• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zuko's Land

Hello
Én még nem tapasztaltam, hogy a meleg öngyilokra késztetné az Amanokat,de a sok co2 és carbo származékok annál inkább.A szűrőd teljesítményét befolyásolhatja a csövek tisztasága is.:)
Tiszta már mindenki :) de sajnos ez máshol keresendő szerintem. Vagy a beállt szűrű ennyit tud, az sincs kizárva.

Nekem is visszajönn az acicularisra a szőralga (?), nem tudok mit csinálni, amint eléri a végleges magasságát egy hét és algásodik.
Excel ecseteléssel lehet rendbe rakni, mást nem tudok csinálni én sem.

Még azon gondolkodtam hogy lejjebb veszem a CO2 bubiszámot és non-stop fog menni a CO2, sokan esküsznek erre hogy elvitte az algákat... franc se tudja.

Szőralga, ő lesz az igen, nagykönyv szerint CO2/tápanyagszint/ammóniacsúcsok, na hát, nyilván a legegyszerűbb verzió :D De Amanok szívesen fogyasztják. Ezért bizakodom, hogy kopni fog. A CO2 szintet ha tolod éjszaka akkor túlmegy /növények nem használják/, és napközben pedig nem csökken vissza csak "normál" szintre. így az ingadozás fent marad :confused: Habár kísérletezéssel meg lehet oldani, hogy annyira alacsonyra veszed, vagy egy automatát kell berakni, ami mindig megfelelően adagol... Az ilyesfajta CO2 adagolás pontosságához, már eléggé fain tűszelep kell :)
http://www.greenaqua.hu/hu/ada-ps-scg-speed-controller-g-co2-szelep.html :eek::eek::eek: :D:D
 
Kb havonta tudok jelentkezni vmi értelmessel :)
Érkezett 10db Amano és 5 Anci pluszban, amiből 1-1 elhullott betelepítés után. Erősen kitakarítottam és megnyírtam az algás részeket. Láss csodát piciny fauna igazán kordában tart majdnem mindent. Kivéve a kövekre települő pontalgát, azt továbbra is kefézem. Viszont kezdenek megfeketedni a Seiryu kövek. Szerintem féltávon kiveszem és kapnak egy sósavfürdőt, hogy újra kinézzenek vhogy.
A beömlővel szemközti részen, ahogy ütközik az üvegen, lenyomja a mulmot és gyűlik masszívan, majd ki kell rá találnom vmit, mert a vastag cső úgy kihúzza a növényeket ahogy azt kell.
A HM-et gyakorlatilag az előretörő Acicularis teljesen elnyomta és kb kiirtotta, egy darabig húzgáltam kifelé, de olyan mennyiségben nő a gyökere, hogy csak tépem fel a talajt és más növényeket is húzgálok ki vele. Nincs más lehetőségem, mint nyírom a parvula szintjére.
OASE Biomaster szűrőről pár mondat. Nagyon le tud esni a vízhozama, mert az előszűrők hamar eltelnek. Így kb kéthetente kihúzom és teljesen kinyomkodom. A szűrő belsejéhez igaz semmilyen formában nem nyúlok. Egyszer felnyitottam, de nem sok értelme volt, csak jó levegős lett :) 2 adag mátrix továbbra is teszi a dolgát és a belső szivacsok, makulátlanok gyakorlatilag.
A vizem viszont eléggé bezöldül a hét végére, nem alga, mert megáll, csak olyan mintha "beállna" és nagyban rontja a képét a víznek. De lehet csak én gondolom túl és nem kéne átlátszónak lennie. Vagy használjak Perlont/Purigent?

Köszi, hogy olvastál :) később, ha a villanyok felkapcsolódnak, csinálok pár képet :)
 
Ahogy ígértem itt egy pár kép :)

View attachment 40807 View attachment 40805

Szia @Molroth, nem tudom mennyire látszik a fotókon azok a fekete részekre gondolok :/
View attachment 40806
Helló!

Azt kezeld le easycarboval: Szűrő leállít, a napi carbo adagot fecskendőbe felszívod, és közvetlenül mehet az algás részekre. 5 percet vársz, és indulhat a szűrő. Az amano garnélák előszeretettel feltakarítják, de ha mégsem, akkor erős sörtéjű fogkefével, vagy vízálló elektromos fogkefével adsz neki.
A sósav megmarja magát a követ is, mivel a mészkő tartalmát feloldja, és sötét kékes-szürke lesz. szóval ha drasztikus módszert szeretnél választani, de azt akarod, hogy a kő színe megmaradjon, akkor inkább jó erős hypos oldatot ajánlanék. Abba bedobod a köveket egy éjszakára, utána alaposan átöblíted párszor, illetve körömkefével letakarítod az elhalt algát, és pár órára beásztatod prime-os oldatba, utána olyan lesz, mint új korában. ;)

De kezdésnek szerintem elég lesz a carbo, nem megyünk verébre egyből ágyúval. :D
 
A vizem viszont eléggé bezöldül a hét végére, nem alga, mert megáll, csak olyan mintha "beállna" és nagyban rontja a képét a víznek. De lehet csak én gondolom túl és nem kéne átlátszónak lennie. Vagy használjak Perlont/Purigent?
Ez jó ötlet! A 112 literhez szerintem elég lehet a 100 ml-es Seachem Purigen. Már egy nap után is látni fogod a jótékony hatását :) !
 
Sziasztok!
Jó hírek sajnos azok nincsenek :confused:
A 10 darab Amanonak nyomát sem látom, csak néha 1-1 dbot kóricálni a köveken, most vagy elpusztult mind, vagy el vannak bújva folyamatosan. o_O:woot:
Sajnos 2 Oto-t elveszítettem, fogalmam sincs miért, egyszer csak 1 hét különbséggel mindkettő a fűben volt elpusztulva :(
Sikerült eltörnöm, most nagyobb takarítás alkalmával a beszívó üvegem is, így bekerült a műanyag gyári Oase.
Érkezett 200g Seachem Purigen és zsák is hozzá, a héten be fogom fogni munkába. De most nem akartam bolygatni a szűrőt, nagyon sokáig állt az eltört üveg miatt.
Algák egész szépen visszaszorultak, elkezdtem kezelni a köveket, hátha eltűnik róla ez a csúnya fekete folt.
Pár kép a végére, amit a héten készítettem (telefonnal), talán látni rajta, hogyan is állok ;)
Köszi, hogy benéztél!
IMG_6151.JPG IMG_6152.JPG IMG_6153.JPG IMG_6154.JPG
IMG_6150_2.jpg
 

Attachments

  • IMG_6154.JPG
    IMG_6154.JPG
    275.4 KB · Megtekintések: 6
  • IMG_6153.JPG
    IMG_6153.JPG
    247.5 KB · Megtekintések: 6
  • IMG_6155.JPG
    IMG_6155.JPG
    269.9 KB · Megtekintések: 6
  • IMG_6151.JPG
    IMG_6151.JPG
    274.5 KB · Megtekintések: 5
  • IMG_6152.JPG
    IMG_6152.JPG
    262.5 KB · Megtekintések: 7
Sziasztok,
Úgy érzem régen volt helyzetjelentés, így az ünnepek után, családot lerázva végre leülhetek :)
Összegezve: sajnos nem vagyok boldog
Staghorn algával folyamatos küzdelem, 2-3 hét alatt visszanő hiába carbozom és szedem ki. Mulmra gyanakszom, mert szűrő rendben, CO2 folyamatos.
A növények már iszonyú kimerültnek látszanak, fáradnak, gondolom itt a talaj elveszíti a tápanyagtartalmát már teljesen így 6 hónap után. Ecacularis már nem is hajlandó magasra nőni. Csak a HM meg a Monte Carlo szárnnyal :)
Amanok jól vannak, hoztam még 5 darabot, azóta újra látom őket dolgozni :)
Törpe szívóharcsák nagyon össze vannak bújva, nem is látni őket külön, mindig együtt megy a banda. Együtt porszívózzák az infrastruktúrát.
Razbórák viszont számomra örök rejtély. 5 darabra fogyatkozott a társaság és hoztam még 12 darabot legutóbb. Viszont a karácsony 3 napja alatt egyszerűen 11 darabnak teljesen nyoma veszett. Se az akvárium mellett, sem a felszín-tisztítóban, sem sehol. Nem tudom elhinni, hogy a 7 amano eltüntette teljesen 10 darab razbóra testét. Éhen sem hallhattak mert 23 este még ettek, illetve ma kaptak megint. Egyszerűen arra tudok gondolni, hogy betörtek a lakásba és csak a Razbórákat vitték el :D
Szűrő: 100gramm Seachem Purigen bekerült, csodás, hogy nem színeződik el a víz, durva hogy mennyire átlátszó marad :)

Micro Macro 5-5ml, Excel félkupak.

