• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Zen and the Art of CRS Breeding

Szia!

Négy centi az átmérője a nyílásoknak. Ezt még az üveges beletette az alapanyag levágásakor. A nyilásba illeszkedő műanyag rácsok kerültek bele, talán tengeri akvarisztikához használják ezeket. Plázákban látsz ilyet például az akváriumok hátába téve, vagy a műgyanta háterekbe vágott nyállásokat is ezzel zárják le.

Nem rossz, de a kis garnélák nevetve átmásznak rajta. Arra mindenesetre jó, hogy az ivarérett példányokat külön tudom csoportosítani.
 
AZÉRT KI A FELELŐS, HOGY EZT A NAPLÓT EDDIG NEM LÁTTAM???!!?!?!

Gondolom azt hitted, hogy ez ilyen DIY izé. :)

De egyébként azt gondoltam, hogy láttad és azt kérted számon privátban, hogy miért nem frissítem. Mindenesetre most frissítettem. :D
 
Utoljára módosított:
Április után illő volt már :)
Mutatsz egy totált is nekünk???Vagy legalábbis egy olyant ahol jobban garázdálkodnak a garnélák???;)

Igyekszem majd érdemben is frissíteni a naplót, csak nagyon nehezen tudok a KIT obival fényképezni. A korábbi képeken is rengeteget vacakoltam, ehhez nem volt mostanában türelmem.
 
Készítettem pár videót, de sajnos éppen szégyenlősek voltak a szereplők. Igaz, egyébként sincsenek éppen nagyon sokan. A mintázatra való szelektálásnál maradtam végül, ez sokkal könnyebb laikusként, mint kizárólag a színekre koncentrálni. A minta elég világos, egyértelmű dolog, a szín viszont úgy figyeltem meg, hogy változik az életkorral, hangulattal, holdjárással, így nehezebben tudom eldönteni, hogy ki maradjon és ki ne.

Az 'S' mintákat igyekszem még ivarérett kor előtt továbbpasszolni, aminek elég gyors eredményeként egyre kevesebb 'S' születik. Érdekes viszont, hogy a nagyon klasszikus 'SS' minta jön elő legritkábban, szép nagy kerek piros folt helyett, inkább kisebb pontok, vonalak látszódnak a garnélák többségén. Inkább 'selejtes' Mosura mintázatúnak tűnek, mintsem szép hinomaru-nak. Az állomány egyébként igazi akvakertész fórum válogatás, az érdekesebb ősöket kollégáktól szedtem össze szinte egy-egy darabonként. Kevés 'SSS' és egy-két darab smiley szerűség volt köztük, de gyakran születnek már ilyenek is.

A növenyzettel több kanyarom is volt. Elején nem is foglalkoztam vele, csak gyorsan növő mohafélék voltak. Ezeket gyorsan szanáltam, mert karbantarthatatlan volt. Riccardia/fissi vonalban láttam a továbblépés lehetőségét, de ez sem vált be igazán. Az szuper, hogy lassan nőnek, de olyan mamlasz a kinézetük, ha nem szobrászkodom őket. Most már túl nagyok is, koszosak lesznek, nem annyira garnélás megoldás ez sem. Tanácstalan voltam, hogy merre tovább és ebben a nyitott lelkiállapotban kapott el a Bucephalandra őrület. Most az a tervem, hogy hogy idővel átállok arra, hogy csak Buce legyen, ennek már nyomai látszódnak a videókon.



 
Na jóóóóóvaaaan ámmmmm :eek::D
Ez így reggelre kicsit számomra szívszorító élmény volt :cry:(y)
 
  • Like
Reactions: TZ
Nagyon szuper! Imádom az ilyen felvételeket! A gépről lehet tudni valamit? :)
 
  • Like
Reactions: TZ
Zoli, gyönyörűek a felvételek, no meg a szereplők sem gyengék.
A rengeteg buce az saját szaporítás eredménye?
Látom, elég erős fény alatt vannak a garnélák. Zavarja őket, vagy teljesen hidegen hagyja?
Azt a kis bújkálót mennyire használják? (CPO-nál láttam hasonlókat, esetleg ez is olyasmi lenne?)
Talajokkal kapcsolatban mik a tapasztalataid?
 
  • Like
Reactions: TZ
Zoli, gyönyörűek a felvételek, no meg a szereplők sem gyengék.

Köszi! A garnélákat én is csak most láttam először ennyire részletesen. Nézegetem is a felvételeket alaposan. :)

A rengeteg buce az saját szaporítás eredménye?

A bucék még nem sajátok szaporulatok a Wavy Leaf kivételévek. Pár hónapja szállt csak meg ez az őrület, de a felvételeken láthatók szépen fejlődnek, ezek működni fognak. Viszont a denerle mini leaf-el én is szívok, ami a bujkálón látható. Olvad, kínlódik. :(

Látom, elég erős fény alatt vannak a garnélák. Zavarja őket, vagy teljesen hidegen hagyja?

Nincs ennyi fény, sőt, ez csak a fényképezés miatt lett így megküldve. Amúgy sz'tem a garnélákat nem zavarná (főleg ezzel a sok növénnyel), de én nem akarom annyira hajtani az akváriumot, hogy algákkal, metszéssel kelljen foglalkoznom.

Azt a kis bújkálót mennyire használják? (CPO-nál láttam hasonlókat, esetleg ez is olyasmi lenne?)

A bujkálókat néha használjak, bemennek kicsit nézelődni, de inkább növények felkötözésére használom. Praktikus, hogy viszonylag nagy, egy darabban ki tudom venni és amikor totál benövi egy növény, akkor jól néz ki.

Talajokkal kapcsolatban mik a tapasztalataid?

Ez valami japán talaj, fekete zsákban volt fehér piros feliratokkal. Már nem lehet kapni. Nem'tom, engem zavar, hogy porladnak ezek az agyagos talajok, de gondolom, mind ilyen. Néha áttúrom, hogy a dzsuva kicsit kiszabaduljon belőle. Ezután a planáriák is szinte eltűnnek. Szóval ezt a kérdést nem tudom, hogy mi lenne ide a legjobb talaj.
 
Valahogy mindig azt gondoltam, hogy a CRS garnélák annyival bénább algázók mint az RC-ék, vagy Amanók, hogy igazából nincs is jelentőségük ebben a tekintetben. Hát ez a fenti, most egy véletlen, de nagyon tuti kísérlet lett. Egy nap alatt tökéletesre pucolták a rájuk bízott Bucephalandrákat. Pedig ez valami masszívabb alga, arról az akváriumról nem is tudom lekaparni amiből kivettem ezeket a növényeket.

Nem csalás, a fenti képeket tényleg tegnap készítettem, ezeket pedig ma:

DSC_0103.JPG DSC_0104.JPG
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére