• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vörös szikla

Ez igaz, de az alga kiirtásához valóban elég lesz leragasztani azt a részt egy vastag szigetelő szalaggal.
Ez a problémát nem fogja megoldani(flow), de reseteli a dolgot. Ha közben megjavítod a flowt akkor már nem jön vissza.

viktorlantos said:
Kevés a flow alul a font üvegnél
 
Lehet kőkorszakinak tűnök, de akváriumot nem ragasztok le ;)

Ha valóban BGA, amire elég nagy az esély, akkor pengével szedd le ami az üvegen van (könnyen lejön) egy leszívócsővel le tudod szívni a fátyolt ami lejött.
A talajban lévő BGA-t egy plasztik kártyával le tudod nyomkodni és megint szép lesz a frontüvegnél.
Csavarsz kicsit az áramláson és reméljük megoldódik a probléma.

ps: Erre az algára nem hat a sötétkúra. Csak a megfelelő áramlással tudsz ellene védekezni.
 
Bocs, de ez nem igaz.
Igenis hat rá az elsötétítés. Nagyon is.
A leragasztást pedig természetesen átmeneti megoldásnak mondtam, amíg az alga el nem tűnik.

viktorlantos said:
ps: Erre az algára nem hat a sötétkúra. Csak a megfelelő áramlással tudsz ellene védekezni.
 
hmm, eddig sikertelen volt az ilyen jellegű próbálkozásom. Rákerestem a neten valóban vannak rá működő példák. :thumbup:
 
Egy hónapja nem frissítettem a naplót, azt hiszem itt az ideje. Az utóbbi időben a zöld vízzel küszködtem, ami nálam inkább olyan volt, mintha 5 liter tejet öntöttem volna az akiba, elég lelombozó látvány. A rendszeres (napi 60-70%) vízcsere és a világítás csökkentése természetesen nem segített, így a héten pokróc borult az üvegdobozra, amit három nap után rántottam le. A parvula szerencsére nem sínylette meg, a több növény eléggé megnyurgult, de köszönik szépen jól vannak. A blyxa elvesztette eddig nehezen összeszedett piros színezetét és a tenellus levelei is kicsit foszladoznak, de szerintem hamar kiheverik.
A víz átláthatósága jelentősen javult, egyelőre még csak 4 órát világítok, egy hét elteltével majd fokozatosan növelem az időtartamot.
Néhány mai kép:

A leglelkesebb takarító személyzetem:
IMG_6389-1.JPG


A ház ura:
IMG_6384-1.JPG


És egy totál. Mint mindig, most is bocs a technikáért, és a kósza nyurga rotala szálakért:
IMG_6358-1.JPG


Gondolkodom, hogy a jobb oldali kő elől kiszedem a hydrocotylet, nem tudom eléggé lent tartani, hogy ne takarja ki a követ.

Üdv
 
Hali!
Nagyon szépen fejlődött az akid, és a lejtést is egész jól sikerült megtartani. :thumbup: Abban szerintem igazad van, hogy a hydrocotyle-t ki kéne szedned, de nemcsak a jobb oldali, hanem a bal oldali kő elejéről is. Szerintem sokat dobna a kinézetet. De én nem vagyok mogul, csak így nézni ki jól, véleményem szerint. ;)
 
De jó kis mesebeli táj ;)
Nekem kifejezetten bejön a jobb oldali Hydro. Nagyon karakteres, de mégsem túl hivalkodó.
Ha kiszeded elveszted ezt a fókuszpontot.

Ha végképp ki kellene szedned akkor én kivenném a másik hydrot is.
 
Köszi az elismerő szavakat :)
Hát igen, ez a hydro nehéz kérdés. Igazság szerint nem szántam még rá magam, inkább csak dilemmázok. Azt sajnálom leginkább, hogy a jobb oldali kőnek remek formája, érdekes felülete van, de a gombanövénytől (a kisebbik fiam hívja így :) ) nem tud érvényesülni.
 
Köszi a megemlékezést Labirint! Az aki egy-két hete megszűnt, de hamarosan indul egy újabb projekt, egy (két) fokkal kisebb kivitelben.

Ég veled Vörös szikla :wave:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére