• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi, de nem nagyon Kusa

Kár az erkélyes jelenetért, de ahhoz képest, hogy mit kaphatott a tál a napon, tök jól viselte! A kicsi is nagyon tetszik! (y)
 
Kár az erkélyes jelenetért, de ahhoz képest, hogy mit kaphatott a tál a napon, tök jól viselte! A kicsi is nagyon tetszik! (y)
Kissé megkésve, de Köszi Tibi !

Sajnos azt kell, hogy mondjam: Houston baj van !
Ma hazatérve szomorúan tapasztaltam, hogy a nagyobbik tálban két szál rotala elszáradt. Aztán jobban megnézve, nem is elszáradt, hanem tele van finom hálóval. Gondolom azon belül pedig bábokkal. Spriccentéskor egy csomó apró bogár szállt fel a tálakról. Mit ne mondjak, nem voltam boldog. Amennyit tudtam lenyomtam mint a bélyeget, de attól tartok, hogy van még belőlük bőven. Méretre kb. mint a muslica, de úgy tűnik ez valami kifejezetten pára kedvelő faj.
Kérdésem a kémia-biológia szakos kollégáktól, hogy mi az a szer amivel biztonságosan távozásra lehetne bírni a betolakodókat, anélkül, hogy tönkrevágnám a tálakat mint Schruz mester?
 
Sajnos a kártevőt nem tudom lefényképezni, mert mire kivettem a tálat a nevelő akváriumból, addigra elszeleltek.
De a károkozást azt nagyjából sikerült azért lefényképezni, igaz csak septiben kézből, így nem 100% a minőség, de a lényeg látszik.
Első a rotala némi hálóval és bábokkal:

wabi problem by eMZé, on Flickr
Aztán következzen a Myrio amit biztosan nem a lámpa égetett meg, mert ennél vannak szálak jóval közelebb és azoknak semmi bajuk:

wabi problem by eMZé, on Flickr

wabi problem by eMZé, on Flickr
 
Ahogy látom összetett a probléma. A szövedék és ami benne van az nekem takácsatkának tűnik. Ezek viszont nem repülnek. A myrion nem látok kártevőt így ez a tünetet bórhiánynak mondanám.
A legnagyobb baj hogy az atkaölő szerek mindegyikén az áll hogy vízi szervezetekre ártalmas. Bár a tálban nincsenek állatok de azért én óvatosan gondolnék ezekre a szerekre. (vertimec, flumite, omite, sanmite)
 
Ahogy látom összetett a probléma. A szövedék és ami benne van az nekem takácsatkának tűnik. Ezek viszont nem repülnek. A myrion nem látok kártevőt így ez a tünetet bórhiánynak mondanám.
A legnagyobb baj hogy az atkaölő szerek mindegyikén az áll hogy vízi szervezetekre ártalmas. Bár a tálban nincsenek állatok de azért én óvatosan gondolnék ezekre a szerekre. (vertimec, flumite, omite, sanmite)
Köszi szépen!
Akkor a normál adagolás ötöde mehet szerinted?
 
Megpróbálhatod. Bár a normál adagolás is 0,05ml/100ml például a vertimecből ha ennek az ötödét kiméred...
Ha gondolod adok belőle egy pár kezelésre való adagot ezért ne vegyél. Gond csak hogy vagy holnap este vagy szerdán tudom megoldani.
 
Megpróbálhatod. Bár a normál adagolás is 0,05ml/100ml például a vertimecből ha ennek az ötödét kiméred...
Ha gondolod adok belőle egy pár kezelésre való adagot ezért ne vegyél. Gond csak hogy vagy holnap este vagy szerdán tudom megoldani.
Mérésből mindig is jó voltam, bár inkább elektronikai vonalon:LOL:
Ez a 0,05/5ml azt hiszem feladja a leckét rendesen. Fogalmam sincs, hogy ilyen keveset hogyan lehet kimérni. Mennyi az, egy csepp?
Köszönöm a felajánlást, élnék vele:) A holnap este jó lesz. A többit privátban. Majd holnap reggel írok.
 
Esetleg többet keversz be. Amenyit ki tudsz már mérni és utána a higitott mennyiséget adagolod?
 
Próbáld meg patikában kiméretni. Az atkáknak nincs természetes ellensége? A katicabogár nagy tetű fogyasztó, talán ha éhes megeszi. Éheztess ki párat. :D
Tapatalk2-vel külve Xperia arc s-ről
 
A kertben locsoláskor találtam egy csomó katicát :D Elég inaktívak voltak, szívesen oda adom őket :D Rossz így látni ezt a tálat, nincs szerencséd vele sajnos.
 
Most értem haza és elkaptam a gonoszt. Na nem végleg csak néhány fotó erejéig. Sajnos csak a párás üvegen keresztül tudtam csinálni képeket, így a minőség sajna felejtős.


A gonosz by eMZé, on Flickr

A gonosz by eMZé, on Flickr

A gonosz by eMZé, on Flickr
Maga a kártevő max 3mm, de lehet, hogy tévedek és csak 2mm.
 
Mi lenne, ha mielőtt vegyszerezel előtte csak simán megpróbálnád vízbe fojtani a dögöket. Tedd a tálat az akiba egy órára a halacsok örülni fognak a friss husinak.
Kicsit félve írtam, mert nem akarom, hogy baja legyen a táladnak, csak saját felelősségedre próbáld ki!
 
Mi lenne, ha mielőtt vegyszerezel előtte csak simán megpróbálnád vízbe fojtani a dögöket. Tedd a tálat az akiba egy órára a halacsok örülni fognak a friss husinak.
Kicsit félve írtam, mert nem akarom, hogy baja legyen a táladnak, csak saját felelősségedre próbáld ki!
Az a baj, hogy nem fér bele,mert az a tál már igazából 3.
 
Megtörtént az első kezelés. Levágtam minden menthetetlennek látszó hajtást. Aztán kapott egy alapos spriccelést. Elsőre egy a növényekbe beszívódó, de azokra nem káros anyag került bevetésre. A növények "vérét" szívó élősködők viszont ezentúl nem fognak jól járni.
Remélem használni fog.
Köszönet érte Punkdraconak;)
 
Szerintem nem liszteske mert az fehér. De ha az is akkor használ a kezelés mert amit adtam szert az erre is hatásos.
 
Nem akarom elkiabalni, de ugy nez ki, hogy sokkal kevesebb a betolakodo a nevelo akvariumon belul.
Halott bogar egy szal se, de ez nem jelent semmit sem, mivel kinyitottam kicsit a tetejet, igy akar ki is tud menni.
 
Vasárnap este elérkezett a tál, illetve a tálak vége, mert szétszedtem őket. Sajnos a rovarok okozta károk miatt már nem volt olyan szép egészséges mint előtte volt(ak). Indítottam egy új nagyobb tálat az egészségesebbnek látszó növényekből. Illetve attibva jóvoltából kiegészült egy nagy adag szép egészséges növénnyel, amit ezúton is köszönök még egyszer;) Az új tálról később indítok naplót, feltéve hogy szépen fejlődik, valamint ha valamilyen csoda történik akkor indul a HAC-n, de erre nagyon kicsi jelenleg az esély. Ha nem érik be az új tál, akkor a régik indulnak a HAC-n, mivel a szétszedés előtt azért gondosan befotóztam őket. Elvégre a részvétel a fontos és valakinek utolsónak is kell lennie:stop:
 
Back
Oldal tetejére