• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Ez így elég nagy mellé...

"ÖSSZETEVŐK (1000 ml. vizes oldatban):
  • Nitrát (NO3) - 49 g/l
  • Foszfát (PO4) - 7 g/l
  • Kálium (K) - 49,2 g/l"

Én nem ehhez képes adagolok. Én abba az EI táblázatból próbáltam kihozni egy tápot aminek az arányait írtam én azt használom.
Azok 300ml es oldatba vannak keverve és 3-3ml es adagolással

Szóval még se jó a kutyulék arányom?
 
Én nem ehhez képes adagolok. Én abba az EI táblázatból próbáltam kihozni egy tápot aminek az arányait írtam én azt használom.
Azok 300ml es oldatba vannak keverve és 3-3ml es adagolással

Szóval még se jó a kutyulék arányom?
A GA tápja nem szentírás, el lehet tőle térni "bármilyen" irányba igény esetén, de szinte tökéletesen megfelel az EI-nek. Ugyanakkor vannak extra K igényes, extra NO3, és persze extra PO4 igényes növények is, melyekből ha elég sok van, szükség lehet az arányok módosítására, eltolására. A Te tápod kb a következőt tartalmazza:
NO3 41 g/l
PO4 4,7 g/l
K 42,7 g/l
Arányaiban tehát hasonló, picit hígabb, és kissé "foszfátgyengébb".
 
A GA tápja nem szentírás, el lehet tőle térni "bármilyen" irányba igény esetén, de szinte tökéletesen megfelel az EI-nek. Ugyanakkor vannak extra K igényes, extra NO3, és persze extra PO4 igényes növények is, melyekből ha elég sok van, szükség lehet az arányok módosítására, eltolására. A Te tápod kb a következőt tartalmazza:
NO3 41 g/l
PO4 4,7 g/l
K 42,7 g/l
Arányaiban tehát hasonló, picit hígabb, és kissé "foszfátgyengébb".

Köszi
lehet akkor a foszfátot orvoslóm majd.
Gh ügybe van tanácsod KH értékem kb 2-3 között van de GH értéket még sose sikerült mérnem.
Most vettem magnézium szulfát és kálcium klorid porokat. valahol találtam egy 4.61mg Ca és 1.537mg os keverési arányt.ezt gondolom valahogy fel kéne növelni és azt adagolni.
 
Köszi
lehet akkor a foszfátot orvoslóm majd.
Gh ügybe van tanácsod KH értékem kb 2-3 között van de GH értéket még sose sikerült mérnem.
Most vettem magnézium szulfát és kálcium klorid porokat. valahol találtam egy 4.61mg Ca és 1.537mg os keverési arányt.ezt gondolom valahogy fel kéne növelni és azt adagolni.
@dexkill kollégám már írt róla egy nagyon szép "szösszenetet":
A víz keményítése | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
 
Tegnap üzletben vizsgáltattam be a vizet, Nitritem 4mg/l ! A kérdés az lenne hogy a TPS heti egyszeri (10 lenyomás) közrejátszhat e a helyzetben, ha jól tudom abban van nitrát, elhagyjam egy időre? A szűrésem 1000L/ó, nagynyomású co2, Led világítás 4500lumen 6500K napi 7órában. Ph 6.2 Kh 1. Már kétszer oldottam be bacikultúrát.
Három hete indult 125L aksinál fokozódó algásodás (zöld fonál és valami fehér pókháló egy -két növényen), gondoltam berakok egy két algaevő halat, de ez így most elmarad..
Naplóm, Móresre fel!
 
Tegnap üzletben vizsgáltattam be a vizet, Nitritem 4mg/l ! A kérdés az lenne hogy a TPS heti egyszeri (10 lenyomás) közrejátszhat e a helyzetben, ha jól tudom abban van nitrát, elhagyjam egy időre? A szűrésem 1000L/ó, nagynyomású co2, Led világítás 4500lumen 6500K napi 7órában. Ph 6.2 Kh 1. Már kétszer oldottam be bacikultúrát.
Három hete indult 125L aksinál fokozódó algásodás (zöld fonál és valami fehér pókháló egy -két növényen), gondoltam berakok egy két algaevő halat, de ez így most elmarad..
Naplóm, Móresre fel!
KH=1??
Nem lesz az jó. Kéne kicsit keményíteni.
 
ma már pihentetett csapvizet öntöttem a 50% vízcserénél.. három napja ültetett előtéri növénynél nem durva teljesen elsötétíteni?
 
ma már pihentetett csapvizet öntöttem a 50% vízcserénél.. három napja ültetett előtéri növénynél nem durva teljesen elsötétíteni?
Abszolut nem. Ilyenkor még úgyis a gyökérzetüket erősítik meg, nem kritikus nekik a fény. Amúgy 5 napot kibírnak, nem fognak kipusztulni.
 
fonal alga mellet van egy fehér pókháló szerű valami is az előtériek némelyikén, a naplóban van róla kép..(talán a minimális zselé darabok maradtak a gyökerek között) szóval ez lehet nem alga viszont ha nem csekkolom naponta akkor kinyírja a Hidropipit úgy mint a Glossomat egy hete.. vagy erre is jó az elsötétítés?
 
fonal alga mellet van egy fehér pókháló szerű valami is az előtériek némelyikén, a naplóban van róla kép..(talán a minimális zselé darabok maradtak a gyökerek között) szóval ez lehet nem alga viszont ha nem csekkolom naponta akkor kinyírja a Hidropipit úgy mint a Glossomat egy hete.. vagy erre is jó az elsötétítés?
Szerintem az nem alga lesz, de az elsötétítés mellett táp sem megy, talán kicsit helyrebillen az egyensúly. Érdemes egy vízcserét előtte és utána is eszközölni.
 
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni,most akarok vízteszteket rendelni,és kezdő növényezés előtt állok milyen vízteszteket érdemes feltétlen megvenni?Mondjuk JBL-ből?
Ami csak van???:):):)
 
A három alap: pH, GH, KH. Ezen felül PO4 hasznos lehet, ha adagolsz külön foszfátot vagy alacsonynak ítéled a foszfát szintent. A többi inkább, ha gond van.
 
A három alap: pH, GH, KH. Ezen felül PO4 hasznos lehet, ha adagolsz külön foszfátot vagy alacsonynak ítéled a foszfát szintent. A többi inkább, ha gond van.
Oké,akkor ezeket megrendelem.Szerintem a foszfát szintem is alacsony lehet a zöld poralgából ítélve:(
 
Segítségre lenne szükségem vízparaméterekkel kapcsolatban!

Ma beruháztam életem első víztesztjére (Easy Life 5in1). A következő értékeket mértem:
PH: 5,5 o_O
KH: 0 ppm
GH: 150 ppm
NO2: 0 ppm
NO3: 15 ppm

Vízcseréhez 0-ás vizet használok, és Salty Shrimp GH+ -al sózom vissza TDS 150 körülre. CO2 kispalackos rendszerről megy napi 5 órát 1bps-el. Amikor mértem, a CO2 már lassan 22 órája nem ment, a DC szinte teljesen kék. Tropica talaj van az akiban (powder type).

Mi okozhatja, hogy ennyire savas a vizem? Rámértem sima lakmuszpapírral is és ugyan ezt mutatta.
A garnélák miatt gond lehet, hogy a KH 0? Ki kéne egészítenem a sózást KH sóval?
 
Közben megmértem és a 0-ás vizem is 6-os PH-jú. Valószínűleg ez okozza az egészet. Mivel szoktatok PH -t emelni? A KH-val kell valamit kezdenem?
 
Back
Oldal tetejére