• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vörös szikla

End-ru

Kertész tanonc
Sziasztok!

Első igazi növényes akváriumom van készülőben, ezért úgy gondoltam itt az idő, hogy megkezdjem a napló írását. Minden észrevételt természetesen szívesen fogadok.

Akvárium adatai:

Medence: 200 l (100X50X40)

Szűrés: 2 db Atman AT-3338 (nem kitiltani ezért a fórumról! :lol: ) Töltet: bakto-max, szivacs, siporax ill. bakto-max, szivacs, lávakő)

Világítás: 4 X 39 W T5 Osram 865

CO2: nagy nyomású (20kg-os :D palack, pappilon reduktor, Aqua Medic mágnesszelep, visszafolyásgátló, bubi számláló)
A beoldásról az ISTA CO2 Max-Mix L méretű reaktora fog gondoskodni reményeim szerint inkább nagyobb, mint kisebb sikerrel. Próbaképpen beüzemeltem a jelenleg is működő akimban, a többek által említett csöpögést én is tapasztaltam, viszont a beoldás hatásfoka a korábbi diffúzoromnál fényévekkel jobb.

Táptalaj: JBL Aquabasis 5 liter

Aljzat: JBL Manado 25 liter

Tápozás: Green Aqua Micro+macro, Easy Carbo indítás után előírás szerint, aztán majd úgyis meglátjuk hogyan alakulnak a dolgok

Dekoráció: a Mátrából származó vörös színű "kavicsok"

Itt tartok most, az összeállt setupról pár kép:

IMG_6037.JPG


IMG_6040.JPG


IMG_6043.JPG


A Tropica-s növények holnap érkeznek:
Echinodorus tenellus 4 db
Eleocharis parvula 8 db
Rotala rotundifolia 4 db
Pogostemon helferi 2 db
Hydrocotyle verticillata 2 db
Staurogyne repens 1 db
Blyxa japonica 3 db

A parvula megy az előtérbe, a tenellus hátra jobbra, a rotala a nagy szikla mögé, a blyxa a nagy szikla tövébe, a többi ízlés szerint :) .
A növények holnap érkeznek, úgyhogy aki még hatással szeretne rám lenni az csipkedje magát. :D

Üdv
 
Hűűűű...
Nekem nagyon bejön az elrendezésed!! Gratula hozzá:)
Technikád is megvan hozzá, kíváncsian várom a folytatást!
Atman szűrőkért nem hiszem, hogy tiltás járna :) Vizet mozgatnak ők is, éppúgy mint az Eheim-ek. Azt meg tudjuk mi a különbség Suzuki és Mercedes közt, hogy a Ferrari-t ne is említsük. A lényeg, hogy ne legyen bajod velük!

Sok sikert!

*szerk:
Remélem a remek Manado domboldalt nem kapja szét a flow!
 
Nagyon szép elrendezés, és a növényválasztás is pofásnak tűnik. De már előre sajnállak a Manado miatt. :)
 
Mindenkinek köszi.
Remélem a talaj nem rendeződik át, az ültetést meg (jó esetben) úgyis csak egyszer kell megcsinálni.

Ha elkészültem vele, majd dobok fel új képeket.

neonhal said:
Dekoráció: a Mátrából származó vörös színű "kavicsok"

Wow, szép kövek! Könnyen lehet ilyeneket találni a Mátrában?

Nem nehéz találni, csak tudni kell, hol kell keresni ;)

Üdv
 
End-ru said:
Nem nehéz találni, csak tudni kell, hol kell keresni ;)

Üdv
Nagyon szép kövek :!: Egy infomorzsát hullass el kérlek ,mégis merre keressem ? :), ha már itt lakom a közelben ,megérné felugrani kicsit körbenézni.
 
