• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld pontalga (GSA) - Green Spot Algae

34223961392_86234f5420_c.jpg2017-05-01_03-27-58 by Attila Szántó, on Flickr

Gr.... zöld pont és GDA is van az üvegen, ahogy látom.

Foszfátot folyamatosan tolom befele, 1ppm szint ált. megvan (de a talaj szívja el rendesen), most visszavettem kicsit a fényerőből is.
Micmac-et is csapjam vissza?
Dragonok is elég durván zöldülnek ám, ez zavar a legjobban, üvegről lekaparom, de a kőről... ráadásul ennyiről... esélytelen. :(

Matyival beszélgettem míg töltötte fel az akvát, UV segítene szerintetek? Ti non-stop üzemben használjátok vagy időkapcsolóval csak szakaszosan az akvák alatt?
 
View attachment 303622017-05-01_03-27-58 by Attila Szántó, on Flickr

Gr.... zöld pont és GDA is van az üvegen, ahogy látom.

Foszfátot folyamatosan tolom befele, 1ppm szint ált. megvan (de a talaj szívja el rendesen), most visszavettem kicsit a fényerőből is.
Micmac-et is csapjam vissza?
Dragonok is elég durván zöldülnek ám, ez zavar a legjobban, üvegről lekaparom, de a kőről... ráadásul ennyiről... esélytelen. :(

Matyival beszélgettem míg töltötte fel az akvát, UV segítene szerintetek? Ti non-stop üzemben használjátok vagy időkapcsolóval csak szakaszosan az akvák alatt?
Nekem is volt durván GSA-m, de az UV nem segített semmit, mehetett akármennyit...
 
Sziasztok! 2 hete indítottam egy 54literes akváriumot. Folyamatosan jön a zöld pontalga és az ecsettel sem bírok. Szűrő: eheim biopower 160, Co2 1,5 bubi/sec megy 7-19ig, világítás aquastar midi led egyelőre 12-19ig, táp pedig tfplanter kétnaponta egy nyomás tfmacro pedig naponta egy nyomás. Viz csere eddig háromnaponta 30% volt, és olyankor 5 nyomás a tf planterből. Mostmar szeretnék heti vizcserére átállni, de félek hogy akkor még jobban bealgásodok. Növények szépen megindultak, és bubiznak durván. Nem tudom min változtassak, hogy az alga vissza szoruljon. Ebben kérném a segítségeteket! Előre is köszönöm!
 
Nekem is volt durván GSA-m, de az UV nem segített semmit, mehetett akármennyit...
UV projekt egyelőre elnapolva, visszább csaptam a fényből - igazából már a kezdeti növényburjánzáson-durrantáson túl vagyok, érdemes úgyis lassítani kicsit.
 
Sziasztok! 2 hete indítottam egy 54literes akváriumot. Folyamatosan jön a zöld pontalga és az ecsettel sem bírok. Szűrő: eheim biopower 160, Co2 1,5 bubi/sec megy 7-19ig, világítás aquastar midi led egyelőre 12-19ig, táp pedig tfplanter kétnaponta egy nyomás tfmacro pedig naponta egy nyomás. Viz csere eddig háromnaponta 30% volt, és olyankor 5 nyomás a tf planterből. Mostmar szeretnék heti vizcserére átállni, de félek hogy akkor még jobban bealgásodok. Növények szépen megindultak, és bubiznak durván. Nem tudom min változtassak, hogy az alga vissza szoruljon. Ebben kérném a segítségeteket! Előre is köszönöm!
Igazából Én értem a problémádat de ugyan azokat a tippieket fogod kapni egy két embertől ami már nagyon sokszor le lett írva ebben a topikban. Nagyon nem is fognak 3-4 embernél többen segíteni, és nem azért mert nem akarnak, hanem azért mert ez a 15 oldalnyi információ többször ismételve említi, hogy hogyan tudod megelőzni. Abból meg is tudod miért van. Érdemes átolvasni mert hamarabb megoldásra találhatsz mint vársz valamire ami úgy is további kérdéseket hoz ki belőled. Remélem tudtam segíteni.
 
En 8 oraba vilagitok. A co 3 oraval korabban indul hogy a villany oltasnal mar eleg co legyen bent. A tapozast mindig a poralgara bizom. Ha megjelenik vissza veszem 1 ml- el. Ha nem vilagitasz sokat es belovod a tapot nem szabadna algasodni. Nyilvan a fejlodes visszabb esik de annyira azert nem hogy ebbol karod szarmazna. Az a lenyeg mire a villany felkapcsol minden oldott szuksegletet taralmazzon a vized.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
En 8 oraba vilagitok. A co 3 oraval korabban indul hogy a villany oltasnal mar eleg co legyen bent. A tapozast mindig a poralgara bizom. Ha megjelenik vissza veszem 1 ml- el. Ha nem vilagitasz sokat es belovod a tapot nem szabadna algasodni. Nyilvan a fejlodes visszabb esik de annyira azert nem hogy ebbol karod szarmazna. Az a lenyeg mire a villany felkapcsol minden oldott szuksegletet taralmazzon a vized.

Szabó Henrik 70/883-4940
Ha folyton valaki más akarsz lenni, saját magadat pocsékolod el. "Kurt Cobain"
Szia Henrik.
Nekem délben kapcsol be a világításom, munka miatt úgy oldottam meg, hogy a tápokat reggel 5-kor adagolom a carbot meg csak világítás bekapcsolása után. Ez probléma lehet?
 
Sziasztok! Ma sikerült belebotlanom egy 400l-es akváriumba aminek minden üvegét vastagon belepte a zöld pont alga aztán ara rátelepült teljes felületen a ciano.
A cianot és a pont alga egy részét algakaparóval letoltam de a végső sikert a Dennerle Cleanator szivacs hozta amivel szépen és elég hatékonyan sikerült eltávolítani az algát. Merem ajánlani, nálam ma igazán bizonyított.
 
Sziasztok!
Csak egy gyors kérdés:
Foszfáthiányt valószínűsítettem a mostanában meginduló GSA hátterében, ezért elkezdtem EL Fosfo-t adagolni.
Az normális, hogy ezek után az algák még inkább felbátorodva növekszenek (nem csak a GSA, hanem a többiek is :))?
Kell egy kis idő, hogy a növények hozzászokjanak, hogy újra van foszfát és nekiálljanak az algák elől fogyasztani?
 
Sziasztok!
A két Anubias növényem egyikén, amely közvetlenül a fényforrás alatt van( de a mögötte levő növények által részben leárnyékolt), régebben megjelent ez az alga. Sikerült elpusztítani, ellenben a nyoma megmaradt: az növény levelein durva, fehéres-barnás pontok maradtak, amiket sehogy sem sikerül eltávolítani, s rontják a látványt is.
Kérdés: mivel lehetne lekaparni az alga maradványát anélkül, hogy a növény sérülne? Vagy inkább levágni a leveleket?
Köszi.
 
Sziasztok!
A két Anubias növényem egyikén, amely közvetlenül a fényforrás alatt van( de a mögötte levő növények által részben leárnyékolt), régebben megjelent ez az alga. Sikerült elpusztítani, ellenben a nyoma megmaradt: az növény levelein durva, fehéres-barnás pontok maradtak, amiket sehogy sem sikerül eltávolítani, s rontják a látványt is.
Kérdés: mivel lehetne lekaparni az alga maradványát anélkül, hogy a növény sérülne? Vagy inkább levágni a leveleket?
Köszi.
Vágd le, majd hoz szép új levelet.
 
Sziasztok!
A 20 literes aksiban csak a sarokban és a bucephalandra levelein jelenik meg. Már sikerült a napfényt elzárnom az akváriumtól azóta (kb. 2 hónapja) csak a lámpa világítja meg. Nem tudom, hogy mi okozhatja.
A másik kérdésem pedig az, hogy ADA superge-vel lehet e sarokszűrő esőztetőt algátlanítani? Vagy azzal csak a Co2 diffúzort lehet tisztítani?
Előre is köszi a válaszokat!
 
Bocs de mi az a "EI" alapján tápozok???
És mennyi a jó po4 szint aminél nem algásodik, sajnos nálam is van, én tf tápokat használok.
 
Estimative index rövidítése. A lényege, hogy minden micro és makró tápból rendes nagy adagot kap a vízoszlop, hogy ez ne limitálhassa a növéntek fejlődését, majd heti rendszer nagyméretű vízcserével csökkenti a felesleget.

Itt a fórumon legelfogadottabb elmélet szerint po3 kapcsán a Po4:No3 arány számít ennek kéne 1:10 és egy 1:15 között lennie.
 
Back
Oldal tetejére