• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi-ball

attibva

Legenda
Legjobb napló
3-7.jpg

Ma reggel arra ébredtem, hogy át kell alakítani a wabitálam :) Sajnos reggel már nem lett volna időm rá, így egész nap azon filóztam, hogyan is fogom megvalósítani a kis tervem... Az új koncepció alapja a do-aqua tálkám, aminek a közepébe telepítek egy talaj-labdacsot teletűzdelve a növényekkel. A labdacs megalkotásán agyaltam sokat, de aztán beugrott, hogy afrikaisügéres múltamból van egy hatalmas halhálóm, azt lefejtem és meg is van a talaj kerete. Délután ezt meg is tettem, jól megtöltöttem ADA Malayával, közepébe tápnak Tropica hiányában kapott Giovanni' Startert (HAC nyeremény), illetve bacinak ADA Bacter 100-at. Szépen a száját összehúztam és kábelkötegelővel fixáltam (természetesen ez alulra került így nem látszik). A tál alulra ADA dekorhomokat kapott. Ezután jöhetett a telepítés. Kicsit féltem, hogy az apró lyukakba hogyan ültetem be a növényeket, aztán kikisérleteztem egy módszert (előbb a csipesszel nagyobb lyukat szakítottam a hálóba aztán bele az 1-1 szál növény. Ezzel a módszerrel elég jól sikerült még a HC-csokrokat is beleaplikálnom. Még délután ellátogattam GA-ba káoszkapitányokat lecsekkolni (őőőrültek...:D ) így be is szereztem még 1-1 doboz Tropica és GA TC növényt. Szóval az ültetés volt vagy 1.5 óra a sok pepecselés miatt, de remélem megérte.... Kb. 10 fajta növény van mixelve (híven a nevéhez káoszban :cool: ).
Most kicsit dunsztolom egy üvegbúra alatt és figyelem, hogy hogyan fejlődnek a növények (kis IKEA-lámpával megvilágítva), aztán ha már összeszedték magukat, akkor búra nélkül nyomul majd tovább.
Bár a növények még nagyon kesze-kuszák rajta, de nagyjából látszik az eredmény:

IMG_2858.jpg

IMG_2863.jpg

IMG_2861.jpg
 
Szuperül néz ki! Én is wabi tálon gondolkodom, de pont a világításnál akadtam el. Melyik IKEA lámpát használod? Mi a vlemémyed róla?


iPad-ről küldve, Tapatalk HD használatával
 
Kvart fedőnéven fut. Egyetlen baja, hogy a gégecső miatt eléggé korlátozott az állítási lehetősége...
 
Megnéztem, nem vészes az ára. Csak az izzóval vagyok bajban. Sajnos ritkán írják ki a gyártók a Kelvin számokat

De úgy nézem, hogy a tiéd nem szenved alatta


iPad-ről küldve, Tapatalk HD használatával
 
Nekem is ilyen lámpám van. Az izzó fénye csúnya sárga, de lehet bele rendelni netről 6500K-eset.
 
Nah kérem szépen. A kezdeti kókadtság ellenére, két nap alatt szépen elkezdtek a növények pofásodni. A víz szép tiszta (raktam be pár "felesleges" csiguszt, had majomkodjanak benne :ROFLMAO: ) Féltem, hogy a növénykék hogyan vészelik át ezt az ültetési tortúrát, de úgy néz ki nincs nagy baj. A képeken látszik, hogyan is néz ki a labdacs, illetve a kis karbantartó szettem :cool:.

IMG_2873.jpg

IMG_2883.jpg

IMG_2877.jpg

IMG_2885.jpg

IMG_2874.jpg

IMG_2887.jpg
 
Nagyon szépen fejlődik, jó kis dzsungel lesz belőle!!;)
Azért nem semmi kis szerszám készleted van ADA olló? és ADA csipesz azt felismerem!!:)
 
Köszi Tibi, reménykedem én is (bár még nagyon kezdetleges, nekem már most nagyon tetszik ez a labdás ültetési forma.
A kiscsipesz ADA (annó még a HC ültetés miatt szereztem be) az olló az kis hajlított Do-Aqua. A kicsik most a wabihoz vannak "rendszeresítve" a Do-Aqua nagy olló és csipesz szett pedig az akikat szolgálja ki. :)
 
A kis labda napról napra szépen fejlődik (pedig a fele kint van a vízből). Már az előző képeken is talán látszik, hogy kapott egy kis mohát is az alsó szekció. Egy kis kísérletbe fogtam :cool: kb. másfél hete. Két CBS S és egy tigrincs garnélát telepítettem. Úgy voltam vele, hogy talán működhet a dolog... és láss csodát, működik a természet.... a vízben a növények gyökérrendszerei, illetve a víz alatti rész szépen szűri a vizet... a garnélák piszok jól elvannak. :rolleyes: 3 naponta kapnak egy pici darab garnikaját.. egész nap motyolnak vagy a labdán, vagy a mohán..2-3 naponta lágy vízzel utánatöltök.
IMG_2934.jpg

IMG_2945.jpg
 
Jaja kezd nagyon jó lenni, a garnélák életét meg kiváncsian fogom követni, én is terveztem már a kövi táljaim egyékében a telepítésüket. Lassan hagyhatod szabadon nőni a stemeket hogy kicsit keszekuszább legyen a hatás ;)
 
Köszi srácok! Andris, kb egy hét után levettem a búrát, azóta reggelenként megspriccelem alaposan (trópusi eső), és hozzá sem nyúltam még a növényekhez, csak a vizet pótolom benne. Így is kesze-"kusa" :LOL:
 
Kicsit későn írtam tegnap a postot és (talán tőlem nem megszokott módon) hagyagul fogalmaztam már. Ne haragudj Attis :) Nagyon is jó a tálad szerintem. És nagyon örülök hogy ilyen jó eredménnyel megy (egy hét után búra le). Amit írtam taylornál a kaviccsal kapcs azt nálad is tartom viszont, majd olvasd el. A hálót meg majd úgyis benövik a növények. Ezt elősegítendő vedd visszább kicsit a víz szintjét majd hamarosan, mikor már erősek a növények, az egész tál nagyobbnak fog hatni és a növények hamar lenőnek majd oldalra is és kitakarják a hálót.
 
Köszi Andris! Taylor topicjában is csak vicceltem! ;) egyébként élőben a hálót majdnem nem is lehet látnifelül ezért is telepítettem körbe rá HC-t. Idővel meglátjuk, mit hoz ki magából ez a tál ...
 
Egyébként azért vehetted le 1 hét után a búrát mert nyílt víz felület van a növények körül ami folyamatosan párolog a fény miatt. A sima talajos Wabiknál ez a párolgási felület hatványozottan kisebb szal ott több idő kell. Csak azért mondom ezt el hogy nehogy valaki aki most indít tálat és aljzatosat csinálna hirtelen megörülne és levenné egy hét után a fedőt és csodálkozna a kudarcon ;)
 
Back
Oldal tetejére