• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld pontalga (GSA) - Green Spot Algae

dekalabda00

Tapasztalt kertész
Szívesen vennék pár ötletet, hogy miért lehet, hogy csak a szűrő befolyócsövével ellentétes oldalon van tenyérnyi foltokban zöld pontalga.A többi három oldal teljesen algamentes, de azon az oldalon szinte az egész le van algásodva...És ha már itt vagyunk, akkor meg is kérdezném, hogy hogyan lehet eltüntetni, mert nem akar lejönni a sima szivaccsal sem...
 
dekalabda00 said:
Szívesen vennék pár ötletet, hogy miért lehet, hogy csak a szűrő befolyócsövével ellentétes oldalon van tenyérnyi foltokban zöld pontalga.A többi három oldal teljesen algamentes, de azon az oldalon szinte az egész le van algásodva...És ha már itt vagyunk, akkor meg is kérdezném, hogy hogyan lehet eltüntetni, mert nem akar lejönni a sima szivaccsal sem...

Az alga kialakulásának helyével kapcsolatban egyenlőre nincs ötletem, de az biztos, hogy a pontalgát a legkényelmesebben, legegyszerűbben pengés algakaparóval lehet eltüntetni.
 
Vagy mágnessel (a te üvegvastagságodhoz valóval).Távolkeleti arcoknál olvastam hogy hitelkártyával is reszelik én még nem próbáltam :)

Sok esetben a túl sok fény okozza, illetve a CO2 nem tekeredik el rendesen arra az oldalra. Lehet a szűrő nem tol eleget.
Természetes fény nem éri azt az oldalt?

Most az űj aki indításnál nekem minden falam televolt. Egyenlőre gyenge a szűrőm, és a növények is csak most kezdenek magukhoz térni. Szóval lehet az is hogy még nem állt be az aki.
 
Az algakaparón már gondolkodtam, de sajnos már egyszer csúnyán megjártam vele és rendesen belekarcoltam az üvegbe( tudom, én voltam a hibás, nem az algakaparó :p ). Amúgy a másik oldalt éri a természetes fény, az pedig nem algásodik:)
Én is a szűrőre gyanakszom, mostanában kicsit lecsökkent a teljesítménye, a csövek rendesen el vannak tömítődve, hamarosan rászánom magam a takarításra is.
 
A zöld pontalga PO4 és / vagy (!!!) CO2 hiányra utal. Ha EI alapján tápozol, akkor nagy valószínűséggel a befolyóval ellentétes oldalon nem megfelelő a CO2 szint, ez vezet algásodáshoz. Javíts a CO2 beoldáson és az áramláson és meg fog oldódni a problémád.
 
Szerintem a befolyóval áttellenben a legnagyobb a víz törése. A vizet nekinyomja az akvárium üvegének és a vízzel együtt mindent ami benne van. A finom mulm szemcsék megtapadnak idővel az üvegen és helyben kezdenek lebomlani. Ha oldalt benézek az akváriumba, akkor úgy látszik a frontüvegen, mintha poros lenne. Itt hétvégére enyhe pontalgásodás ill. apró fonalalga képződmények keletkeznek. Természetesen minden vízcserénél lekapucolom az egészet. Nem szembetűnő, szemból nem is igen látni, de mint jelenség megvan.

Vélhetően magasabb co2 és táp mellett nem fordul elő az algásodás, de a "porosodás" megmarad.
 
Nekem is van egy kevés pontalgám. EI alapján tápozok és 200 bpm CO2 megy. CO2 bubit mindenhol látok.
Gondolom nálam a túl sok fény miatt van. Több mint 4 WPG.
 
Keymakerhez hasonlóan, én is azt javasolom, hogy növeld a foszfát - és CO2 szintet, előtte pedig algakaparóval távolítsd el az algát.
Nitrátot ugyanannyit adagolj, mint eddig is.

Üdv. Igéző
 
Hali.Köszönöm a választ,a kék csövet már kicseréltem és a világitás időtartamán is visszábbvettem 2-h val,így 10h megy a világítás naponta.Üdv Jani.
 
Szerintem meg emeld a KH2PO4 szintjét.
Én a dupláját adom, és csak elvétve van, az is az üvegen.
 
Sziasztok.A vasárnapi szokásos vízcsere és algakaparás óta az alga nem tért vissza az üvegre! :D Végre lesz egy vízcserém algakaparás nélkül!El sem hiszem.Hosszú harcot folytattam vele és úgy néz ki én győzök! :thumbup: Remélem sikerül megtartani ezt az állapotot.Üdv Jani.
 
Hali.Nekem a női harisnya jött be,de a nem használt(lejárt) plexi kártyák is nagyon jók.Egy húzásra lejön! :thumbup: Üdv Jani.
 
Back
Oldal tetejére