N-emy said:
End-ru said:
Nem nehéz találni, csak tudni kell, hol kell keresni ;)

Üdv
Nagyon szép kövek :!: Egy infomorzsát hullass el kérlek ,mégis merre keressem ? :), ha már itt lakom a közelben ,megérné felugrani kicsit körbenézni.
Hahó!
Bátorkodom javasolni, hogy Galyatető fele is érdemes keresgélni, de elmehetsz Mátra Szent István fele is, egy két pihenő helyen az út mentén van olyan sziklafal ahol ezeket a vörös köveket lehet találni, amik leomlottak a falról! De egy autós kiruccanást is megér, gyönyörű a Mátra arra fele :)
 
End-Ru, gart az akva elrendezéshez, nagyon jól sikerűlt! Nekem is Atman 3338 müködteti az akvám 130Lvíz , teljesen meg vagyok vele elégedve, nekem egy DIY reduktort hajt meg, és bírja. Csendes, nincs gond vele, csak megeszi a Kuli-Kuli-kat :( Talajnak szintén Manado-t használok, nekem oldalt helyezkedik el az esőztető és a szemközti oldalt bezony kicsit megmozgatja az áramlat, de nem vészes...bár neked 2db van az lehet gondot okoz majd....amúgy ültetni nem vészes bele, a Hc is megkapaszkodott 2 hét alatt, lesúlyozva kaviccsal.....a Rotala szálak néha feljöttek de azok is gyorsan megkapaszkodtak....
Sok sikert kívánok én is! :thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
WOW! ez nagyon brutális lett. nekem nagyon bejön ez az elrendezás. alig várom milyen lesz ha már a növények is benne lesznek!
 
Örülök, hogy tetszik az elrendezés!

N-emy said:
End-ru said:
Nem nehéz találni, csak tudni kell, hol kell keresni ;)

Üdv
Nagyon szép kövek :!: Egy infomorzsát hullass el kérlek ,mégis merre keressem ? :), ha már itt lakom a közelben ,megérné felugrani kicsit körbenézni.

A kövek a gyöngyöstarjáni kőfejtőből származnak.

Ültetés megvolt, most épp töltődik az aki.
Képek hamarosan... ;)
 
Igéretes és nagyon kíváncsian várom. cép cép cép a hardsckép :)

jah és hajrá délpestmegye! :) (ha nem tévedek)
 
End-ru said:
...
A kövek a gyöngyöstarjáni kőfejtőből származnak.

Ültetés megvolt, most épp töltődik az aki.
Képek hamarosan... ;)

Véletlenül nem a Füledugó-bányából? Nemrég voltam ott kőzetgyűjtő terepgyakorlaton. Szépek az opálos andezitjeid! :ugeek: Kíváncsi leszek víz alatt hogyan mutatnak majd! Várjuk a képeket! :clap: :D
 
Sziasztok!

Néhány kép a telepítésről:

A növénycsomag:
IMG_6045.JPG



A növénycsomag a helyén feltöltés előtt:
IMG_6047.JPG


Feltöltés:
IMG_6049.JPG


Feltöltve, szűrők a helyükön:
IMG_6056.JPG


A világítás egyelőre 2X39 W-al megy 15-től 22 óráig, a Co2 13-től 22 óráig.
Táp 20ml micro+macro; 10 ml EasyCarbo.

Áramlás nem akarja szétkapni a dombot, azért egy-egy szem Manado néha "elgurul".

Hát itt tartok most, ahogy tanult fórumtársunk korábban telepítés után megjegyezte, várom az algákat :)

Üdv
 
Király :!: A sziklák nagyon jól harmonizálnak a manadoval. Nekem is ez az aljzatom van. Most az új setupnál meg is feledkeztem róla ,mennyire kellemetlen is ültetni bele. Nem is az ültetés ,hanem inkább a növények lent tartása jelent gondot. Olyan mint egy futóhomok, ha nagy a flow csak kellemetlen élményeket okoz :wtf: . Az esetedben viszont jó, hogy az esőztetők a hátfalon vannak, így csak jó irányba kavarodhatnak a szemcsék.
Sok sikert ,algamentes indulást :thumbup: .
 
Jaja szuper kezdés és végre lesz rá esély, hogy ne lepje el a növényzet a sziklát. :thumbup:
Annyira jó lesz nézegetni ezeket az akváriumokat pár hónap múlva, amikor árgus szemekkel várjuk a tavaszt. ;)
 
Nagyon jó kezdés, nagyon tetszik a növények harmoniája a kövekkel és az aljzattal! ;) :thumbup:
Ilyenkor mindig próbálom elképzelni milyen lehet ha teljesen benövik a növények a neki szánt teret............ nagyon szép lesz! ;)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére