• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi, de nem nagyon Kusa

Zoli, képek majd jöhetnek az új alkotásról (örülök, hogy jó helyre kerültek a növények! Egyébként sokat átvészeltek, szóval szerintem gyorsan elkezdenek majd nőni, így HAC is összejöhet! ;)
 
Zoli, képek majd jöhetnek az új alkotásról (örülök, hogy jó helyre kerültek a növények! Egyébként sokat átvészeltek, szóval szerintem gyorsan elkezdenek majd nőni, így HAC is összejöhet! ;)
Nem pont úgy néz ki az új tál ahogy szerettem volna, de ha kicsit beindul, akkor majd csinálok képeket. Illetve nem vagyok benne biztos, hogy megfelelő növényeket párosítottam benne össze, de ez majd úgy is elválik. Egyenlőre magamnak sem csináltam emlékbe képeket.
Mindenesetre kap 15+23 Wattot biztos ami biztos. Lehet soknak tűnik, de 25 cm átmérőjű a tál, amiből még ki is lógnak a növények.
 
Nem pont úgy néz ki az új tál ahogy szerettem volna, de ha kicsit beindul, akkor majd csinálok képeket. Illetve nem vagyok benne biztos, hogy megfelelő növényeket párosítottam benne össze, de ez majd úgy is elválik. Egyenlőre magamnak sem csináltam emlékbe képeket.
Mindenesetre kap 15+23 Wattot biztos ami biztos. Lehet soknak tűnik, de 25 cm átmérőjű a tál, amiből még ki is lógnak a növények.
belecsaptál a lecsóba:Dkíváncsi vagyok rá..
 
Van az a mondás: aki kíváncsi hamar megöregszik:D
Viccet félretéve, addig nem akarok naplót nyitni neki amíg valami pofája nem lesz.
Én is probálkozom egy 20 centis tállal,de én is így vagyok ezzel a dologgal.Meg lehet,hogy a növényválasztásom sem tökéletes.De a lényeg a lényeg sikerüljön,hogy láthassam:ROFLMAO:
 
Vasárnap este elérkezett a tál, illetve a tálak vége, mert szétszedtem őket. Sajnos a rovarok okozta károk miatt már nem volt olyan szép egészséges mint előtte volt(ak). Indítottam egy új nagyobb tálat az egészségesebbnek látszó növényekből. Illetve attibva jóvoltából kiegészült egy nagy adag szép egészséges növénnyel, amit ezúton is köszönök még egyszer;) Az új tálról később indítok naplót, feltéve hogy szépen fejlődik, valamint ha valamilyen csoda történik akkor indul a HAC-n, de erre nagyon kicsi jelenleg az esély. Ha nem érik be az új tál, akkor a régik indulnak a HAC-n, mivel a szétszedés előtt azért gondosan befotóztam őket. Elvégre a részvétel a fontos és valakinek utolsónak is kell lennie:stop:
Ennek a naplónak a befejezettek között most már a helye, mivel két hónapja megszűnt a tál(illetve mindkettő). Ezen bejegyzés is csak azért készült, hogy megköszönjem a HAC zsűrijének a munkáját, hozzászólásait.
A tálak valóban nem voltak a legjobb kondícióban, hiszen a bogártámadás nyomai nagyon is látszódtak a növényeken. Ez mondjuk nem kis fejfájást okozott, hogy merre is forgassam a tálakat a fotóhoz, hogy kevésbé látszódjon.
A lényeg, hogy ezen már túl vagyok és a várakozásaimmal ellentétben nem a két utolsó helyet szereztem meg velük, aminek nagyon örülök:)
Hungarian Aquascaping Contest (HAC) - Akváriumok
Hungarian Aquascaping Contest (HAC) - Akváriumok

Az új tálról ha minden jól alakul,ma este készítek fotókat és napló is lesz;)
 
Szia Zoli!

Ennek a naplónak a befejezettek között most már a helye, mivel két hónapja megszűnt a tál(illetve mindkettő). Ezen bejegyzés is csak azért készült, hogy megköszönjem a HAC zsűrijének a munkáját, hozzászólásait.
A tálak valóban nem voltak a legjobb kondícióban, hiszen a bogártámadás nyomai nagyon is látszódtak a növényeken. Ez mondjuk nem kis fejfájást okozott, hogy merre is forgassam a tálakat a fotóhoz, hogy kevésbé látszódjon.
A lényeg, hogy ezen már túl vagyok és a várakozásaimmal ellentétben nem a két utolsó helyet szereztem meg velük, aminek nagyon örülök:)
Hungarian Aquascaping Contest (HAC) - Akváriumok
Hungarian Aquascaping Contest (HAC) - Akváriumok

Az új tálról ha minden jól alakul,ma este készítek fotókat és napló is lesz;)

Az jutott az eszembe, hogy a bogarasodás is lehet hogy csak egy tünet!
Talán sötét nekik ott a folyosón, vagy huzat van, vagy valami legyengíti a növényeket ami miatt meg tudják a rovarok támadni és az utolsó nedveiket kiszívni!
De lehet rosszul okoskodom!

Mindenesetre az új tál nagyon szép!

A.ttila
 
Szia Zoli!



Az jutott az eszembe, hogy a bogarasodás is lehet hogy csak egy tünet!
Talán sötét nekik ott a folyosón, vagy huzat van, vagy valami legyengíti a növényeket ami miatt meg tudják a rovarok támadni és az utolsó nedveiket kiszívni!
De lehet rosszul okoskodom!

Mindenesetre az új tál nagyon szép!

A.ttila
Örülök, hogy tetszik:);)

A bogarasodás még a kis szobában kezdődött ahol nincs légmozgás és a szobanövények is messze voltak.
A folyosón közvetlen a szobanövények mellett van illetve a panelekben szokásos szellőztetőrendszer miatt biztosan van egy nagyon-nagyon lassú légáramlás.
Egy biztos, a vegyszeres permetezésből mindig minden szobanövény is kap, tehát elvileg már minden kártevőnek ki kellett volna purcannia.
A legutóbbi kezelés előtt találtam lárvákat az egyik szobanövényen is.
Arra is gondoltam már, hogy lehet a szellőző rendszeren közlekednek, akkor viszont közel lehetetlen kiirtani a dögöket.
 
Szia Zoli!

Arra gondoltam, hogy a kórokozók jelenléte nem mindig kell hogy betegséget is okozzon, csak ha egy arra fogékony legyengült szervezettel találkoznak!
Vagyis valami hiányozhat a növényeknek, ami miatt nem működik kellőképpen a védekezőrendszerük!
De lehet hogy egy növényeket, vagy kártevőiket jobban ismerő szaki megcáfol ebben!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére