• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Víztesztek - teszteljünk!

Sziasztok!

Ma mértem pár víztulajdonságot (3 napja volt 50%-os vízcsere, illetve ezek az adatok még a napi micro-macro tápok előttiek). A szakértők segítségét szeretném kérni, hogy hol van eltérés a normálishoz képest:
GH: 12
KH:6,5
Ph: 7.0
NO2: <0,3
NO3: kb. 25-30
Fe: 0,4
K: 15<
PO4: 0,2

200 literes medence, napi 10-10 ml micro-macrot kap, és heti 1x 20ml káliumot, 20 ml vasat, 4 ml nitrátot és 4 ml foszfátot.
 
Sziasztok!

Ma mértem pár víztulajdonságot (3 napja volt 50%-os vízcsere, illetve ezek az adatok még a napi micro-macro tápok előttiek). A szakértők segítségét szeretném kérni, hogy hol van eltérés a normálishoz képest:
GH: 12
KH:6,5
Ph: 7.0
NO2: <0,3
NO3: kb. 25-30
Fe: 0,4
K: 15<
PO4: 0,2

200 literes medence, napi 10-10 ml micro-macrot kap, és heti 1x 20ml káliumot, 20 ml vasat, 4 ml nitrátot és 4 ml foszfátot.

Szerintem PO4 kevés (legyen 1 körül), GH elég magas.
Lágyvíz / csapvíz / CO2?
 
Olvasva a kommenteket, számomra csak egyvalami biztos: semmi sem biztos. :-(
Én egy TDS mérő vásárlásán járatom az agyam, de elbizonytalanodtam az itteni olvasgatás után. Mire kell figyelnem vásárláskor egy TDS mérő esetében? Legyen rajta a "temp" gomb, amiről arra lehet következtetni, hogy kezeli a hőmérséklet változásait? Vagy mire?
 
:-D Bíztam benne hogy te válaszolsz (aki a fresi XXL-eket járja a kis TDS mérőjével :-DDD )
Igen, ez az ADWA elég patentnek tűnik, de megmondom őszintén, hogy ennyit nekem nem ér. 1-2 db ezrest kiadnék érte, de félek, hogy azért meg olyan műszereket kapok, amelyek megbízhatatlanok....
 
Sziasztok!
PH csepptesztből - kezelt csapvizes akváriumhoz - elég a 6 és 8 közötti tartományt megcélozni?
 
Hali!
Vettem kálium tesztet. Elméletileg a leírásnak megfelelően ( 15ml víz, 10 csepp lötyi, rázogat, 1 kanálka por, elkever, vár, vékony üvegecske keresztre, zavaros lötyi bele.)
Most akkor ez gondolom ez bazi magas.
Mikor célszerű mérni. Mi a jó érték?
20150227_175348.jpg

20150227_175338.jpg
 
Szia!
Kálium színt jó értéke 20-30mg/l. Biztosan én nem értek hozzá, de a teszteden mi az érték? Hogyan kellene leolvasni?
 
Kálium színt jó értéke 20-30mg/l. Biztosan én nem értek hozzá, de a teszteden mi az érték? Hogyan kellene leolvasni?

ha EI szerint tápozol :)
egyébként nem lenne ilyen magas.

Mikor célszerű mérni. Mi a jó érték?

A legtöbb kálium tesztnél egyre fehérebb lesz a tesztfolyadék ahogy emelkedik a kálium szint.
Ez a 20-30 egy EI szerinti kálium érték.
 
ha EI szerint tápozol :)
egyébként nem lenne ilyen magas.



A legtöbb kálium tesztnél egyre fehérebb lesz a tesztfolyadék ahogy emelkedik a kálium szint.
Ez a 20-30 egy EI szerinti kálium érték.
Saját kotyvasztású lötyi a szokásos táblázatból összerakva a hozzávaló.
Nu de akkor miért csak 15 ig van a skála? Van fehérség skálátok , mert így nagy hasznát nem látom a tesztnek, max azt hogy nincs hiány és jó a keverékem aránya.
 
Saját kotyvasztású lötyi a szokásos táblázatból összerakva a hozzávaló.
Nu de akkor miért csak 15 ig van a skála? Van fehérség skálátok , mert így nagy hasznát nem látom a tesztnek, max azt hogy nincs hiány és jó a keverékem aránya.

Az a szitu, hogy akvarisztikai cégek nem látják miért kellene ilyen magas kálium szintet elérned.
Ezért a skálázás is limitált.

A táblázat plafonnal számol. Káliumból sosem lesz hiányod. Majdnem hogy felesleges mérni.
Max túl tudod adagolni. Esetleg érdemes lenne hígításban mérni.

Ha jól rémlik a fotométeres tesztjeinknél is kiesik a mérési határon kívül az EI féle kálium szint mérése.
 
Szia!
Kálium színt jó értéke 20-30mg/l. Biztosan én nem értek hozzá, de a teszteden mi az érték? Hogyan kellene leolvasni?
Ma vettem a JBL tesztet és 15 ig van skála. A lötyin átnézve kéne látni a papíron lévő fekete keresztet, de azt amint a kép is mutatja az én értékem több mint 15 mert az alatti szintnél se látszik a kereszt.
 
Az a szitu, hogy akvarisztikai cégek nem látják miért kellene ilyen magas kálium szintet elérned.
Ezért a skálázás is limitált.

A táblázat plafonnal számol. Káliumból sosem lesz hiányod. Majdnem hogy felesleges mérni.
Max túl tudod adagolni. Esetleg érdemes lenne hígításban mérni.

Ha jól rémlik a fotométeres tesztjeinknél is kiesik a mérési határon kívül az EI féle kálium szint mérése.

Balázs hogy dicsérte hogy régen nem is volt ilyen teszt. Most se nagyon kéne akkor :)
 
Balázs hogy dicsérte hogy régen nem is volt ilyen teszt. Most se nagyon kéne akkor :)

Igen a teszt maga hiánycikk. Kevés gyártó vette a fáradtságot, hogy kálium tesztet készítsen.
Amikor a boltot nyitottuk még csak fotométerrel tudtuk mérni ha jól rémlik.

Ha kevergeted a tápokat és tapasztalatlan vagy arra jó, hogy tudd mennyi az annyi.
Ha kálium hiány van meg tudod nézni mennyi a táp.

De Green Aqua Micro macro mellett ha napi adagolást használod mindig 20ppm felett van. Ott pl hiányról nem beszélhetünk.
Más tápozás esetén meg nem vizsgáltuk.
 
Ma vettem a JBL tesztet és 15 ig van skála. A lötyin átnézve kéne látni a papíron lévő fekete keresztet, de azt amint a kép is mutatja az én értékem több mint 15 mert az alatti szintnél se látszik a kereszt.
Köszönöm a választ.
@Matyi nálad vannak jelek Kálium hiányra? Ezért mértél vagy csak kíváncsiságból?
 
Az igazat megvallva a saját táp receptem
60g KNO3
6g KH2PO4
30g K2SO4
tds 130-160
300 ml es adagokba bekeverve és ezek összeöntve elméletileg 9ml es adagolás kéne de én amiből kb 6-8ml adagolok naponta.
van némi algám po4 szintem rendben Co2 rendben Kh 2 rendben GH 0 azon még dolgozok.
Ro vizet használok meg némi csapvizet (50l RO és 10l csapvíz)

Ha a Green Aqua Macro táp arányait nézem akkor abban
49g KNO3
7g KH2PO4
49,2g K2SO4
gondoltam hátha kevés a káliumom de a teszt szerint van bőven a vízben.

Ezt a GH dolgot nem értem de most próbálok okosodni.
 
Back
Oldal tetejére