Egyéb nagy dolog nem történt :)

IMG_6468.jpg

Lehet ha megraznad azt a lombkoronat egy halom garnela potyogna belole :)

Hát gondolkodtam már, hogy kiveszem és a felét kidobom, hogy frissen induljon, mert már rettenetesen sűrű :)
 

Attachments

  • IMG_6479.JPG
    IMG_6479.JPG
    197.4 KB · Megtekintések: 7
  • IMG_6478.JPG
    IMG_6478.JPG
    239.1 KB · Megtekintések: 10
Úristen, most nézem hogy 2 hónapja nem jelentkeztem :) igazából nem sok hozzáfűzni valóm van az előző hozzászóláshoz. Fonalalga néha feltűnik.
Egyedül egy pár kő lesikálása volt, sajnos a többit nem merem kivenni, mert túl mélyen vannak a talajban. :( nem tudom mi tévő legyek velük kapcsolatban. Sün csiga megoldás lehet? @Cipo3 -nál máködtek. Talán hozhatnék én is haza 10-12 darabot? :)

IMG_6672.JPG IMG_6675.JPG
 
Sziasztok!
Most lesz nemsokára 1 éves az akvárium így gondolom írok egy hosszabb bejegyzést :)
Élőlények:
  • Jelenleg 5 Amano van meg, többi sajnos elhunyt az elmúlt fél évben, vagy elköltözött- ők folyton vedlenek, ebből gondolom hogy jól érzik magukat :)
  • Érkezett a tanácsotok hatására 6 darab süncsiga is, ők többnyire egymásról eszik az algát, furán néznek ki, hogy fuvarozzák a másikat :D
  • Hengeli razbórák is elvannak, egyszer volt egy nagyobb pusztulásom nyaralás alatt, de a holtestekről máig semmi hírem
  • Oto-k nem hullottak el, annak idején volt 2 aki elhunyt, de a többi kitart
Fauna:
  • Helferik már rég eltűntek és nem is mutattak jól a medencében, 2 volt első az megadta magát, másodikat kivettem a medencéből
  • Staurogyne repens nem adja fel, akármennyire is nyírom meg gyönyörűen újra kihajt, és úgy lehet formálni ahogy az ember szeretné
  • Parvula, lassan legyőzi az előrekúszó Acicularis, de szépen hajt ő is
  • Acicularis, hát amennyire gyö9nyörű volt az elején, azóta algagyűjtő lett szegény, folyamatosan megjelenik rajta a Staghorn, amit csak visszavágással tudok eltüntetni így már rég nem nő meg olyan szépen mint régen
  • Hydrocotyle Tripartita, eszméletlenül besűrűsödött és majdnem hetente kell nyírni, mert benövi a vízfelületet, arra gondoltam, hogy ő szívje el az össze táppanyagot a többi növénytől és többet kellene adagolnom :/
Sajnos a növények már nem világítanak annyira zölden mint régen, nem "virulnak" hanem csak inkább az algával való küzdelmet folytatják. Mint ahogy én is.
Staghorn alga folyamatosan előjön, most már minden héten rengeteget kiszedek a vízből. Mulmot erősen próbálom leszívni, már arra is gondoltam, hogy az élőlényeket ajándékozom el :(
IMG_7133.JPG
Technika:
OASE Biomaster 350. A véleményem a termékről nem rózsás, ennek a szűrőnek specifikáció szerint vígan el kellene viselni a 110 litert. De a vízforgatása oly mértékben csökkent, hogy ha felkavarom a mulmot a talaj mentén, nem képes "beszívni", tehát az áramlás eléggé alacsony. Félre értés ne essék, technikailag hibátlan, a mérnöki megoldások csodásak, egyszerűen szerintem csak kevés egy ilyen medencébe. Erősen fontolgatom a nagyobb méretre (OASE Biomaster 600) váltást. Felépítése továbbra is 4 tálca: szivacs, mátrix, mátrix, sűrű szivacs + Seachem Purigen 100gramm.

Chirios Led lámpák -4re dimmelve napi 8 órában világítanak azóta is rendületlenül, nem látom, hogy fényerő gondjaim lennének és kevésbé is melegednek visszadimmelve. Megerősítem hogy 1 évet vígan kibírnak ezek a kínai csodák :)

Szeretném, ha újra "régi fényében" ragyogna a medence, de attól félek, hogy egy újraindítás fog segíteni ezen.
IMG_7127.JPG
 

Attachments

  • IMG_7129.JPG
    IMG_7129.JPG
    343.1 KB · Megtekintések: 11
  • IMG_7130.JPG
    IMG_7130.JPG
    341.8 KB · Megtekintések: 7
  • IMG_7131.JPG
    IMG_7131.JPG
    403.3 KB · Megtekintések: 6
  • IMG_7132.JPG
    IMG_7132.JPG
    253.6 KB · Megtekintések: 44
Bíztam benne, hogy a 2 éves forduló előtt nem jövök már írni, csak olvasni de...
Szomorú hírem van az elmúlt napokból :cautious:
kb két hete valamiért a teljes faunám kipusztult, egy pár Oto és Amano maradt meg illetve 1 razbóra + a csigák.
Ekkor még nem gondoltam semmi nagy dologra, sajnos egyszer már megtörtént, akkor sem tudtam miért volt és most sem sejtettem semmit.

Úgy gondoltam vmi betegség elvitte őket míg síelni voltunk 9 napig. (közben voltak etetve)

De tegnap jött a nagy arculcsapás. Bevásároltam több Amanot, Razbórát és Otot is.
Még mielőtt betelepítettem volna őket, csináltam egy részleges vízcserét, de ezen kívül semmihez nem nyúltam.

A betelepítés szoktatással indult, először hőmérséklethez, majd lassan lapátoltam melléjük az akvárium vizéből is. kb 40 perc után beengedtem őket a medencébe.
Akkor jött a horror... iszonyú vibrálás, forogva úszás, pipálás. hóóóbakker gyorsan kilapátoltam az összeset vissza egy edénybe csapvízbe, amibe tettem előtte pici klórtalanítót.
Ott teljes mértékben helyrejöttek.

Ijedtemben kicseréltem 60%-át a víznek, azt hittem valami mérgezés (CO2, ammónia bármi...)

Próbáltam őket szoktatni, viszont láttam, hogy jobb a helyzet már "csak" pipálnak.
Beengedtem őket és tovább pipáltak, de már volt aki lentebb úszott. (Közben a régiek vígan elvoltak) bizakodva lefeküdtem aludni.

Ma délutánra elpusztult mindenki, de tényleg csak a csigák maradtak meg. A régiek és újak is mindenki.

Megmértem a vizet és azt láttam, hogy nagyon kemény a víz, Gh, Kh, igen magas. Sosem RO-ztam, csak csapvizet használtam. (lassan 2 éve) Fogalmam sincs mi történt és miért lehetett, a növények egészségesek. Algamentes vagyok (már amennyire lehet).

Tud valaki ebben segíteni, tanácsot adni? Miért történhetett meg? vagy mit csináljak? nem akartam leüríteni az akváriumot még. Viszont ez most eléggé elkeserített :(
Akvárium vize:72907

Csapvíz:72908
 
Utoljára módosított:
Bíztam benne, hogy a 2 éves forduló előtt nem jövök már írni, csak olvasni de...
Szomorú hírem van az elmúlt napokból :cautious:
kb két hete valamiért a teljes flórám kipusztult, egy pár Oto és Amano maradt meg illetve 1 razbóra + a csigák.
Ekkor még nem gondoltam semmi nagy dologra, sajnos egyszer már megtörtént, akkor sem tudtam miért volt és most sem sejtettem semmit.

Úgy gondoltam vmi betegség elvitte őket míg síelni voltunk 9 napig. (közben voltak etetve)

De tegnap jött a nagy arculcsapás. Bevásároltam több Amanot, Razbórát és Otot is.
Még mielőtt betelepítettem volna őket, csináltam egy részleges vízcserét, de ezen kívül semmihez nem nyúltam.

A betelepítés szoktatással indult, először hőmérséklethez, majd lassan lapátoltam melléjük az akvárium vizéből is. kb 40 perc után beengedtem őket a medencébe.
Akkor jött a horror... iszonyú vibrálás, forogva úszás, pipálás. hóóóbakker gyorsan kilapátoltam az összeset vissza egy edénybe csapvízbe, amibe tettem előtte pici klórtalanítót.
Ott teljes mértékben helyrejöttek.

Ijedtemben kicseréltem 60%-át a víznek, azt hittem valami mérgezés (CO2, ammónia bármi...)

Próbáltam őket szoktatni, viszont láttam, hogy jobb a helyzet már "csak" pipálnak.
Beengedtem őket és tovább pipáltak, de már volt aki lentebb úszott. (Közben a régiek vígan elvoltak) bizakodva lefeküdtem aludni.

Ma délutánra elpusztult mindenki, de tényleg csak a csigák maradtak meg. A régiek és újak is mindenki.

