámot és non-stop fog menni a CO2, sokan esküsznek erre hogy elvitte az algákat... franc se tudja.
 
Back
Oldal tetejére