• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Zen and the Art of CRS Breeding

Egyre többet nézegetem ezt a szép kis garnis sort annál jobban csinálnék én is egyet, mondjuk 60l-es akikból. :)
 
  • Like
Reactions: TZ
Azért annyira nem komolytalan.Talán kicsit világos. Nagyon szépek a garnélák, jó kis csapat! Mondjuk jobb a házuk,
mint a miénk.
 
Azért elég béna. :) Pont a garnélák színe/mintája nem igazán látható, pedig ott van a fókusz. Gyűjtök egy makró obira, egy nap majd biztosan beruházok rá. :hungry: :snaphappy:
 
Az a helyzet, hogy a videóknál ugyanúgy kell az utómunka mint a fotóknál. Csak ott még nehezebb, mert nem raw.
Enélkül is lehet, csak sokkal jobban kell figyelni az exposure-ra.
 
Az a helyzet, hogy a videóknál ugyanúgy kell az utómunka mint a fotóknál. Csak ott még nehezebb, mert nem raw.
Enélkül is lehet, csak sokkal jobban kell figyelni az exposure-ra.

Erre nem is gondoltam. o_O

Csak beállítottam a fókuszt - a lábammal, mert nagy játék tér nincsen- és megnyomtam a piros gombot. :oops:
Tehát azt mondod, hogy próbáljak komolyabban nekiállni, és akkor lehetne komolyabb minőséget is készíteni ezzel a géppel is?
 
Erre nem is gondoltam. o_O

Csak beállítottam a fókuszt - a lábammal, mert nagy játék tér nincsen- és megnyomtam a piros gombot. :oops:
Tehát azt mondod, hogy próbáljak komolyabban nekiállni, és akkor lehetne komolyabb minőséget is készíteni ezzel a géppel is?

Persze. a vidi szuper egyébként. Nekem a macro sem hiányzik annyira. Akkor pl nem látnánk a szép bunkert a háttérben, max a buborékokat a növényen :)
 
  • Like
Reactions: TZ
Próbálkoztam megint. Most csak annyit változtattam, hogy több fényt használtam. Picit talán jobb, de persze jobban ki is égtek a fehérek. Nem baj, kis lépesekben haladok. :)


Ez egyébként egy promóciós videó is, ugyanis egy kis segítségre lenne szükségem. Ki kellene üríteni ezt a rekeszt, mert egy kísérlethez arra lenne szükségem, hogy itt ne legyenek ivarérett példányok. Megszámolni nem tudom őket, de úgy saccolom, hogy 25 darabot simán ki tudok venni. Úgy fogom csinálni, hogy nagyokkal kezdem és addig szedegetem az egyre kisebbeket, amíg ki nem jön a létszám.

Aki tudna ebben a kiürítésben segíteni azzal, hogy elviszi a csapatot, attól 10.000Ft rezsi hozzájárulást elfogadnék nagy örömmel.

Direkt nem a keres-kinál részben hirdettem, hogy ne kapjon senki szívrohamot, nem célom leverni a CRS árakat, csak tényleg jó lenne, ha ez a rekesz kiürülne. Szóval ez egy ilyen egyedi spéci akció. ;)

Picit reálisabb a fehér felületek színe fényképen:

15063385139_57aacac362_o_d.jpg


Ha érdekel a dolog, akkor a többit privátban beszéljük meg.
________________________

update:

A sikerre való tekintettel a fenti ajánlat már tárgytalan.
clear.png


De kövessétek továbbra is bátran a naplót! ;)
 
Utoljára módosított:
es hogy halad a szelektiv program?

Halad a program, de lassabban, mint ahogy gondoltam. Hosszabb idő egy-egy ciklus, mint amire számítottam. Sok idő amíg ivarérettek lesznek, aztán sok idő amíg "kihordják" a petéket. Ezt kb. tudtam is, de most azt figyelem, hogy lányok mennyit pihennek két ívás között és az is számottevő idő. Ez mindösszesen pedig sok. :)

A program jelen fázisa egyébként még a kiinduló állomány létrehozása. Két dologban elég peches voltam, így a jelenlegi stratégiám nem egy előre eltervezett program, hanem így reagáltam az adott helyzetre. Az egyik pech, hogy eddig nem jöttek elő szép nőstény példányok. Sem mintában, sem színezet erősségében nem valami nagy számok. Gondolom amíg ez így van, addig az utódok 50%-ától nem érdemes sokat várni. (Van egy negyedik fak is amit nem videóztam, ott azért van egy fiatal szép fehér SS petés mama, és szerintem sok előjön a következő egy-két hónapban, mert rengeteg a fiatal szép garnélám.)

A másik pech, hogy a vásárolt Benibachi PRL csapatom végül mind fiú lett. Egy példány igaz elhullott. Így van öt darab nagyon szép fehér részekkel rendelkező garnélám (egy-kettő tényleg nagyon szép), de még mindig csak az átlagos "W" band mintájú lányokkal tudnak ívni. A második videón ők a felnőttek.

Tehát most még nem úgy szelektálok, hogy egy-egy tulajdonság megerősítésére gyűjtöm össze a garnélákat, hanem éppen fordítva. "Keresztbe ívnak", ami egyrészt biztosan jó lehet a beltenyészet ellen, másrészt mindenféle garnéla kipotyan a szisztémából. Azt le sem írom, hogy pontosan kikeket kikkel raktam össze, mert nagyon zavaros. De négy helyről van garnélám, legalább három mintába sorolhatóak és két neműek. Szóval tudok eleget matekozni. :)

Az első videón van az a csapat, amibe gyűjtöm az utódokat és ebből szelektálom, hogy kik azok akiket megtartok és kiknek kell menniük. A videó talán nem adja vissza, de van néhány nagyon-nagyon szép fehér színezetű SS köztük. Ezek biztosan visznek valamit a Benibachi génekből tovább. Amire nem is számítottam egészen sok SSS szerűség is van. Ezeknek a színe már nem annyira szép, de nem is olyan nagyon gáz. Most azt tervezem, hogy erre a két típusra fogok szelektálni, ezeket igyekszem stabilizálni, ha már elég sok összegyűlik belőlük. Ekkor majd átrendezem a garnélákat és jelenlegi keresztbe ívással ellentétben, egy-egy fakban már csak azonos tulajdonságú garnélák lesznek. Ez azért még szerintem legalább fél év. Addig pedig a jelenlegi szisztéma szerint sokasodunk. :)
 
Ma egyéves az akvárium, de mégsem a garnélákról írok most. Régóta bütykölgetek egy akvárium vezérlőt, aminek a világítás része már pár napja "élesben" is üzemel. Idővel indítok külön témát is neki, de mivel ezen az akváriumon kísérletezek egyelőre itt osztom meg a kisebb lépéseket. A világítás DIY led, másfél méter 5630-as és 90cm RGB szalagból áll. A vezérlés a nap folyamán végig fokozatmentesen szabályozza a ledeket, a fényerő szinusz görbére illeszkedik, a színekkel pedig annyit játszottam, hogy délelőtt lilásabb árnyalatú délután pedig meleg zöldes ami végül vörös naplementébe úszik át. Egyelőre úgy látom tetszik a garnéláknak. Viccen kívül azt gondolom, hogy ez a természeteshez nagyon hasonlatos fokozatmentes fény picit olyan lehet a számukra, mintha lenne karórájuk. Némi igazodást adhat napon belül, ami akár a szaporodási szokások gyakorlásában is számíthat. Kitudja? :)

A folyamatot 3 perces programmal szemléltetve levideóztam, de természetesen nagyon bénára sikerült a felvétel, nehéz ilyesmit profin megörökíteni.


És persze egy szokásos etetős videót is készítettem. :) Nem használtam segéd lámpát, ez a maximális fényereje a lámpának.

 
Ma egyéves az akvárium, de mégsem a garnélákról írok most. Régóta bütykölgetek egy akvárium vezérlőt, aminek a világítás része már pár napja "élesben" is üzemel. Idővel indítok külön témát is neki, de mivel ezen az akváriumon kísérletezek egyelőre itt osztom meg a kisebb lépéseket. A világítás DIY led, másfél méter 5630-as és 90cm RGB szalagból áll. A vezérlés a nap folyamán végig fokozatmentesen szabályozza a ledeket, a fényerő szinusz görbére illeszkedik, a színekkel pedig annyit játszottam, hogy délelőtt lilásabb árnyalatú délután pedig meleg zöldes ami végül vörös naplementébe úszik át. Egyelőre úgy látom tetszik a garnéláknak. Viccen kívül azt gondolom, hogy ez a természeteshez nagyon hasonlatos fokozatmentes fény picit olyan lehet a számukra, mintha lenne karórájuk. Némi igazodást adhat napon belül, ami akár a szaporodási szokások gyakorlásában is számíthat. Kitudja? :)

A folyamatot 3 perces programmal szemléltetve levideóztam, de természetesen nagyon bénára sikerült a felvétel, nehéz ilyesmit profin megörökíteni.


És persze egy szokásos etetős videót is készítettem. :) Nem használtam segéd lámpát, ez a maximális fényereje a lámpának.



Nagyon jó lett! Nekem a végén kicsit sok a piros.
Holdfényen / holdfázis követésen gondolkoztál már?
 
  • Like
Reactions: TZ
Nagyon jó lett! Nekem a végén kicsit sok a piros.
Holdfényen / holdfázis követésen gondolkoztál már?

Köszi! Valóban sok a piros. :) Másrészt persze egészen más a élőben és 9 óra leforgása alatt. Van holdfény is. ;)
 
Későbbre tervezem, hogy részletes beszámolót készítek egy önálló témában, ahol szívesen válaszolok minden kérdésre, itt azért elég off lenne a részletekbe belemenni. De amúgy Arduino platformot használok én is, és ez a lámpa dolog önmagában nem olyan nagy dolog. Interneten keresve a következő kulcsszavak segítenek: "arduino rgb led controller" és persze itt a fórumon található Arduino és Led témakörök a DIY szekcióban. ;)
 
Végigolvastam a naplódat, nagyon érdekes amit csinálsz. Gratula hozzá, kíváncsian várjuk a fejleményeket.
 
  • Like
Reactions: TZ
Szia Zoli !
erősen gondolkodom egy elválasztott garnélás akváriumon,annyit szeretnék kérdezni mert erre vonatkozóan nem találtam
leírást a naplóban hogy a kifúrt lyukak az elválasztókban kb mekkorák átmérőre illetve a háló anyaga gondolom acél,vziszont az érdekelne még hogy ez hogy rögzül ?
Előre is köszi !
;)
 
Back
Oldal tetejére