Megmértem a vizet és azt láttam, hogy nagyon kemény a víz, Gh, Kh, igen magas. Sosem RO-ztam, csak csapvizet használtam. (lassan 2 éve) Fogalmam sincs mi történt és miért lehetett, a növények egészségesek. Algamentes vagyok (már amennyire lehet).

Tud valaki ebben segíteni, tanácsot adni? Miért történhetett meg? vagy mit csináljak? nem akartam leüríteni az akváriumot még. Viszont ez most eléggé elkeserített :(
Akvárium vize:View attachment 72907

Csapvíz:View attachment 72908
Szia!
Szomorúan halljuk...
Kis korrekció: nem a flórád, hanem a faunád pusztult el.
Az új telepítés és az előző elhalálozás között két hét telt el?
Mivel váratlan volt az elhullás vmi mérgezés lehet a dologban.....
Mivel a csapvízben láthatóan “jobban” érezték magukat, az akvárium vízében lehet vmi.
A vízcsere ellenére is elpusztultak másnapra, tehát még mindig magas volt valaminek a szintje/koncentrációja a vízben.
Mivel, mennyit volt etetve?
Milyen berendezések vannak az akváriumban?
Milyen dekorok?
 
Bíztam benne, hogy a 2 éves forduló előtt nem jövök már írni, csak olvasni de...
Szomorú hírem van az elmúlt napokból :cautious:
kb két hete valamiért a teljes faunám kipusztult, egy pár Oto és Amano maradt meg illetve 1 razbóra + a csigák.
Ekkor még nem gondoltam semmi nagy dologra, sajnos egyszer már megtörtént, akkor sem tudtam miért volt és most sem sejtettem semmit.

Úgy gondoltam vmi betegség elvitte őket míg síelni voltunk 9 napig. (közben voltak etetve)

De tegnap jött a nagy arculcsapás. Bevásároltam több Amanot, Razbórát és Otot is.
Még mielőtt betelepítettem volna őket, csináltam egy részleges vízcserét, de ezen kívül semmihez nem nyúltam.

A betelepítés szoktatással indult, először hőmérséklethez, majd lassan lapátoltam melléjük az akvárium vizéből is. kb 40 perc után beengedtem őket a medencébe.
Akkor jött a horror... iszonyú vibrálás, forogva úszás, pipálás. hóóóbakker gyorsan kilapátoltam az összeset vissza egy edénybe csapvízbe, amibe tettem előtte pici klórtalanítót.
Ott teljes mértékben helyrejöttek.

Ijedtemben kicseréltem 60%-át a víznek, azt hittem valami mérgezés (CO2, ammónia bármi...)

Próbáltam őket szoktatni, viszont láttam, hogy jobb a helyzet már "csak" pipálnak.
Beengedtem őket és tovább pipáltak, de már volt aki lentebb úszott. (Közben a régiek vígan elvoltak) bizakodva lefeküdtem aludni.

Ma délutánra elpusztult mindenki, de tényleg csak a csigák maradtak meg. A régiek és újak is mindenki.

Megmértem a vizet és azt láttam, hogy nagyon kemény a víz, Gh, Kh, igen magas. Sosem RO-ztam, csak csapvizet használtam. (lassan 2 éve) Fogalmam sincs mi történt és miért lehetett, a növények egészségesek. Algamentes vagyok (már amennyire lehet).

Tud valaki ebben segíteni, tanácsot adni? Miért történhetett meg? vagy mit csináljak? nem akartam leüríteni az akváriumot még. Viszont ez most eléggé elkeserített :(
Akvárium vize:View attachment 72907

Csapvíz:View attachment 72908
Részvétem. Tanácsot adni sajnos nem tudok, de kíváncsian várom a többiek ötletét.
O.T.
Egyszer, kb. 40 éve én is jártam így. Reggel még mindenki vidáman úszkált, estére, mire hazaértem a suliból, az egyik akváriumban az összes hal elpusztult. Akkor még nem volt (a látókörömben) vízteszt, meg egyéb nyalánkság, ezért esély sem volt rá, hogy kiderüljön mi történhetett? Gyakorlatilag vízszűrő sem volt akkoriban (legalábbis a mai szűrőkhöz képest nulla volt). Akkoriban arra gondoltam, hogy esetleg a fűtőbe víz kerülhetett, és áramütést kaptak. Nem tudom elképzelni másként, hogy változhat meg a víz ennyire pár óra alatt...
 
