• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vörös szikla

Örülök, hogy mindenkinek tetszik, remélem a későbbiekben sem fog csalódást okozni az akvárium alakulása.

Cecska said:
Nagyon jó kezdés, nagyon tetszik a növények harmoniája a kövekkel és az aljzattal! ;) :thumbup:
Ilyenkor mindig próbálom elképzelni milyen lehet ha teljesen benövik a növények a neki szánt teret............ nagyon szép lesz! ;)
Én is nagyon várom már, remélem szép gyep lesz a parvulából :)

viktorlantos said:
Jaja szuper kezdés és végre lesz rá esély, hogy ne lepje el a növényzet a sziklát. :thumbup:
Annyira jó lesz nézegetni ezeket az akváriumokat pár hónap múlva, amikor árgus szemekkel várjuk a tavaszt. ;)

Igen, a tervezéskor cél volt, hogy a későbbiekben is megmaradjon a szikla központi szerepe.

N-emy said:
Nem is az ültetés ,hanem inkább a növények lent tartása jelent gondot. Olyan mint egy futóhomok, ha nagy a flow csak kellemetlen élményeket okoz :wtf: . Az esetedben viszont jó, hogy az esőztetők a hátfalon vannak, így csak jó irányba kavarodhatnak a szemcsék.
Sok sikert ,algamentes indulást :thumbup: .
Én is elkövettem azt a hibát, hogy a feltöltés után próbáltam egy két növénykét megigazítani, na azok egyből feljöttek, a vízben a visszaültetés meg már igazi szenvedés volt. Úgyhogy megtanultam, hogy ha egy növény már lent van, akkor azt nem piszkálni :geek:
Az esőztetők viszont az oldalfalon vannak, csak azok már nem látszódnak a képen.

Üdv
 
Ma este meg volt az első 50%-os vízcsere. A növényekkel ezidáig nem sok mindent történt, egyedül a rotala ágaskodik már látványosan az ültetéshez képest. Azért egész szépen bubiznak, ahhoz képest, hogy csak a fele világítás megy. Már nagyon várom, hogy mehessen mind a 4 cső. :)
A parvula egy-egy szála már kezd barnulni, gondolom az elkövetkezendő héten vissza kell majd vagdosni.
Az indításkor szokásos barna alga eddig nem jelentkezett, viszont pár szál fonalalga mindig lengedezik néhány növényen.

Zárásként gyorsan két kép:
IMG_6061.JPG

IMG_6058.JPG


Üdv
 
Sziasztok!

Készítettem ma pár képet az akiról ,gondoltam frissítem a naplót is :)

Az indítás óta a világítás a 7 óra 2*39W helyett 4 óra 2*39 + 3 óra 4*39 W lett.
Egyelőre főleg a fonál algával küszködök, de gondoltam inkább előre felé menekülök előlük, úgyhogy megpróbálom tartani a világítás intenzitását és a vízcserét sűrítettem 3 naponkéntiről 2 naponkéntire. Ezen kívül harcba dobtam 6 sziámi alga evőt, úgy tesznek mintha dolgoznának, remélem nem csak alibiznek :D
IMG_6091.JPG


A rotala első nyírását 2 és fél héttel az ültetés után elvégeztem, már most is szép sűrű, remélem nem fog később kopaszodni (mint én :lol: )
IMG_6096.JPG


A legtöbb alga a parvula között telepszik meg, ezt a barnuló szálaknak tulajdonítom, ha eltűnnek a barna szálak, remélem az alga is tovább áll.

A tenellust is visszavágtam, szerintem jót tett neki, az alga eltűnt róla és azóta hozza a pirosodó szálakat, amire már nagyon vártam :thumbup:

Végül hangulat a domboldalon:
IMG_6086.JPG


szerk.:az alga elleni harchoz tervbe van 2 vagy 2*2 l (Jézuskával még leboxolom ;) ) substratpro a lávakő helyére.
 
End-ru said:
A legtöbb alga a parvula között telepszik meg, ezt a barnuló szálaknak tulajdonítom, ha eltűnnek a barna szálak, remélem az alga is tovább áll.
Segíts a barna szálak eltüntetésében ,vágd vissza a pravulát :!: ;)
 
Örülök, hogy tetszik!

N-emy said:
End-ru said:
A legtöbb alga a parvula között telepszik meg, ezt a barnuló szálaknak tulajdonítom, ha eltűnnek a barna szálak, remélem az alga is tovább áll.
Segíts a barna szálak eltüntetésében ,vágd vissza a pravulát :!: ;)

Visszavágtam, de a tövek így is barnulnak. Szerencsére egyre több a friss hajtás.
 
Szép lett. Tetszenek a köveid. Végre egy olyan kő amihez passzol a Manado vörös színe, nem úgy mint az én akimnál... :) :thumbup:
 
:clap: :lol: Gondoltam rá hogy angolul írjam e,de csak növényes (japán) akváriumról van szó. bár a chi bi nem japán,hanem kínai,de nekem az már egy kutya. ázsiai oszt' kész:D
örülök hogy gondolkodtál rajta :lol: erre mondják hogy a gugli a marátod :lol:
 
Hali!

Rég frissítettem a naplóm, íme egy mai kép az akvárium jelenlegi állapotáról. Bocs a technikáért, spontán fotó volt...

IMG_6209.JPG


A fonálalga minimalizálta magát, helyette megjelent barna a leveleken és zöld pont főleg az üvegen. A legbosszantóbb, nem tudom találkoztatok már hasonlóval, hogy a frontüvegnél az aljzatban (benne!) egy zöld vatta szerű alga jelent meg. Ha ki akarnám piszkálni fel kellene szedni a parvulát az üvegnél, amit nem szeretnék. Fény föntről nem érheti, esetleg sötétítsem el kívülről azt a csíkot valami kartonnal, ahol jelen van?
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére