• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi-ball

Kifulladt és eliszaposodott már az ADA talaj, így úgy döntöttem, hogy újratelepítem a wabit. Kapóra jött a maradék ELOS talaj és tápok, úgyhogy múlt héten meg is csináltam :)
Látványosan szépen fejlődik a stem, és a HC is kezd terjedni rajta!


8711062484_c1449a616b_b.jpg

8709939545_c041f8ec01_b.jpg
 
;) nem két napja van már meg a wabi, de ilyen szépen még soha nem fejlődött a rotala... és nem spriccelgetem, csak a vizet pótolom rajta!!!
 
Ez a wabi ugye már nem üzemel, de annó azért vettem ki mert a vízcserék és a mulm leszívása nem volt egyszerű homokkal az alján.
 
Még a nyáron idő hiányában szétrobbantottam a wabit, aztán amikor felszámoltam a garnis akit, akkor hírtelen piszok üres lett a nappali szekrénysor... Nejem mondta, hogy egy wabitál tök jól nézne ki... Nem kellett kétszer mondani.. :D

Talaj/táptalaj: ELOS
Növények:
- GA Crypto petchii pink
- GA Lilaeopsis brasiliensis
- Tropica Micranthemum sp. Montecarlo
- Tropica Hygro sp. Araguaia
- Tropica Hygro Polysperma Rosanervig

A Hygrophiliák miatt tovább kell nyújtani az üvegházas átszoktatást, de egész jó hasznát veszem most a használaton kívüli optiaksinak :D
Most két és fél hetes a wabi:

9879104085_19d7176971_b.jpg

9879219503_0ef3e23126_h.jpg

9879220433_74cc9505ff_b.jpg
 
Szép wabi amit tőled megszokhattunk :) Egy okból nem tetszenek ezek a magas tálak, az ok ami a képen is látszik a vastag talajréteg ami szerintem nem valami szép.
 
Ez bizony tényleg nagyon ott van a szeren(y) Persze a Te gyakorlatoddal csodálkoznék, ha nem így lenne;)
A nagy tál élőben egyáltalán nem zavaró, viszont fotózni valóban nem egy hálás dolog.
 
Ismét egy szuper tálat alkottál,tetszenek a növényke virágai.
Esetleg ezt a magasságbeli gondot lehetne orvosolni valami növénnyel,ami szépen alábukik a tál oldala mentén.
 
Ez nagyon atom lett(y)
Van valami nálatok a levegőben, hogy ilyen iszonyatosan egészségesek a növények? :D
Még otthon?
 
:) Egyenlőre egész jól elvannak! napi 2x spriccelem (reggel, este). A Montecarlo már egész szépen dúsul, és kezd felmászni az üveg falán. A Petchii is szépen hozza az új hajtásokat és a Hygro is szépen virágzik. Remélem így is marad...
Jah, világítás: 3X24w-os power compakt

Még itthon... de már elkezdtem visszaszámolni... meg gondolkozni, hogy a nagyakit melyik hónapban bontom szét és mi lesz a sok szép növénnyel...
 
Back
Oldal tetejére