Az hogy lehet, hogy (a teszt szerint legalábbis) ugyanakkora a klór tartalma a csapvíznek és az akvárium víznek? Milyen vízkezelőt használsz?

Ilyen ledöglésnél egy ammónia tesztet is beszereznék a helyedben.

A vized pedig brutál kemény, valóban.
 
Az hogy lehet, hogy (a teszt szerint legalábbis) ugyanakkora a klór tartalma a csapvíznek és az akvárium víznek? Milyen vízkezelőt használsz?

Ilyen ledöglésnél egy ammónia tesztet is beszereznék a helyedben.

A vized pedig brutál kemény, valóban.

Szerintem CO tul adagolas. eleg magas a CO szint a teszt szerint.
 
Jaja az is magas de úgy emlékeztem, hogy nincs nagynyomású rendszer.
De visszaolvastam, közben lett, úgyhogy ja.

Ilyen esetben az első az, hogy le kell lőni a CO2-t. Azt megtetted, Attila?
 
Próbálok egy posztban választ adni!

Szia!
Szomorúan halljuk...
Kis korrekció: nem a flórád, hanem a faunád pusztult el.
Az új telepítés és az előző elhalálozás között két hét telt el?
Mivel váratlan volt az elhullás vmi mérgezés lehet a dologban.....
Mivel a csapvízben láthatóan “jobban” érezték magukat, az akvárium vízében lehet vmi.
A vízcsere ellenére is elpusztultak másnapra, tehát még mindig magas volt valaminek a szintje/koncentrációja a vízben.
Mivel, mennyit volt etetve?
Milyen berendezések vannak az akváriumban?
Milyen dekorok?

Javítottam köszönöm!
Kb két hét volt igen. 2-3 naponta etetek JBL lemezessel.
High-tech felszerelés és csak természetes-élő növény és kő.

Az hogy lehet, hogy (a teszt szerint legalábbis) ugyanakkora a klór tartalma a csapvíznek és az akvárium víznek? Milyen vízkezelőt használsz?

Ilyen ledöglésnél egy ammónia tesztet is beszereznék a helyedben.

A vized pedig brutál kemény, valóban.

Én is néztem furcsálltam is, hogy jöhetett ki ( tudom, hogy ez a JBL fotós teszt nem az igazi). Egyébként: Seachem Prime
Ammonia tesztem valóban nincs, bíztam benne, hogy a szűrőm bőven elbírja, eddig sem volt probléma, ami nyílván nem jelent semmit.
Igen, lehet veszek nullás vizet, "keményebb" időkre. (oké ez most rossz vicc volt)
Szerintem CO tul adagolas. eleg magas a CO szint a teszt szerint.
Jaja az is magas de úgy emlékeztem, hogy nincs nagynyomású rendszer.
De visszaolvastam, közben lett, úgyhogy ja.

Ilyen esetben az első az, hogy le kell lőni a CO2-t. Azt megtetted, Attila?

CO2-t lelőttem már igen, a dropchecker nem mutatott semmi különöset, de lehet csak még nem reagálta le. Buborékszámláló is hozta a szokásos számot (nincs fogyóban a palack)
Egyébként Amanok és Otok is éltek még vidáman ugyanabban a vízben :cautious: ezért nem értettem.

Viszont fejlemény, hogy nem sikerült mindenkit a növényzet közül kihalásznom, vagy akiben még láttam életet benthagytam.
Kicseréltem még 50%-át a víznek tegnap este, szintén csapvízzel. És reggel a nagyöregek előjöttek és természetesen viselkedtek. Akiket kivettem azok pihentek egy éjszakát, sajnos előkészített csapvízben, nem volt más. Majd reggel megpróbáltam őket visszaengedni. Ott voltam velük még 1 órát és senki sem pipált, nem viselkedett furán.

Feladatok mára:
  • Lecserélem a DC folyadékát a CO2 miatt, nehogy becsapjon.
  • Kap 25%-os vízcserét ma is.
  • Kitisztítom a szűrőm előszűrő részét (habár jónak tűnik a flow, de hátha oda van ragadva vmi ami mérgez)
  • Megpróbálok ammoniatesztet is intézni.

Nagyon szépen köszönöm a reakciókat és várom, hogy hazaérjek melóból :(
 
Szerinte erre a tesztre ne alapozz, nagyon pontatlan. Sajat tapasztalat. Ha van a kozeledben lehetoseg bemeretni az akva es csapvizedet meresd be. A proscant meg le kell cserelni csepptesztekre.
 
Back
Oldal tetejére